Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátnőkeresés árnyoldala fórum

Barátnőkeresés árnyoldala (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
41. Ronina4 (válaszként erre: 39. - Ikebana3)
2017. aug. 29. 19:02
Sajnos ez a felnőtt élet átka : mindenki probal megélni talpra allni ellatni a csaladját a gyerekeit a megélhetésüket egyensúlyba hozni. Mindezek mellett a párjával való kapcsolatán is dolgoznia kell meg a munkahelyén is helyt kell állnia. Mindezek mellett magara már nincs is ideje nem hogy régi baratságokat ápolni főleg másik városba lakik. Ha mégis ugyanott lakik akkor sokszor előfordul hogy mas az életük ritmusa. Az egyik hamarabb szül mint a másik. Mikor a masik is szül addigra emez ovis vagy iskolás más más feladatoknak kell megfelelni ezek is szét szakithatnak régi barátságokat. Idősebb korba pedig mar nem bízunk olyan könnyen nem adjuk olyan hamar a barátságot mert addigra megtanuljuk hogy sokan érdekből barátkoznak csak.
2017. aug. 29. 17:15
Szerintem felnőtt korban már kimondottan nehéz valódi barátságokat kötni. Nekem eddig csak felületes ismeretségek lettek. Sajnos a gyerek/ diákkori barátnőim nagy része csak akkor van, ha én keresem és a legkevésbé érdekli őket, hogy egyébként velem mi van. Ez engem is elszomorít és nem is nagyon van ötletem, hogy min lehetne változtatni, max. próbálok nyitott lenni.
39. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - D72e11e949)
2017. aug. 29. 13:06
Gyerekkoromban sokat költöztünk apám munkája miatt és ahol kialakult valamilyen baráti köröm a költözések miatt ezek rendre megszakadtak. Aztán később is csak iskolai, majd munkahelyi jó ismerőseim lettek, de ezt nem mondanám barátnak. Voltak jó szomszédok és kolléganők, de ők sem barátnők. Valahogy rájöttem, hogy nincs értelme másra titkokat bízni, mással dolgokat megbeszélni, ha van férjem. Én vele beszélek meg mindent. Miért menjek mással moziba, színházba, uszodába vagy sétálni, amikor vele mehetek? Ez persze nem zárja ki, hogy jó ismerőssel, kolléganővel stb. esetleg beüljek egy kávéra, vagy egyszer-egyszer jól elbeszélgessek, de szerintem ez még nem barátnősség. De valahogy én nem is hiányolom, pláne nem keresem direkt.
38. Százas Evelin (válaszként erre: 36. - Alidamolnar)
2017. aug. 29. 11:42
Ez egy kicsit mintha ironikus mondás lenne. :-) De egy barátság fenntarthatóságához tényleg tudni kell, hogy egyikünk sem szent. :-) Egy szenttel egyébként is ki a fene akarna barátkozni. :-)
37. mosolyka1111 (válaszként erre: 36. - Alidamolnar)
2017. aug. 29. 09:41

Ebben azért valami lehet.

Mondjuk ha elcsesztem valamit, kiöntöm a szívemet a barátnőmnek, akkor pont nem arra van szükségem, hogy még ő is a földbe döngöljön, és jól megmondja a magáét.

Inkább enyhítsen a lelkemen, találjon nekem egy icipici magyarázatot, hogy miért voltam hülye. Ezzel még nem ment fel, úgyis tudom, hogy én qrtam el valamit, de legalább ne ossza még a fejemet, mert baromira nem arra van az embernek olyankor szüksége.

36. alidamolnar (válaszként erre: 34. - Százas Evelin)
2017. aug. 29. 09:37
Van valami olyasmi mondás, hogy kétféle ember van: Az egyik az őszinte, a másik pedig az, akinek vannak barátai:)
35. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. aug. 29. 07:43

Az a baj, hogy pl nekem a gyerekkori baratnoim jelentos resze kulfoldre koltozott videki megyeszekhelyrol.


Aztan en is elkoltoztem eloszor Budapestre, kesobb onnan is a Dunantulra.


Tartjuk a kapcsolatot, de innentol mar nem mukodnek a spontan "van kedved holnap munka utan kavezni vagy menjunk strandra" dolgok pl.

34. Százas Evelin (válaszként erre: 32. - 8cc24eb355)
2017. aug. 29. 07:36

Az őszinteség általában célravezető, de azért tapintat is létezik a világon. :-) Azt hiszem, te szeretsz rögtön "odamondogatni". No problem. :-) Na ez is olyasmi, ami egy potenciális barátságot nagyban befolyásolhat. Ahogy mondod téged az emberek "csípnek", valószínűleg épp az egyenességed miatt. Barátnőd viszont nincs egy szál se, mert neked nincs arra igényed. Milyen kár... :-)

Szerintem annak, akit a barátjának tart az ember, annak elnézi az apróbb hibáit. Pl. időnként egy kis irigységet... Annyi még azért belefér.

2017. aug. 28. 21:52
Sziasztok. A tèmához szólnèk . Mindig voltak barátnőim , de az igaz barátnőmet 26 évesen ismertem meg. Már 5 éve tart :) természetesen voltak hullàmvölgyek , de túlélte a barátságunk. Merjünk nyitni és hallgassunk a női megérzéseinkre, ezt tudom tanácsolni annak aki keresi.A baratság kereséséről kevésszer esik szó ,de állítom van olyan fontos mint egy jó párkapcsolat... és ha picit is úgy érezzük a másik nem őszinte, vagy számító vagy az irigysèg apró jele mutatkozik rajta akkor nem ő az igaz baràt .
32. 8cc24eb355 (válaszként erre: 31. - Százas Evelin)
2017. aug. 28. 21:25
Igen! Utáljanak az őszinteségért ne a hazugságért! ;)
31. Százas Evelin (válaszként erre: 9. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 20:38
Szókimondó vagy. :-)
30. spinneli (válaszként erre: 18. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 20:36
Ilyenkor érdemes pl. önkénteskedni valahol, én ha anyagilag biztos hátterem lenne, ezt csinálnám, és így lehet ismerkedni is.
29. spinneli (válaszként erre: 1. - D72e11e949)
2017. aug. 28. 20:35

Az fb-n nagyon sok tevékenység köré szerveződnek csoportok, szerintem ezekben is el lehet mélyedni, azonos érdeklődésű körű emebreket keresni.

Sok szerencsét.

2017. aug. 28. 20:33

Igen, a jogsi szerzés az nagyon jó ötlet. Az mindig jól jön, ha tud az ember (lánya) kocsit vezetni. Na és ott van a megszerzés előtt egy jó kis KRESZ tanfolyam. Ott is vannak nők is. :-)

Vagy bár-akármilyen tanfolyam is bejöhet némi csajos ismerkedés céljára. Számítógépes, valamilyen nyelvi, sütő-főző, akármi.

Igaz ugyan, hogy egy sok évtizedes, régi barátságot nem pótolhat semmi, de talán egy új ismeretség sem kell okvetlen csalódás legyen.

27. gribedli*** (válaszként erre: 21. - D72e11e949)
2017. aug. 28. 18:29
Mármint egy gyerekkori barátnőd sem él otthon? Mondjuk ebben az esetben sem tiltja semmi, hogy felpattanj egy repcsire, írtad, hogy keres annyit a férjed,hogy ez ne legyen gond, ha te nem is dolgozol. A jogsit meg megszerezném, önállósodj egy kicsit!:)
2017. aug. 28. 17:53

Nem inkább társalkodónőt keresel?


A barátságok 98%-a nem keresés útján születik, hanem bizonyos életszakaszban, bizonyos élethelyzetekben spontán bizalommal fordulnak egymás felé.

Találj egy elfoglaltságot, egy klubot ahová rendszeresen el tudsz járni emberek közé. Ha érdekes személyiség vagy találni fogsz barátot.

Ha nem munkahely, akkor vállalj önkéntes munkát.

Mozdulj ki, és ne csak vásárlásra, mozizásra.

25. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. aug. 28. 17:35
Így van!
24. d72e11e949 (válaszként erre: 23. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 17:29
Rendben ☺
23. 8cc24eb355 (válaszként erre: 22. - D72e11e949)
2017. aug. 28. 17:27

Persze,hogy nem azon múlik,de a férjed nyakán nem fogsz ismerkedni,ez pedig tény!

Ennyi erővel táblát is akaszthatsz a nyakadba,hogy barátnőt keresek..

2017. aug. 28. 17:20
Nem hiszem hogy azon múlik egy barátsag hogy valaki dolgozik vagy sem illetve ha nincs munkahelye akkor miért nincs...
21. d72e11e949 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. aug. 28. 17:17
Levelezni tudok most is de nem Magyarországon elnek es nekem nincs jogositvanyom de vegülis nem is ez a lényeg
20. Channa* (válaszként erre: 18. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 16:49

Vannak azért esetek, amikor azt mondja az ember, hogy nehogymár!

Amikor az otthontól isten hátamögötti helyen, minimálbérért dolgozna az ember, bunkó főnökkel és kollégákkal, és a megkeresett pénz épp csak fedezi az útiköltséget és a kaját, akkor az nem ér annyit, hogy társasága legyen az embernek.


Én pl. ha nem szükséges, akkor napi 15 ezer alatt nem igen vagyok hajlandó felkelni....

19. gribedli*** (válaszként erre: 12. - D72e11e949)
2017. aug. 28. 16:47
Azért Magyarország nem olyan nagy, hogy kocsival ne érj oda egy-két ôra alatt meglátogatni gyerekkori barátnőidet, ha ennyire szenvedsz. Másrészt levelezhetsz is velük.
18. 8cc24eb355 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2017. aug. 28. 16:45

Nem tudom,szerintem kell a munka.

Már csak azért is hogy kiszakadjon az ember otthonról.

Ha meg eleve jó az anyagi háttér,akkor se mondanám,hogy ne dolgozzon.

17. Channa* (válaszként erre: 15. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 16:43
Valahogy így. Volt idő, amikor én is azt mondtam a férjemnek vagy a fiamnak, hogy nehogy már ennyiért dolgozz! Én megkeresem ami kell a megélhetésre, így nem szükséges könyöradományért dolgozni, csak azért, hogy elmondhassuk, hogy van melója...
16. d72e11e949 (válaszként erre: 15. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 16:35
Nekem csak kereskedelmi érettségim van amivel kb de most szerintem még sokat mondok 500 eurot kaphatok netto 8 orás munkarendben...a férjem 8-10 szeresét keresi meg Nemet munkáltatón keresztül úgyhogy nem kell napi szinten bejarni egy irodába stb stb...így neki többet ér hogy vele töltöm az időm ..
15. 8cc24eb355 (válaszként erre: 12. - D72e11e949)
2017. aug. 28. 16:29

Magyarországon anyagilag nincs értelme dolgozni??

Érdekes!

14. Channa* (válaszként erre: 12. - D72e11e949)
2017. aug. 28. 16:28

Akkor a barátnőid nem Pesten vannak? Ahol te is most? Sajnálom!

Értem a melőt! De akkor menj tornázni, ott van sok nő és biztos lesz, akivel érdemes barátkozni.

2017. aug. 28. 16:27
Fittnes terembe járok de nem csoportos orákra, ott pedig mindenki az edzéssel foglalkozik
12. d72e11e949 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. aug. 28. 16:25

Sajnos a gyerekkori barátnőktől nagyon távol vagyok.

A férjem munkahelye sok utazást is jelent és eddig mindig jöttünk mentünk így nem álltam munkába,itt magyarorszagon pedig anyagilag nincs értelme...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook