Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


848. treildi
2022. febr. 24. 05:05
Jó reggelt ma kellene megjönnie még semmi valamiert azt érzem megfog jönni meglátjuk.
847. Nona515 (válaszként erre: 845. - Maruton)
2022. febr. 23. 22:57

Köszönöm Maruton <3 Beírtam magam a táblázatba,ha nem baj.

Ti a femibion0-án kívül szedtek bármi mást?

Egyik barátnőm LR termékekkel foglalkozik és a vásárlói köréből ismerve esküszik pár termékre, hogy nagyon jól helyre teszi a hormonháztartást, mert akik szedték és babázni akartak 1-2 hó alatt összejött. Vettem is, mondván kipróbálom, hátha és a nyákomnál vettem észre változást jó irányba. Holnap vagyis hajnalban lesz ovum elvileg, így próbálkoztunk betartva a 2 naponta együttlétet. Nagyon reméljük, hogy most összejön, ha nem eszem a sós-csokis kekszemet 😅🤣🤣

846. Nona515 (válaszként erre: 844. - Csilluca)
2022. febr. 23. 22:52

Igen,tudom. Én kB 3 nappal ezelőtt voltam a mélyponton,de férjem folyamatosan nyugtat :-)


Hát nehezen megy a hőmérés. Legelőször hónaljnál mértem,de alig volt változás. Aztán olvastam, hogy nyelv alá kell helyezni és úgy mérni, de ott se tapasztalok változást. Általában 35,2 vagy 35,9 a hőm. 36 fölé még nem ment. Lehet én csinálok valamit rosszul.

845. Maruton (válaszként erre: 842. - Nona515)
2022. febr. 23. 22:15
Nagyon jó, hogy ezt leírtad, Nona <3 Kitartást! És megy a drukk :)
844. Csilluca (válaszként erre: 842. - Nona515)
2022. febr. 23. 22:15

Szia Nona :)

Pár nap és jobban leszek, csak ilyenkor vagyok ilyen érzékeny, amikor megjön.

Hajrá neked is!

Hőmérés hogy alakul nálad? Én nemrég kezdtem el, mert alig mutatott valamit az lh teszt. Hogy bírod minden reggel a mérést?

843. Csilluca (válaszként erre: 841. - Maruton)
2022. febr. 23. 22:12

Köszönöm, hogy ezt leírtad.

Mindig nagyon figyelek, hogy ne bántsak meg mást, és ne lássa egyáltalán, hogy ez nekem fáj. Senki nem érdemli meg, hogy akárki ne örüljön az ő terhességének. De mindig azt érzem, hogy nagyon régóta anyuka szeretnék lenni, immáron olyan ember mellett, akit nagyon szeretek, és mindketten várjuk nagyon, és nem igazságos, hogy nem én vagyok a következő.

Igen, jobb tudni, hogy együtt fáj néha. Nagy kő esett le a szívemről, hogy le merhetem írni nektek.

És az itteni babásoknak pedig nagyon szurkolok, ez nem nektek szól, hanem a saját fájdalmamnak. Ha leírjátok, hogy ti hogy éreztek, és milyen jeleket kell figyelni, az nagyon sokat segít.❤

842. Nona515
2022. febr. 23. 21:36

Sziasztok! Eddig csak olvasója voltam a topicnak, de sok dolgot leírtatok, amit magam is érzek.

Szinte ua.a probléma van nálam is. Türelmetlenség.

30 éves vagyok és 10 évnyi fogi után letettem, mert babát szeretnénk :) Na az elején végig teszteltem, szedtem a terhesvitamint is aztán teltek a hetek,hónapok. Bár még korán vagyunk, de fél éve semmi jele babának. Minden alkalommal mikor megjön elkeseredek. Közben meg a környezetemben olyanoknak lesz babának,akik hozzám fordulnak tanácsért, mert nem akarták a picit. Ilyenkor elszomorkodok, mert más (mint jómagam vagy ti) örülne ha így elsőre összejönne.


Csilluca teljesen megértem, hogyan érzel. Amikor baráti körünkben egy pár bejelentette,hogy nem várt baba jön és fogalmuk sincs mit csináljanak,akkor egész éjszaka bőgtem. De ne keseredj el. Tudom nem könnyű kimászni a gödörből ilyenkor, de próbálj ki valamit, ami felvídit. Sétálj egyet vagy ha van kutyusod dögönyözd :D én azt teszem a bánatom ellen. Legalább a kutyánk élvezi xD


Mindenre odafigyelek, ami van hőmérés,lh teszt stb és semmi. de tegnap olyat tapasztaltam amit eddig nem a nyákomnál, szóval belecsaptunk a lecsóba és most bizakodunk, hogy talán összejött, de azt majd 12-én tudjuk meg legkorábban.


Bocsi a regényért, de ennek a topicnak köszönhetően nem érzem magam egyedül és néha napján,de segít. :)

841. Maruton (válaszként erre: 840. - Csilluca)
2022. febr. 23. 21:23
Csilluca, de jó, hogy ezt leírtad. Nagyon fontos ezeket bevallani magunknak, merni felvállalni a negatív érzéseket is. Nemrég beszélgettem egy barátnőmmel, akinek amúgy van egy lánya, de régóta próbálkoznak második babával, s mikor neki említettem, hogy bennem vannak ilyen rossz érzések, benne is áttört a gát. Azt hiszem, hogy nem vagyunk rosszak ettől, hanem igenis mindenki küzd ezekkel. Így, hogy megosztjuk, érezhetjük, hogy nem vagyunk rossz emberek, mert ez természetes. Mindenki tapasztalja magán. Én is minden újabb hírnél azt érzem, hogy nekem kellett volna "jutnia" és minden "rosszul viselkedő" anya láttán az van bennem, hogy nem neki kellett volna, hogy sikerüljön. Aztán lecsitítom a belső gonosz hangot, de ettől még fáj. Kicsit jobb tudni, hogy együtt fáj <3
2022. febr. 23. 21:17

Lányok, eddig nem mertem ezt leírni, mert nem szép az irígység. De múlt héten az egyik közeli ismerősömnek babája lett. Az egyik legjobb barátnőm mindenórás terhes. Munkahelyen is vannak többen.

Erre tegnap a nálam jóval fiatalabb unokahúgom bejelentette, hogy babát vár. Gratuláltam neki, kikérdeztem. Majd egész éjszaka sírtam.

Péntekre nem várom, de már szerintem holnap meg fog jönni, ma már rózsaszín volt a wc papír.

Még azon is sírni kezdtem, ahogy leírtátok az érzéseiteket, annyira átérzem. Most azt érzem, hogy nekem soha nem fog összejönni, ez egy mélypont.😔

839. treildi
2022. febr. 23. 21:03
Igen van egy olyan ha holnap nem jön meg akkor az érdekes kivancsi leszek:-)
838. Maruton (válaszként erre: 837. - Treildi)
2022. febr. 23. 20:28
Hátha nem jön meg. Van egy pozinak tűnő teszted, nem? :)
837. treildi
2022. febr. 23. 19:48
Sziasztok igazándibol meg meg nem jött talán holnap reggel vmi kis barna volt wc papiron de mas semmi .
836. Maruton (válaszként erre: 832. - Ancsa1017)
2022. febr. 23. 19:11
Sajnálom. Hátha nem az. Ha 14 volt PÉ, még beágyazodás is lehetne. Jaj, annyi mindent összeolvastam már. Minden lehet jel, meg az ellenkezője is. Én például azt vettem most jelnek magamon, hogy egyrészt nem bírom a csoki illatát, orrba ág és émelyít. Illetve szokatlanul ingerült vagyok, idegesít az emberek fizikai közelsége. Aztán lehet, hogy csak sima kimerültség. Drukkolok, Ancsa, hátha ez a mi hónapunk...
835. Pizsi2 (válaszként erre: 831. - 8c6b41126c)
2022. febr. 23. 18:08

Egyébként érdekes, nálam ez ugy jön ki, hogy inkább babázok más babájával. 😅😀 már ha lehet. Van ismerősöm akinek csudi kis babója van! Imádom minden kis porcikáját! Szívesen beszélgetek anyukákkal is. A mostani ismerősömmel annyira nem, ahogy látom nem vagyok benne “abba a körben” akivel beszélne erről, szoval nem is eröltetem.

Szerintem sokat segít ha babázhatunk máséval mert megnyugtató. Amugymeg…csak a jó jut nekünk 😀 jó jó nem ugyértem mert mi az egészet szeretnénk tapasztalni. De ha csak annyi jut nekünk, hogy egy apróság társaságában legyünk szerintem hajrá! ❤️ Lehet éppen ők hozzák ki belőlünk a csodát! 🧚🏻

De azért ne tessék minden szembejövő babát egyből felkapni az utcán 😃😃

Akikben megbíztok, szeretet kapcsolat van közted és a másik között, biztos vagyok benne, hogy jol eső tevékenység lesz! Akár csak a karunkba tartani, játszani vele. De nem szabad utána nagyon belemenni abba, hogy nekem miért nincs érzés…max picurkát, de aztán csak látni mennyire jó kis játék volt köztetek.

834. Pizsi2 (válaszként erre: 830. - Emmaaaa)
2022. febr. 23. 17:55

Sosem baj ha tünet nincs. Én már kábé inkább azt nézem vagy várom, hogy ne legyen semmi tünetem sem. Mert az is tünet 😀 idáig mensi elött ugye mindig volt. Ezért is tudtam már egyből amikor megjelentek a legelső bajaim, napra pontosan ahogy kell neki, hogy megfog ez jönni. És ja! Legalább már hamar láttam és nem vágyakoztam.


Teljesen megértelek amugy. Nekem is kvázi “elegem” lett. A folyton magam vizsgáljam, aaaa vajon mik a tünetek és ha ez meg az meg amaz akkkoooorr! No! No!

A fejembe vettem ezt olyan szinten elengedem ahogy eddig üztem.

Nem kell szerencsére senkinek bizonyítanunk semmit! És lehet akikröl azt látjuk hamar összejött a baba, ezekkel nem foglalkoztak! Csak csinálták a dolgaikat ahogy kell. És pafff!

Én kicsit ugyérzem ez inkább hatással van a fogantatásra, mint a terhes vitaminok szedése átlagosan. Hatni hat minden mindenre. Csak ha nem ezen pörgünk éjjel nappal, hanem egy kicsit engedjük meg csak neki, vágyban, agyban mindenhogyan, hogy jelen legyen velünk, akkor lehet ez a dolog számunkra is “könnyebb”en megy.

Ismerősömék is tervezték, tudatosan mentek a dolognak, az aktus végén gyertyaállásba volt a csaj de aztán annyi minden történés lekötötte a figyelmét, hogy szerintem azoknak a dolgoknak a megoldására jobban koncentrált és igy hamarabb összejött nekik!

De ezt lehet csak én látom így! Valahogy én most ide érkeztem a negyedik hónapunkban(de igazábol a 3.-ik komolyabb lesz ez).

833. Ashley94 (válaszként erre: 832. - Ancsa1017)
2022. febr. 23. 17:24
Sajnálom, azért amíg meg nem jön rendesen, még van remény. 🤞
2022. febr. 23. 16:48

Na,ez az én formám:(

23.napon vagyok és rózsaszínes a nyákom a wc papíron :(


Ezek szerint 14.- helyett tényleg 9-én lehetett pé-m, ahogy írta a ciklus.hu


Gondolom holnapra meg fog jönni

Vagy megint csak barnázok 3 napig mint a múlt hónapban....


Azért ez a 23 nap kevés. 26-28 napos ciklusaim szoktak lenni spirál levétele előtt

831. 8c6b41126c (válaszként erre: 829. - Ashley94)
2022. febr. 23. 16:09

Hát az “irigység”😄

Van egy ilyen mondás. Az irigy zöld szemű szörny. 😄

Igen, egyikőnk sem rosszindulatúan irigy, de akkor már biztos jobban meg fogunk tudni békélni azzal ha másnak is babája lesz.

830. Emmaaaa
2022. febr. 23. 16:08

Sziasztok lányok! Ne haragudjatok, hogy mostanában alig írok.

Nekem kicsit elegem lett most az az igazság. Úgy érzem, hogy sok dolgot teszek, hogy sikerüljön..rengeteg vitamin és odafigyelés és már az eddig jelentkező tünetek sincsennek.

Tehetek én bármit... Ovuláció után vagyok kb 6 nappal és a mellem se érzékeny, semmi, pedig ilyenkor rég érezni szoktam.

Ismerős a helyzet, amit írtatok. Uggggyan ez! Egyik barátnőm egy éve volt terhes, most bejelentette : huppp, véletlen megint várandós. Ne értsetek félre,örülök, megérdemli, de nem értem hogy valakinek hogy lehet ilyen könnyű nekem bezzeg.... Felmegyek a jól ismert oldalra, sorba jönnek a babás, várandós posztok. Már fáradt vagyok.

829. Ashley94 (válaszként erre: 828. - 8c6b41126c)
2022. febr. 23. 16:07
Milyen zöld szemű szörny? Bocsi de ezt nem értem. 😅
2022. febr. 23. 16:00

Akkor ebben egyet értünk.

Vicces, hogy mennyire meg tudja ez is tréfálni az érzelmeinket. 😢🥰

Így majd jobban fogunk örülni ha lesz egy kisbabánk és végre eltűnik a zöld szemű szörnyünk is!🤞🏼🙂

2022. febr. 23. 15:53

Jaj lányok, de jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel sem!

Van egy baráti pár, akik szintén most szeretnének babát (az elsőt ők is), nem beszélünk erről, de állandóan görcsben van a gyomrom, ha találkozunk, hogy na vajon most jelentik-e be, hogy sikerült. 😔

Lelkiismeretfurdalásom is van emiatt, szóval megértelek Plankton teljesen!

❤️

826. Ashley94 (válaszként erre: 825. - 8c6b41126c)
2022. febr. 23. 15:49
Hát igen... Aki még nem tartott negatív terhességi tesztet könnyes szemmel a kezében, az szerintem bele se tud gondolni, hogy ez mennyire fáj. 😔
825. 8c6b41126c (válaszként erre: 824. - Ashley94)
2022. febr. 23. 15:47
Én megértem, hogy nem kerested. Ha rosszat tesz a lelkednek nem kell erőltetni. Amúgy nem tudom miért kell azzal felvágni, hogy hányadikra jött össze. 😄😅
824. Ashley94 (válaszként erre: 819. - 8c6b41126c)
2022. febr. 23. 15:46

Nekem decemberben jelentette be egy barátnőm, hogy jön náluk a második baba, aki ugyanúgy elsőre összejött, mint az első babájuk. Azóta nem kerestem őt...

Tudom, hogy nem szép dolog, de mégis ez van... Szóval teljesen átérzem, amiket írtatok.

823. 8c6b41126c (válaszként erre: 821. - BoxosÁgiMági)
2022. febr. 23. 15:44

A fiatalabbakra én is irigy vagyok valamiért. Pedig 27 vagyok.

Talán azért, mert nagyon korán szerettem már volna babát, olyan 21-22 éves korom óta. De a társ meg most érkezett meg hozzá.

822. 8c6b41126c (válaszként erre: 793. - Dorisz92)
2022. febr. 23. 15:42
Több helyen olvastam, hogy ez az első trimeszterben előfordul. Biztos, ami biztos alapon ha mégegyszer jelentkezik menj dokihoz!:)
821. BoxosÁgiMági (válaszként erre: 812. - Pizsi2)
2022. febr. 23. 15:41

Pizsi, teljesen átérzem! Velem is szembejött egy poszt, hogy a nálam fiatalabb ismerősöm már a 2. gyerekét várja.

Én sem sajnálom tőle, csak én is szeretném már átélni.

Remélem hamarosan mindenki a legjobb hírekkel szolgál!❤️

820. 8c6b41126c (válaszként erre: 797. - Ashley94)
2022. febr. 23. 15:41

Köszönöm!

Nekem nem engedi böngészőből sehogy sem, így letöltöttem az alkalmazást. Hiába nyittatom meg az alkalmazást, nem a táblázatot tölti be. 😅

819. 8c6b41126c (válaszként erre: 813. - Raccoon2623)
2022. febr. 23. 15:39

Nekem is. 😢 Nem irigylem tőlük, csak olyan igazságtalannak érzem. Másnak már a 2., 3. jön pikk-pakk.

Nálunk a bátyáméknak van már egy gyereke és tudom, hogy szeretnének másodikat. Azt nem, hogy mikorra tervezik. Olyan gonosznak érzem magam, mert van bennem egy undok érzés, hogy ne most jöjjön ott a baba. 😭❤️ Pedig nem akarok így érezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook