Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


3359. KissMe
2009. jan. 16. 16:29

Sziasztok!

Rég írtam már ebben a topikban, de azért olvasgatom néha.

Judy-nak gratulálok a kis foltocskához! Emlékszem, nyáron én is nagyon sokat idegeskedtem, miután nem jött meg a menzeszem. A 6. héten már láttam dobogni a kis szivecskéjét, de utána sem volt egyszerű, mindig arra gondoltam, valami gond lesz. A 9., majd a 12. heti ultrahang után már kezdtem lenyugodni.

Most 29 hetes a baba, a pocakom szépen növöget, és tényleg sokszor érzem a mozgását, ami megnyugtat. A 18 hetes UH után is addig volt nehéz, amíg nem éreztem ennyire. Jövő héten hétfőn megyek újra ultrahangra, már csak 3-at kell aludni!

2009. jan. 16. 15:29

Hajrá-hajrá mindenkinek!

Én már teljesen nyugodtan,betöltött 24 héttel, minden nap mocorog-mikor többet, mikor kevesebbet, de rendszeresen:)))

3357. jpne (válaszként erre: 3356. - Judy55)
2009. jan. 16. 13:40

Gratulálok a "pontocskádhoz"! Ne izgulj, bár könnyű ezt mondani...tudom. Az első megnyugvás úgyis akkor lesz, mikor látod dobogni a kis szívét.

Minden rendben lesz, mert kétszer nem fordulhat elő ugyanaz! Veled együtt szorítok, hogy minden rendben legyen!

3356. Judy55
2009. jan. 15. 18:58

Sziasztok!


Voltam ma dokinál, először a múlt héten. Legelőször semmit nem lehetett látni, csak a vastag nyálkahártyát, most ma meg egy kis fekete foltot, ami a petezsák lenne, bár még kicsi, félek is ettől, bár azt mondta a doki, hogy a kép alapján a fogantatás nem is olyan régen volt kb. 17. napja...én azért azt hittem korábban...úgyhogy megint egy hét idegeskedés, jövő csütörtökön megint UH.

Végül is, már én is láttam, de egyenlőre még csak egy kis foltocskát.

3355. fiamette
2009. jan. 15. 10:13

sziasztok


Judy Remélem minden rendben lesz.

zariaha sajnálom :(

fel a fejjel

3354. Judy55 (válaszként erre: 3352. - Pitemaci)
2009. jan. 15. 08:04

Szia Pitemaci!


Igen, én is emlékszek, hogy áprilisra vártuk volna, sajnos nekünk így adódott, de neked is nemsokára letelik a türelmi idő és utána remélem te is jó hírekkel jössz vissza hozzánk!

3353. Judy55 (válaszként erre: 3351. - Zariaha)
2009. jan. 15. 08:02

Szia!


megértem amit írsz, én is mikor mentem a kórházba, ugyanezt tapasztaltam, ment a bagózás ezerrel, erre nem is lehet mit mondani, sajnos ez van...

De ne feledd neked is lesz hamarosan!

3352. pitemaci
2009. jan. 14. 21:27

Szia Judy!


Remélem hamarosan jó hírekkel jössz:) Nagyon örülnék, ha sikerülne újra egy kisbaba. Mindig eszembe van, hogy mind a ketten áprilisi babavárók közt voltunk. Legalább már Neked sikerülne.


Zariaha!


Ha nem muszáj ne engedd a kaparást. Persze ha sokáig fennáll a görcsölés elkerülhetetlen, de szerintem kitisztulsz anélkül is. Vigyázz magadra!

3351. zariaha
2009. jan. 14. 20:29

Igen,mára már nagyon akartam ezt a babát-hiszen nagyon "jönni akart", és szerettem, pedig "csak" egy pötty volt...


Érdekes, hogy a "más etnikumból származó" 8-9hónapos terhes "nők" láncdohányoznak a kórház előtt, és semmi bajuk... ez csúnya dolog az élettől. Akik itt írnak, meg mindent megtesznek a meg nem született babákért:( szomorú

3350. rinike (válaszként erre: 3347. - Judy55)
2009. jan. 14. 20:20
Judy! Te hozzál holnap jó híreket, és akkor lesznek itt végre jó hírek is! Én a magam részéről ígérhetem, hogy maradok addig ezen a fórumon, míg jó hírt nem hozhatok. :-)
3349. angyal 79
2009. jan. 14. 20:06

Szia Zariaha!

Én is jártam hasonló cipőben szeptember elején./ hetes voltam és elklezdtem vérezni, enyhe görcsökkel 4 nap alatt rendes intenzív vérzés mellett kitisztultam, bár nagyon darabos volt.Megnéztek uh val és mondták hogy nem maradt semmi sem,és akkor már a tesztem is negatív lett.Rá két hétre megfogant a kis pocaklakó.Lesz még babád, ne aggódj.Tanulság ha nagyon görcsölsz menj korházba, ha nem nagyon akkor várj egy pár napot utána nézesd meg magad.Tesztet is csinálhatsz, az megmutatja van e benned embrionális szövetdarab

3348. r-iett (válaszként erre: 3344. - Zariaha)
2009. jan. 14. 19:48
ilyenkor orvoshoz kell menni és ha teljesen kiürült a méh akkor semmit nem fognak csinálni ha nem akkor szépen kitisztítanak belülről hogy késöbb ebből ne legyen baj
3347. Judy55
2009. jan. 14. 19:45

Sziasztok!


Nem gondoltam volna, hogy megint ilyen rossz hírekre jövök vissza.

Én holnap megyek orvoshoz, ultrahangra, hátha már többet látni, a múlt héten bár tudom korán mentem - de csak azért, hogy kapjak gyógyszert, kaptam is Utrogestant - és nem is láttunk más, csak megvastagodott méhnyálkahártyát. Bízok benne, hogy talán egy hét múlva már talán mást is mutat az UH.

majd leírom mi volt.

Aki próbálkozik, sok sikert hozzá és szedjétek a folsavat, az nagyon fontos, bár ezt itt úgyis mindenki tudja, csak mondta a doki is, hogy tényleg sokat számít.

sziasztok...

3346. rinike (válaszként erre: 3344. - Zariaha)
2009. jan. 14. 19:39
Most olvastam egy másik fórumban tett hozzászólásodban, hogy Escapelt vettél be, hogy elkerüld a terhességet. Bár nem tudom pontosan hogyan hat ez a szer, de lehet, hogy a beágyazódást akadályozza, és ezért szakad meg végül a terhességed. Sajnálom, illetve együtt érzek veled a veszteség miatt, mert olvastam, hogy közben úgy döntöttél, hogy megtartod. :-(
3345. rinike (válaszként erre: 3344. - Zariaha)
2009. jan. 14. 19:31

Hát ez az! Szerintem ezt csak doki tudja megmondani, mert ha UH-n majd azt látja, hogy távozott minden, akkor nem kell a kórházi befejezés, ha pedig azt látja, hogy nem távozott, akkor szükséges...

Egyébként nem értek ám annyira a vetélésekhez, csak január másodika óta képzem magam, de sajnos az alatt a 3 nap alatt, amíg a kórházban voltam, addig 5 kismamával találkoztam, ők 1-1 éjszakát aludtak benn, és ő közülök mesélte kettő, hogy volt már úgy korai 5 hetes kor körüli vetélése, hogy nem kaparták... Egyébként nem fáj, csak sajnos altatnak hozzá.

3344. zariaha
2009. jan. 14. 18:59

Sajnálom, ami veled történt:(((

De olyan gyorsan jött! Egyszercsak éreztem hogy folyik valami, aztán láttam hogy vér...

És ilyenkor meg kell várni míg napok alatt távozik magától a petezsák is??

3343. rinike (válaszként erre: 3342. - Zariaha)
2009. jan. 14. 18:41

Nem szeretném, ha csalódnál, hiszen mégiscsak egy doki mondta, hogy eltünt az embrió... azaz sajnos elvetéltél. :-(

Igazából görcsölés és vérzés mellett még maradhatott volna a baba, bár ezek a fenyegető vetélés jelei. Én a 6. héten véreztem és görcsöltem, aztán a 9-10. héten, majd a 14. héttől végig véreztem. Nekem az UH-n mindig azt mondták, hogy a terhesség megvan, szívhang van. Mindig kaptam görcsoldót, megemelték a progeszteron (Utrogestanban kapod) adagomat, vérzés csillapítót adtak, és a legfontosabb, hogy egy hét szigorú fekvést írtak elő és eltiltottak a házasélettől. Szóval erős vérzés és görcsök miatt is mindig megmaradt a babám. Az én esetemben az volt a szomorú, hogy végül azért nem volt szívhang a 17. héten, mert súlyos rendellenessége volt a kicsinek sajnos.

3342. zariaha
2009. jan. 14. 18:30
Igen az hasi volt. De ha esetleg csoda történt, és bennt is maradt az embrióm, akkor miért görcsölök meg vérzek?
3341. rinike
2009. jan. 14. 18:12
Ja! És a második UH, amikor nem látták az embriót az hasi volt? Mert a hasival kicsit rosszabbul látnak, mint hüvelyivel. Sőt, nekem az 5. héten konkrétan semmit sem láttak... petezsákot sem.
3340. rinike (válaszként erre: 3339. - Zariaha)
2009. jan. 14. 18:11
És a görcsölésre nem adott a doki valamit? Én Pipolphent és Magne B6-ot kaptam rá.
3339. zariaha
2009. jan. 14. 18:09
A vérzés miatt mentem ma is dokihoz. Most viszont nem vérzek nagyon, de eléggé görcsölök:((
3338. jpne (válaszként erre: 3336. - Zariaha)
2009. jan. 14. 17:27

Szia! Akkor most ez hogy is történt? Tegnap az uh-on minden rendben volt és mégis ma is kellett menned? Vagy tovább véreztél és amiatt mentél el ma is dokihoz?


A kismamáink hogy vannak?

3337. rinike (válaszként erre: 3336. - Zariaha)
2009. jan. 14. 17:25
Jól teszed, ha orvoshoz fordulsz, ha vérzel, én is mindig elmentem! A kórházban azonban szerintem mást nem csinálnának veled, mint legfeljebb kikaparnának.Nem azt mondom, hogy ne menj orvoshoz, hanem, hogy kerüld el a kaparást ha lehet... :-( Egyrészt mert nem jó érzés, másrészt 3 hónapot kell várni az új próbálkozásig, harmadrészt, meg bíznék a csodában, hogy csak rosszul látta, ezért mennék kontrollra. Ha azonban nagyon vérzel, akkor a kórház és ezzel a kaparás saknos elkerülhetetlen.
3336. zariaha (válaszként erre: 3335. - Rinike)
2009. jan. 14. 16:44

Szia rinike! Hát figyelj. Ha nekem terhesen görcsöl a hasam, és vérzek, akkor orvoshoz fordulok. Amúgy darabos vérzésem volt...

Tegnap volt pont az első hüvelyi uh-m, ahol semmi gond sem volt. A mostaniban pedig nem volt ott az embrió-láttam én is a saját szememmel:(

A tegnapi uhelőtt is vérezgettem, kaptam is rá gyógyszert.(Utrogestan) De úgytűnik már késő volt. Pedig vártam a babát, akármennyire is nem volt betervezve....

3335. rinike (válaszként erre: 3334. - Zariaha)
2009. jan. 14. 16:24
Szia! Biztosan látta a doki, hogy eltűnt belőle? Ilyent még nem hallottam, csak olyant, hogy nincs szívhang, vagy olyant, hogy üres a petezsák (azt hiszem ezt hívják kémiai terhességnek), de olyant nem hallottam, hogy volt, de eltünt. Olyanról viszont már hallottam, hogy 4-6 hetes vetélésnél nem kellett kaparást csinálni, így nem kellett annyit várakozni sem. Én a Te helyedben nem rohannék a kórházba, csak tényleg erős vérzésnél, amúgy meg 1-2 héten belül elmennék kontrollra (esetleg másik dokihoz?) hogy ő mit lát és mit mond.
3334. zariaha
2009. jan. 14. 16:16
Sziasztok. Ma volt egy misseg abortio-m. Az 5ik héten vagyok/voltam. A petezsák még ott van,de az embrió "eltűnt" belőle. Az orvos szerint csak akkor kell kórházba mennem, ha nagyon erős lesz a vérzésem. Ez normális? Mármint hogy ha ilyen korán történik ez, akkor még kiürül magától? És mennyi idő alat??? Köszi ha válaszoltok
3333. fiamette (válaszként erre: 3332. - Judy55)
2009. jan. 9. 18:15

szia


vigyázz nagyon magatokra.

képzeld rendeltem egy gynex nevű cseppet ami állítólag segíti a peteérést és a beágyazódást

majd megírom a többieknek hogy milyen hatása volt

én eddig csak jót hallottam róla

3332. Judy55
2009. jan. 8. 21:52

Sziasztok!


Köszönöm a bíztató szavakat, nemsokára már az az idő jön, amikor én mondom nektek ugyanezt!

3331. pitemaci (válaszként erre: 3327. - Judy55)
2009. jan. 8. 21:15
Vigyázz magadra Judy, kívánom, hogy minden rendben legyen.
3330. 0bc15d9cef (válaszként erre: 3326. - Rinike)
2009. jan. 8. 21:14
Engem áprilisban szombaton műtöttek 15. héten elhalt terhességgel (épp munkanap volt), vasárnap reggel mentem haza. Én a ruháskosarat emeltem föl talán szerdán, és éreztem, ahogy ismét elindul a vérzés. Normális, hogy hol van, hol nincs. Én egy hétig még itthon voltam, épp a május 1-ei hosszú hétvége volt, utána mentem dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook