Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Befelé fordított lábfej 1 évesen fórum

Befelé fordított lábfej 1 évesen (beszélgetős fórum)


24. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 23. - Scorpiolady)
2009. júl. 18. 18:40

Remélem, segíteni fog! Ha azonban nem tapasztalsz javulást, egy gyógytornászt megér a dolog!

Sok sikert Nektek!

2009. júl. 17. 21:07
Sziasztok, voltunk az ortopédián, és talpbetétet írt fel a doki, amit cipőbe kell majd tenni.
22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 20. - Bnedora)
2009. júl. 10. 15:56
Nekem anno a gyermekorvos egyáltalán nem ajánlotta (többet is megkérdeztünk) a gyógytornát...sőt, azt mondták, miért kínzom vele a gyereket.
21. vivera
2009. júl. 10. 06:01
A sétálunk sétálunk nagy kedvenc, de guggolni még nem guggolt le rá sosem, mindig kifeszített lábbal ült le. De majd most:) Anyósommal mi is hasonló cipőben járunk, mint Ti BnéDóra :) de most tényleg nem engedem, hogy vezetgesse. Mással kell ezentúl lekötnie és most már elhiheti Ő is, hogy nem piszkálódásból kértem, amit kértem :) újúlt erővel tornázunk és remélem 1 hónapon belül stabilan áll majd a Kisnagylányom:)
20. bnedora (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 9. 22:53
Lehet benne valami, mert a menyem is mutatta a gyermekorvosnak az unokám lábát, és az azt mondta, hogy nincs baj, nem kell vele foglalkozni. Ezek után nem merem erőltetni a témát.
19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Vivera)
2009. júl. 9. 21:28

Ez nagyszerű! Örülök, hogy semmi komolyabb! Meglátod, rendbejön.:)

A sétáltatást egyébként is hanyagolhatod, sőt mindenkinek azt javaslom, ne vezetgesse a manóját. Sokkal biztosabban tanul járni, ha érzi, hol az egyensúlya. Egyik lányomat sem vezetgettem, nem is lett volna időm...11,5 ill 12 hónaposan mindkettő járt.

A guggolást pedig a sétálunk, sétálunk... imitálására csinálhatjátok, vagy a törpe, óriásra...játékos feladatok, szeretni fogja.:) Legalábbis remélem!:) Sok sikert és mielőbbi javulást!:)

18. vivera
2009. júl. 9. 15:54
Megérkeztünk a gyógytornásztól, vagy fizikoterapeutától.. kinek hogy tetszik :D izomgyengeséget állapított meg. Nem fejlődött még ki rendesen, gyenguszka még szegénynek. Rakott a csípőjéhez egy vastag japán tapaszt, állítólag segít helyretenni. Kaptunk házit is, guggolásokat, meg térdelős feladatokat kell csinálnunk. Érdes lesz, mivel Kis-nagylányom életében nem guggolt még... de mindent a cél érdekében. A sétáltatást pedig hanyagolni kell most egy ideig. Örülük, hogy elmentünk, így legalább már jó úton haladunk a biztos és szép járás útján. Ezt tanácsolom mindenkinek :) és köszönöm a kommenteket:)
17. vivera (válaszként erre: 16. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 9. 11:36
Morris megírom mindenképpen :)
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 15. - Vivera)
2009. júl. 8. 15:53
Remélem, semmi komoly baja nincs, de tényleg nem árt, ha szakember megnézi. Ha holnap lesz időd, írd meg, mit mondott a gyógytornász, kíváncsi vagyok!
15. vivera
2009. júl. 8. 15:51
Köszönöm a válaszokat nagyon hasznos volt. A fodrászomtól kaptam egy telefonszámot, amit fel is hívtam már. Egy gyógytornász(?!) hölgyé. Nagyon sok kisgyermek lábát rendbetette. Szerencsére holnap délután visszamondta valaki az időpontját és így el tudunk menni. Kiváncsi vagyok már rá nagyon. 45 perc lesz, megnézi tüzetesen. Reméljük csak tartáshiba miatt van mindez. Morris én egyetértek Veled...
2009. júl. 8. 15:07
Senkit ne érjen meglepetés, de az ortopédián (sőt a gyerekorvosok sem) nem igazán foglalkoznak a csecsemő-, vagy gyermekkori eltérésekkel (személyes tapasztalat). Azzal nyugtatják az anyukát, hogy majd kinövi, pedig ha bármelyik gyógytornászt megkérdezitek, azonnal megmondja, hogy nem fogja kinőni (a lányomnak izomletapadása volt, mi is uezt a választ kaptuk). Nem szabad belenyugodni! Inkább egyszer nézze meg gyógytornász és mondja, hogy semmi gond, vagy csak pár torna szükséges, minthogy később, 3-4 éves korban derüljön ki, hogy csak hosszas kezelések árán vagy egyáltalán nem lehet már rendbehozni.(Erre is láttam már példát).
13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Vivera)
2009. júl. 8. 15:02

A kisebbik lányom 18,5 hónapos (igaz, ő már stabilan szalad), nála is ez a gond (igaz csak kicsit tartja befelé a lábfejét), főleg akkor látszik igazán, amikor lógatja a lábát. Néha észreveszi, és visszaigazítja. Elvittem Dévényes gyógytornászhoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg a csontozata ilyen és még rengeteget változik, és annyira nem feltűnő, hogy hozzányúljon (de a csontokkal a gyógytornász sem igazán tud mit kezdeni, csak az izomzattal).

Semmiképpen ne adj rá fordítva cipőt, sőt az lenne a legjobb, ha nem is adnál rá, csak zoknit (ha kell kettőt). Sokkal stabilabban és biztosabban megtanul járni, jobban fejlődik a talpa és a lábboltozata, és minél többet jár mezítláb (értsd cipő nélkül) annál kisebb az esélye, hogy lúdtalpa vagy bokasüllyedése legyen.

Gyógytornászhoz mindenképpen vidd el!

12. d0a7a517d6 (válaszként erre: 1. - Vivera)
2009. júl. 8. 13:51

Sziasztok!

A kisfiam lábával is ez volt a gond mikor megszületett.

Viszont nekünk az ortopédián megmutatták ,hogy masszírozzuk a kicsi lábát.

Mindenképpen gyógycipőt vagy szandált kell venni.

11. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Vivera)
2009. júl. 8. 13:41

szia!


Az én lányom lába is elnyomodótt a pocakomban :)

A csípőszűrésen megnézték a lábát is, kapott bebax gyógycipőt fél évig. Utána nagyjából jó lett a lába, de 1-2 hónap után újra befordult. Ortopédián azt mondták, hordjon cípőt folyamatosan otthon is (csak kérgeset, magas szárút-pl siesta) és önálló járáskor kontroll. Most 16 hónapos, megy már egyedül, a doktornő azt mondta majd csak ősszel vigyük vissza. Még egy kicsit látszik, hogy nem jól áll a lába ha mezítláb van, bár az elég ritka, mert azóta is folyamatosan cipőben van. Szerintem semmiképp ne csinálj magadtól semmit, vidd el ortopédiára!!

2009. júl. 8. 13:35

Szia, az én fiam is befelé fordítja járás közben a bal lábfejét amióta járni tud(most 20 hónapos), a gyerekdoki szerint kinövi, az ortopédiára majd jövőhéten viszem, majd meglátjuk mit mondanak ott.

Egyébként egyre kevésbé fordítja befelé, inkább csak akkor ha elfárad, vagy ha bohóckodik.

2009. júl. 8. 06:56
köszönöm Jut*ka, meg is nézem őket
2009. júl. 8. 06:52
beirva a cipő szót felhozza az emlitett fórumokat a kereső,irnak sokat a cipőkröl,márkákrol tapasztalatokrol az anyukák.
2009. júl. 8. 06:45
Gicus, nekünk nem mondtak semmit sem. Megmutatta a doki, hogy szépen tartja a lábfejét így nincs okom aggodalomra. Ha elindul és csámpizna, akkor mindig kifelé kell fordítanom a lábát. Azóta viszont lassan eltelt már egy év.. ezt a masszírozást megpróbálom, ártani nem ártok vele. A cipőt pedig lecserélem. Izomláza lehet esetleg az új cipőtől? Bocsi a buta kérdésekért :)Sokat mászkál benne, állandóan menni kell(ene) vele...
6. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 4. - Vivera)
2009. júl. 8. 06:34
nem értek hozzá de ha most észleled az uj cipőnél akkor lehet a cipő nem jó,nagy eséllyel.több fórumon van erröl szó itt is a hoxán de nem tudom hol ponotsan de nem mindenki javasolja a betétes cipők használatát sem_!
2009. júl. 8. 06:33

Szia!Nekem 5hónapos a kislányom és 4hónaposan voltunk ortopédián kötelező szűrésen és ott mondták,hogy kifli formájú a lábfeje és mi kaptunk cipőt ami már szerencsére nem kell. És ott mutatták,hogy ha a lábfején a külső oldalon simogatom(persze ha jó helyen) akkor reflexből ki egyenesíti a lábfejét és ez erősíti az ottani izmokat.Óvatosan kell csinálni,hogy csikis legyen neki.Először én se mindig találtam pontosan hol is kell de próbálkoztam és észre veszed mikor jó helyen simized!

Na remélem valamennyire érthető!:)

2009. júl. 8. 06:31
Bent a pocakban a rossz lábtartás végett lett ilyen. Csípőkontrollon mikor voltunk (2x) a dokik azt mondták nincsen vele semmi baj.2 különböző állította. Aztán egész szépen elindult, a bútorok mellett fut,szalad már időnként. Múlt héten vettem Neki új cipőt (nem abból a márkából mint az előzőt) melynek következménye egy olyan ronda lábtartás, vagy emelés vagy nem is tudom hogyan írjam le.. húzza a lábát és nem tudja szinte megemelni sem. Pedig márkás cipő, talpbetéte is van.. Lehet ennek következménye, a ronda járás?! Eddig nem tette ilyen rondán:(( gondoltam rá, hogy veszek egy ugyan olyan cipőt mint ami volt, persze nagyobb méretben...
2009. júl. 8. 06:19

Nagyobbik fiam egyik lábfeje születésekor kényszertartásban volt,befelé fordult.Azt mondták mire elindul ki fog alakulni neki és tényleg,kb 14-15 hósan kezdett járni és nem maradt nyoma,most 8éves,sem ludtalpa nincs,sem más gondja.

Gyógytornánk nem volt de még a klinikán a főorvosnő megmutatta hogy maszirozzan naponta többször és azt csináltam összevissza ép mikor eszünkbe jutott,peluscserénél,fürdésnél pár percekig.

2009. júl. 8. 06:17
Születésekor is ilyen volt már vagy menet közben alakult igy?
2009. júl. 8. 06:10

Kedves Fórumlakó Anyukák,


13 hónapos kislányom bal lábfeje befelé fordul. Gyermek háziorvosunk és az orthopédián is azt mondják, hogy addig amíg stabilan nem tud menni, nem foglalkoznak vele. Mit javasoltok mit tegyek? Fordítva adjam rá a cipőt, vagy van esetleg valamilyen speciális lábbeli erre az esetre? Gyógytornára gondoltam még, hogy az lehet segítene..

Segítségeteket előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook