Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek olyan aki, dongalábbal született? Esetleg hasonló rendellenességgel született gyereket nevelő szülőket keresek.. fórum

Van köztetek olyan aki, dongalábbal született? Esetleg hasonló rendellenességgel született gyereket nevelő szülőket keresek.. (beszélgetős fórum)


15. c75565e593 (válaszként erre: 14. - Giga455)
2010. márc. 23. 21:35
Mind jól gyógyítható nekem elhiheted...tapasztalat...
14. giga455 (válaszként erre: 13. - C75565e593)
2010. márc. 23. 21:14

tudom hogy sokféle van.

Nekünk hálistennek "csak" méhen belüli tartási zavar miatt alakult ki!

De láttam igazi genetikait is, ami már a kora magzati korban kezdődött. Az biztos műtét, de nagyon jól gyógyítható az is.

Tudom hogy helyre pofozzák, de anyaként, iszonyatos megélni :(

Amikor az én 1 hetes icipici gyerekemet 3-an lefogták, és egy hatalmas csípőig érő gipszbe feszítették a lábát...akkor ott összetörtem. Amúgy a gyerek a mai napig jól viseli a strapát :)

Nekünk 4 gipszünk volt, majd bebax korrekciós ortézis, a mai napig. C60-as cipő, amit már csak évente lehet kiiratni (nekünk sikerült 2 hónap alatt kinőni) májusban irathatok ki újat. gyógytornára és gyógyúszásra járunk, és szeptembertől speciális bölcsibe ahol szintén gyógytorna lesz.

13. c75565e593 (válaszként erre: 11. - Giga455)
2010. márc. 23. 20:58

A dongalábnak is több változata van.

Sajnos az enyém a legsúlyosabb volt...ja meg ugye nem a szakszerű műtét miatt az én lábam kisebb és a lábszáram is vékonyabb az én lábfejemen kemény vágások vannak...

de találkoztam olyan emberrel aki az 50-es években született és nagyon jól helyre pofozták....ma már ezek nagyon jól gyógyíthatók szerencsére.

Nem öröklődik, ez egy deformáció...nem genetikai dolog...nálam nem..ha szülök agyerekem nem örökli....remélem...

Én össz vissz 3 és fél évig voltam gipszbe mind két lábam...

Csoda hogy ki birtam!

12. giga455 (válaszként erre: 5. - 25c0404375)
2010. márc. 23. 13:28

nekem normális volt az AFP-m, és az ultrahangon sem látszott.

Viszont ismerek olyat akinek alacsony afp ellenére teljesen egészséges gyerekei születtek, merthogy mindkét terhességénél ez volt.

2010. márc. 23. 13:25

Nekem a kisfiam született kétoldali donga lábbal :(

a balt tornáztatni kell, a jobbat gipszelték, és félő hogy nem ússzuk meg műtét nélkül.

10. Kmeli
2010. márc. 23. 12:16
Az én hugom is dongalábbal született,emlékszem,már pár hetes korában gipszben volt mindkét lába,azt hiszem egészen combig.Gyógytornára kellett vinni,meg otthon is tornáztatni,és rendbe jött teljesen a lába,már 23 éves és szerencsére semmi nem látszik,egész jó csülkei lettek :)
9. 7a8b421bcf (válaszként erre: 6. - C75565e593)
2010. márc. 22. 19:19
Engem is hat hetesen műtöttek először, és majdnem négy éves voltam, mire megtanultam járni, addigra túljutottam mindkét lábammal nyolc-nyolc műtéten.
8. c75565e593 (válaszként erre: 6. - C75565e593)
2010. márc. 22. 19:10
Nekem a bal lábam... a jobbon csipőficam van sajna....
7. c75565e593 (válaszként erre: 5. - 25c0404375)
2010. márc. 22. 19:09
Ezt a kérdést nem értem?
6. c75565e593 (válaszként erre: 3. - 7a8b421bcf)
2010. márc. 22. 19:09

Szia!

Nekem is sokszor mütötték...Első műtétem 6 hetes korombn volt...

Sajnos Romániába láttam meg a napvilágot...az ottani dokik kisérleteztek rajtam..

11 éves koromban átjöttünk és itt még 5x megmütöttek..szerencsére jól sikerült de rajtam kissé látszik...még kéne pár műtét...gondoltam hátva vannak még páran rajtam kívül akiknek ez volt, van...

2010. márc. 22. 19:09
Sziasztok! Ez a téma engem is érdekel. Nekem kicsit alacsonyabb lett az afp eredményem, volt köztetek olyan akinek hasonló lett, és rendellenességet állapitottak meg uh-on?
2010. márc. 22. 19:06

Több olyan veleszületett lábdeformitásról írok, mely a születés után azonnal felismerhető és szakszerű kezeléssel az esetek jelentős részében műtét nélkül gyógyítható



Gyakoriság és súlyossági szempontból is az első helyen a dongaláb érdemel említést. Ez a láb leggyakoribb fejlődési rendellenessége. Előfordulási gyakorisága 2 ezrelék. Fiúknál kétszer gyakoribb és az estek felébben a deformitás kétoldali. Az elnevezés onnan származik, hogy a dongaláb a láb külső és belső élének a test középvonala felé irányuló hajlását jelenti, mely a hordó dongájához hasonlít. A betegség a láb összes izületét érinti. A felső és alsó ugróizületen kívül a lábat alkotó csontok és izmok is deformálódnak. Kóroktanában egyrészt e genetikus, másrészt a méhen belüli kényszertartás következtében kialakult dongalábról beszélhetünk. Az első esetben az elváltozás rendszeres tornával, gipszkötésekkel nehezen befolyásolható, míg a kényszertartás következtében kialakult dongaláb konzervatív úton is biztosan gyógyítható.



A dongaláb kezelését a születés után azonnal meg kell kezdeni. Tekintettel arra, hogy az elváltozás szembetűnő, így az ortopéd orvos a szülészeti osztályról hazabocsátott újszülöttekkel már egy hetes korban találkozik. Nagyon fontos, hogy egyrészt a szülőket megnyugtassuk, másrészt a kezelés menetéről részletes tájékoztatást adjunk. Az első vizsgálat után nagy valószínűséggel mondhatunk véleményt arról, hogy a dongaláb konzervatív úton vagy esetleg műtétileg kezelhető-e. Első lépésben megmutatjuk a szülőknek a korrekciós tornagyakorlatokat, melyeket minél hamarabb kell elkezdeni, és mihelyt a csecsemő bőre azt lehetővé teszi, körkörös gipszkötéssel folytatjuk a beavatkozást. A módszeres kezelés a deformitás egyes komponenseinek megfelelő korrigálásával történik A tornakezelés folytán először az előláb befelé fordulását igyekszünk megszüntetni, majd a sarokcsont befelé dőlését korrigáljuk. Csak ezután kerül sor az Achilles-ín feszességének oldására. A deformitásokat minden erőszak nélkül igyekszünk korrigálni. A korrekcióval elért eredményt gipszkötéssel rögzítjük. Tekintettel arra, hogy a csecsemők bőre rendkívül érzékeny, ezért a nyomáspontokon a bőrre filcet helyezünk, majd a lábujjaktól a combközépig érő körkörös gipszkötést teszünk fel úgy, hogy a térdizület 90 fokos hajlított helyzetben legyen. A szülők figyelmét minden alkalommal fel kell hívni arra, hogy ujjak vérkeringését ellenőrizzék, és amennyiben az ujjak beduzzadnak, elszíneződnek, a gipszkötést haladéktalanul el kell távolítani. A gipszkötést hetente, később kéthetente cseréljük. A korrekciót fokozva a deformitásokat a fenti sorrendben igyekszünk megszüntetni. A konzervatív kezelést akkor tekintjük befejezettnek, ha a láb túlkorrigálhatóvá válik. A kezelés befejezésekor röntgenfelvétellel kell az eredményről meggyőződni. Ha a röntgen anatómiai viszonyokat nem sikerül teljes mértékben helyreállítani, akkor látszólag teljes formai és funkcionális korrekció esetében is a műtéti kezelés jön szóba.. a műtéti kezelés ilyen esetbe már öthónapos kor után mérlegelhető. A műtét célja a dongaláb deformitást alkotó komponensek teljes korrekciója. A műtét után a korrekció megtartása érdekében, a túlkorrigált helyzetű lábról műanyagsínt mintázunk, melyet hosszabb ideig éjszaka viseltetünk.

2010. márc. 22. 19:05
Szia! Én dongalábbal születtem, nyolcszor műtötték meg pici koromban mind a két lábamat. Szerencsére nagyon jól sikerült műtétek voltak. Évekkel ezelőtt találkoztam a dokival aki műtött, és Ő azt mondta, ha nem Ő műt, talán meg sem mondaná, milyen problémáim voltak. Persze én érzem a dolgot, fáradékonyabbak a lábaim, mint egy egészséges emberé, és nem tudok körömcipőt hordani, de ez legyen életem legnagyobb problémája:-)
2010. márc. 22. 19:04

Dongaláb


a láb állásának az a kóros eltérése, midőn a láb hossztengelye körül befelé van fordulva ugy, hogy a láb belső széle fel van emelve, külső széle pedig lejebb van szállva és a talp befelé, a láb hátsó felszine pedig kifelé áll. A lábujjak erősen behajlítottak, a talp homoruan meggörbült s a láb háta erősen domboru; rajta erősen elődudorodik az ugrócsont (astragalus) feje. A sarok fel van huzva ugy, hogy a földet nem éri és az Achilles-in erősen megfeszült. A beteg nem léphet a talpra, hanem a láb külső szélén jár, hol többnyire erős, kérges megvastagodás támad a bőrben. A baj legtöbbször veleszületett, de keletkezhetik a hajlító és feszítő izmok egyensulyzavarából és bénulásból. Gyógyítására gépeket használnak; az Achilles-in bőr alatt végzett átmetszése után erőszakosan helyreállítják a rendes állást s ezután megkeményedő kötéseket (Talipes varus) alkalmaznak.

2010. márc. 22. 19:01

Van köztetek hasonló problémáju egyén?

Rajtam kissé látszik...de hallottam van olyan akin egyáltalán nem látszik...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook