Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Barátok közt - így látjuk mi fórum

Barátok közt - így látjuk mi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
216246. hópihe14
júl. 9. 14:26

Bocsánat! Nem akartam eltérni a tárgytól, csak ez most úgy kijött belőlem.

Azt én is nagyon várom, hogy akkor most ki is lesz az, aki a sorozatból távozik. Kérdés, hogy már ma, vagy még azt is elhúzzák egész hétre???

Ki tudja, mire számíthatunk?

216245. hópihe14 (válaszként erre: 216235. - Papája)
júl. 9. 14:05

Jó kérdés!

Mint ahogy az is furcsa, hogy a hajléktalan szállón nap közben nem tartózkodhatnak, reggeli után tessék elmenni akárhová, és majd este, vacsora előtt jöhetnek vissza. Kaja, fürdés, alvás, utána reggel mehetnek ahová akarnak! Hova menjenek???

(Mert hogy a személyzet takarít, meg fertőtlenít, egy akármit is csinál, és zavarja őket a tömeg!)

És inkább felosztották egymás között a kukákat, mely utcákban kik azok a csoportok, akik jogosultak vallatni, és lesik, mikor kerül bele új csomag szemét, rögtön ugranak rá, nehogy mások elvigyék az értéket belőle!

Rendszerváltás nesze neked! Szégyen gyalázat, hogy 30 év alatt idáig jutottunk.

216244. syria (válaszként erre: 216243. - Piroska52)
júl. 9. 13:48

Így van.

Nekem ez a sorozat csak lazításra van. Soha nem nézem egyenesben, csak felvételről, amikor éppen ráérek; reklámok, üresjáratok áttekerve; rakás idő megtakarítva. :)

216243. Piroska52
júl. 9. 13:04

alapjában véve,ez egy szappanopera,

hogy miért nézzük,mert csak,,,,,,,,,,

néha jó felé megy,néha meg nem,

ezt mi itt megvitatjuk,ki-ki vérmérséklete,és szimpátiája alapján irja le a véleményét,

néha megegyezünk,néha meg nem,

ebből messzemenő következtetést levonni,enyhénszólva is túlzás,

mi itt jól elszórakozunk még akkor is ha nem mindig értünk egyet,és ez nekünk igy jó,

216242. Kohán
júl. 9. 12:59
még nem érzem magam kutyának, ergo nem vakkantok, max. írok...De, ha itt ilyen a színvonal, akkor inkább nem....
216241. papája (válaszként erre: 216240. - Kohán)
júl. 9. 12:19
Célszerű visszaolvasni, mielőtt belevakkantasz a témába.
216240. Kohán
júl. 9. 12:03
most visszamentem és onnan vettem a Hédi nevet....a fene sem emlékszik már , hogy is hívták....
216239. Kohán
júl. 9. 12:00
most léptem csak be, de itt a hajléktalanokról van szó..
216238. Cilumiluci
júl. 9. 11:58

Hirtelen törnöm kelett a fejem ki, az a Hédi :D

Sosem hívták így.Hedvig lesz az :)

216237. Cilumiluci (válaszként erre: 216236. - Kohán)
júl. 9. 11:56
Olvass vissza kicsit figyelmesebben :)
216236. Kohán
júl. 9. 11:53

még mindig Hédiről van szó, őt már régen kiírták...

most mást is kiírnak, de azt nem mondom meg. nem Hannára gondolok...

216235. papája (válaszként erre: 216234. - Hópihe14)
júl. 9. 11:10

Igen, mint írtam gyanítom. Valójában nem ismerek olyan statisztikát, ami erről szól, így bármit is biztosan kijelenthetnék.

Az viszont biztos, hogy aki kikerült az utcára, és ott él már minimum egy éve, azokat rendkívül nehéz visszavezetni a munka világába. Esélyük az idő teltével csak csökken. Nincs lakcímük, nincs munka. Ezt kellene rendezni. A hajléktalan szállók miért nem lehetnek ez esetben lakcímek - átmenetileg.

216234. hópihe14 (válaszként erre: 216233. - Papája)
júl. 9. 10:35

Teljes mértékben egyetértek veled, egyetlen gondolat kivételével. Amikor azt írod, hogy aki hajléktalan, annak ő maga is valahol okozója.

Sajnos elég sok esetet láttam, kicsi ez a mi városunk. És az események sorozata:

- megszűnt a munkahely, munkanélküliség, lakáshitel törlesztés nuku (Még az a több évtizedre felvett OTP-hitel a rendszerváltás után!)

- OTP. vitte a lakást, a házat

- család bomlik, válás, feleség a gyerekekkel akárhova, férj utcára

Nagyon-nagyon sok embernek a rendszerváltás csak ezt hozta.

És eltelt azóta több évtized, és még mindig ott tartunk, arról hozunk törvényt, miként büntetjük azokat, akik az utcán élnek!

216233. papája (válaszként erre: 216231. - Troppauer Hümér)
júl. 9. 10:26

A végén kezdem.

Rosszul látod. Nem arról van szó, hogy nem fogadom el, hiszen ez csak egy szappanopera. Miért ne fogadnánk el egy kitalált történetet.

DE

Gondolkodunk a mondanivalón és megpróbáljuk értelmezni, lefordítani a mondanivalóját, ami a mindennapokban is előfordul - sok embert érinthet.

Sajnos sokan élnek az utcán különböző okok miatt, mint a kivert kutyák. Ennek oka van. Gyanítom legtöbbször az illető maga tehet róla.

A mi Hedvigünknek nincs családja, közvetlen hozzátartozója. Attila nyomozta ki a rég nem látott elfeledett nagynénit, aki végül is befogadta Hedviget, így nem kellet elkövetnie azt a végzetes lépést, hogy lemond a babájáról. Ez azért nem "csak" magánügy, mert nem egy emberrel fordul elő, hanem sokakkal, akik utcán élnek, vagy segítség hiányában kénytelenek a születendő gyermekükről lemondani.

Zsolt: egyéni dráma, de lehet hülyeség is amit elkövetett, ez tény. Attól társadalmi, hogy sokan lesznek fájdalmukban, magányukban, kivagyiságból stb. kábítószer fogyasztók. Bemutatják a pokolba vezető utat a kilátástalanságot a mindenféle kínlódást, csalást, lopást, csakhogy meglegyen a szer. Szerencsés az, akit felkarolnak, de a gyógyulás árát már a felkaroló család és a társadalom fizeti - Te is. Narkóra valahogy jut nekik, de gyógyulásra - jajj istenem segítsen már valaki. Amennyiben sikerült kikászálódni, úgy mond tiszta, akkor is csak egy szerencsétlen narkós marad, mer ebből kigyógyulni soha nem lehet. Tehát nyűg a családnak és a társadalomnak is legtöbb esetbe.

Nahát, így lesznek a magánügyek a társadalom ügye.

Ezen meg van mit gondolkodni és tenni is.

Én így látom.

216232. Troppauer Hümér (válaszként erre: 216228. - Papája)
júl. 9. 09:34
Nagyon korrektül leírtad a lényeget. Én is így emléxem. :-))
216231. Troppauer Hümér (válaszként erre: 216226. - Papája)
júl. 9. 09:30

Hédinek van családja, most is velük van. A hajléktalan életformát ő választotta. Kapott komoly segítséget Gigiéktől, de azzal nem akart élni. Miért? Mert rájött, hogy csak jobb, ha a saját gyerekét ő neveli fel. És ez így van jól.

Zsolt betegsége? Lecsúszása? Ezek nem társadalmi, hanem egyéni problémák. Ő tenyerelt bele a sz@rba annak ellenére, hogy a Rózsából is vígan megélt.

Timike talán más kategória, mert az elvált szülők gyermekeinek mindig rosszabb a helyzete, mint a teljes családban felnövőknek. De ahogy a szüleit manipulálja, akik tulajdonképpen nem kerültek messze egymástól, az a te szavaiddal élve kicsit valóban bicskanyitogató.

De még egyszer mondom: Nagyon unalmas lenne a BK, ha minden szép és jó lenne. Ezt légy szíves elfogadni!!!

216230. Cilumiluci (válaszként erre: 216222. - Papája)
júl. 9. 09:07
Szerintem sem.
júl. 9. 08:58
mától az ismétlés a Sorozat+on lesz
216228. papája (válaszként erre: 216227. - Hópihe14)
júl. 9. 08:09

Elment az utolsó vonat - nem először - ezért maradt ott.

Igen borozgattak, de a BK-ban ez szokás.

A többi is majdnem stimmel, de most is úgy érzem nem történt meg.

Nóra nem egyéjszakás típus.

A fiú sokkal jobban tisztelte Nórát, minthogy visszaélt volna a helyzettel.

Reggel is tiszteletteljesen és nem cinkosként búcsúztak.

Miklós korán reggel jött, Nóra meg kihasználta, hogy bosszantsa Mikit.

A többiek vajon hogy emlékeznek ?

216227. hópihe14 (válaszként erre: 216222. - Papája)
júl. 9. 06:57
Nem vagyok én abban olyan biztos! Amikor a srác ott maradt este Nóránál, kellemes vacsora, borozgatás, másnap reggel pedig Miki éppen akkor állít be, amikor a gyerek majdnem félmeztelenül jön ki a hálóból, keresi a nyakkendőjét, Nóra egy szál köntösben készíti a kávét... mert ilyen is volt!! Én akkor ebből csak szűrtem le, hogy volt ott valami.
216226. papája (válaszként erre: 216223. - Troppauer Hümér)
júl. 9. 06:49

Amennyiben úgy érzed egyformán gondolkodunk, akkor gondolom benned is sok kérdés vetődött fel pl. Hedviggel kapcsolatosan. Hajléktalanság, munka, és családnélküléség, ezzel együtt várandósság. Az ahogyan ezen próbálnak segíteni, örökbefogadás és a következmények.

Zsolt esete, betegség, lecsúszás a lejtő legaljára.

Ezek bizony a társadalmat is érintő problémák. Említhetjük még Timike számtalan bicskanyitogató sztoriját is.

Nem akarok felsorolni mindent és elemezni, ezt már megtettük. Az, hogy ezeket leginkább negatív kritikával illettük ne csodálkozz.

Erre gondoltam.

216225. Zeusz49
júl. 8. 22:21
216224. Troppauer Hümér (válaszként erre: 216222. - Papája)
júl. 8. 19:11
Ez pontosan így van, Csak barátság volt köztük, amíg el nem tűntek az építő munkások. Az a szál mostanában nem szövődik tovább. Mint ahogy az sem, hogy jelenleg milyen stádiumban van a Berényi víz forgalmazása.
216223. Troppauer Hümér (válaszként erre: 216220. - Papája)
júl. 8. 19:06
Nekem olyan érzésem van, hogy szinte ugyanazt mondod, amit én. Keverni kell a kártyákat, hogy legyen mindig valami feszültség. Hogy ez pár embernek nem tetszik? Na és. Nyilván másképp is meg lehetne írni, de jó ez így, ahogy van. Nekem legalábbis. :-))) Fontos társadalmi problémák? Mire gondolsz?
216222. papája (válaszként erre: 216221. - Hópihe14)
júl. 8. 17:45

????

Szerintem Nóra nem feküdt össze a jóképű roma csávóval, az csak egy plátói szerelem volt.

216221. hópihe14 (válaszként erre: 216218. - Papája)
júl. 8. 14:54

Mivel Miki az ottani munkákat (ha jól emlékszem) nem fizette ki a falu embereinek, akiket az a snájdig roma-csávó képviselt, talán a putriból beköltözött a kolónia.

Tudjátok, az a jóképű kis roma-gyerek, akivel még Nóra is összefeküdt egy időre. Már csak hogy ilyen sztori is legyen. Mert ott volt Miki és az emberek között valami elszámolási vita.

216220. papája (válaszként erre: 216219. - Troppauer Hümér)
júl. 8. 12:50

Te is tudod, hogy ami tökéletes, vagy kiszámítható az unalmas. Nemrég voltak az iskolákban az évzárók. Egy folyamatosan kitűnő, vagy bukdácsoló diák nem kelti fel az érdeklődést. Elfogadják, ja igen ő ilyen szokott lenni. Na de egy gyerek, aki nem szokott jó, vagy rossz lenni akár tanulmányaiban, akár egyéb téren és az jól teljesít, nagyon jól, mert tesz érte na arról már van mit beszélni, lehet vele örülni.

Így a gyengén teljesítőről is.

Itt is ez a helyzet. Történnek a dolgok, örülünk, vagy bosszankodunk, de gondolkodhatunk, szövögetjük az eseményeket. Nem mellesleg azért néha igen is fontos társadalmi problémákra hívják fel a figyelmet az írók. Tehát van véleményünk, kifejtjük azt és nem csak nézünk, mint a moziban.

Na ezért nézzük a BK epizódjait.

júl. 8. 11:28

Az az érdekes, hogy itt sokan vagytok, akik sokkal jobban meg tudnátok írni az egyes epizódokat. Többnyire csak negatív kritikákat látok. Vajon ennek ellenére miért döntöget a BK folyamatosan nézettségi rekordokat???

A minap a Balázs egyik showjában nyilatkozta egy játékos, hogy ő aztán soha. Fogalma sincs ki az a Miklós, a Zsolti, a Vili bácsi, a Magdi anyus......stb.

Na, akkor most mi van??? :-)))

216218. papája (válaszként erre: 216217. - Syria)
júl. 8. 09:20
Na ez az, van olyan ?
216217. syria (válaszként erre: 216209. - Regin_a)
júl. 8. 08:55
Hol van olyan? :)
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook