Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dongaláb tartással született babák fórum

Dongaláb tartással született babák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dongaláb tartással született babák

25. micimacko72 (válaszként erre: 24. - Csepke2005)
2011. márc. 26. 13:02

Azt mondta a doki, mikor kérdeztem, hogy egy nap.

Kicsit csodálkoztam, hisz már szerdán befekszünk, csütörtökön műtét, akkor péntek tuti benn és gondolom szombat-vasárnap nem foglalkoznak velünk, igy legkésőbb hétfőn engedhetnek haza.

A távolság 13o km, ugyhogy nem igazán tudunk utazgatni.

Nektek volt ilyen műtét? Ha megkérlek leirnád mire számithatok?

Nálunk infelszabaditó műtét lesz.

24. csepke2005 (válaszként erre: 23. - Micimacko72)
2011. márc. 25. 22:44

Szia!

Kb 1 hét de szerintem orvostól kórháztól és attól függ hogy milyen messze laksz és az utazást hogy tudod vállalni,a sűrű gipsz csere miatt.......

Meg attól hogy a pici hogy viseli a műtétet

2011. márc. 25. 16:00

Sziasztok!

Akinek volt inszalag felszabadító műtét, mennyi ideig volt kórházban?

22. csepke2005 (válaszként erre: 21. - Micimacko72)
2009. dec. 27. 19:17

Szia!


Kiemelt családipótlék, hosszabított gyes, parkolási engedély, buszon vonaton 90%-os engedmény de ez majd később mikor már jegyet kellene vennie, ha helyben kezelik akkor utazási nem jár, benzin támogatás talán érdemes megpróbálni, gépkocsi vásárlási támogatás próba szerencse alapon. Ez a kettő utóbbi attól is függ hogy van-e még szét osztható keret az adott önkormányzatnál.

2009. dec. 6. 12:02

Sziasztok!

Kisfiamnak is 3o fokos dongalába van. Szeretném kérdezni, ilyen foku elváltozásnál gyakori a műtéti eljárás?

Most kaptuk meg az első sínünket heti kontrollal. Eddig elég jól viseli szegénykém.


Abban tudnátok segitséget adni, milyen támogatásokra vagyunk jogosultak?

2009. aug. 26. 01:51
sziasztok. Én egy 19éves lány vagyok és azért szeretném itt megosztani a történetemet mert hátha segíteni tudok másoknak. Én két oldali dongalábbal születtem anno és pár hónapossan meg is műtüttek veszprémben. De a műtét után rosszabb lett a lábam. Nemtudom lehet hogy már más orvosok vannak de ha nem muszáj nem ajánlanám senkinek a veszprémi korházat. 3éves koromban anyukám elvitt Budapestre Semmelweis klinikára ahol megint csak megműtöttek de ez sikeres volt. Utánna évente gipszeltek és kb 3évente megműtöttek. Itt vagyok 19 évessen és a jobb lábam a hegeket leszámítva szinte tökéletes ám a bal lábamat mai napig nemtudom lerakni rendessen és a bal lábfejem majdnem 5centivel kisebb a jobbnál és erős fájdalmim is vannak elég sűrűn. Fél év múlva lesz egy utolsó nagy műtétem és ha az sikerül akkor a bal lábamat is le fogom tudni rakni. Ebből azt akartam kihozni hogy nagyon fontos h elösszőr hova viszi az ember a gyerekét mert, ha Veszprémben nemrontanak a lábamon akkor már teljessen normális életet élhetnék.
2009. aug. 2. 08:24

Sziasztok!

Az én kislányom baloldali dongalábbal született. 6 napos korától 4 és fél hónapos koráig volt gipszelve. Utánna kapot éjszakai sint,de hathónaposan visszaraktak neki egy gipszet 2 hétre. Már csak október közepén kell visszamenni, mikor feláll és akkor dől el hogy kell-e a műtét.

A körzeti orvosunk szerint el lesz maradva a mozgás fejlődése a korától. Szerinte nem fog felálni januárnál elöbb. ( karácsonykor lesz 1 éves).

Akiket mostanában műtőttek azok tudnának nekem orvost és kórházat ajánlani?

18. Mariann7533 (válaszként erre: 17. - Greg)
2009. máj. 20. 20:39
Örülök,hogy írnak olyanok is,akik már régen túl vannak rajta,és tudják,hogy hogyan müködnek a dolgok.Mi egy hete voltunk az orvosnál,majd 3 hónap mulva kell mennünk,azt mondta nagyon szépek,és jól kimozgathatóak.Úgyhogy talán minden rendben.Egyébbként már lábra áll a lányom,és rendesen a talpán áll.Nyilván konkrétan majd a járásnál dől el sok minden.
17. greg
2009. máj. 19. 11:38
Üdv! Én 32éves vagyok 1 1/2éves koromig gipszeltek aztán mütét egyszerre mindkét lábamat,10évessen a balt újra mütötték. Minden müködik vele mint egy egészséges láb csak a vádliaim vékonyak ez zavar,meg nem lettem focista pedig szerettem volna.Volt egy elönye is, a katonaságot megúsztam.
2009. ápr. 27. 10:29
Szia!Nagyon jó a cikked.Nagyon sok kitartást és erőt kívánok még nektek.Az én Gergőm most volt 8 éves és még most is befelé hajlik a lába ha alszik,de menésnél nem látszik semmi és egyáltalán nem zavarja.A dokink azt mondta,hogy ez szépség hibának számít és ha továbbra se lesz gond akkor nem kell vele törődni.Ti is rendbe fogtok jönni.
15. a7f41877f6 (válaszként erre: 11. - Mariann7533)
2009. ápr. 26. 10:23

köszi


még csak 2 hónapos a lányunk

a csípőjével másik ortopédiára megyünk majd, ott meg akarom mutatni a lábát, remélem mondanak rá valamit

2009. ápr. 25. 18:23
Winny köszönöm a jó kívánságot.Siti bizony valóban szerencsések vagyunk,hisz a korszerü technikák már sok mindenre megoldást jelentenek.Egy biztos az ember mindent megtesz a gyermekeiért.De ők a hősök,mert ők harcolnak,mi csak aszisztálunk.
13. winny
2009. ápr. 25. 15:21

Nagyon szerencsés szülei vannak a kis Camillának.Az odaadó kitartás meghozta az eredményt.

Jó egészséget a családnak!

2009. ápr. 25. 13:29
Lehet, hogy bután fog hangozni, amit írok, de Ti szerencsések vagytok mind, mert ma már olyan korszerű gyógytornák, gyógycipőcskék vannak, melyekkel könnyedén korrigálni lehet a dongalábat. S hogy miért írom ezt? Én most 37 éves vagyok, s annak idején, kétoldali dongalábbal születtem, amit mindkét lábamon 7-7 műtéttel hoztak helyre. Négy éves voltam, mire leszámoltunk a gipszekkel, és gyógycipőben, de végre megtehettem az első önálló lépéseimet. Azóta sok év eltelt, és amikor a műtétet végző orvosommal találkoztam, azt mondta, hogyha nem ő operál, meg sem mondaná, milyen állapotban voltak a lábaim. Egyetlen dolog van, hogy nem tudok magasarkút hordani. NA de ettől még forog a Föld:-))
11. Mariann7533 (válaszként erre: 10. - A7f41877f6)
2009. ápr. 25. 09:01
Szia.Azt szeretném megkérdezni,hogy hány éves a kicsi?Mert ha még nem jár,és az orthopédián is csak szandit ajánlottak,akkor nem lehet nagy baj.Én a helyedben azonban megnézetném egy másik orvossal is,mert inkább aggód túl,mint hogy baj legyen.Ha van a lakóhelyed közelében olyan gyógytornász,aki Dévény Anna féle módszerrel masszíroz,akkor az csodát tud tenni,mert neked is megmutatja,hogy hogyan masszírozz otthon,és nagyon szépen helyre tud jönni.De szerintem ha nálatok dongaláb tartás lenne,akkor azt az orthopédián egyből kiszürik,és gipszelték volna.Úgyhogy szerintem ne aggódj.Ha van még kérdésed én szívesen válaszolok amiben csak tudok,mert mi benne voltunk,és még valamennyire vagyunk is.
2009. ápr. 24. 23:32

na, én most ijedtem meg!


az én kislányomnak is befelé fordul a lába. A kórházban nem mondtak rá semmit maguktól, amikor én kérdeztem, akkor annyit mondtak, hogy masszírozzam. A gyerekorvos küldött el az ortopédiára és ott kaptunk olyan állítható talpas szandit, amire azt mondták, hogy csak éjszaka kell hordania.

Mindenki azt mondta, hogy ez semmiség, rendbe fog jönni. Én elhittem. Eddig nem tudtam, hogy ebből ekkora probléma is lehet!


Mi úgy látjuk, hogy javult a tartása, de mostantól nappal is rajta lesz a "cipő", ártani biztos nem fog!

2009. ápr. 24. 16:21
A kisfiam intrauterin (méhen belül) harántfekvésben volt,emiatt "donga-tartásban" levő lábakkal született.A kórházban azonnal tájékoztattak az orvosok a rendellenességről és elláttak tanácsokkal.Másfél hetes korában már vittük a kicsit az orthopaediára.Azonban hiába viselte éjjel-nappal a korrekciós sineket,másfél éves korában meg kellett műteni mindkét lábát.Azóta már óvodáskorú és gond nélkül szaladgál.Egy vékony heg emlékeztet a műtétre.Természetesen járunk azóta is kontroll vizsgálatra,9 havonta kap újabb gyógycipőt,hogy a gyors növekedés következtében is helyes tartásban legyen a lába.
2009. ápr. 24. 15:47
Remélem,hogy ezekkel a pozitív példákkal segítünk azoknak,akik még az elején vannak.Az a baj,hogy elég kevés az információ,és amikor az ember ilyen helyzetbe kerül,nem tud kellőképpen informálódni.Bár segítőkészek a kórházban,és a gyógytornán is,de az embernek ezernyi kérdése van,ami nem mindig jut eszébe amikor az orvosnál van.Ezért gondoltam,hogy leírom a történetünket,hogy minél több infó legyen a köztudatba,és örülök,hogy egyre többen hozzászóltok.
7. kkrisztina76 (válaszként erre: 5. - Mariann7533)
2009. ápr. 24. 15:14
Az orvos fogja felírni tb-re. Állítólag támogatás nélkül nagyon drága. Azt mondta úgy néz ki a cipő, hogy mintha hosszában a talpa ketté lenne vágva, így a cipő felső lábfej része kissé elforgatható. A talpon lévő kis csavarokkal pedig rögzíthető a megfelelő állásba. Egyébként nem látszódik Viktória lábán sem semmi már. A gipszeket is eléggé jól viselte, csak a heti cseréknél sírt mikor a gipsz kötött meg a lábán és kicsit meleg volt.
2009. ápr. 24. 14:42
A baratnom kisfia is ilyen lábbal született,most volt 1 éves.Még nem megy de már felhuzza magát.Most kapott specko tepozaras szandit.Meg ejszakara van neki olyan sines cipi hogy osszevan csavarozva a cipoje.
5. Mariann7533 (válaszként erre: 3. - Kkrisztina76)
2009. ápr. 24. 14:22
Szia.Ez a speciális cipő rendelésre készül,vagy az orvosotok javasolta,hogy vegyétek meg?Mert nekünk sín van éjszakára,és az olyan mint egy nyitott kis szandál tépőzárakkal. Egyébbként Kamilla már mászik,ül,és kezd felkapaszkodni.Egy örökmozgó.Aki látja a lábát nem érti,hogy mi baja volt.De azért amikor megfeszíti,és befele húzza,még mindig olyan fura a tartása.De ezt csak mi látjuk így,hisz mi tudjuk honnan jutott el ilyen szép lábakig.
4. Mariann7533 (válaszként erre: 2. - Hessy)
2009. ápr. 24. 14:18
Köszi szépen a bíztatást.Máris nagyon szép a lába,csak éjszaka adunk rá sint.olyan mint egy kiscipő.De már várjuk,hogy ráálljon,hisz akkor derül majd ki,hogy tényleg ok. minden,mert akkor kapja meg az igazi terhelést.
2009. ápr. 24. 13:52
A mi kislányunk 2008.08.24 született tartásbeli dongalábbal. Pestre járunk kezelésre. Eleinte a jobb lába gipszbe volt, mert az volt a rosszabb tartású. Mos már csak napi torna van kontrollok. Kapni fogunk viszont egy speciális cipőt aminek a lábfej része állítható. Május első hetén kell menni a következő kontrollra. Mikor a kórházból haza engedtek, azt mondták minden rendben és a zárójelentésen sem jeleztek semmit. A gyermekorvos mondott el mindent a hazaérkezésünk napján.
2009. ápr. 24. 11:15

Szia!


Az én fiam is így született, de neki csak az egyik lábának volt rossz tartása. Lábtornával, gipszsínnel rendbejött. Plusz még azt mondták a dokik, hogy amikor már rendes kis cipői voltak, fordítva adjam rá. Jobb cipő - bal láb, és fordítva. Séta közben mindig szólt valaki, hogy fordítva vannak a gyerek cipői. Én meg csak mosolyogtam, hogy tudom. Alig néztek dilisnek!! A lényeg, hogy tényleg rendbejön, csak kitartás!

2009. ápr. 24. 11:03
A dongalábas babáknál megkülönböztetünk eredendő dongalábat, illetve tartásbeli dongalábat. A kettő között a különbség (az én tudomásom szerint), hogy az eredendő dongaláb genetikailag alakul ki, még a tartásbeli a pocakban való nem megfelelő elhelyezkedéstől alakul ki. Szeretném megosztani más ilyen problémával küzdő szülőkkel a történetemet, és remélem, hogy más is hozzászól majd a témához.

Ugrás a teljes írásra: Dongaláb tartással született babák

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook