Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba bőrprobléma fórum

Baba bőrprobléma (beszélgetős fórum)


16. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - Iibollya)
2023. ápr. 6. 11:20
Jobbulást!
2023. ápr. 6. 10:56
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat, megfogadom őket!
14. Léna123 (válaszként erre: 11. - Iibollya)
2023. ápr. 6. 10:40
Én sem próbálnám a kamillát, szerintem szárít is. A krémek amiket használsz tök jók, míg orvoshoz juttok, én nagyon szerettem még az Uriage popsikrémjét.
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 12. - Csillagszem38)
2023. ápr. 6. 10:40
Vagy esetleg este kamillás vizben fürdesd meg, de a legjobb tényleg a sudocream, szárazra törlés, popsi szellőztetése.
12. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Iibollya)
2023. ápr. 6. 10:36
A kamilla használata már elavult.:) Popsira meg szerintem nem is jó.
2023. ápr. 6. 10:34

És mit gondoltok a kamillás áttörlésről? Segítene, vagy pont hogy kiszárítaná a bőrét?

Bocsi az idétlen kérdések miatt...második baba, de ilyen jellegű problémánk nem volt eddig.

10. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2023. ápr. 6. 10:23
Nyugi, én is a második lányomnál tanultam meg, pedig akkor már volt egy 13,5 éves. :D Mindig tanul az ember. :)
9. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Iibollya)
2023. ápr. 6. 10:22
Igen, abból nagyon kevés kell, mert szuper cucc. :) Nem levegőzik úgy a kis bőre. :) A sudocream mindenre jó, ha az nem használ, akkor semmi.:)
8. iibollya (válaszként erre: 6. - Csillagszem38)
2023. ápr. 6. 10:16
Köszönöm szépen a tanácsot, megfogadom! Egy kérdésem viszont lenne. A Sudocrem-et én pont, hogy vastagabban kentem. Szerinted miért jobb, ha vékonyan kenem? Ezek szerint nem tesz túl jót, ha vastagabban van a bőrén?
2023. ápr. 6. 10:16
Köszi hogy írtátok,,nem gondoltam volna .
2023. ápr. 6. 10:04

Valószínűleg akkor is a széklettel van gond, túl kemény és ritka. (hiába normálisnak mondható) vagy hasmenése volt mostanában...


Szerintem ezt a hozzátáplálás fogja megoldani, de rákérdezhetsz, hogy váltsatok-e tápszert esetleg. Addig is sudocream sűrűbben, többször lehelletvékonyan. Sima vizes ronggyal töröld neki, popsitörlőt most ne használj.


Vagy te ettél esetleg olyat, ami megzavarhatta a bélrendszerét. Egy hét még azért kevés idő, neked kell figyelni a babádat mire, hogy reagál. :) Ha kenegeted az orvosig helyre is jöhet. Ne ess kétségbe. :) Jobbulást!

5. Csillagszem38 (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2023. ápr. 6. 09:56
Nem, biztos, hogy jól írta, ez is tök normális.
4. nilem023 (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2023. ápr. 6. 09:52
Tápszeres babáknál ez normális.
2023. ápr. 6. 09:35
Nem, jól olvastad, 3 naponta van kaksi . Orvossal már egyeztettem, azt mondta, ha nem fáj a poci, akkor rendben van. És szerencsére vidám, boldog kis legény, nincs gondunk vele. :-)
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Iibollya)
2023. ápr. 6. 09:30

Ugye az ,,naponta 3-x akar lenni?:))

Sajnos még tippem sincs.

2023. ápr. 6. 09:27

Sziasztok!

3 hónapos kisfiamnak időpontot kértem bőrgyógyászatra, de csak jövőhét pénteken tudunk menni. Addigis, ha van tapasztalatod, kérlek oszd meg velem.

Tehát a picur 70%-ban tápszeres, kb 3 naponta van kaki, amivel nincs is gondunk szerencsére. Viszont észre vettem, hogy a fenekén, a végbélnyílása körül nem sima, hanem érdes a bőr. Mint a cica nyelve, úgy tudnám legjobban leírni. Nem hámlik, nem piros, nem nem foltos, nincs kitüremkedés, csak ez az érdes tapintás, amit a kicsi abszolút nem fájlal. Kb egy hete tapasztaltam ezt, és azóta próbáltam még vastagabban kenni felváltva a háziorvos által felírt krémmel, Sudocrem-mel, Bepanthen-nel, Neogranormon-nal,most Weleda-t is vettem, sűrün cseréljük a pelust. A popsitörlőt sem váltogatom(Rossmann saját márkás) + szárazra törlöm mindig a bőrét peluscserénél.

Mielőtt súlyosbodna, szeretnék tenni valamit, ezért ha van ötleted, szívesen venném.

Előre is köszönöm ha segítesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook