Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


638. Cincike91 (válaszként erre: 630. - Ashley94)
2022. febr. 17. 15:33
Köszi :) azért még picit reménykedem, hogy a nem várt nem is jön és nem kell az egésszel már foglalkozni! Elég nehezen bírom, hogy ne teszteljek, de annyit néztem már én is csalódottan a negatív teszteket, hogy nem merek…
637. dorisz92 (válaszként erre: 636. - Ashley94)
2022. febr. 17. 14:17
A te eseted is borzasztó. :( Köszönöm, bízom benne én is!
636. Ashley94 (válaszként erre: 635. - Dorisz92)
2022. febr. 17. 13:58

Te jó ég, ez borzasztó lehetett. 😭 Ehhez képest az én esetem semmi, nálam csak szimplán semmi nem volt az ultrahangon, eleinte barnáztam aztán egyszer csak borzasztó fájdalmak közepette elkezdtem vérezni, az orvos megnézte azt mondta magától szépen ki fog üdülni, csak egy kis gyógyszert kaptam rá segítségképpen aztán a következő ultrahangon már minden rendben volt...

Örülök, hogy mostanra már tudod élvezni a mindennapokat, és jött is a babó. Kívánom, hogy ezúttal egy egészséges kisbaba legyen a vége! 🥰

635. dorisz92 (válaszként erre: 631. - Ashley94)
2022. febr. 17. 13:39

Nyugodtan, bármire szívesen válaszolok. Nálam úgy indult eleve, hogy a nemvárt előtt 2 nappal megjött, igaz kevés, de nálam így indultak a menzeszek alapból. Aztán másnap semmi. Harmadnap megint volt kicsi. Aztán napról napra rosszul voltam, tesztet csináltam, ami pozitív lett. Rá két hétre amikor ultragangon voltam, ez kb 6-7. hét lehetett a doki azt mondta ez valószìnű nem lesz élő terhesség, de nézzük meg egy hét múlva. Egy hét múlva vissza, 5 percet voltam bent kb mert rávágta missed ab... Képtelen voltam elhinni, még reménykedtem, hogy valamit elnézett csak a doki. :( Mivel államiba voltam mindkétszer egy jó magándokihoz bejelentkeztem, aki egy hét múlvára adott is időpontot, de addig nem jutottam el, mert elkezdtem rózsaszínezni majd pár napra rá rendesen vérezni, akkor mentem a sügrgősségire este 10kor, de elküldtek mert hogy ez még nem vészes... Akkor már csak egy űres petezsàk volt. Nem mondom, lelkileg már annyira kivoltam, hogy hihetetlen. Aztán másnap vissza nyitási idöben, ott meg egy hét múlvára adtak időpontot a műtétre.... Mert hogy amennyire vérzek ez még nem durva, majd ha esetleg ömlik belőlem akkor azonnal menjek. Ez volt hétfőn. Kedd hajnalban meg megműtöttek, mert ömlött belőlem a vér...


Csúnya lesz ilyet írni, de nekem megváltás volt a műtét. Azt tudni kell előtte egy èvig próbàlkoztunk. Nekem ez kudarc volt, hogy nem tudtam kihordani egy babát, de hiszem, hogy valamiértígy kellett lennie. Ezzel egyhuzamban szenvedtünk a hàzvásárlással is, nagyon kivoltam az miatt is. Nekem a megnyugvást az hozta meg, hogy végre az álomházunkban lakunk és egész egyszerűen eldöntöttük, hogy èlvezzük az életet és amikor jönnie kell jönni fog a babó. Ráadásul két hete voltunk covidosak, nem tudtunk annyit próbàlkozni, mint szerettünk volna, szóval nagyon meglepődtem a pozitív teszten.

634. Emmaaaa (válaszként erre: 632. - Szantina)
2022. febr. 17. 13:21
Igen, az a durva, hogy sokszor csak félinformációkat mondanak el az orvosok és emiatt volt,hogy valamikor rosszkor mentem vérvételre, rossz false eredményt kaptam. Pl mikor szabad mikor nem bevenni vérvétel előtt a felírt gyógyszert ha szedsz, mennyi idő teljen el, stb
633. Ashley94 (válaszként erre: 632. - Szantina)
2022. febr. 17. 13:10
Igen, nekem is amikor először volt 21. napi vérvétel, utána kb. 40 napos ciklusom volt, de a vérvétel alapján lett megállapítva, hogy nem volt peteérés, pedig lehet hogy volt, csak a 21. napon még be se következett, tehát a vérvétel nyilván nem is mutathatta... Persze a 40 napos ciklus ettől még nem volt jó, de utána amikor megtudtam, hogy peteérés után 1 héttel kell nézni, mindig úgy mentem vérvételre, és mindig igazolta a peteérést... Nem is értem, az orvosok ezt miért nem hangsúlyozzák jobban.
2022. febr. 17. 13:07

Hű de jó hogy ez a 21. napi szóba jött, én se tudtam hogy az ovu-hoz képest 7-9. nap kell megejteni.

Így fogom akkor lefoglalni az időpontot, az ovu-t úgyis figyelem teszttel :)

631. Ashley94 (válaszként erre: 629. - Dorisz92)
2022. febr. 17. 13:03

Dorisz, ne haragudj, lehet hogy már írtad korábban, de úgy pörög a fórum, hogy néha alig tudom tartani a lépést. 😁 Azt szeretném kérdezni (ha nem gond), hogy nálad mi volt a legutóbbi terhességnél? Írod, hogy reméled ezúttal egészséges lesz, én is pont ebben a cipőben járok, tavaly nyáron volt egy korai vetélésem sajnos. 😔

Illetve ha tudsz bármi tippet adni, hogy hogyan lehet ilyenkor szimplán bizakodni, és nem aggódni, az is jól jönne, mert én nagyon sokszor elkezdek parázni, hogy nehogy megint baj legyen. 🙄

630. Ashley94 (válaszként erre: 628. - Cincike91)
2022. febr. 17. 13:00
Nem, tudtommal a TSH esetén nem kell ciklushoz igazítani, lehet bármikor vért venni hozzá. 🙂
629. dorisz92 (válaszként erre: 617. - Pizsi2)
2022. febr. 17. 13:00

Sajnálom, sajnos àt tudom érezni milyen rossz érzés, amikor azt érzed minden hónapban, hogy 'na már megint megjött'... Szívből kívánom, hogy összejöjjöm mihamarabb a babó!


A többieknek pedig köszönöm a jókívànságokat, remélem ezúttal egészséges lesz a terhességem, bár én fel vagyok készülve mindenre, de rosszra még csak gondolni sem szeretnék.

2022. febr. 17. 12:30
Engem hétfőn beutalt a háziorvos TSH-ra, de nem mondott semmit, hogy volna időpont megkötés a ciklushoz. Tudtok segíteni, hogy kell-e figyelni erre?
627. Emmaaaa
2022. febr. 17. 12:21
Uh de jó hogy ezt írjátok. Köszi lányok, én ezeket annyira nem vágom 😅
626. Barbooca (válaszként erre: 624. - Emmaaaa)
2022. febr. 17. 12:17
Szia. Most láttam ezt a fórumot 😊 attól függ hány napos a ciklusod. A "21.napi" hivatalosan a peteérés utáni 7-9.napinak kell lennie. Előbb nem érdemes. 21-23.napinak is hívják. De az ovuláció után el kell telnie legalább 7 napnak.
625. Ashley94 (válaszként erre: 624. - Emmaaaa)
2022. febr. 17. 12:14
Pont a 14. napon van peteérésed? Mert az a lényeg, hogy peteérés után 1 héttel kell menni. Ha igen, akkor inkább a 23. napon kell menni tudtommal, nekem az orvos is mindig úgy írta a papírra, hogy kiszámolta, hányadik napon szokott lenni peteérésem (elmúlt ciklus hossza alapján), és ahhoz hozzáadott 7-9 napot, szóval ha épp 14. napon volt peteérés, akkor az volt a papíron, hogy ciklus 21.-23. napján vérvétel.
624. Emmaaaa
2022. febr. 17. 11:59
Vérvételről jut eszembe, hogy én is tervezek menni a 21.napon, azonban az szombatra esik. Ti így a 20.vagy 23.napon mennétek el? Vagy mindegy?
623. Ancsa1017 (válaszként erre: 602. - Dorisz92)
2022. febr. 17. 11:45
Szívből gratulálok 😊♥️♥️🙏
622. Ancsa1017 (válaszként erre: 609. - Szantina)
2022. febr. 17. 11:44

Szia. Én úgy tudom hogy 14 nap az ideális.


12-16 között még elfogadható.


10 az kevés...


Nekem is ha jól figyeltem múlt hónapban akkor csak 10-11 nap volt...

621. Ashley94 (válaszként erre: 609. - Szantina)
2022. febr. 17. 11:30
Én úgy tudom, hogy peteérés után 14 napnak kellene eltelnie, úgyhogy lehet, hogy a 10 az kevés. De ha most csináltatsz vérvételeket, azokból ki fog derülni, ha valami hormon probléma van (szerintem az okozza a rövidebb luteális fázist).
620. Ashley94 (válaszként erre: 608. - Pizsi2)
2022. febr. 17. 11:28
Sajnálom Pizsi, borzasztó ez az örökös érzelmi hullámvasút. 🥺❤️ Tényleg ez a legtöbb, amit tehetsz, hogy próbálod magad lefoglalni, kitartást! ❤️
619. Pizsi2 (válaszként erre: 618. - Maruton)
2022. febr. 17. 11:22
Férjemmel szoktam. És minap is beszéltünk pont, sok megnyugtató dolgot mondott. Viszont neki se akarom folyton ezt a témát felhozni mindig. Másokkal meg nem nagyon akarnám azt érzem.
618. Maruton (válaszként erre: 616. - Dorisz92)
2022. febr. 17. 11:18

Nagyon gratulálok, Dorisz, ez szuper! ❤️


Pizsi, sajnálom, hogy ilyen rossz lelkiállapotban vagy. Nagyon nehéz, mikor az ember nagyon szeretne valamit és nem sikerül hamar. Van valaki a fórumon kívül, akivel megnyugtatóan tudsz beszélgetni? Kitartást neked🎀

617. Pizsi2 (válaszként erre: 616. - Dorisz92)
2022. febr. 17. 11:17
Nekünk sem kezdődik egyszerűen. Benne van a dologban nekünk is az éves próbálkozás.
616. dorisz92 (válaszként erre: 614. - Pizsi2)
2022. febr. 17. 11:12
Nekem az első terhességem egy év volt, mire sikerült, most meg 8 hónap, igaz ebből 3 hónapot vártunk a műtét miatt.
615. dorisz92 (válaszként erre: 612. - Emmaaaa)
2022. febr. 17. 11:11
Sokkal intenzívebbek a tüneteim már most. A lényegi különbség, hogy az előző terhességemnél véreztem (nem barnázás, rendes vérzés) a mensim idején, most semmi. Meg valahogy olyan a megèrzésem, hogy most minden rendben lesz. Szedek igen, Trimeszter 1 vitamint. Azt akkor is ajánlják ha csak próbálkoztok.
614. Pizsi2 (válaszként erre: 611. - Dorisz92)
2022. febr. 17. 11:10
Most lesz majd a 4.-ik honap, de az előző volt amire igazán odatettük szerintem a dolgot! 🥺
613. Emmaaaa (válaszként erre: 612. - Emmaaaa)
2022. febr. 17. 10:55
ez a*
612. Emmaaaa (válaszként erre: 610. - Dorisz92)
2022. febr. 17. 10:54
Mivel másabb ez az a mostani érzés? Szedsz pluszban valami vitamint, vmit?
611. dorisz92 (válaszként erre: 608. - Pizsi2)
2022. febr. 17. 10:29
Nagyon drukkolok neked! Mióta próbàlkoztok a babóval? Bocsi új vagyok és még nem tudom kinek mi a törtènete.
610. dorisz92 (válaszként erre: 603. - Ashley94)
2022. febr. 17. 10:28
Tegnap volt, de tegnap még nagyon halvàny volt a második csík, ma már erősebb volt. Gondolom még nagyon korai a terhességem, de az biztos hogy már most sokkal másabbnak érzem, azt érzem, hogy minden rendben lesz, nem úgy mint a tavalyinàl aminek sajnos nem lett jó vége. Szóval nagyon bizakodóak vagyunk. 🤞🏼🙏🏼
609. Szantina (válaszként erre: 608. - Pizsi2)
2022. febr. 17. 10:22

Nekem is ma jött meg, de már kb. hozzászoktam, meg se kottyant lelkileg.

Most már inkább a megoldáson gondolkodom, ki kell deríteni mi a baj. Mert az most már tisztán látszik hogy a felhőtlen együttlétek nem elegendőek számomra :/

Hétfőn megyek hormonvizsgálatra (női hormon panel 3-5. nap), sajnos pont a hétvége beleesik a 3-5. napba, így az 5. napon fogják levenni a vért. Nem örülök, de az van.

Kérdéseim:

10 nap telt el PÉ és menzesz között, az nem kevés? Néhol azt olvasom kevés, néhol meg hogy nem.

A méhnyálkahártyának milyen vastagnak kell lennie ciklus 2. felében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook