Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Halasztanátok a babatervezést a járványhelyzet miatt? fórum

Halasztanátok a babatervezést a járványhelyzet miatt? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Lambwinkie)
2021. jan. 3. 09:36
Nem mindenki dolgozik irodában. Csak ezen a portálon. :P
2021. jan. 3. 09:27

Szerintem sokan pont azért vállalnak most babát, mert eddig nem voltak hozzá olyan feltételeik, hogy bevállalják.


Sok munkavállalónak megváltoztatták a szerződését, hogy a későbbiekben nem kötelező bejarni az irodába (2 közeli ismerősömnél is ez a helyzet).


Szóval ha mondjuk korábban az volt a gond, hogy az "apajelölt" sokat utazik a munkába, ami miatt keveset van otthon, akkor ez most megoldódott és náluk aktuális lehet a baba.


Szerintem akkor érdemes halasztani a babaprojektet, ha a vírus közvetlenül negatív hatással van az életetekre, egzisztenciátokra.

36. delbuk (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2021. jan. 2. 21:40

Arra valaszoltam, hogy en halasztanam-e, es igen. Mas pedig maskepp csinalja, irtam is, hogy elethelyzetfuggo.

Nekunk fontos volt, hogy a ferjem resztvegyen az egesz folyamatban, mindketten igy szerettuk volna. Es igen, rosszul esett volna, ha kimarad az elso uh-rol, mikor latjuk a kis pottyot pulzalni, vagy amikor kiderult, hogy kisfiu, vagy amikor cukin szopizta az ujjat. Es nekunk ugy volt szep elmeny a csaszar is, hogy ott volt, es utana babazhatott, amig engem osszeraktak, es harmasban is lehettunk utana.

(Egyetlen kacsas vizsgalatot nem latott, el voltam takarva. 😉)

Azert a dologhoz hozzatartozik, hogy nekunk nehezen jott ossze a baba, ezerfele vizsgalat, es ket mutet kellett hozza, igy biztos maskepp kezeltuk a helyzeter, mint az, akinel ez maskepp van.

Egyebkent a valasz elegge elmeleti, mert megallunk egynel.

35. Bless the child (válaszként erre: 33. - Timycat)
2021. jan. 2. 19:45

😂😂😂


2 petéjűek

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Timycat)
2021. jan. 2. 19:32
Azért az elég gáz, én a lányommal nem értem volna át :D
33. timycat (válaszként erre: 31. - Bless the child)
2021. jan. 2. 19:02

Jaj ne haragudj, de ezt elképzeltem, persze ha egypetéjűek, "B" babát hozzák:

"Tessék anyuka pont ugyanilyen a másik"

32. timycat (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 19:00

Nálunk maszkban bent lehet apuka a szülésnél is és az aranyórában is. Előtte teszt van, anyukának is, apukának is. Itt nincs covid-szülészet, ha véletlenül valamelyikőjük pozitív akkor elküldik őket egy másik városba szülni 😕

Ezért kiírt szülés előtt pár héttel nem árt begubózni ha megtehetik.

2021. jan. 2. 18:41
Nekem az első lányomat odatartották, adtam egy puszit az arcára és elvitték. Ez volt 25 éve. Az ikrek császárosok voltak 15 éve, csak a "B" babát hozták vissza megmutatni, az "A" babát a kórteremben láttam először. Azóta sokat változott minden előnyére
2021. jan. 2. 18:35
nem
2021. jan. 2. 17:54

Mikor megszületik a baba és ,,rendbe rakják" anyukát akkor apa,anya és a baba hármasban eltölthet 1 órát együtt.

A fiam 12 éve született, még akkor se volt ilyen,nekem is új volt a lányomnál,de jó érzés volt így együtt lenni :)

2021. jan. 2. 17:31
Bocs, én már jó régen szültem, mi az az aranyóra?
2021. jan. 2. 17:20

Hát igen...

Én egyedül az aranyórat sajnálnám ha nem tölthetnek együtt.

26. Bless the child (válaszként erre: 21. - Delbuk)
2021. jan. 2. 15:45
Ezért halasztani, mert apuka nem lehet ott a hüvelyi uh-on, meg a kacsás vizsgálatokon? Jesszus
25. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Delbuk)
2021. jan. 2. 15:31

Jézusom, ezt most kell megtudnom?

22 éves lesz a fiam, de a férjem mindössze egy vizsgálaton volt velem. A szülésnél sem volt bent.

Mégis a családban senkinél nem tapasztalható semmilyen lelki sérülés. (elárulom, még 24 órás éjjel-nappali együttlét sem volt a babákkal - legalább éjjel mindenki tudott valamennyit pihenni.)

24. timycat (válaszként erre: 21. - Delbuk)
2021. jan. 2. 15:05
Tudod hányan járnak egyedül vizsgálatra? Aztán semmi bajuk nem lesz se nekik, se apukának.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Delbuk)
2021. jan. 2. 15:01
Én a másik babánál is egyedül jartam,mert igazából sztk-N úgyse jöhet be, még UH ra se.Elmentunk 3D re oda jött ő is.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 4183ec47ad)
2021. jan. 2. 14:59

Gratulálok a babyhez !

Igen én se szeretném belelovalni magam ebbe a dologba.

21. delbuk
2021. jan. 2. 14:59
En halasztanam, apuka egy csomo mindenbol kimaradna, minden vizsgalatra csak egyedul lehet menni, ha barmi gond miatt korhazban kell lenni, adott esetben hetekig nem talalkozhattok. De nyilvan elethelyzettol fugg ez is.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Auróra2010)
2021. jan. 2. 14:57
Még terv, már abba hagytam a gyógyszert,most várjuk ki a 3 hónapot.
2021. jan. 2. 14:13

2 hós a kisfiam. :) Tehát mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor robbant kis a vírus... Mikor szültem jött az új hullám... :D szóval nekünk kijárt rendesen. DE! Én próbáltam ezt kizárni a dologból, amennyire lehetett és nem idegeskedni, hanem megélni a szép pillanatokat. :)


Apuka bent lehetett, a kórházban maszkot kellett viselni. Kb. ennyi. Szerintem ezért kár halogatni, ki tudja hol a vége.

2021. jan. 2. 13:54
Ha terhes lennék, tuti nem.
2021. jan. 2. 13:50
Emiatt biztos nem halasztanám.
16. Iko (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 13:43
Köszönöm! Nektek is minden jót kívánok!
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 09:12

Ugyan olyan mint pandémia nélkül. Apuka negatív teszt mellett ott lehet szülésnél.

Én 3 hetet voltam bent szülésig a patológián. Csomagot lehet haza küldeni fogadni portán keresztül csak látogatás nincs.

2021. jan. 2. 08:42
Jaj ez nagyon jó :)
2021. jan. 2. 07:36
1 hónapja szült a barátnőm. Covid teszt kellett. Nálunk van külön covidos szülőszoba berendezve, ha pozitív lenne a teszt, neki negatív volt. Az apuka végig mellette lehetett, császár lett a végére, apuka kapta meg elsőnek a babucit.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Iko)
2021. jan. 2. 07:36

Igen még nem tudhatjuk mi jön.

Sok sikert neked ! 🍀

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2021. jan. 2. 07:34

Igazad van.

Gratulálok és jó egészséget nektek ! :)

2021. jan. 2. 07:34
Ez megnyugtató :)
9. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 07:29
Nem befolyásolná számomra. Persze.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook