Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


728. Pizsi2 (válaszként erre: 727. - Ashley94)
2022. febr. 21. 12:42
Én is remélem sokunknak nem kell ennyi mindenen àt mennie! ❤️ Csak ekkor fogtam fel én is dolgokat igazán! Ezért sem adjuk fel mi sem 🥰
727. Ashley94 (válaszként erre: 723. - Pizsi2)
2022. febr. 21. 12:25
Én Ördög Nórinak a könyvét olvastam 2 éve, amiben leírja, hogy mi mindenen ment keresztül, mire a kislánya megszületett... Hát, nem volt könnyű menet. 😓 Remélem, hogy itt a fórum tagoknak könnyebben össze fog jönni. 🤞
726. Ashley94 (válaszként erre: 722. - Dorisz92)
2022. febr. 21. 12:23
Persze, ha ő már látott ezer babát ultrahangon, akik tovább fejlődtek, neki lehet, hogy "semmi", de egy nőnek aki még az első gyermekét szeretné végre a karjában tartani, ez a minden... Tényleg bunkó volt, hogy ilyet mondott. 😔
725. Maruton
2022. febr. 21. 12:04
Sziasztok! Köszi, hogy velem gondolkodtok. Lh teszteltem, innen tudom, hogy ma dpo7 van. Csinálok este LHtesztet, de nem hinném, hogy peteérés lenne... Ki tudja... Palástfüvet iszom az ovu óta, remélem, nem az kavart be...
724. Ancsa1017 (válaszként erre: 712. - Maruton)
2022. febr. 21. 11:35

Én hasonlóan voltam,csak a számított peteérés előtt.

Már ha van nekem,mert nincs lh tesztem, a hőmérő görbémen meg nem tudok kiigazodni rendesen

723. Pizsi2 (válaszként erre: 720. - Ashley94)
2022. febr. 21. 11:22

Elkezdtem inni a cickafark teát is pár napja, különösebben nem érzek semmit akár a görcsök enyhitésére sem 🤷🏼‍♀️ Mindegy, akkora baj csak nem lehet belőle ha iszogatom.

De az biztos hamarosan ujra indulunk 😃majd meglátjuk. Egyik nap amugy, láttam egy riportot Ördög Nórival, a kislánya születéséről. Nagyon sok energiát adott ismét! Sikerül lassan elfogadnom azt is, nincs baj velem tènyleg. De lehet évekbe kerül majd ez a projekt. Ezt kell elfogadnom igazán! Reméltem hamar összejön, de be kell látnom, nem így működik, nem én irányítok! ❤️Ebben nem!

722. dorisz92 (válaszként erre: 721. - Ashley94)
2022. febr. 21. 11:15
Hát, a doktor úr fogalmazott így, hogy 'ez szinte semmi'.. Eléggé bunkót fogtam ki, államiba mentem... Hát fejlődött szegény, de valószínű nem lett volna egészséges, ha meg is marad. Nagyon remélem, hogy ez nem ismétlődik meg. Eléggé félek orvoshoz menni, de nyugodtnak kell maradnom.
721. Ashley94 (válaszként erre: 719. - Dorisz92)
2022. febr. 21. 11:05
Ezek alapján én nem mondanám, hogy a múltkor korán mentél, azt meg végképp nem, hogy szinte semmi se látszódott. De nagyon sajnálom, hogy végül nem lett belőle baba. 😥 Pedig ezek szerint sokáig fejlődött, legalábbis az én szememben ez már egy nagy mérföldkő, ha petezsákot és szikhólyagot lát az orvos, pláne embriót. Kívánom, hogy ezúttal jó vége legyen! ❤️
720. Ashley94 (válaszként erre: 718. - Pizsi2)
2022. febr. 21. 11:03
Hűha, akkor ez egy nem semmi menzesz volt... De mindjárt vége, és hamarosan újra jöhet a próbálkozás! :)
719. dorisz92 (válaszként erre: 716. - Ashley94)
2022. febr. 21. 10:55

Megnéztem a leletemet, hogy ne írjak hülyeséget:


"Az uterusban egy 17,7 mm petezsák rajta behúzódások , benne szikhólyag és embrio telep látható.Szívműködésnem regisztrálható.

CRL: 4,5 mm"


Ez volt az első vizsgálat, az utolsó menstruációm alapján a 8. hét volt, és a doki mondta hogy nem fejlődik rendesen. Azt hozzátette, hogy lehet később fogant meg és koraibb a terhesség, mint a 8. hét. Sajnos egy hét múlva csökkentek az értékek ezért lett missed ab. Azthiszem mikor pozitív lett a tesztem utána kb két héttel mentem dokihoz.

718. Pizsi2
2022. febr. 21. 10:52

Én ma járok elvileg az utolsó menstruácios napomnál. Nagyon érdekes volt a mostani. 5napig nagyon enyhe volt, volt vérzés, de inkább barnás, rózsaszines kis vérrögökkel aztán hatodik napra abba maradt majd 6.-ik nap úgy döntött ha már ennyire enyhe volt eddig akkor szenvedjek már kicsit. Hajnal háromkor tegnap erre ébredtem és aznap legalább 4x meghaltam 😃😃

Ma már jobb valamivel a fájás de legalább szép egészséges vér van!

Hamarosan véget is ér! 🥰

717. Pizsi2 (válaszként erre: 712. - Maruton)
2022. febr. 21. 10:48
Nekem volt már ilyen nem egyszer, de főleg akkor mikor fogamzásgátlót szedtem. Azóta mióta nem szedem nem nagyon fordult elő max egyszer az elején amikor letettem. Szerintem csak ki ürül és tisztul csak.
716. Ashley94 (válaszként erre: 714. - Dorisz92)
2022. febr. 21. 10:45

Szerintem ha tudsz várni és tényleg semmi panasz nincs, akkor a 7. héten már kell lennie szívhangnak tudtommal, én akkor mennék a helyedben. A múltkor mikor voltál, és pontosan mi látszódott?

Én ma megyek, ha jól számoltam a peteérést akkor 4 hét 6 nap, úgyhogy semmi se fog szerintem látszódni, de remélem, hogy az orvos tud majd valami megnyugtatót mondani a nem túl magas és nem túl gyorsan növő HCG értékeimre.

715. dorisz92 (válaszként erre: 714. - Dorisz92)
2022. febr. 21. 10:41
*És nem megerőltető a munkám. Az lemaradt ott az irodás végéről. :)
2022. febr. 21. 10:41

Sziasztok csajok!


Kivel mi a helyzet, hogy vagytok ma?

Én dolgozom, de sokszor küzdök, hogy ne hányjak be. :'D Szerencsére irodában dolgozom. Egyébként azon filózom, hogy mikor menjek először orvoshoz. Ugyanis az előző terhességemnél túl korán mentem és még semmi nem látszott szinte és nagyon bestresszeltem tőle... :/ Én várnék még 2-3 hetet, ha addig nem lenne semmi problémám. Addigra ha egészséges a pici, akkor már szívhang is lehet, vagy a korához képest megfelelő lesz a

mérete. Szerintetek mikor lenne érdemes mennem kb?

713. Ashley94 (válaszként erre: 712. - Maruton)
2022. febr. 21. 10:33
Ilyet még nem tapasztaltam, esetleg nem lehet, hogy csak most volt peteérés? 🤔 Érdekes, de szerintem rosszat semmiképp sem jelent.
712. Maruton
2022. febr. 21. 09:38
Lányok, tegnap, 6dpo-n reggel síkos éreztem volt a wc-papírnál, mint mikor termékeny vagyok. Egész nap semmi folyás, de zuhanyzásnál kis mennyiségű nagyon jól nyújtható nyákot tapasztaltam. Két napja nem voltunk együtt az nem lehet. Volt valakinek ilyen valaha?
711. Maruton
2022. febr. 21. 09:36

Barbooca, örülök, hogy nincs bajod. Sok minden más is lehet a pattanások miatt, ételintolerancia, genetika. Anyám mindig pattanásos volt, probléma nélkül esett háromszor teherbe, soha nem volt nőgyógyászati vagy hormonális gondja. Hogy csak egy példát mondjak.


Ashley, kíváncsi vagyok, mi a helyzet veled. Írj, ha voltál orvosnál.

710. Barbooca (válaszként erre: 709. - Barbooca)
2022. febr. 20. 13:07

Bocsi folytatom 😁

... anyajegy miatt akkor megnézettem. Kérdezte a drnő hol van még. Mivel maszkban voltam odébb tettem, hogy mutassam, az arcom alsó vele és az állam alatt, nyakam teteje.

Sosem volt pattanástalan bőröm de ezek most mind a maszkkal fedett részek.....

UH igazolta, hogy cisztám nincs... Nőgyógyász szerint anélkül is simán lehet PCOS, sőt fél éve 2,5 volt a HOMA-IR indexem, szóval IR-es vagyok... És PCOS is... Hát elég bunkó volt amúgy.

Pajzsmirigyem miatt mentem vissza endokrinológushoz, ő mondta hogy a PCOS-re 3 dolog utal. Cikluszavar, ciszták és bőrproblémák. Mivel nekem az első 2 nincs, így ő kizárja...

709. Barbooca (válaszként erre: 690. - Pizsi2)
2022. febr. 20. 13:02

2,5 éve a semmiből pattanásos lett a vállam nyár végén. Korábban ott soha nem volt. Lényeg a lényeg, mire eljutottam volna a bőrgyógyászatra mert fél év alatt is hiába kentem bármivel jött a covid és minden nem sürgős időpontot töröltek.

Azóta nagyon ritkán jött ki 1 1 patti. De gondoltam ha már eljutottam az anyajegy

708. Barbooca (válaszként erre: 692. - Vivien7755)
2022. febr. 20. 12:59

Nagyon nagyon nagy gratuláció 🥰

Én egész életemben kistesót szerettem volna... Akkor még nem annyira fogtam fel, hogy apu 43 volt amikor születtem 😁 anyu meg 17 évvel fiatalabb nála. Vagy egy nővérem aki 21 évvel idősebb nálam. De csak féltestvérem van nekem is. Sose volt sajnos túl szoros kapcsolatunk, bár kiskoromban sokat voltam náluk.

Én örültem volna anyu boldogságának ha akár mással vállal gyereket huszonéves koromban. De adj időt nekik, hogy elfogadják😊

707. Maruton
2022. febr. 20. 09:49

Ashley, nagyon sokat gondolok rád, szerintem az eltérés amiatt is lehet, ha épp nem ugyanabban az időpontban vették mindkétszer a vért, meg azért nem vagyunk atomórák, hogy tankönyv szerint duplazodjon a hormonszintunk. Barátok között ez dupla szerintem. Az orvost, UHt korainak gondoltam már múltkor is, de ha tudod, hogy azért nem láthat semmit, mert nagyon korán van még, akkor nem fogsz megijed i legalább. A méhen kívülinek az általam olvasottak alapján sem lehet a jele az alacsony Hcg, sokkal durvább testi tünetei vannak. Vasárnap ne olvasd a fórumot, találj programot, tök jókat soroltak a többiek.


Raccoon, nekem is egy nappal később volt a PÉ. Nagyon remélem, hogy így is elkaptuk.. Úgyis lányra gyúrunk inkább.


Mi tegnap túráztunk 20 km-t. Társaságban, ami jó volt, mert keveset tudtam a gyerekre gondolni. Este megkérdezte a párom, hogy terhesnek érzem - e magam. Mondtam, hogy még korai bármit is mondani (ma 6dpo). Mondta, hogy ő elkezdett stresszelni, hogy nem keres eleget. Ez butaság amúgy, de atbeszeltuk. Valahogy azt érzem, hogy annyira szép együttléteink voltak, egy különösen, hogy ebből babának kell lennie. Szóval iszom a palástfüvet és nagyon reménykedem. Olyan jó lenne egy beágyazódási vérzés, az szép egyértelmű jel...

Szép vasárnapot 😘

706. Maruton (válaszként erre: 705. - Vivien7755)
2022. febr. 20. 09:39
Szia, Vivi. Sajnálom, hogy így reagálnak. De tényleg nincs közük hozzá, főleg a húgodnak. Azt el is engedném. Viszont a fiaddal beszéld át, mik az ellenerzesei, mondd el neki a te érzéseidet is, nehogy eltavolodjatok emiatt. Persze beleszolasa neki sincs, de közelebb tudtok kerülni, ha egymás érzelmeit tudjátok. Minden jogod megvan a boldogsághoz, gratulálok a babához ❤️
705. Vivien7755 (válaszként erre: 702. - Ashley94)
2022. febr. 19. 21:15

Bízom benne mindenképp.

Szerdán megyek 8 hetes vizsgálatra vissza.bízom benne minddn rendben lesz

704. Emmaaaa
2022. febr. 19. 17:48
Pörög a fórum 😁 most olvasom vissza az írtakat. Jó, hogy van ez a kis csoport 😁🥰
703. BoxosÁgiMági (válaszként erre: 692. - Vivien7755)
2022. febr. 19. 17:38

Vivien, csodálatos dolog történik veletek, csak ezzel foglalkozz! Nézz körül a világban, mennyi nő küzd a teherbeeséssel.

Az amit a fiad gondol, az nem ellenetek szól. Egyszerűen kétségbe esett, mert megváltozik az életetek, ami egy nagyon komoly stresszforrás. Hamarosan beépül a tudatába, megszokja a gondolatot, és Ő is nagyon fog örülni a tesónak. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mert ez normális reakció.Sőt, Ti is sokkot fogtok kapni, ha kiderül, hogy nagyszülők lesztek. 🙃

702. Ashley94 (válaszként erre: 692. - Vivien7755)
2022. febr. 19. 17:11

Szerintem csak arra próbálj meg koncentrálni, hogy a pároddal szeretnétek ezt a babát és sikerült is! Ti hárman lesztek nap mint nap együtt, kis családként, és ha ezt a többiek nem nézik jó szemmel, hát bánhatják, mert egy kisbaba mindig csodálatos öröm!

Persze tudom hogy rosszul esik, hogy nem támogatnak, de talán ha majd megszületik és megismerik akkor ez átalakul... Nem tudom, ilyesmiben nem vagyok jártas, de szerintem az a legfontosabb, hogy a pároddal és a babával boldogok legyetek majd! ❤️

701. Ashley94 (válaszként erre: 695. - 8c6b41126c)
2022. febr. 19. 17:04
Igen így most már biztos hogy semmi sem fog látszódni az ultrahangon, mert elvileg 1000-es hcg alatt nem látják a petezsákot. Szívhang meg tudom hogy csak a 6. hét után szokott lenni, de olyan "messzire" én már nem is gondolkodom, csak jussunk tovább mint a múltkor, és egyáltalán valami látszódjon az ultrahangon majd később. 🥺🙏
700. Ashley94 (válaszként erre: 693. - Csilluca)
2022. febr. 19. 17:01
Tescoban, de úgy tudom Auchanban is lehet kapni, illetve a szüleim Coopban is vettek már! ☺️
699. 8c6b41126c (válaszként erre: 698. - Vivien7755)
2022. febr. 19. 16:48
Azt elhiszem, de ebbe tényleg nincs beleszólásuk. Ne hagyd, hogy ez megkeserítse a dolgot. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook