Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


698. Vivien7755 (válaszként erre: 697. - 8c6b41126c)
2022. febr. 19. 16:46
Ezt tudom...igazad ia vanvalahol..csak rosszul esik
697. 8c6b41126c (válaszként erre: 692. - Vivien7755)
2022. febr. 19. 16:43

Önzőség, vagy sem, saját magatoknak vállaljátok a gyereket és nem nekik.

Nincs beleszólásuk. Pont.

696. 8c6b41126c (válaszként erre: 666. - Ashley94)
2022. febr. 19. 16:42
Na igen. Ezt valahogy sejtettem. 😅
2022. febr. 19. 16:41

Hahó csajok!

Ma vagyok a 11. napon, halvány rózsika az ovutesztem.


Ashley, ez szép eredmény, nyugodj meg! Nem vagyunk mi robotok. Ez majdnem a duplája, szépen növöget a hcg szint. ❤️

A vizsgálódás megeshet, hogy korai lesz, nem a hcg szint miatt, hanem mert akkor tudnak biztosabban mondani mikor már hallható a szívhang.


Babusosoknak gratulálok!💫🎉❤️

694. Csilluca (válaszként erre: 674. - Ashley94)
2022. febr. 19. 16:31

Én úgy tudom, hogy ha probléma lenne, akkor nem nőne a hcg, hanem csökkenne.

És a mérésekben is lehet hiba! Úgyhogy szurkolok nagyon, hogy minden rendben legyen!🙏💖

693. Csilluca (válaszként erre: 672. - Ashley94)
2022. febr. 19. 16:23

Krémtúró😍😍

Még nem láttam sehol, hol vetted?

2022. febr. 19. 16:05

Sziasztok.

Elmondtam a felnőttkorúnak mondható gyremekeimnek 21-24 évesek/ hogy kistesójuk lesz /én 44 vagyok/,a mostani élettársamtól akivel 5 éve vagyunk együtt.


Akartuk...de a nagyobbik fiam es a hugom nagyon ellenzi...most vagyok 8 hetes.


Ti mit gondoltok?

691. dorisz92 (válaszként erre: 685. - Raccoon2623)
2022. febr. 19. 15:18
Köszönöm! ❤ Igazából ingadozó, tegnap pl tök jól voltam,ma megint hànyinger, émelygés, fáradtság. De bármit elviselek, csak egészséges legyen a picikém. 😊
690. Pizsi2 (válaszként erre: 687. - Barbooca)
2022. febr. 19. 14:38
Ez a bőrőd alapján rád nézett és mondta azt miből látta?
689. Barbooca (válaszként erre: 684. - Raccoon2623)
2022. febr. 19. 13:55

Szia. Én meg új vagyok :)

Nekem pont fordítva, a hőm mindig igazolja az ovumat (hormonpanel is amúgy :D ) az lh tesztemen meg ugyanolyan erős vagy erősebb csík nem is volt, bár 3 ciklusban használtam csak. Mondjuk az látszott rajta, hogy erősebb 1 napig. Lehet érzékenyebb teszt kellett volna, de mivel érzem az ovumat amúgy, ezért nem foglalkoztam vele tovább.

Pár nap eltérés az ovuban nem gáz, nekem is 14-16. ciklusnap közt szokott lenni, de mostanában inkább a 16.

Novemberben oltattam, az kicsit megzavart most, de ebben a ciklusban már úgy néz ki elmúlt a hatás :D

688. Barbooca (válaszként erre: 680. - Ashley94)
2022. febr. 19. 13:46

Én nagyon szorítok :)

60-ról 108 az nem rossz :)

Az tényleg majdnem a duplája, próbálj meg nem aggódni, bár tudom, hogy nem könnyű :/ Legyél tele pozitív energiákkal :)

687. Barbooca (válaszként erre: 650. - BoxosÁgiMági)
2022. febr. 19. 13:45

Nekem minden hormonom és az arányai is tökéletesek, TSH volt magasabb de kezelve lett. A bőröm sajnos sosem volt túl szép, de még nem a vészes kategória. Tesztoszteronommal sincsen gond.

Anyajegy miatt mentem bőrgyógyászhoz decemberben és azt mondta a bőröm alapján, hogy lehetséges, hogy tele van cisztákkal a petefészkem... Mondanom sem kell, sokkot kaptam. 1 hónappal később mentem volna ultrahangra, mert már lassan letelt az 1 év, hogy nem jött a baba és csak vérképet néztek addig.

Még aznap kivertem a hisztit a kórházban és megultrahangoztak, teljesen egészséges minden női szervem, domináns tüszőm is volt... Ciklusom amúgy rendszeres 10+ éve...

Ellenben van egy kolléganőm, kb 25éves volt akkor, szakálla nő, el van hízva, dohányik és napi 6 db energiaitalt iszik... 3 év alatt 2 gyereket szült...

686. Barbooca (válaszként erre: 642. - Ashley94)
2022. febr. 19. 13:38

Mindenképpen megírom, hátha másnak is segítség :)

Magamról még annyi, hogy van egy 9 éves "kis"fiam, aki szó szerint egy próbálkozásból fogant. Igaz 20 éves voltam... Így számomra ez a legborzasztóbb, hogy most meg várok és minden hónap csalódás :/

Próbálkozás óta lett egy PM alulműködésem, pedig korábban nem volt gondom vele. Vitamin nem segített, de a gyógyszer rendbehozta, viszont baba nem lett. Így "lettem" most IR-es, bár az sem biztos még...

685. Raccoon2623 (válaszként erre: 602. - Dorisz92)
2022. febr. 19. 12:43

Juhú!! Gratulálok, éljen éljen 🥳 hogy vagy, hogy érzed magad?

Drukkolok, hogy minden rendben legyen 😘

2022. febr. 19. 12:41

Sziasztok! Kicsit lemaradtam, ne haragudjatok, ha nem reagálok mindenre.

Az új tagokat Isten hozta, szuper kis csapatba csöppentetek 🥰


Ancsa, én hőmérőzök november óta, de említettem már, hogy semmi rendszer nincs benne nekem… az ovuteszten szépen látom ahogy emelkedik az LH szint, majd visszaesik, a testhőmön semmi 😅 nálam ez nem működik valahogy, szóval sajnos nem tudok segíteni.

Egyébként teljesen elszomorodtam, nekem eddig mindig a ciklus 12. napján volt már pozitív az ovuteszt, 13. napon volt a csúcs, 14-en pedig vissza esett, így valószínűleg 14. napon volt PÉm. Tegnap volt a 12. nap, szörnyű halvány volt a teszt, azt gondoltam, hogy talán nem lesz peteérésem, de ma, 13. napon végre pozitív, azt gyanítom, hogy most talán 15. napon lesz a petérés, kicsit megnyugodtam 😌 a testhőm 36,1 az első naptól kezdve (7. napon volt 36,4, de akkor rosszul is aludtam, talán az lehetett rá hatással…)


Pizsi, köszönöm azt a csodaszép hozzászólást, nagyon jól esett ❤️ Kitartás, mèg csak február van, és a fórum nevében 2022 van, össze is fog jönni mindenkinek!


Ashley, sajnálom, de azért emelkedett, nem duplájára, de azért nem rossz! Menjetek el egyet esetleg kirándulni, moziba, vagy bowlingozni, ugorj át baràtnő(k)höz, akárhová, csak legalább egy fél órára tudj kikapcsolni. Nagyon nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen, gondolok rád sokat ❤️ Majd írj mindenképp, hogy az orvos mit mondott.

683. Pizsi2 (válaszként erre: 682. - Ashley94)
2022. febr. 19. 12:07

Ebben biztos vagyok! Legyél nagyon büszke magadra, mert szerintem minden olyan dolgot megtettél amit megtudtál, ezen felül már ami nem rajtad múlik, nem a te hibád. És tudom a gondolataink nagyon elvisz, de ha ezt így csinálom avagy úgy akkor BIZTOS hogy….

Nagyon erős, és csodálatos NŐ vagy! Sose feledd!! 🥰❤️

682. Ashley94 (válaszként erre: 681. - Pizsi2)
2022. febr. 19. 12:00
Köszönöm Pizsi 🥺, próbálom lefoglalni magam, de nem könnyű... De igyekszem!
681. Pizsi2 (válaszként erre: 680. - Ashley94)
2022. febr. 19. 11:48

Lehet nem véletlen alakul igy! Ezt sose feledd! Tudom nehéz ezzel a felfogással él ni a mindennapokban amikor vannak vágyaink, és sok mindent szeretnénk elérni. Mégis, én úgy vélem sosincs semmi másképp, mint ahogy történik.

Próbálj meg a hétvégén te is hétvégi üzemmódba kapcsolni, kicsit nehéz ez is, viszont most a várakozás marad! Adj magadnak pihenő időt, mert ha nem engeded meg magadnak, teszem azt, azt mondod, most 10percig nem stresszelek, megengedem magamnak azt a 10percet, hogy ne gondoljak arra ami miatt idegeskedem. Majd ha lejárt a 10perc vissza mehetsz ujra a gondolatokba, érzelmekbe.

Volt pànikrohamom, én bevetettem ezt a technikát. És egy nap többször is lehet.

680. Ashley94 (válaszként erre: 679. - Pizsi2)
2022. febr. 19. 11:42
Hétfőn megyek az orvoshoz, de félek hogy nem fog túl biztató dolgokat mondani erre a HCG eredményre. Ha ilyen ütemben fejlődik a baba, akkor petezsákot még biztosan nem fogunk látni, szóval gondolom vissza kell majd mennem mondjuk 1 héttel később. Ha tegnap délután elküldték volna a vérvétel eredményét, szerintem áttettem volna az időpontot, de most már nem fogom tudni. 😔
679. Pizsi2 (válaszként erre: 678. - Ashley94)
2022. febr. 19. 11:38

Valami olyasminek igen. Legalábbis én ugy tudom, ha méhen kívűli egy terhesség valami jele kellene, hogy legyen, vérzés rosszullét(extrém jellegű).

Akkor itt megtettél sokmindent ugyérzem! Most muszáj időt adnod magadnak! Én sem tudom, hogyan nyugodhatnál meg, viszont lehet érdemes kipróbálnod akkor sokmindent! Esetleg egy kis feles? 🙂🙃 valahol viccelek is persze, de amúgy lehet nem árt.

De komolyabban, próbálkozz lekötni magad! És ne aggódj folyton, mert azzal sokminden történik a testedben!

Orvosod mit mond ?

678. Ashley94 (válaszként erre: 677. - Pizsi2)
2022. febr. 19. 11:34

Arra gondolsz, hogy ha méhen kívüli akkor nagy fájdalmak szoktak lenni? Mert az nincsen nekem, úgyhogy az gondolom jó jel.

Tenni semmit nem lehet, csak várni, meg meg kéne nyugodni de nem tudom hogyan. 🥺

677. Pizsi2 (válaszként erre: 676. - Ashley94)
2022. febr. 19. 11:18

Ha méhen kívűli akkor lenne már rosszul léter nem, ami a rossz rosszullétet jelenti?

Valami jele annak lenne amugy?

Mit lehet ilyenkor még tenni?

676. Ashley94 (válaszként erre: 675. - Pizsi2)
2022. febr. 19. 10:57
2 nappal korábban 60 volt, és ugye 2 naponta duplázódnia kéne, vagy még gyorsabban nőnie. Plusz ez eleve egy nem túl magas érték... Úgyhogy vagy nem fejlődik rendesen, vagy méhen kívüli, vagy valami csoda folytán jó helyen van és szépen fejlődik csak mégis lassan nő a HCG... De engem az nyugtatott volna meg, ha legalább 120ra de inkább magasabbra felmegy, és ez nem teljesült úgyhogy teljesen el vagyok kendődve. 😥
675. Pizsi2 (válaszként erre: 674. - Ashley94)
2022. febr. 19. 10:35
Sajnos én nem értek ennyire hozzá, ez a szám pontosan mit jelez? 😘😘
2022. febr. 19. 09:25

Megjött az eredmény: 108

Hát, nem lettem nyugodtabb, mint eddig. 🥺

2022. febr. 18. 23:30
A nyamvadt vérvétel eredményemre meg hiába vártam egész nap, nem küldték meg... 😓
672. Ashley94 (válaszként erre: 671. - Csilluca)
2022. febr. 18. 23:30

Hihi, akkor te is hasonlóan eszel. 😁

Még egy dolog jutott eszembe: van cukormentes Milli vaníliás krémtúró, nekem az is ízlik. Amennyire emlékszem az eredetire, szerintem ugyanolyan.

2022. febr. 18. 20:12

Amit este lehet enni, és édesség, azt Ashley leírtad.. körbeírtad az édességpolcomat😆

Knuspi (Aldi), cukormentes túró rudi, Stühmer édesítőszeres csoki, lindt tejcsoki, Diablo. A Diabloból csak a sima barna a lassú. És arra kell figyelni, hogy maltitol van benne, van akit meghajt🤭

Érdemes kis adagban próbálni először.


Pl. sima túrót lehet nasizni, cukormentes dolgokkal (pl Diablo, vagy cukormentes lekvár).

Ezek nem dobják meg erősen a cukrot és az inzulint, hanem viszonylag egyenletesen.

670. Csilluca (válaszként erre: 650. - BoxosÁgiMági)
2022. febr. 18. 20:07
Nekem a hátam pattanásos eléggé, kövi hónapban megyek a hormonvizsgálatra.
669. Ashley94 (válaszként erre: 668. - Pizsi2)
2022. febr. 18. 14:14
Ennél nagyobb gondunk ne legyen, mint hogy a picurkánk leskelődik, hogyha édességet eszünk. 🥰

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook