Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Barátok közt - így látjuk mi fórum

Barátok közt - így látjuk mi (beszélgetős fórum)


5552. gerna (válaszként erre: 5520. - Hangyászsün)
2007. szept. 14. 11:00
Ha Nóra nem marad Kangyalon, mehetne "máshová" is lakni... Nem a Mátyás tér a világ! :(
5551. Joys (válaszként erre: 5550. - Egypt)
2007. szept. 14. 10:56

Ez igaz, de még gondolni is jó arra, hogy egyszer dobra vernék a cégét és ismét ő kuncsorogna kölcsönért Kérleklacinál, vagy Palikánál.


Ezt még kiböjtölöm!

5550. egypt (válaszként erre: 5548. - Joys)
2007. szept. 14. 10:10
Nyilván a cég jóval többet ér, mint Laci futár cége, így nem lenne rá elég pénze. Meg amúgy sem eladó, max. részesedést vehetne belőle.
5549. egypt (válaszként erre: 5545. - Joys)
2007. szept. 14. 10:09
Ez igaz, de nekünk pont ezért azt kell alapul vennünk, amit mondnak a cégről, tehát a sorozat szerint Laci részesedése sok milliót ér. Persze, hogy a valóságban nem így működne egy jó menő cég.
5548. Joys (válaszként erre: 5546. - Szürkebarát)
2007. szept. 14. 08:31

Ez igaz, bár a cég lejtmenete már András trónfosztásával megkezdődött, majd folytatódott a "csillogó eszű", univerzális felkészültségű Palika kiválásával.


Tényleg, Palika foga miért nem a Berényi Kft-re fáj?!Hiszen állítólag tele van pénzzel, de még a korábbi cégalapítási tervei is meghiusultak, ti tudjátok, miért?

5547. Joys (válaszként erre: 5542. - Virgilius)
2007. szept. 14. 08:21

Talán említeni is felesleges, annyira nyilvánvaló, hogy Sáráék beköltözésével oltári botrányok sorozata várható a Novák-lakban, amíg azok nem szedik a sátorfájukat, akiket persze Imi is követ majd-a nagy semmibe.

Hogy aztán néhány hét múlva visszaköltözzön a meleg biztonságos életébe..

5546. Szürkebarát (válaszként erre: 5545. - Joys)
2007. szept. 14. 08:21

Tökéletesen igazad van! Ma már a Berényi Kft. a háttérben meghúzódó alibi cég.

A szememben akkor komolytalanodott el teljesen, amikor a Gézát vették fel titkárnőnek.

5545. Joys (válaszként erre: 5538. - Egypt)
2007. szept. 14. 08:17

Erről az építőipari cégről a néző az égvilágon semmit nem tud, mert ez mind ez ideig gondosan rejtve maradt. Még egy konkrét megrendelésről sem tudni, amelynek folyna a végrehajtása, csupán annyi sejthető, hogy egyetlen emberrel is a felszínen maradt, ami a valóságban teljesen kizárt dolog.


Amikor 1998-ban a Bk elindult, a cselekmény minden szála a Berényi Kft-ről szólt, azóta ez fokozatosan háttérbe szorult és átvette a szerepet az intrika és a pletykálkodás..

A cég működéséről évek óta szó sem esik, ezért a látottak alapján fogalmunk sem lehet, milyen az anyagi ereje, tőkeellátottsága..


/Én is csak becsültem, de lehet, hogy rosszul../

5544. Szürkebarát (válaszként erre: 5543. - Célia88)
2007. szept. 14. 08:12

Reménykedtem, hogy Laci következetes lesz Sára témában, de nem így történt. Kár.

Azt mondja a Laci, hogy azért nem akarja eladni a részesedését a Berényi Kft-ben, mert azt akrja a gyerekeire hagyni. Nem ám a saját futár cégét, hanem a Berényi Kft-beni 10%-át! Mintha legalább a Volvo-ban lenne részesedése... :((

5543. célia88 (válaszként erre: 5542. - Virgilius)
2007. szept. 14. 08:07

Biztos ritka ékszer az ilyen Pesten. :P

Hogy örült az a szerencsétlen Imi, hogy Laci mégis belement a költözésbe. Pedig azt hittem Laci tényleg nem fog belemenni, ráadásul több hétre??? Én azt hittem, pár napról van szó. :/

5542. virgilius
2007. szept. 14. 08:03

Pesten is bicajjal vagy motorral jár minden normális futárcég. Hajtás-pajtás és társai. Autóval max azok, akik nagy méretű csomagokat szállítanak, de a Novák nem tűnik ilyennek. (Géza úgyis nagy motoros, simán járhatna azzal...)

Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből a Miki-Laci témából, mert biztos nem csak ennyi volt. Ez így nem elég nagy szemétség egyelőre, sztem. ;-)

Na és mit szóltok, mégis beköltöznek Sáráék. Agyam eldobom. Ezt az oltári baromságot!!!

Az viszont sztem nem irreális, hogy Zsófi ráismert a kagylós láncból a nőre. Mint művészpalánta, biztos odafigyel az ilyen részletekre. Pláne ha még Vilibának is feltűnt...

5541. Joys (válaszként erre: 5540. - Célia88)
2007. szept. 14. 07:48

Ebben alighanem igazad van, Célia..


Meglehetően olcsó ötletnek tartom, hogy Zsófi elméje egyszerre megvilágosodik..

5540. célia88
2007. szept. 14. 07:43
Láttátok Zsófinak tegnap hogy felcsillant a zeme, amikor a Vanda elárulta, hogy Vili bá'-nak eszébe jutott az a nő. Zsófi is egyből tudta, kiról van szó (amúgy idegesít, hogy 30-asnak mondják). Most aztán gyorsan szerezni kell valami bizonyítékot, hogy ő volt a tettes és akkor nem kell viszamenni Zsolthoz kényszerből szexelni! :P :D
5539. egypt (válaszként erre: 5530. - Hangyászsün)
2007. szept. 14. 07:37
Azon csodálkozom, hogy nem Lacinak jutott eszébe ez a kézenfekvő ötlet, amiről ugye mi már réges régen beszélünk, és nem ő ment oda Mikihez, hogy vegye meg a részét. (Egyébként ez Miki részéről miért szemétség? Sima üzleti ajánlat szerintem.)Ez ugyanolyan, mint mikor Palika ajánlatán felháborodott, pedig az is kirántotta volna a zűrből, de nem, inkább tönkreteszi a családját meg bevállal egy uzsorást, de semmi épeszű ötletet nem hajlandó még meghallgatni sem.
5538. egypt (válaszként erre: 5536. - Joys)
2007. szept. 14. 07:35
Miki azt mondta, hogy kifizetheti belőle minden tartozását, és még marad is bőve. Egy rendes építőipari cégben elég sokat érhet egy részesedés, ráadául szépen is fizethet, ezért nem is értem, Laci hogy kerülhetett ekkora csődbe.
5537. Szürkebarát (válaszként erre: 5528. - Célia88)
2007. szept. 14. 07:31

Zene volt füleimnek, mikor hallottam.:)

De Laci mit háborog! Miki nem megzsarolta, hanem tett egy ajánlatot. Ő vagy elfogadja, vagy nem, ahogy Orsi is mondta!

Viszont ez a nagy kiakadás lehet a bevezetése egy újabb manővernek, miszerint mikor Soma haverja a lábát akarja eltörni, akkor fog Miki elé csúszni, és elfogadni az ajánlatot. Csakhogy akkor már Miki sem annyiért akarja majd megvenni, amit megint nagy felháborodva elutasít a Laci. Na és akkor jön majd a Helga...

5536. Joys (válaszként erre: 5533. - Zebracsikó)
2007. szept. 14. 07:17

Ez az üzletrész becslésem szerint néhány millónál nem érhet többet, jelenlegi, szorult anyagi helyzetében nem húzná ki a bajból, szóval nem értem Mikit, miért szédíti a fejét-és a naív Laci ennek miért ad hitelt..

De bízzuk rájuk.

5535. Joys (válaszként erre: 5522. - Hangyászsün)
2007. szept. 14. 07:13

Az itt látott cégek közül elsősorban Don Berényi egyszemélyessé zsugorodott cége az, ami gyakorlatilag már régen nem működik, ezt mindannyian látjuk. Senki ne akarja elhitetni velünk, hogy egyedül is vinni képes ezt a kft-t, mikor ő legfeljebb üzletember, de egy szakembere sincs és ő maga sem az!

Kérleklaci cége is a szakadékban van, viszont a tulajdonrésze az egyetlen, ami a Berényi-klánhoz kapcsolja, ezt szánja a gyerekeinek is-hallhattuk, ettől soha nem fog megválni.

Persze rosszul teszi, hiszen ennek hiányában vagy nyer a lottón, vagy újabb uzsorakölcsönért kuncsorog alvilági haverjánál.


..vagy keres egy erős kötelet a padlásukon, ami megtartja a 120 kilós súlyát..

5534. Joys (válaszként erre: 5519. - A1a3db480a)
2007. szept. 14. 06:59

Nóra a cselekmény része, meglátjátok, nem fog eltűnni..

Visszajön és befűt egykori, ezután még inkább gonoszkodó férjének.

5533. zebracsikó (válaszként erre: 5532. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 06:52

Miki nem kenődött el, naná! Még nem értem, miféle, de valamilyen célja ezzel volt, ő tudta előre, hogy Laci nem fogja eladni neki az üzletrészét.

Mennyit érhet ez az üzletrész vajon, hogy a megvásárlásával Miki ki tudta volna húzni Laciékat a csávából?? Nyilván legalább annyit, vagy többet, mint a tartozás. Viszont így biztos jelentős hasznot is termel, nemde? (nem vagyok jártas a részvénytársaságok felépítésében, sem gazdasági működésében!)

Ha ekkora sz*ban lennék, én biztos eladtam volna.

Mennyi lehet 20 millió kamata egy hónapra leosztva? (nyilván, ez is a megállapopdás feltételeitől függ, de biztos százezrekre rúg egy ilyen uzsora!) Honnan termeli ezt ki Laci? Rejtély! És az is, hogy Orsi elhiszi, hogy kitermelhető.

5532. 80ASIQ (válaszként erre: 5530. - Hangyászsün)
2007. szept. 14. 00:33
Miklós mindenesetre nem kenődött el a visszautasítástól!
5531. 80ASIQ (válaszként erre: 5529. - Hangyászsün)
2007. szept. 14. 00:32
Pontosan!
5530. Hangyászsün (válaszként erre: 5528. - Célia88)
2007. szept. 14. 00:21
Mit akadt ki ez a hülye Laci Miklós ajánlatán? Fog ő még Canossát járni, elvégre nem Miklósnak a cége áll a csőd szélén. Mégis, mit képzel? Álmában megjelenik Tóni szelleme és elvezeti valamilyen elásott kincshez, amely akkora, hogy nem csak az anyagi helyzetét konszolidálhatja, hanem még ő veheti meg Miki üzletrészét a B. Kft-ből is???
5529. Hangyászsün (válaszként erre: 5524. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 00:16
Így van! Bp.-en több kerékpáros futárszolgálat működik. Megoldás lehet még nem súlyos és terjedelmes küldemények esetében a moped, robogó, motorbicaj is. Lényeg, hogy cikázni tudjon az autók között.
5528. célia88
2007. szept. 13. 21:31
Nos, Szürkebarát....a forgatókönyvírok végre a kedvedben jártak. :)
5527. 80ASIQ (válaszként erre: 5526. - Wicca23)
2007. szept. 13. 17:21
Báránybőrbe bújt farkas! Vagy maga a Sátán! Bár néha elárulja magát, illetve finomabban szólva aggasztó jeleket lehet látni!
5526. wicca23
2007. szept. 13. 17:09
Csak olvasok,és nevetek..Lehet,kiderül,a legnagyobb,legtitkosabb,legterroristább az összes szereplő között Magdi anyus..:-) A többi csak kisinas..
5525. 80ASIQ
2007. szept. 13. 16:48

":ODDD"


(copy > paste)

5524. 80ASIQ (válaszként erre: 5522. - Hangyászsün)
2007. szept. 13. 16:47
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a bicikli nem jó futárkodni? Még az én kis iciripiciri városkámban is hamarabb odaérek valahova biciklivel mint autóbal a délutáni csúcsban. Képzeld itt is van csúcsforgalom! Hát esküszöm, nem normálisak az emberek! :)
5523. Hangyászsün (válaszként erre: 5521. - 80ASIQ)
2007. szept. 13. 16:43

Ha az, jól álcázza magát.

:ODDD

Írhattam volna emberkereskedő-hálózatot is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook