Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


3419. HLivia
2009. jan. 21. 10:35
Majd holnap felhívom dokim és megkérdezem. Én szülés után csak 2 hétig véreztem. Kb 1 hét múlva csinálom a másik tesztet. Köszi a linket ,majd otthon megnézem mert most telefonról vagyok.
2009. jan. 21. 10:30

tényleg???hmmm én még most is barzázok és már 9 napja műtöttek, nekem a műtét napján volt sok vér, aztán egész héten csak barna pötty és péntektől meg megint véreztem, de most megint csak barna folt...hát remélem hamarosan elmúlik


mikor csinálsz még egy tesztet?és hány naposak voltak eddíg a ciklusaid?


hányszor voltatok együtt?van esély a babára?

3417. HLivia (válaszként erre: 3409. - 53d45dc41b)
2009. jan. 21. 10:28
Műtét után kérdeztem dokit meddig kell várni házasélettel. Azt mondta ha nem vérzek akkor nyugodtan lehet. 7 napig véreztem .
2009. jan. 21. 10:24

[link]


majdnem a lap alján!!ott vannak tesztek amik a küret utáni napokban készültek!!!


10.napon már nagyon nagyon halvány látszódott!

sztem baba van a dologban!!!!

2009. jan. 21. 10:21

én nem így tudom:


nem akkor termelődik, mikor a 2 sejt talákozik, hanem a beágyazódástól kezdődően!

3414. angyal 79 (válaszként erre: 3413. - 53d45dc41b)
2009. jan. 21. 10:12
elvileg a hcg hormon a petesejt és a hímivarsejt egyesülése után kezd el termelődni, amikor is embrionális sejtnek, később szövetnek hívják.Egyébként én is úgy estem most teherbe, rögtön a vetélés után, de én kiürültem magamtól és nem kellett műteni.Mikor visszamentem vérzés után egyből azt kérdezte a doki hogy mit mutat a teszt, mondtam hogy negatív és azt mondta hogy ennek nagyon örülünk.
2009. jan. 21. 10:05
sztem meg ha bentmaradt volna valami szövetdarab, akkor az begyulladna, fájna, nemhiszem hogy ez lenne a hátterébe, bár nem értek hozzá
2009. jan. 21. 10:05

júúúj, de jóó!Ilyen is van??Pint ez akartam kérdezni, hogy van ilyen, hogy valaki műtét után teherbe eshet??Ilyenkor már van rendesen pé?

Én megint elkezdtem hőmérőzni, meg iszom a málnalevél teát!

Hát ha neked összejött most ez a bébi Lívi, akkor én sem várok 3 hónapot, februártól újrakezdjük, bár nemhiszem, hogy mi beletartozunk majd abba a körbe akiknek 3 hónapon belül összejött

3411. angyal 79 (válaszként erre: 3400. - HLivia)
2009. jan. 21. 09:53

Szia !

szerintem babás vagy.Nekem szept -ben volt egy spontán vetélésem és néhány nap múlva már nem volt poz a teszt.Ha voltatok együtt akkor szerintem inkább baba van a dologban.Ha hetek múlva is poz a teszt az azt jelenti hogy van még benned embrionális szövet, ami nem jó.Várj egy pár napot, ha erősebb lesz a csík a teszten menj el dokihoz.Egyébként unokatesóm egyből terhes lett a műtét után és nem volt semmi baj.Ne izgulj ha mégis babás vagy.

2009. jan. 21. 09:11
mekkora lenne, ha baba lenne:))))
2009. jan. 21. 09:11

és nektek lehetett együtt lenni a műtét után?nekem a műtét utáni első vérzést meg kell várni, és csak utánna lehetünk együtt


kb missed ab utáni 5-6 hét

3408. HLivia (válaszként erre: 3407. - 53d45dc41b)
2009. jan. 21. 09:04

Voltunk együtt de nem hiszem ,hogy baba lenne!

meg tüneteim sincsenek!

Csak már nagyon várom hogy eltünjön a hcg és megjöjjön az első vérzésem a beavatkozás után!

2009. jan. 21. 08:47
Lívi!VOltatok együtt?Nem lehet "Új"baba??????
2009. jan. 21. 08:46

bocsánat!nem 12 hónapon belül



hanem 1-2 hónapon belül.....

2009. jan. 21. 08:41

sziasztok!!!

köszönöm a sok választ!!!nagyon jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül!!!


ilyen tágítást nekem is csináltak, iszonyat fájdalmas, sztem jobban fájhat mint egy szülés


LÁNYOK!!!Csak úgy megjegyzem, hog yeddíg kizárólag magán, maszek rendelésre jártam 8000.-/alkalom áron és mégis le sem tojta a barnázást, meg úgy egyátalán.A mostani dokim viszon tök véletlenül derült ki, hogy csak SZTKs rendelése van, most kipróbálom ezt is.


Rmeélem segítőkész lesz!Most olvastam, hogy nem csinálnak vérvételes hormonvizsgálatot így mssed ab után 2-3 hónapig????


És ha esetleg közben babás lennék, akkor nem késő pótolni ezt a progeszteron hormont???


Olvastam már olyat is, hogy sok doki nem is ad addíg ilyen bogyót, amíg nem kezd el dobogni a szíve:(((


Ezt az egy vizsgálatot nagyon szeretnm, de akkor ne is számítsak rá, hogy ezt meg fogják csinálni nekem 12 hónapon belül???

3404. HLivia (válaszként erre: 3401. - Rinike)
2009. jan. 21. 08:34

Sziasztok!


Körbenéztem neten és mindenhol azt olvasom,hogy 2-3 hét max 1hónap!

Hát akkor én vagyok a kivétel :-)

3403. Judy55 (válaszként erre: 3397. - Zariaha)
2009. jan. 21. 07:57

Szia!


Sajnos nálad is megtörtént az, ami itt mindenkivel. Ilyenkor tényleg nagyon nehéz megérteni, pedig túl leszel ezen az időszakon. Emlékszek én is rá, hogy mennyit sírtam, azt hittem, hogy ennek már sosem lesz vége.

Én is emlékszek erre a tágítóra a kórházban, hát nekem is rettenetes érzés volt, de ezeket a rossz emlékeket el fogod felejteni és hamarosan újból megpróbálhatjátok! Utólag én is beláttam, hogy mivel baj volt, "jobb" talán, hogy hamarabb bekövetkezett....minden rendben lesz, meglátod...

3402. HLivia
2009. jan. 20. 21:46
Akkor felteszem a kérdést a gyakori kérdéseknél :-)
3401. rinike (válaszként erre: 3400. - HLivia)
2009. jan. 20. 21:44
Én nem tudom sajnos, de engem is érdekelne. Valamelyik nap egy "orvos válaszol"-os helyen annyit olvastam róla, hogy a doki azt írta a kérdezőnek, hogy a missed ab után még hetekig lehet pozitív a teszt. Hogy ez 2-3-4 vagy 5 hetet jelent-e, azt nem tudom.
3400. HLivia
2009. jan. 20. 21:37
Sziasztok! Szomorúan látom,hogy egyre többünknek kell átélni ezt a hatalmas fájdalmat. A 3 hónap türelmi idő nekem is hosszúnak tűnik. De nem tehetünk mást. Engem azóta sem küldtek vérvételre,hogy hcg szintet mérjenek. Nekem ma volt a 34. Napom , a vérzésem még mindig nem jelentkezett:-( a hcg miatt kíváncsiságból csináltam tesztet. Pozitív lett. Meg tudja valaki mondani,hogy kb mikorra kell kiürülnie a szervezetemből?
3399. vov (válaszként erre: 3389. - 53d45dc41b)
2009. jan. 20. 20:27

Szia Orsi!

Szinte nekem is pont ugyanezt mondta az orvosom, szóról szóra:((((

Én sem akartam megvárni a 3-at, és elmentünk a Káliba. Megérte, csak javasolni tudom mindenkinek...

A méhnyálkahártya erősítésére Maca kapszulát szedek, és uh is igazolja, hogy használ!!!

Kitartást, és ne hagyd magad lerázni!:))))))

3398. rinike (válaszként erre: 3397. - Zariaha)
2009. jan. 20. 20:16
Sajnálom. Nem volt ám azoknak olyan jó kedvük, csak ők úgy vezették le a feszültségüket és már sírtak, vagy majd sírnak... Haza engedtek már? Otthonról írsz? Nem kellett egyet bent aludnod? Normális ha szomorú vagy! Én úgy éreztem/érzem, hogy nekem az a jó és a normális, ha meggyászolom az elvesztett magzatomat.
3397. zariaha
2009. jan. 20. 19:53

Sziasztok!

Ma vették el az elhalt embriómat:(

Nagyon rossz volt, főleg amikor felrakta az orvos azt a méhszáj-tágító drótot, vagy mit. Úgy fájt, hogy meg akartam halni. És persze ez még akkor történt mielőtt ágyat kaptam volna, és így kellet mászkálnom egy csomót...A szobában rajtam kívül csak abortuszosok voltak, mindegyiknek olyan jó kedve volt, meg nevettek, én meg csak bőgtem.

2009. jan. 20. 18:35

sziasztok!


én a vetélés után rögtön orvost váltottam, neki alap volt a hormonvizsgálat.

szóval aki nem akar csinálni, hagyd ott és keress mást.

persze maszekra érdemes menni!

nekem most 14.-én volt fél éve, hogy elhalt a babám, sajnos a gólya azóta sem látogatott meg, de nálunk novemberig türelmi idő volt.

2 sikertelen hónapon vagyunk túl, remélem nem várat magára sokat a baby!

3395. pitemaci (válaszként erre: 3389. - 53d45dc41b)
2009. jan. 20. 18:31

Szia!


Sajnálom ami Veled történt, és tudom, hogy hosszú az a 2-3 hónap, de érdemes kivárni, nehogy baj legyen.

Szerintem keress egy normális orvost, akár maszekot is.

Remélem hamarosan újra lesz kisbabád:)

3394. rinike (válaszként erre: 3390. - 53d45dc41b)
2009. jan. 20. 14:52

Nagyon sajnálom, hogy csatlakozni kényszerültél hozzánk. Én is nemrég jöttem, és mondhatom sok segítőkész, csupaszív társat "ismertem" meg itt, nekem sokat segít.


Valakinek a hozzászólásában, de lehet, hogy a naplójában olvastam, hogy a nőgyógyásza nem volt hajlandó vérvételt (hormonvizsgálatot) csinálni neki a kérésére, mert a terhesség után 2-3 hónap is kellhet, mire visszaáll a szervezet, így az előtte csinált vizsgálat úgyis hamis és értékelhetetlen eredményt adna. Nekem január 4-én volt a missed ab-om, és siettetném az időt magam is, de mégis türelmes leszek, és április előtt nem fogunk próbálkozni. Nehéz, de próbálj meg ici-picit türelmes lenni... Pl. Várj Te is velem áprilisig.

3393. fiamette (válaszként erre: 3390. - 53d45dc41b)
2009. jan. 20. 14:46

Szia


Nagyon sajnalom hogy te is csatlakoztal hozzank.

Nekem is volt missed ab. om szeptember ben.

Nekem is az orvos 3 honapot mondott, multhonapban mar probalkoztunk, de meg nem allt keszen a szerveztem.

4 napot kesett, azt hittem mar a baba miatt, de nem.

Olyan gorcseim voltak mint meg soha...

Biztos azert mert meg nem volt minden rendben.

Tegnap elott volt peteeresem remeljuk sikerult.

Pihengess szedj vitaminokat.

3392. Judy55 (válaszként erre: 3390. - 53d45dc41b)
2009. jan. 20. 14:40

Szia :-(


Először is nagyon sajnálom. Én is 10 hetes voltam, mikor megtudtam, és nálam is jelentkezett ugyanaz a tünet, ami nálad. Miss ab volt október 2-án. nekem az orvos 2-3 hónapot mondott, a műtétkor mondta, hogy 3 vérzést azért várjunk meg, mi kettőt vártunk meg, úgy voltunk vele, hogy úgysem sikerül ilyen gyorsan, de a teszt mást mutatott. Most elvileg a 7. héten járok és tele vagyok félelemmel, hogy minden ok-e bent.

Én az eset után orvost váltottam, sőt inkább magánrendelésre járok, hát azért teljesen más, mint a kórházba bejárni. Rögtön kaptam Utrogestant, ha legközelebb jön a baba, te is minél hamarabb menj orvoshoz.

Szóval én/mi kettő ciklust vártunk meg, és most ugyan elsőre sikerült (nagyon meglepődtem rajta) de hogy még mi lesz, nem tudom. Ilyenkor mondják,hogy nem szabad idegeskedni, hát igen, csak egy ilyen dolog után nem könnyű. Az első alkalommal én sem gondoltam volna, hogy bármi baj lehet. Pihenj, szedj vitamint és ha már ott leszel, akkor mindenképpen kérj az orvostól gyógyszert!


Szia és vigyázz magadra

2009. jan. 20. 14:40

Szia Orsi!

Hát sajnálom, hogy te is itt kötöttél ki, de mint látod, elég sokan agyunk. Az is érthető, hogy tudni szeretnéd az okát és utána járni, talán sikerül. Mert tényleg 1-2 vetélés simán benne van a statisztikák szerint, és legtöbbször nem ismétlődik. Csak egyikünk sem érzi magát egy statisztikai számnak...


Nekünk is 2-3 hónapot mondtak. Nekem az első mens. után még fájt a méhem és szúrt nagyon az egyik petefészkemnél.

Egy héttel a műtét után soknak tűnhet a 2-3 hónap, de hamar el fog múlni. Nekünk rögtön jött a gólya a 3. mens. után. AZ első gyerek október elején született volna, így most május elején fog érkezni valszeg a kistesó. Még ugyanabba az iskolai évfolyamba is fog járni, mint a nagytestvére járt volna. Nem maradtunk le semmiről.

2009. jan. 20. 14:29

ja első baba lett volna és progeszteron alulműködésre gyanakszom, végig a 6. héttől barnáztam, dokim le se szarta, csak mikor már baj volt...


most ki akarok harcolni egy vérévételt a 2. nődokimtől, de ő sem nagyon hajlik rá, miszerint 2 vetélés is normális és csak a 3. után küldenek el kivizsgálásra, hát, köszi, én azt nem várom meg:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook