Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beírattam ugyan oviba, de előre láthatóan az első héten ki kell vennem... fórum

Beírattam ugyan oviba, de előre láthatóan az első héten ki kell vennem... (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. Kavicsné (válaszként erre: 11. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:42

Be ne ugorj ennek, akit felvettek óvodai nevelésre, csak erős indokkal rakhatják ki! A nem alvás nem indok, csak az óvónő dolgát könnyíted meg! Ne ijedj meg! Az én lányom kiscsoportos ovis, 35 fős csoportban. Szerinted mi megy ott alvásidőben?


Ezzel az indokkal NEM tehetik ki a gyereket!

14. csodapók (válaszként erre: 11. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:41
Azt hiszem inkább az óvó nénivel kellene elbeszélgetni!!!:)
13. vvicus (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:40
Szia! Nekem keresztfiam van így vele. Nem tud aludni. Sógornőm még otthon van a kisebbel, így végül nem hagyta, hogy ott aludjon minden nap. Egyszer unalmában elkezdte kicsipegetni a matracból a szivacsot, kapott is érte...De a muszáj az nagy úr, ha dolgoznod kell, akkor meg kell próbálni, max nem alszik, csak pihenget. Keresztfiam heti kétszer ott marad, mert népitáncra és angolra jár, az meg alvás után van. Azt mondja, addig sutyorogni szokott a barátjával. :-)
12. csodapók (válaszként erre: 6. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:40
Szia! Teljesen más az óvodai környezet! Az én, ma már, nagy lányom sem szeretett itthon aludni, de ott legtöbbször elaludt! Talán a hangulat, a többi kis gyerek, az óvó néni meséje, de nem volt vele semmi probléma!:)
2010. jún. 2. 11:40
nem volt még konkrétan senki ebben a helyzetben? az óvónő azt mondta, valószínűleg egy hetet várnak, aztán megkérnek szépen, vegyem ki! egyébként nagyon jó kislány, ez az egyetlen probléma
10. Szilvamama (válaszként erre: 6. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:40
Hát, el csak nem tanácsolják, de még van bő fél eved, hogy hozzászoktasd, szerintem fogjál bele mihamarabb :) Próbálj meg besötétíteni, pihenjetek együtt, olvass neki mesét, énekelgess, próbáld rábírni, hogy maradjon az ágyban!
2010. jún. 2. 11:38
Kriszta, írtam privit.
8. Szilvamama (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:38
Hiába iratod középsőbe, ott is kell aludni ... Az én lányom bölcsis, van, hogy nem alszik ebéd után, de le kell feküdni mindenkinek, és csendben kell lenni. Ő ilyenkor nem alszik, csak pihen. Max. 1 órát alszik akkor is, ha elalszik, fekve ki kell bírnia, míg a többiek is felkelnek.
2010. jún. 2. 11:38
ja, enni sem eszik sokmindent, de nem eszi meg attól, hogy látja, a többi gyerek eszik, szétosztja a kajáját és nem eszik semmit :(
2010. jún. 2. 11:36
januárban már betölti a 3-at, ezért itteni bölcsikbe már nem veszik be,(egyébként hely sincs) találkoztunk a többi anyukával, az ő gyermekük alszik, vagy szépen tud másfél órát feküdni, az én lányom nem, játszóházban, idegen helyen sem fekszik le, ismerem őt lesz ebből még baj, az lenne a kérdésem, eltanácsolhatják emiatt?
2010. jún. 2. 11:29
Itthon az enyém sosem aludt, sőt, este 10-kor sem álmos, és a hétvégén a mai napig nem is igényli az alvást, az oviban a plafont nézve viszont elpilled, és durmol, majd meglátod, semmi gond nem lesz ezzel a dologgal!
4. sztolyka (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:27

Nem hiszem,hogy csak a te gyereked nem fog eleiben aludni az oviban.

Szerintem hozzá fog szokni,látja a többitől,hogy aludni kell.

Egyébként sokan megszoktak ijedni attól is,hogy nem eszik meg mindent a gyerekük.

De ez is változik majd.

Sok sikert!

3. Berenik (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:27
Óvodába máshol szigorúan a betöltött 3. életévtől veszik fel a gyermeket. Bölcsibe kellene íratnod.
2010. jún. 2. 11:25

szia!

mi bölcsibe járunk, talán próbáld meg, hátha az oviban ha látja a többieket ő is fekszik majd.

Itthon nálunk mindig hiszti megy hogy nem alszok, de "érdekes" a bölcsiben szó nélkül alszik vagy pihen az ágyában...

2010. jún. 2. 11:23
Sziasztok! Az a problémám, hogy kislányom 2011.januártól kezdi az ovit, már beírattuk, most is voltunk gyereknapon, nagyon tetszett neki, haza sem akart jönni délben. Viszont már fél éve nem alszik napközben. 2 éves és 5 hónapos. Most azt mondták az oviban, hogy 1/2 2 - 3 óráig alvás van a kicsiknek, szigorúan ágyban kell mindenkinek feküdni, mert nincs elég óvónő, aki tudna foglalkozni a nem alvó kicsikkel. Azt a választ kaptam, ha nem fekszik csöndben, haza kell vinnem ez idő alatt, viszont így nem fogok tudni dolgozni, ennyi erővel itthon is maradhat a gyermek. Sajnos minden ovi tele van fullra, de mindenhol feküdni kell, van, ahol aludni is "kötelező". Sajnos az én lányom egyáltalán nem igényli sem az alvást, de még itthon sem fekszik le, egyáltalán nem fáradt. Akinek van hasonló tapasztalata, megosztaná velem, mit tegyek? Esetleg maradjon még itthon fél-egy évet, és adjam be egyből középsőbe? Már erre gondoltam, csak közben anyagilag csődbe megyek...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook