Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova tudok fordulni, ha az óvónő láthatóan undorodik gyermekemtől? fórum

Hova tudok fordulni, ha az óvónő láthatóan undorodik gyermekemtől? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 8. 18:20

Mi más téren - aspergeres autizmus - de szintén küzdöttünk. Kiakadtam, sírtam, előadásokra akartam vinni az óvónőket, magyaráztam, kinyomtattam, beszéltem a vezetővel, stb...


A helyezet az, hogy a végén megértettem - és ma már tényleg harag nélkül mondom ezt - hogy nekik erre nincs energiájuk, a 25 rossz gyerek, túltelítettség, pénztelenség mellett már alig motiváltak, örülnek, ha élnek.. Lehet erre mondani, hogy persze, az a dolga!!! De hiába mondanák nekem, hogy dobáljak 100kg-os sziklát, akkor se menne.. Nekik meg már ez nem megy..


Nálunk az volt a téma, hogy ő működhetett volna egészséges közösségben is (2 évet odajárt), ha egy picit figyeltek volna rá, egy-két dolgot alkalmaztak volna nála.. Persze elsőre azt szerettem volna, ha "egészségesek" között marad, de aztán beláttam, hogy jobb, ha nem, mert itt mindig ki fog lógni, és mert az óvónőknek nincs erre érkezésük.. Én nem gondolom, hogy boldogabbak leszünk, ha egy ilyen helyzetben mószerolunk a jegyzőnél.. Másfél év távlatából úgy látom, hogy talán méltányos se lett volna, mert ők a speciális esetekre nincsenek kiképezve..


Ma már egy spec. csoportban van a fiam, amit imádunk, és rájöttem, hogy a "fogyatékos" gyerekek és közösségek ma igazából a "normálisak".


Mármost értem, hogy a gyerek nem "úgy" fogyatékos, de nem árt, ha minél hamarabb lesz konkrét papírja, és ezzel már tud a nevtan, vagy a bizottság segíteni. És nem kell a változtatásoktól félni, meg kell tenni, de kár visszafelé köpködni, és a régi fészekbe belecsinálni..

53. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 7. 11:34
Nem értem, mire vársz?
52. Hmkati
2013. márc. 5. 11:50
Szia! Nem beszélni kell az óvoda vezetővel, hanem leírni ajánlott levélben a panaszt. Ha a válasz után sincs változás, léphetsz tovább az EBH-hoz. Ha nincs a kezedben semmi bárhova fordulsz esélyten.
2013. márc. 5. 11:42
Tudomásom szerint az óvónők és a tanárnők nem kötelesek a gyereknek beadni a gyógyszert,mert ha utána valami baja lesz akkor nem vállaják a felelőséget,mert nincs egészségögyi képesítésük. Az unokahúgomék is és én is jártam így. Azt mondták,hogy olyan óvodát kell kerseni ahol erre van lehetőség. a jegyzőnél ezt meg lehet érdeklődni.
50. kszb
2013. márc. 4. 19:43

tessék :)


[link]



(de addig ne indulj sehova, amíg nyoma nincs annak, h te már többször próbáltad békés úton elrendezni a dolgot!!!! Ezért előbb levél az ovi vezetőjének, amiben leírod a kálváriátokat, az óvónő reakcióit, stb.... Leírod, h te a gyógyzserét is bevitted a gyereknek, stb.

Ha nme változik a pedagógus hozz állása, akkor mész a jegyzőhöz szépen, és egyben ehhez a szervezethez is!!!!!

De nyoma legyen mindennek, mert amúgy magadból csinálsz hülyét! Ha nincs nyoma, az egész óvoda ellened fog vallani..... Akkor esélyed sem lesz!)

2013. márc. 4. 19:38
Én is azt lesem,egy ideje.
48. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 19:32
Sajnos nem túl sok érdemlegest tudok írni.Mostanában reklámoznak egy szervezetet,ami ezzel foglalkozik.Megpróbálom kilesni,nem sokszor van.:/
47. ff920fcc3b (válaszként erre: 46. - Kszb)
2013. márc. 4. 19:24
Köszönöm pont ez az elsődleges célom hogy nyoma legyen ha még egy enye-benyét kap papíron,de az legyen és kísérje végig az életét az összes munkahelyén.
46. kszb (válaszként erre: 44. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 19:20

hát, attól lenne baja neki az tuti, ha nem kapná meg a diasepamot......

Ezt mondom én is, h ennyi esze lehetne neki.... már csak mint embernek is.

Ne rágódj rajta! Vidd a ygereket máshová, mellette pedig tégy feljelentést a jegyzőnél.

Mindenek előtt levélben írd le a problémádat az óvoda vezetőnek (hogy nyoma is legyen, ajánlottan add fel), ha akkor sem változik a helyzet, akkor vedd ki a gyereket, és vidd máshová, utána meg a feljelentés! Akkor nyoma lesz mindennek.

Ennyi a megoldás.

45. ff920fcc3b (válaszként erre: 40. - Kszb)
2013. márc. 4. 19:16
Ha lelkiismeretes ember egy kicsit utána nézne,hogy mi ez a betegség vagy jár az oviba védőnő tőle is megkérdezhette volna,nem mindjárt nekiesik az embernek.
44. ff920fcc3b (válaszként erre: 40. - Kszb)
2013. márc. 4. 19:13
Próbáltam vele szépen beszélni amikor bevittem először a diasepam nevű gyógyszert szépen elmagyaráztam neki miért van mire való erre úgy nekem esett hogy nem kaptam levegőt alig bírtam abbahagyni a sírást,és nem álltam le vele veszekedni inkább vittem neki igazolást az orvostól,hogy beadhatja a gyereknek a gyógyszert,és erre az volt a válasz hogy jó elrakom a gyógyszert,de akkor se adom be neki.Kérdezem én ha épp attól lesz baja a gyereknek hogy nem adja be a gyógyszert akkor mit csinál,
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 19:07
Hát legalább azt már tudod, kihez ne add... van lehetőség másik iskolára, vagy másik osztályra? (Bár az áttanítások miatt lehet hogy a másik osztály nem elég.)
42. ff920fcc3b (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2013. márc. 4. 19:04
igen óvodai diplomája meg tanítónői diplomája is van.Nagycsoportba lejön hogy felkészítse őket az iskolára és ő lesz a elsős tanítójuk is.Így elvileg nem lesz törés bennük az idegen környezet miatt.
41. trapiti (válaszként erre: 37. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 19:02

A gyereken fogja kitölteni a mérgét :( Ha meg akarsz küzdeni vele, azt lehet, de én nem tenném úgy hogy közben a gyereket meg otthagyom...


Az első oviváltáskor követtem el azt a hibát, hogy már megvolt az új helye hétfőtől, de nekem dolgozni kellett, így pénteken még vittem a régibe. A gyerek kikotyogta, pokollá tették a napját, zokogva várt :(

40. kszb (válaszként erre: 20. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 19:00

drága! Az óvónőket, és más pedagógusokat sem oktatnak betegségekről. Amíg az ő felügyelete alatt van a ygerek (márpedig az oviban ez van), bizony ő felel érte. Ennyi a baja... be van tojva! Mert lehet, h te nme olyan vagy (így látatlanba, ismeretlenül viszont akár olyan típus is lehetsz), de manapság a szülők egészen nagy százaléka perre vinné a dolgot, és kígyót - békát dobálna az óvónőre is, meg az ovira is, ha ott bmi baja lenne a gyerekének. (márpedig bizonyos betegségeknél megvan rá az esély).

Az óvónő csak félti az életét, az egzisztenciáját, stb. Ez a baja.

Persze, annyi esze lehetne neki is, h ha már belekeveredett egy iylen szituációba, akkor legalább olvasna utána, h mit hogyan.

Tedd azt, h nyomtass ki a netről egy leírást, h mi a teendője, ha baj van, illetve, ha epilepsziás a gyerek, nektek is van otthon diasepam-otok roham oldásra, abból vigyél be egyet, használati útmutatóval.

Mo-n olyan szinten nem biztosított a beteg ygerekek óvodai ellátása, h a diabos gyerkőcöket is alig tudják oviba betenni a szülők....

Szomorú ez, de ez van. Ez a tapasztalat.

Reméljük változni fog a helyzet rövid időn belül.

(illetve annyit még hozzáfűznék, h az sem mindegy, h te miylen hangnemet ütsz meg az óvónővel szemben, amikor próbálsz vele beszélni! Ha te azonnal kikelsz magadból, ne csodáld, h sértődött, és elzárkózik a továbbiaktól. Sajnos ennek csak a ygerek látja kárát)

39. trapiti (válaszként erre: 38. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 18:57
Szeptemberben kezdi az iskolát és ugyanaz lesz a tanítónéni aki most az óvónő??? Vagy nem értem...
38. ff920fcc3b (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2013. márc. 4. 18:50
Szeptemberbe megy oviba,de sajnos az óvónéni lesz a tanítónő is.Most iskolát keresek neki.
37. ff920fcc3b (válaszként erre: 34. - 35d704644d)
2013. márc. 4. 18:47
Ezért döntöttem el hogy nem hagyom ezt annyiba,mert tudom hogy milyen mikor bántanak és a szülő nem tesz semmit engem is sokat csúfoltak és anyámat nem érdekelte.Ezért nem iratom át hanem megküzdök vele hogy más családdal ne tegye ezt vagy legalábbis meggondolja.Holnap utoljára beszélek az óvodavezetővel és utána megyek tovább.
2013. márc. 4. 18:41

Más helyzet miatt, de kétszer váltottunk óvodát a lányommal. Az a tapasztalatom, hogy ahol szülőként már ennyire rossz érzése van az embernek, ott nem fog semmit megoldani a beszélgetés :( Ha az óvónő szeretettel és emberséggel viszonyul a gyerekhez, azt a szülő is érzi. Ilyen nehéz helyzetben inkább azt kellene érezni, hogy meg nagyobb szeretettel és odafigyeléssel kezelik. Nagy kérdés, hogy mikor megy a kislány iskolába. Ha már most ősszel, akkor valahogy ki kell húzni, nem hiszem hogy márciusban átveszik bárhová. Viszont ha van még egy éve, én biztosan elhoznám onnét.

Mi nem sokat tűrtünk egyik esetben sem, és most hogy végülis nagyon jó helyen van a lányom, azt mondom megérte a két váltás, sokkal rosszabb lett volna ha beletörődök hogy nem szeretik vagy elhanyagolják a gyerekemet. És az is beigazolódott, hogy hihetetlen különbségek vannak óvodák és óvónők között.

Ráadásul az óvodai feszültségek tovább fogják provokálni a rohamokat. A gyerek gyógyulását is az szolgálja, ha nyugodt, biztonságos, szeretetteljes légkörben van. Megfontolnám hogy maradjon még egy évet oviban és keresnék egy jobb ovit, ahol elmondanék mindent, hogy tudják mit vállalnak...

35. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 33. - Zamila)
2013. márc. 4. 18:31
A hormonváltozás is bezavarhat.
2013. márc. 4. 18:29
Hát figyelj nem ugyan az a sztori de leírom, hogy hátha bátor leszel és beszélsz az óvónővel és a vezetővel vagy bárkivel, ha kell légy határozott az óvónővel is. A sztori, nekem elv" genetikailag" van egy olyan bajom, hogy alacsony vagyok 20 éves vagyok és hát nem vagyok 150 centi se, szóval anyámék ezzel kiskoromban nem foglalkoztak a " majd megnősz még" szitut alkalmazva, hát persze nőttem én csak nem úgy ahogy kellett volna. Mindig ezzel csúfoltak, óvónő nem vette észre csak azt h sírtam és nem mondtam meg mi bajom csak annyit h " fáj a fejem" ha volt vmi páros tevékenység és vkit mellém tettek sírtam " mert fáj a fejem" megmérték a lázam és érdekes módon lázam volt,. otthon sose mondtam meg h csúfoltak nem akartam oviba menni, mert csúfolnak. Lehet ha elmondom anyámnak h miért fáj olyan sokat a fejem akkor beszélt volna az óvónővel és ő meg a gyerekekkel és nem lett volna az, engem ovi óta csúfolnak még a mai napig is. Szóval tégy az ellen, hogy a te gyereked ne essen ilyen helyzetbe, mert nem tudom, hogy ő tudja-e, hogy beteg ne adj Isten csúfolják is vele (?) Szval ne hagy annyiban, hogy nem érdekli a gyerekedet az óvónő, ez a feladata akár beteg akár nem
33. Zamila (válaszként erre: 32. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 4. 18:15
Mi úgy tapasztaltuk,hogy inkább élethelyzetek hozták elő,a nem megszokott dolgok,amik miatt izgult, már azt csináltuk,hogy nem mondtuk meg neki,ha mentünk valahová,csak indulás előtt,mert ha már este tudta,akkor hajnalban biztos,hogy rohamozott.Ez elég jól bevált.Most panaszmentes,de félek kicsit,mert azt mondták a kamaszkor még előhozhatja,most 13.
32. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 30. - Zamila)
2013. márc. 4. 17:58
Ez bármito"l elo"jo:het... akár egy ero"s napsu:tésto"l, álmatlanságtól, fáradtságtól...
31. ff920fcc3b (válaszként erre: 30. - Zamila)
2013. márc. 4. 17:55
:(((
30. Zamila (válaszként erre: 28. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 17:52
Nekünk is volt egyszer 1 év szünet,azt hittem már el is múlt,aztán utána elég sűrűn voltak megint.:S
29. ff920fcc3b (válaszként erre: 25. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 4. 17:43
Hol van Pécsen ez a centrum és hogy lehet oda menni háziorvosi beutalóval,és kell érte fizetni ha kérem a kivizsgálást vagy tb által támogatott?
28. ff920fcc3b (válaszként erre: 26. - Zamila)
2013. márc. 4. 17:41
Jó nektek mi is az első rosszullét után 3 évig panaszmentesek voltunk.
27. ff920fcc3b (válaszként erre: 25. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 4. 17:40
Csak a gyerekkórházba voltunk,de ott semmi csak az mr mutatott egy kis cisztát amire azt mondták hogy nem kell törődni vele.
26. Zamila (válaszként erre: 24. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 17:35
Nálunk sem bizonyosodott be,az EEG-n nem volt semmi soha,ezért nem szedett gyógyszert,most 9 éve panaszmentes.
25. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 24. - Ff920fcc3b)
2013. márc. 4. 17:28

Nem voltatok Pécsett az epilepszia-centrumban?

Ott feketén-fehéren bebizonyítják, hogy igen vagy nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook