Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin szedése babatervezéskor fórum

Magzatvédő vitamin szedése babatervezéskor (beszélgetős fórum)


1 2
2019. jan. 14. 20:00
Sziasztok.Emese vagyok és mi is a BMC járunk babatervezés céljából.A nehezén már túl is vagyunk.Azt szeretném megtudni,hogy a dokim felírta a Q10 vitamint(Myoqinon100mg lágy kapszulát)amit én sajnos nem bírtam beszedni,csak 1 dobozzal.Így 5 doboz maradt meg.Szeretném megtudni,hogy hol tudnám eladni,mert elég drága volt.Köszönöm,ha segítetek. Üdv.mindenkinek és szép estét.
47. Nikimiki01 (válaszként erre: 46. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 21:34
Nem másnap hanem másnak :)
2014. szept. 9. 21:27

Szia, nem olvastam végig a hozzaszólásokat, lehet ismétlek..

Én Femibiont szedtem, a tervezes fazisatol (első honapban összejott szóval kb 2 szemet szedtem be mikor már terhes lettem :)), en este kaptam be a kapszulat, reggel rosszul voltam tole, bar kb mindentől rosszul voltam, de ez részletkérdés :)

A 3. Homaptol szinten Femibion, csak mar annak mas az osszetetele, es van mllette parban egy omega3 kapszula is.

En szedtem vegig, minden egyes nap, és a lányom 2940 grammal szuletett, idore.

Szóval semmi de semmi köze nincs a vitaminszedésnek ahhoz hogy mekkora lesz a baba.


Érdemes elmenni vérvételre (bár en nem voltam csak akartam, aztan mire megkaptam a beutalót az orvosomtol, mar pozitiv tesztem volt, ugyhogy elnapoltuk :)

Mindenképp nezzenek a szokasos dolgokon kivul pajzsmirigy hormont is (tsh) es D vitamin szintet, ezt kúlön kell kérni, mert nagyon fontos a babanak, es Magyarorszagon szinte mindenki d vitamin hianyos.

Én is az voltam, kellett is szednem napi 1000 mg-ot, es a terhesseg végere még lejjebb ment, még ugy is hogy szedtem ezerrel.

Emellett szedtem külön calciumot a kozepso 3 honapban, akkor alakulmak ki a csontjai, illetve kezdenek kemenyedni (erre kell a d vitmain is), meg magneziumot a kemenyedesek miatt, de azt inkabb csak a vége fele.

Szedtem még c vitamint a téli 2 hónapban..

Szóval kb egy marék bogyot szedtem be minden este, pedig igyekeztem egeszsegesen etkezni, mégis ugy tunik indokolt volt a vérvételek alapján,,, lehet másnap jobban felszivodnak ezek a dolgok a taplalekbol, de ezt nem lehet tudni....

Mindegy is, lett egy makk egeszseges lányom, aki azóta sem volt beteg (8 hónapos), hogy most koze van e a vitaminokhoz vagy nincs, azt nem tudom, de nem is tudjuk meg soha :)


Ja es szoptatas alatt is szedtem a femibiont (omega 3 al), igaz csak az elso 4 honapban, most csak heti 1-2 szemet szedek be ha epp eszembe jut :)

És nem, nem hízok tőle, es nincs farkas etvagyam :)

45. pk86
2014. szept. 9. 12:59
Jó ötlet a teljes vérkép, viszont a TSH-t szerintem külön kérni kell (vagy csak az én háziorvosom nagyon dinka), és nem belenyugodni, ha a TSH 2,5-5 között van. Elvileg 5-ig jó a TSH, gyakorlatilag 2,5 fölött már nehezíti a teherbeesést, ha mégis sikerül (nekem elsőre összejött 3,5 körli TSH-val), akkor is kétszeresére növeli a vetélési kockázatot és egyéb magzati károsodásokat okozhat.
44. Aville
2014. szept. 8. 22:59

Én semmit se szedtem, csak a folsavat, de azt is csak ahogy megtudtam, h terhes vagyok (5-6. héttől). Az tényleg fontos, és ha már tervezitek, akkor is. Aztán kb a középső trimeszterben vas+folsavat szedtem, mert rossz volt a vasam. Pár hétig szedtem, mert nem tudtam wc-re menni, 2 féle gyógyszert is kipróbáltam. 3850 g kislányom született makk egészségesen. Nem ment tönkre fogam, nem hullott a hajam, pedig amíg nem tudtam, h terhes vagyok, sajnos még cigiztem is. (Nem nagyon terveztük.)

Amit javaslok, h menj el a körzeti orvosodhoz (ha még nőgyógyászod nincs), mondd meg neki, h babát szeretnétek, csináltasson egy teljes vérképet - ha pajzsmirigy, vas problémák vannak, abból kiderül.

2014. szept. 8. 22:54
Egyetértek folsav ügyben, nekem is első körben ezt mták, hgy azzal indítsak, előtte x hónappal.
42. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Törpilla 89)
2014. szept. 8. 22:41
folsav minden magzatvédő vitaminban van, az a legfontosabb, de még a baba tervezésekor! mert az idegcsőzáródás még akkor megtörténik, amikor a nő nem is sejti, hogy terhes. A folsav pedig pont ezt a folymaatot támogatja.
41. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Katie_rose)
2014. szept. 8. 22:38
és miért kötelező azt reggel beszedni ? :O
40. hnora (válaszként erre: 39. - Pk86)
2014. szept. 8. 22:32
ok ez is igaz... és az is, hogy míg az elsőnél én is mindentől undorodtam, a másodiknál egyáltalán nem... szóval én döntöm el, mit eszem :)
39. pk86 (válaszként erre: 37. - Hnora)
2014. szept. 8. 21:44
Én is elképzeltem, hogy majd milyen egészségesen fogok kajálni a terhesség alatt.. Aztán kb. 3-4 hónapig nem ment le a torkomon se a zöldség, se a húsok, se a gyümölcs. Szendvicset, tésztaféléket tudtam csak megenni, persze abból is nagyon kevest. Még vitaminszedés mellett is hullani kezdett a hajam. Amúgy a babát nem igazán érdekelte ez a dolog, az átlagnál többet nőtt az émelygős időszakomban is. Ha csak a 20. hétig szedi valaki a vitamint, akkor tuti nem lesz nagy a babája, mert a baba csak azután kezd el zsírosodni, addig csak egy kis csontváz még mindegyik. Sógornőm amúgy egyáltalán nem szedett vitamint, mégis 4,2 kg-os babája született.
2014. szept. 8. 21:43
köszönöm a válaszokat! :)
37. hnora
2014. szept. 8. 21:30
Én a folsavon kívül nem szedtem semmit, sok zöldség-gyümölcs, egészséges táplálkozás, kevés hús, az is fehér inkább... én erre esküszöm :) Az elsőnél persze szedtem én is Gravidát egy ideig, aztán mondták is rá, hogy a kis "tápos csibe" - őrült nagyra nőtt a sok plusz-vitamintól, 4650-nel született...
2014. szept. 8. 21:24

Eleinte a Gravidát szedtem, de kirókáztam egy idő után bevétel után 20 perccel bármit csináltam nem maradt meg bennem. A dokim a Pharmaton Matruelle-t ajánlotta, annyira bejött, hogy a terhesség után is szedtem még félévig, lágy kapszula, minden benne van ami kell és nem rókáztam ki, szóval nekem ez jött be végül. De rengeteg van forgalomban, Femibion, Elevit, Hipp folyékony formában, meg ezer és ezer féle, szóval van miből válogatni, ha esetleg az egyiket nem bírná a gyomrod. A gyógyszertárban tudnak segíteni, melyik milyen árban van stb.

De a drogériákban is vannak, azokat is érdemes megnézni, biztos találsz valami megfelelőt.

2014. szept. 8. 21:21
Nem is akarok sokat venni hát ha vmilyen mellékhatása van.
34. pk86 (válaszként erre: 33. - Törpilla 89)
2014. szept. 8. 21:19
Nagy adagot egyikből se spájzolj be, mert nem tuhatod, okoz-e neked mellékhatást pl. székrekedést. Illetve azt se lehet megjósolni, hogy hányós leszel-e. Akkor egy jó darabig gondod lesz a Gravidával. A LadeeVit viszont tényleg nagyon könnyen lecsúszik.
2014. szept. 8. 21:15
Köszönöma válaszokat! Elevitet nem ajánlotta senki sem még ha sokan ezt szedik nem tudom miért nem amúgy... Gravidán gondolkodtam meg folsavról hallottam hogy " régen" is ezt szedték
32. pk86 (válaszként erre: 23. - Törpilla 89)
2014. szept. 8. 21:14
Folsavat már a tervezéskor is mindenképp érdemes szedni, ahogy előttem írták. Ha az apukajelölt is szedi, az javít a spermák minőségén., illetve nem tanácsos szaunázni, forró fürdőt venni, nagy mennyiségű alkoholt fogyasztani már jóval azelőtt, hogy élesben mennének a dolgok.
2014. szept. 8. 21:13
szakembereket - orvost, gyogyszereszt - kerdeznek inkabb
30. pk86
2014. szept. 8. 21:09
Én sima DM-es magzatvédő vitaminnal kezdtem, ez a teherbeesés előtti hónapokhoz és a terhesség első 1 hónaphoz megfelelőnek is bizonyult. De mivel émelygős lettem, alig tudtam lenyelni, tehát új szempont volt a számomra a könnyű nyelés. A LadeeVit lágyzselatin kapszula, könnyű lenyelni és kb. ugyanazt tudja, mint a társai, nekem ez vált be. Érdemes még magnéziumcitrátot is szedni, ha már összejött a terhesség, ez megakadályozza a pocakkeményedést és a vetélés kockázatát is csökkenti. Mellesleg jót tesz az idegrendszernek, ezért nem csak a leendő anyukának, hanem a leendő apukának is ajánlom a szedését.. :) Szükség lesz még a jó idegrendszerre, ha majd megszületik a bébi. A D-vitamin szintet is érdemes leellenőriztetni és hiány esetén pótolni minél előbb. Ez a baba csontfejlődésében játszik szerepet illetve a mamának se fognak elromlani a fogai, ha a D-vitamin szintje normális. Én súlyos hiánnyal kezdtem a terhességet, hónapok alatt jött csak helyre, de szerencsére, mivel folyamatosan pótoltam, a könnyen romló fogaimmal semmi gond sem volt.
29. katie_rose (válaszként erre: 23. - Törpilla 89)
2014. szept. 8. 21:08

Szia!

Én Gravidát szedtem. Azért választottam ezt az Elevittel szemben,mert ebben van jód is.

Egyébként mindkettőnek ugyanaz a hibája. Mikor már babát vársz és reggel rosszul vagy (persze lehet nálad nem lesz hányinger) elég szar érzés azt a hatalmas tablettát leerőszakolni a torkodon. :D

2014. szept. 8. 21:06
Folsavat. Az pont akkor a legfontosabb, amikor még nem, vagy csak éppen tudsz a babáról... (a velőcső záródásánál nagyon fontos az idegrendszer korai fejlődésében). Mást ha szedsz, szedsz, ha nem, nem...
2014. szept. 8. 21:06
Szerencsére még ilyenről nincs szó,hogy nem jön össze csak tervezzük :) és előtte gondoltam,hogy körbe érdeklődöm,hogy ki milyet szedett :)
2014. szept. 8. 21:03
de ha van testi oka, hogy nem jön össze a baba,arra speckó dolog kell
2014. szept. 8. 21:02
én elevitet szedtem amíg terveztük a babát, szinte azonnal összejött,de a nőgyógyászom-2 is- a Femibion 800-at ajánlotta.
2014. szept. 8. 20:43
Győr környékén lakunk és ki kit ajánl mint orvos? ( Akinem durva normális és "baba-mama" kedvelő )
2014. szept. 8. 20:41
Segítséget szeretnék kérni :) babát tervezünk a párommal és milyen " baba vitaminokat" ajánlotok? Köszönöm a válaszotokat! :)
2012. aug. 22. 23:48
Koszi! Akkor majd kiprobalom... Bar nem fogok konnyebben teherbe esni tole, az tuti... :( Max majd szedem akkor, ha tenyleg bebabasodok :)
21. Cippora (válaszként erre: 20. - Pepperoni_9)
2012. aug. 22. 10:16
Nekem a dokim meg a védőnőm is azt mondta,hogy igen!
2012. aug. 22. 10:15
Hat, koszonom Lanyok! Ami maradt meg a dobozban, azt beszedem, aztan masik utan nezek... Ez a Ladeevit tenyleg jobb, mint a tobbi?
19. Cippora (válaszként erre: 1. - Pepperoni_9)
2012. aug. 19. 12:56
Én gravidát akartam szedni de pont azért nem mertem mert sokan hánytak tőle,meg volt hányingerük.Próbáld meg a Ladeevit-et.Ez most a legkorszerűbb,és jóval olcsóbb mint a femibion!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook