Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az árnyoldalak fórum

Az árnyoldalak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az árnyoldalak

1 2 3 4
109. vikuka (válaszként erre: 100. - Morgoncka)
2013. jún. 25. 16:52
SZIA. CSAK ANNYIT MONDOK NEKED HOGY TE SZAKASZTOTT AZ ÉN KÉPMÁSOM VAGY! OLVASS KÉRLEK BELE A NAPLÓMBA AJÁNLOM FIGYELMEDBE AZ ELSŐ OLDALT A "KEZDETET" ÉS AKKOR VÁGJAD ARCON MAGAD.. KINEK NEM SIKERÜL LEFOGYNIA?????????????? "(AKI NEM AKAR MERT LUSTA MINT A BŰN)"!!!SOK SIKERT NEKED! NEM MELLESLEG -63KGNÁL ÁLTAM LE... DE HA EHHEZ VAN KEDVED HOGY KÍNOK KÍNJÁT ÉLD TOVÁBBRA IS.. MERT A PÁROD ÍGY SZERET... TESSÉK! CSINÁLD... DE GONDOLOM ELÉG FIATAL VAGY TE IS AHHOZ HOGY SIRASSANAK AZOK AKIK SZERETNEK TÉGED... KÁR ÉRTED... EZT AKAROD????? VAGY FEL EMELED A SEGGED ÉS TESZEL MAGADÉRT! NINCS GYÓGYSZER.. NINCS NORBI!! NINCS SEMMI HÓKUSZPÓK! TE VAGY MAGADÉRT... ÉS NE HAZUDJ MAGADNAK,HOGY JÓVAGY TE ÍGY IS... ÉN IS JOBB VOLTAM MAGAMNAK 54ES RUHÁKBAN 28ÉVESEN... DE MOST KIROBBANÓ FORMÁBAN VAGYOK 30ÉVESEN 65KILÓSAN! ÉS MEG NYUGTATLAK.. AZ ÉN PÁROM IS 100KILÓSAN ISMERT MEG.. ÉN IS ELVÁLTAM 1X MÁR.. ÉS AZ ÉN PÁROM MOST BOLODUL ÉRTEM(NEM MELLESLEG MÁS IS,HA HAGYNÁM) MÉG JOBBAN IMÁD MINT ELŐTTE... SZÓVAL... ÉS NEM A KÍNT KELL MEGÉLNI EBBŐL.HANEM AZT HOGY TE VAGY MAGADNAK CSAK MAGADÉRT FELELSZ! HA HAGYOD MAGAD HOGY ÍGY SZENVEDSZ EBBEN A POCSÉK KÖVÉR TESTBEN... SOK SOK SIKERT HOZZÁ! DE HA VAN MERSZED A TÜKÖRBE NÉZNI ÉS MEGLÁTNI MAGADBAN AZT HOGY KÉPES VAGY VÁLTANI... AKKOR BÁTOR EMBER VAGY ÉS AZ ELSŐ LEGNAGYOBB LÉPÉS MÁR MEG VAN A FOGYÁS ÉRDEKÉBEN! A DÖNTÉS A KEZEDBEN!...
108. jajjj
2013. jún. 25. 16:41

Szia,


Olvastam a cikked, rossz látni, hogy elkeseredtél. Egyrészt már láttam, hogy írták neked a BMI-t. BMI szerint a vágyott 50-51kg szerint te a sovány kategóriába esnél... én legalábbis úgy tudom, hogy nem a sovány a cél, hanem a normál...

Másrészt, ha mondjuk 58kg-ról indult a diétád, az 58kg-t fixen tudtad tartani? Mármint ettél azt és amennyit jól esett, és tartottad a súlyod? Akkor szerintem olyan borzasztó nagy változtatásokra nincs szükség az étrendedben. Amúgy én hiszek a cukor helyett cukorpótlóban, a finomított liszt helyett a teljes kiőrlésűben, de szerintem pont ez ek semmilyen lemondással nem járnak, csak némi odafigyelést igényelnek... és igen, drágábbak valamivel. Én amúgy kalóriát számolok, így fogyok és így tartom a súlyomat. De én ha annyit és azt ennék, amennyit tudok és szeretek akkor híznék, még mozgás mellett is, szimplán azért mert borzasztóan szeretek enni. Most tehát azt eszem amit szeretek, de kicsit máshogy elkészítve. Előre eltervezek napi 5 étkezést, és legalábbis munkahelyre, kimérve viszem magammal. Hétvégén meg azt eszem, ami adódik. Ha én főzök, akkor hétvégén is odafigyelek, de ha buli van, ha vendégségbe megyünk, ha anyukám főz, akkor nem méregetek, nem koplalok. Utólag felírom. Azt remélem, h. ha elég ideig írogatom, idővel magam is fogom tudni a mértéket. Ha a bicepszed és a vádlid vastag, az simán lehet genetika is. Nekem iszonyat vastag combjaim vannak, és röhelyes pálcika vádlim, bokám és csuklóm.

Egyszer olvastam valami cikket, de most próbáltam újra rátalálni és nem sikerült. Csak gyereknyelven írom le amire emlékszem: az agyunknak van valami elképzelése arról, hogy mi nekünk mondjuk hány kg-nak kéne lennie. Akármennyit fogysz is tudatosan, ha utána elengeded magad, és arra hallgatsz, amire az agyad bíztat (egyél ezt/egyél azt/egyél amazt), akkor utána vissza fogsz hízni, és a súlyod jobb esetben vissza fog állni a korábbi súlyodra. Rosszabb esetben kicsit többre, hogy a következő éhínség idejére is legyen tartalék. Az utóbbi a jojo effektus, erről rengeteg írás van. Ezt a súlyt, amire az agyad be van állva, csak állandó kontrollal tudod kitörölni, hosszú-hosszú idő alatt. Én magamon pl. azt tapasztaltam, hogy 59kg alatti súlyt nem tudok tartani huzamosabb ideig, nem is próbálom, mert az élet azér van, hogy élvezzük, és én így tényleg jól érzem magam.

Amivel viszont érdemes játszani, az az izmosodás. Ha több izmot kell etetned, akkor többet ehetsz hízás nélkül. Továbbá ha beírod képkeresőbe, h. zsír vs izom, összehasonlíthatod az azonos tömegű zsír és izom térfogatát. A kocogással szerintem tök jó. Azzal zsírt égetsz, viszont egy idő után asszem hozzászoksz, és nem leszel már izmosabb. Én még a kocogást most tanulgatom. Próbálok viszont izmosodni, Péntek Enikőt tornázok.


Röviden - szerintem ha a régi súlyodat tudtad tartani, és nem az a sunyin lassan felfelé kúszó súly volt, akkor az egy tök jó súly volt :) Én a helyedben inkább sport felől közelítenék.


Ha bármi butaságot írtam, remélem majd a többiek javítanak... én is csak egy amatőr diétázó vagyok, viszont amatőr módon 14 éves korom óta csinálom - most 30 vagyok. Túl vagyok jó néhány koplalós fogyókúrán, és vissza is híztam mindig. Most viszont úgy érzem megtaláltam a magam útját: nem egy mások által kitalált diétát követek, hanem a saját teljesen átlagos étrendemet farigcsáltam addig amíg jó nem lett. Emellé igyekszem sportolni, most izmosodni próbálok Péntek Enikővel, tanulok kocogni. De ha épp kapálni kell vagy ablakot kell pucolni, akkor nem haragszom magamra, ha kihagyom a tornát.


Fel a fejjel, a szabályokat te csinálod! Biztos vagyok benne, h. már a diéta előtt is csinos voltál...

107. 130454e42d (válaszként erre: 100. - Morgoncka)
2013. máj. 23. 12:52

Anorexiás nem vagy, csak dagadt. Egyik se jobb a másiknál. Kevesebbet enni többe kerül? Mióta?

Kifogás csak.

106. Laliyah (válaszként erre: 85. - Mamaluka)
2013. máj. 23. 12:43

Ezt a részt valami miatt átugrottam amikor olvastam.


A jógában vannak ászanák, amik pozitiv hatással vannak a pajzsmirigy alulműködésre és a fogyásra.

Érdemes esetleg ennek is utánaérdeklődni.

105. Laliyah (válaszként erre: 88. - Mamaluka)
2013. máj. 23. 12:38

Erre vannak szép kis hányadosok és mérések.


BMI: egy csomó fitnesses oldalon kiszámolják neked automatikusan.


Testzsírszázalék.

stb


Csak utalnék az előző írásomra: szakember meg tudja mondani, pontosan mi a jó és merre-meddig. :)


a lényeg, hogy ne essünk kétségbe :)

104. Laliyah
2013. máj. 23. 12:33

Sziasztok!


Nagyon szépen írsz el egy problémát, ami sokakat érint.

A sok fogyis oldal lassan az őrületbe kergeti az embereket, mert sarkítottak, szemellenzősek.

Tény az, hogy a szervezetednek szüksége van csomó mindenre, hogy működjön. Ha nem érzed jól magad a diétádban, valamit nem kap meg a szervezeted, amire szüksége van. Kérdés, hogy miért? Ezt viszont neked, az orvosodnak, dietetikusnak kell kitalálni, megfejteni.


Ami nálam működött szülés után: dietetikussal való konzultáció: mit zsabad, mit nem, mi az amit nem szabad kihagyni, stb. Szénhidrátot sem kell teljesen kihagyni, csak lassú felszívódásúra cserélni.

A zsírok meg szükségesek a vitaminok felszívódásához, mint ahogy a megfelelő folyadékbevitel.

Egy tanulmányban nemrég azt olvastam, hogy 3 l víz akkor elég, ha nem végez vki terhelést és mindezt optimális páratartalmú, hőmérsékletű szobában teszi. (mármint a semmit :) )


Én most fitnessterembe járok, nem azért, mintha otthon nem mozognék, de az a kontroll, amit a profi személyzet és kütyük megadnak (testzsírszázalék-mérés, megmondják egy alkalommal mennyi kalóriát égettem, és hogy azt zsírból, vagy izmból... stb.) sokat számít.


Ha sportolsz, míg a (bocsi a kifejezésért) gebe barátnőid meg nem, lehet egyszerűen nekik izmuk sincs, amire a kis zsírpárnácskák ráfeküdjenek.. Nekem szülés óta nagy a pocim, a bőröm nem ment sajnos vissza és a zsírraktáram ott van. De alatta kőkemény hasizom van, csak sajna nem látszik. :(


Ugyanannyi izom meg többet nyom, mint zsír.. szóval ha diétázol és mozogsz rendesen közben sokáig nem is lesz súlyváltozás, csak formálódás. Mert az izomtömeg nő... (igaz ehhez kell megfelelő táplálkozás is, hogy épüljön az izom, és bontódjon a zsír.)


Sajnos nem vagyok szakember, csak érdekel a téma. (hasonló cipő)

De ha továbbra is fennáll a probléma, mindenképpen keress egy szakembert, aki tud segíteni.


A lényeg, hogy jól érezd magad, mert ha te jól érzed magad, az a környezetedre is kihat.


Szép napot! :)

103. f64f0d9a69 (válaszként erre: 100. - Morgoncka)
2013. ápr. 19. 12:47
A gyereknek kell is ám a példamutatás! :)
102. f7586d2534 (válaszként erre: 100. - Morgoncka)
2013. ápr. 19. 12:36
Ehhez csak gratulálni lehet:) de azért, én maradok a 68 kg nál. Megdolgoztam érte hogy ne maradjak 130kg amit amúgy az ostoba diétáknak köszönhetek....Én imádok bemenni a boltba , imádom mikor elősször mondta az eladólány az önnek nagy lesz:) és azt is imádom hogy vékonyabb vagyok egy pár kilóval mint lánykoromban:) két felnőtt gyerek után. Ha valaki úgy boldog, fogadja el magát, de ha nem azért tegyen....
101. 39dbe380da (válaszként erre: 100. - Morgoncka)
2013. ápr. 19. 11:14
Hát akkor élvezd ki a maradék pár boldog éved! Zabálj sokat és legyen az a példa a gyermekeid előtt is!
2013. ápr. 19. 11:01
A mindenit neki!Azért az nem semmi,hogy menni ember van itt.Kedves!Nagyon sokan vagyunk bajba a súlyunkkal,de Én már beletörődtem.Én most a második házasságomban élek és a párom így ismert meg,több mint 100 kg-osan és imád!Én is próbáltam koplalni,de a zöldségektől rosszul vagyok.Mi vagyok én,nyúl?Nem bírom.A levesből imádom kienni,bármit,ami zöldség,isteni,de párolva nem vagyok képes rá.Csak azt érzem,hogy forog a számban,és hányingerem lesz tőle.Update?Kinek van rá annyi pénze?Már próbálkoztam akupunktúrával is.2 hónap,mínusz 13 kg.És állandóan éhes voltam!!!!!Pedig elvileg nem kellett volna.Na hagyjuk...És vissza is híztam.Szóval mostmár ott tartok,hogy elfogadom magam már régóta és sokkal jobban érzem magam.Egy dolog esik nehezemre:a ruhavásárlás.Ami méretben jó lenne,azt nem tudom megfizetni,mert van pofájuk egy nadrágért elkérni 10-15 ezret is.Megoldás:varrónő.És olyan nadrágom és ruhám van,ami másnak nincs,Rám van varrva,kényelmes és ízléses.Szóval kitartás,de Én már nem kínlódom!És jelzem,hogy a vérnyomásom a túlsúlyom ellenére is mindig tökéletes,nincs semmi bajom,csak nem vagyok anorexiás.Ennyi.Ja és boldog vagyok!!!!
99. 117b1693d0 (válaszként erre: 64. - Kismaja77)
2013. ápr. 14. 22:27

Igazad van, csak nem veszed figyelembe, hogy ez az akarás nem egyforma erőfeszítést követel az emberektől.


Nagyon sok tényezőtől függ, amivel általában nincsenek tisztában az emberek pl. a dopaminreceptorok száma...

98. 117b1693d0 (válaszként erre: 91. - Kilimcs)
2013. ápr. 14. 22:16
Igazad van és éppen azok miatta, amiket írsz a BMI önmagában használhatatlan.
2013. ápr. 14. 09:20
szerintem a faradtsagod attol volt hog nem ettel eleg szenhidratot....az kell a szervezetnek..különben gyenge leszel... (szerintem)
2013. ápr. 14. 07:43
Aki olyan szinten nem bírja a diétát, hogy majd meg hal, annak nem is szabad erőltetni, főleg ha nem életveszélyes súlyfelesleget kell leadnia. Én is elkezdem, de néhány hét múlva depressziós idegroncs lesz belőlem,feküdözős hangulattal és ráadásul 1/2 kg-t fogyok 3 hónapnyi kínkeserves csodálatos hatásúnak titulált életmódváltás után. Engem sem önt el az energia a párolt zöldségektől és frissen facsart levektől akkor sem ha pelyhekkel eszem, kb. 1 óra múlva úgy érzem magam mint más két nap éhezés után. Úgyhogy megunva az eredménytelen és kínkeserves koplalást (vagy nevezhetjük életmódváltásnak is mert nem tartozom a szakképzetlen ,eszetlenül diétázók közé) bizony elkezdtem szedni egy fogyást segítő készítményt is. Pedig legutolsó vágyam volt ,hogy ilyet szedjek, de úgy érzem méltatlan hogy eredménytelenül kínlódjak hónapokig.
95. ircsipircsi (válaszként erre: 92. - 05c76ddffc)
2013. ápr. 13. 21:14
Sziótok, én most először írok erre az oldalra, olvastam írásodat és engem is érdekekne a pajzsmirigy alulműködésre való diéta, mivel én is evvel a betegséggel küzdök. Más fórumon fennt vagyok én most kalóriaszámlálással próbálkozok. Jelenle 100 mikrogrammos Letroxot szedek. Köszönöm, ha megtisztelsz válaszoddal !!!!
2013. ápr. 13. 12:50

Jah, és még egy dolog, amit az előttem hozzá szólók is tanácsolnak.


Próbálj meg sportolni. És megkeresni azt a mozgásformát ami neked hatékony.


Nekem hatékonysági sorrendben: Squash és kevés torna,kosárlabda és kevés torna, futás és kevés torna. Ez a három a leghatékonyabb, nekem!


És ezt is mondd el az orvosadnak, hogy eddig mit sportoltál, és most mibe akarsz majd belekezdeni és ezekből mennyi volt , mennyit akarsz.

93. 05c76ddffc (válaszként erre: 88. - Mamaluka)
2013. ápr. 13. 12:42

Én úgy gondolom hogy majdnem mindenki tisztában van az ideális súlyával amivel jól érzi magát a bőrében.


Én is arra törekszem, ne hallgass senkire. Csak magadra.


Nekem is mondja a barátom ha megszalad a mérleg nyelve hogy nem baj te így is jó vagy. NEM!!! NEM ÉRZEM JÓL MAGAM!!! Fáradt , depis vagyok ilyenkor. ÚTÁLOM.


Egyébként ez akkor esik meg ha gyószer beállítás rossz, vagy nem tartom a diétát.

Az előbbi nagyobb kerékkötő amúgy , mert ha rossz a gyógyszer fejre is állahtok, de a diéta akkor is csak a súlyomat egy bizonyos szinten, de ez nem az ideális szint.

Egyébként semmi gond a súlyommal. Ha változatatok és a helyes irányba megyek azonnal elkezd lefelé menni. És láss csodát a fogyás közen egyre energikusabb leszek. És utánna nem gond a súlyt megtartani sem. :) Mert tartom a diétámat.

És ideális súly mellett, a napi teljesítményem is optimális lesz. :)


Én csak bíztatni tudlak. :)

92. 05c76ddffc (válaszként erre: 85. - Mamaluka)
2013. ápr. 13. 12:24

Abszolút van. Örülök hogy leírtad a gondod, mert így van ötletem arra mit is csinálj.



1. Nem tudom milyen az endoklinológusod, de szerintem ha fogyni szeretnél akkor ezt beszéld meg vele. Lehet hogy szükséges lenne ehhez az adagod átállítása.

Szerintem ha ilyesmivel fordulsz hozzá szívesen segít. De ha mégsem segítene akkor inkább válts orvost, ha tudsz.


Tudom hogy az orvosváltás kicsit rossz ötletnek tűnik, mert eddig ő kezelt és ismer, de ha keresel egy biztosan elismert szakaembert, akkor érte még utazni is érdemes mert ő bizosan be fogja tudni állítani a fogyáshoz is megfelő adagot.

Én is ezt csinálom. :)

A nőgyógyászom Budapesti, az enklinológusom jelenleg Pécsi de Kecskeméten kezdtem a kezelést, csak közben eljöttem egyetemre így kerestem másikat aki itt tud kezelni.

De a nőgyógyászomat nem adnám semmiért. Ahhoz hogy jól legyek , megéri az a háromórás út. :)


2. Az endoklinológusadnak meséld el a tüneteid, azt hogy ha fogyni próbálsz akkor ezek jelentkeznek. MINDENT mondj el neki , ne légy szégyenlős. MINDENT!!! Ezt sajnos SZTK-ban nem igazán lehet megtenni, így érdemes hozzá egyszer konzultációra magánba elmenni, hogy legyen ideje rád. Az én jelenlegi orvosomhoz úgy járok hogy ellenőrzés, labor stb... általános problémamentes időszakban csak SZTK. Ha nagyobb a gondom, vagy valamin szertnék változtatni és hosszabb beszélgetés kell akkor magán. Ez kb. évente átlag 1 alakalom vagy annyi sem, anyagilag így kibirható. Ezt így meg is beszéltem vele hogy így akarom. A nyőgyógyászom szintén vállat így.


Szerintem most menj magánba. Itt egy hosszabb beszélgetés fog kelleni szerintem.


3. Tartsd be a diétát! Nem tudom milyen gyógyszert szedsz, de én LETROX-ot . Ennek a tájékoztatójában benne van hogy a szója rontja gyógyszer hatékonyságát. Hatóanyaga: Levotiroxin-nátium. Ne egyél szójás termékeket!

Nem tudom fogyasztasz e update termékeket de ha igen én a helyetben nagyon megnézném összetétel cimkét mert tele vannak nyomva szójával, szinte mind. A lisztes termékek biztosan. Amúgy a lisztjeik , egyéb termékeik összetételét neten megtalálod, de ahhoz kicsit túrni kell, mert nem reklámozzák.

És átküldöm neked amit egy dietitekius írt le nekem a Pajzsmirigy alulműködés diéta általános betartandó, ajánlott szabályiról. Ettől persze lehet egyéni eltérés!!! Nekem is van, tapasztald ki! Csak így lehet. Sőt ajánlok egy konzoltációt egy dietikussal aki a közeledben elérhető. Az orvosadat is megkérdezheted hogy esetleg nem lehet e ezt is SZTK-alapon. Ha nem keress valakit a legközelibbi kórházban. 1, 2 konzultácó nem a világ.


4. Amit eddig nem írtam , de ide tartozik.Ha van más betegséged az később fog előkerülni nem azonnal, szervezettől függ ez az idő, de a külömbőző bajok egymást fedhetik, vagy kialakulhatnak a élet körülmények, életstílusod hatására egyéb problémák. Ez lehet a te esetben az általad folytaott diéta és ehhez rosszul belőtt gyógyszer. Fontos, hogy gyógyszered beállításánál figyelembe vette az orvosod hogy hogy élsz, ez akkora vonatkozott, te változtattál, így a gyógyszer nem működik úgy ahogy kellene.

Sajnos ez a betegség egy ilyen jószág. Itt hormont pótolnak, ami neked nincs. Tehát a szervezet nem tud alaklmazkadni a megváltozatatt körülményekhez., mert nem tud önnállóan reagálni. Ehhez kell a gyógyszert belőni.


Kitartást, és további szép napokat neked. :)


A diétát priviben küldöm. Remélem segít majd valamennyit

91. Kilimcs (válaszként erre: 89. - Gbabi50)
2013. ápr. 13. 12:19

az ideális, szerintem is tökmás midnenkinél. Nem annyi hogy magasság kiló. függ a csontsűrüségtől, izomtömegtől, sokmidnentől.


Nekem pl van ismerősüm aki pont olyan magas mint én, pont ugyanolyan méretei vannak... nyáron simán cserélgetjük a nemstreccs szűk farmert akár.. én mégis ugyanahhoz a magassághoz vaygok 52 kiló, ő meg 46... ez azért 152 vcentihez nézve nagyon nagy különbség!!! de ez csak a mrleg. a tényelg meg, hogy tök egyméret vagyunk:) (mindketten szülünk már, mindketten sportolunk.. és mégis kilóban ekkora a különbség) szóval szerintem a mérleget nyugodtan el lehet felejteni , míg az eber nem lőzze be a neki tartható, sőt vidám életmódot. mert csak stresszfaktor. a ruhákon úgyis látszik.


no meg senkit se kilóra mérnek :):) a kondi ezerszer fontosabb, annak úgyis mellékhatása a jó közérzet, meg a jó külső is:)

2013. ápr. 13. 12:15

Hú, érdekes cikk... az tuti, hogy nem stimmel, hogy gyengébb vagy stb. pontaz, hogy több energiád kéne legyen egy hatásos életmódváltászól.


Ami szerintem nem midnen esetben uyganazt jelenti. Én pl még sose hagytam el aszénhidrátot, legvéknyabb koromban se, anélkül egyszerűen elájulok, szó szerint. Nekem pl az aerob mozgásfajták jönnek be, tánc, futás, hagyományos aerobik, , tempós séta hegymenetben , iylenek. Van akinek a kissulyzós súlyzózás, van akinek ez az étrend, amit én eszek, agybaj, és enm jó, nekem meg a másé nem.


volt a spektrumon talán egy étkezésis nő, gillian akárki (sajna nem emlékszem a nevére) Ő pl, vérvétel, stvel kezdte az emebreknél. És nem kövérségre kell gondolni, voltak biza véknyak is, akiket kezelésbe vett, pont az volt az egész lényege, hogy életmód, ami több energiát ad, meg jó kondit. Hát midnenkinek más jött be. Persze nagyvonalakban uyganaz, de mégsem végül.


szóval szerintem kisérlezezgetni kell kicsit, emlyik mozgás, meglyik kaja, stb ad kondit is. Semmi értelme húdejól kinézni, ha közben kedvetlenek, nyúzottak vagyunk...

89. gbabi50 (válaszként erre: 88. - Mamaluka)
2013. ápr. 12. 19:33
Szerintem az ideális mindenkinél más és más,és azt gondolom hogy tényleg nincsen miért sanyargasd magad mert ennél a magasságnál mág a 60kg sem vészes,csak te akarsz nagyon vékony lenni de ha lelassúl az anyagcseréd aztán minden plussz kaloria kamatostól rakja vissza rád a kilokat.Számold ki a BMI-det és meglátod hogy melyik az ideális súlyod,számold ki hozzá a napi szükséges kaloriát és megtudod mennyi kell a súlytartáshoz,de ahogy saccolom kb1500kcal,ehez tartsd magad,ebbe belefér minden amire szüksége van a szervezetednek ahoz hogy egészséges legyen,még így is vigyázni kell a nassival és adagokkal.
2013. ápr. 12. 18:03
Ja, és egy fontos dolgot el is felejtettem közölni mindenkivel. Folyamatosan azt kapom mindenkitől, a férjem, az anyám, barátnők, sőt idegenektől is, hogy sovány vagyok! És ne fogyózzak, mert nem kell.Már arra is gondoltam, hogy nem-e csak testkép zavarom van. Én nem látom soványnak magam, sőt, van itt-ott felesleg. De mások szerint gebe vagyok, és azért vagyok rosszul a fogyókúra alatt, mert nincs miből leadni. 162 centi vagyok, most 54 kiló. Szerintem 50-51 lenne az ideális. Szerintetek?
87. mamaluka (válaszként erre: 82. - Vikuka)
2013. ápr. 12. 17:59
Igen, igazad van mindenben, csak sajnos én nem havi egyszer voltam depressziós, hanem minden áldott nap, szinte minden percben. Az jó volt, mikor belenéztem a tükörbe, és látványosan vékonyabb voltam, de ezek csak rövid pillanatok ugye. De a mindennapi teendők közepette valahogy elszállt az életkedv. Lehet, hogy a tél is közrejátszott, végig rossz idő volt, borult, hideg, esős, jól esett volna egy kis édesség, kis csoki, és még azt sem lehetett...Szóval nem volt sok az öröm.
86. f7586d2534 (válaszként erre: 84. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 12. 17:57
Nos én meg azt mondom bármennyire okosan rakod össze az étrended, nem tudod 1200 kcal mellett bevinni amire szükséged van.Sőt semmilyen megszorításon alapuló étrend mellett sem viszel be mindent.Én meg kötelezővé tenném....
85. mamaluka (válaszként erre: 80. - 05c76ddffc)
2013. ápr. 12. 17:53
Szia!Köszönöm a biztató sorokat! Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem gyerekkorom óta, szedek rá hormonpótlót. Más bajom elvileg nincs. Csak a kitartás hiányzik azt hiszem. Elkezdtem visszahíni, ami eléggé lehangol. 50 kiló szeretnék lenni, jelenleg 54 vagyok, de ez egyre emelkedik, 2 hete még 52 voltam. Szóval kár volt ezért eddig sanyargatni magam. Valahogy megkéne nyárig ettől a 4 kilótól szabadulni, aztán tartani a súlyt, de mindezt úgy, hogy ne kerüljek megint abba az állapotba. Ötlet?
84. 9d7907a17a (válaszként erre: 83. - F7586d2534)
2013. ápr. 12. 15:18
Senkit nem bíztatnék multivitamin szedésére, pláne nem olyat aki zöldséget, gyümölcsöket az étrendjébe iktatva kezd változtatni az étkezésén.
83. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Mamaluka)
2013. ápr. 12. 14:17

Érdeklődve olvastam a soraid, egy dolgot meg kell írjak a sikertelen fogyókúra a depresszió legnagyobb oka. Én -62 kg-t fogytam kalória számolva 3 év alatt, és tartom ezt már több mint másfél éve. Nem koplalok, koromnak és munkámnak megfelelő kalóriát eszem, mozgok heti két három alkalommal. Lehet ez egy séta, egy fél óra ellipszis tréner, egy Leslie Sansone videó.... Jól vagyok. Azt is be kell valljam a sok plussz kg a yoy- nak köszönhetően jött fel rám. Ismerem milyen 1400 kcal től vígan hízni, mert nem voltam képes tartani a 800-900 kcal diétát a fogyást követően. Milyen mikor pár hónap múlva a leadott kilók +5 el többen másznak vissza rád....

Sajnos azt kell írjam, nehéz de érdemes végig csinálni. A legfontosabbat elfelejtik megírni. A kalória szegény diéta végén a testünket újra hozzá kell szoktani a megfelelő mennyiségű ételhez. Ez +50 kcal hetente.Nem tudom , aki nem kalória számol hogy oldja meg, de azt is elmondhatom szerintem a tartós fogyás egyetlen módja, életmód váltás. Rendes alvás legalább napi 6 óra, aki nem tudja a kortizol nevű stressz hormon mit képes tenni az anyagcseréjével hiába ácsingózik a vékonyabb alakra.Fontos valami normális multivitamin, nagyszerűek a patikában kaphatók.MEGMONDJA AZ EMBER MENNYIT SZÁN RÁ A PATIKUS MEG AJÁNL. Az elszabadult étvágy oka lehet a tápanyag hiány.... HULLÁMZÓ VÉRCUKOR SZINT INZULIN REZISZTENCIA, CUKORBAJ, POLICISZTÁS PETEFÉSZEK SZINDRÓMA,PAJZSMIRIGY GONDOK... MIND OKA LEHET HA A TEST NEM MŰKÖDIK MEGFELELŐEN, nem tudunk fogyni.Mozgás is kell , 6 hét alatt függővé lehet tőle válni:), endorfint szabadít fel és nincs depi fogyókúra alatt. Kell egy orvos, házi a legjobb, néha egy labór, egy keringés vizsgálat.....Kitartást mindenkinek

82. vikuka
2013. ápr. 12. 13:37
sziasztok. el olvastam a a cikket.. nos. nem is tudom mit is írjak. igazat kell adnom a cikk írójával kapcsolatban. meg is értem őt! de akkor én nagyon jól viseltem a fogyással járo minden árny oldalt! bár nekem is vannak néha fázásaim és depis időszakok de kb tudom mindent mi miért van vagy lett! nos én 60kilót adtam le lassan 2 éve váltottam a régi életemmel! de én a nehezebb utat választottam.. a sportot. és persze radikális étel megváltoztatásokat vittem véghez! nem nagyon érzem magamon most sem hogy 68kiló vagyok és nem 130!!! nem érzem "könnyebbnek"magam.. vagy másnak. csak a tükörképem az ami gondot okoz.. én 130kiló vagyok ha bele nézek a tükörbe egy kis csitrit látok miniben csizmában sexy cuccban haj belóve mosoly vigyor az arcon! nekem ez az ami gondot okoz... el fogadni magam akivé váltam! nem az vagyok aki voltam.. vagy mégis??? ugyan azt cselekszem így is mint 130kilós koromban. vagy még sem?? az a lényeg hogy nem bántam meg tudatosan élni és test mozogni! 3 hónapja nem tornáztam nem volt időm avgy épp kedvem rá! és még így is fogytam vagy épp szinten tartottam magam. maradtam 67 és 70kg közt! elértem a célom . boldog vagyok.. de ha depis vagyok akkor nagyon gáz! akkor van az árnyoldal amit ír a kedves cikk írója! szóval nem is tudom... megérte????? nekem... meg megért!! megéri havi 1x depresziósnak lennem annak cserébe,hogy boldog lettem csinos lettem egézséges lettem ,mint amikor 130kilós voltam és állandó depik voltak és kényszer zabálások és a kaja rabjának lenni!!! részemről: igen megérte! mindennek van jó és rossz oldala is de mérlegelni kell!KI MIT BÍR! de amit véghez viszel az mellet vas akarattal álj vagy el se kezd!:):)
2013. ápr. 12. 13:06
Kedves sorstársam! Tudom, miről beszélsz. Sokszor próbáltam a megvonásos diéták valamelyikét alkalmazni, mert én is nagy zabagép voltam, hiába volt elég, az íze miatt még és még vettem az ételből. Most két hónapja változtattam a szokásaimon, és 13 kilót fogytam. Arra jöttem rá, hogy csak a mennyiségből kell visszavenni, nekem ez vált be. Mert amikor valamit megpróbáltam teljesen kiiktatni az étrendemből, pl. krumplit, kenyeret, édességet, akkor ugyanúgy szenvedtem, és ugyanúgy depis voltam, mint te. Számomra bebizonyosodott, hogy a megvonás az NEM életmódváltás. A mennyiségek lecsökkentése és gyakori fizikai terhelés az igen. Ez utóbbi lehet bringázás, kertészkedés, séta, akármi, nem muszáj edzőterembe járni. Én sem járok, mégis fogyok, mégis jókedvű vagyok, és nem szenvedek a kívánósság miatt. A kisebb adagokat fokozatosan vezettem be, mára már teljesen jól lakom fele annyival is, mint régen. Kérlek, ne sanyargasd magad, nem éri meg. Minden jót kívánok neked!
2013. ápr. 11. 18:49

Még néhány gondalat rólam, hogy honnan a tapaszatalat,


24 éves lány vagyok. 3 betegséggel Petefészek ciszta (PCO), Inzulin Rezisztencia (IR),autoimmun Pajzsmirigy alulműködés.


Jelenleg 2 állandó gyógyszert szedek ezekre a bajokra.


Közel 4 évig ill. 6 évig kezeletlenül voltam. Azért 4 mert a PCO-t diagnosztizálták előbb , és sajnos nem mentem tovább Pedig az orvos mondta hova kellene mennem. Mivel jól lettem egy időre így nem foglalkoztam a továbbiakban vele. Aztán kijött a Pajzsmirigy probléma is ez a 6. év.

Így elmentem oda ahova a nőgyógyász küldött.

Most úgy tűnik minden ok.


Helyes diétával és gyógyszerekkel rendben vagyok. Nincs már semmi azokból amiket te is leírtál. Pedig én is megküzdöttem ezekkel.


Néhány jó tanács ha elmész orvoshoz és kipróbálod amit javaslok:


1. minden papírt tegyél el. Nyiss egy mappát amibe minden orvosi papírt beleraksz. Ha mész vizsgálatra akkor ezek legyenek nálad.

Mentruácós naptár is! Ez egy nőnél nagyon fontos.Évekre visszamenőleg! Mindened legyen meg. Ha házi orvoshoz mész és ott kapsz valamit azt is.Szemüvegre vonatkozó adatokat is. Mindent!!!!

Ez lesz a kortörténeted a mappa pedig az egészségügyi kartonod.

- Ezt kezeld szentként és ne hagyd elkavarni a papírjaid, ezt ne add senki kezébe , mert az orvosok ezekből fognakk tudni jó diagnózist felállítani.


Recpteket és a blokkokat rekd el. - Támogatásokat lehet vele szerezni. Ez mindíg az életkorodtól függ hogy honnnan.


Ha diétát kell tartanod hogy jól legyél, senki által ne hagyd befolyásolni magad. Menj szembe akár a férjeddel is. Ez fontos.


Sok kitartást és szerencsét a továbbiakhoz. :)


Ha kérdésed lenne akkor írj nyugodtan itt a hoxán priviben. Szívesen válaszolok. :)


Fő hogy ne szevedj. :)

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook