Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az óvónő megütötte a gyerekemet! fórum

Az óvónő megütötte a gyerekemet! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
191. Pen80 (válaszként erre: 190. - 07c4794583)
2011. márc. 9. 23:11
érdekes, hogy közben a gyerekekkel szemben pedig toleranciára buzdít, amit ő viszont mással szemben nem gyakorol.
190. 07c4794583 (válaszként erre: 181. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 23:10

neked dupla morál, nekik saját morál. a svájci társadalom nagyon összetett, olykor ellentmondásos. egy hely, ahol a nők még mindig alig dolgoznak, de minden svájci férfi siet kinyitni az ajtót előttük, ahol viszont ha elveszted a százezer forintos iphone-od a vonaton, megkeresnek, és visszaadják, hogy példát mutassanak a gyerekeiknek.


ki vagy te, hogy megítéld, mi a jó és mi a rossz?


a svájci gyerekek rendkívül jólneveltek, önállóak, nagyon komolyan iskolázottak, és nagyon öntudatosak. nekem ez szimpatikus - attól, hogy a te személyiségedtől idegen, ez még nem biztos, hogy rossz. abba a hibába esel, hogy csak azt ismered el jónak, amit te gyakorolsz, és amiben te élsz. én szóltam.

189. Gavrilo1 (válaszként erre: 185. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 23:04
mert ott minden gyereket ütnek-vernek, mindeki csak sír és jajong. Bezzeg svédországban (ott meg állandóan részegek az emberek)
188. Gavrilo1 (válaszként erre: 186. - Pen80)
2011. márc. 9. 23:03
pontosan!
187. Gavrilo1 (válaszként erre: 184. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 23:02

Hát én nem akarok ennyire "ideális" társadalomban élni. Biztos van sok jó dolog , de szerintem te se hiszed hogy a válás egy normális dolog és a felek barátok kell hogy maradjanak utána a gyerek érdekében.

Svédországról nekem a nyitott házasság rendszere ugrik be egyből, amit én nem igazán preferálok- de most már nagyon elkanyarodtam az eredeti témától.

186. Pen80 (válaszként erre: 184. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 22:59
Ne mondd már, hogy szerinted ez normális?! Jesszus! Hát törekedjünk mind a válásra, nem? Mert olyan jó, hogy akkor nagyobb lesz a család?! Vagy mi legyen? A gyerek sokkal jobban sérül egy válás miatt, teljesen mindegy, hogy az hogyan zajlik vagy mi lesz utána, mint egy fenékre húzás miatt. Ha pszichológiát tanulsz, ezt igazán tudhatnád.
185. 0911c83a5a (válaszként erre: 183. - Gavrilo1)
2011. márc. 9. 22:57
mi az ami butasag ?hogy swiss ebben le van maradva ? ez a faktum !
184. 0911c83a5a (válaszként erre: 177. - Gavrilo1)
2011. márc. 9. 22:56

Kedves ez nem tul idealizalas ez a valosag !

De ehez egy tarsadalomnak sokaig kell fejlödni , elsö sorban nem az anyanak itelni a gyereket direkt hanem közös felösegben legyen resze.

Itt a pappa gyes normalis , vagy fele - fele nagyon jo apa jogok teljes tisztesegben vannak tartva .

Mi van abban hogy az uj partneroknal felep egy közös baratsag ? miert ne ? TOLERANCIA a neve igy muködik.

183. Gavrilo1 (válaszként erre: 181. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 22:54
Ez egyenesen butaság, már ne is haragudj.
2011. márc. 9. 22:53
Off nélkül. Az ovónőnek, pedig nincs joga megütni a gyerekeket. Ha nem tudja magát türtőztetni, akkor rossz pályát választott .
181. 0911c83a5a (válaszként erre: 173. - 07c4794583)
2011. márc. 9. 22:51

Jarok swisbe - Zurichbe mar regen Jungian psychologiat tanulmanyozok igy ismerem a swis körulmenyeket .

Sajnos hogy a szulök meg ott adnak a segukre ez csak egy konzervativ tarsadalom valahova ....törekedeset jelzi .

Ez csak egyszeru megalazas a gyerek szamara ! ö mind vedetlen kis individ nem tid vedekezni ez egy faktum .

Hogy a ovone vagy mas pedogogiai szemely nem utheti meg de a szulö igen ez semi mas csak DUPLA MORAL ! ellege jelemzi a swistarsadalmat ugy ?

hisz swis lett a legutolso hol a nöknek szavazi joggul lett eurpaban !anno 1971 te Ur Isten ! egyenjogusak ott meg csak gyerek cipöben jar....

180. Gavrilo1 (válaszként erre: 179. - Pen80)
2011. márc. 9. 22:51

A gyrekek sokkal jobban átlátnak a szülők kényszer jópofaságán (ki az aki az elvált férje új feleségével szeretné tölteni az ünnepeket.)

Egy fenékrevágástól még senkinek sem lesz semmi baja.

179. Pen80 (válaszként erre: 177. - Gavrilo1)
2011. márc. 9. 22:49
És természetesen a gyerek nem sérül. Nyilván. Bezzeg, ha ráhúzol egyet a fenekére, amit alig érez, az durva!
178. Gavrilo1 (válaszként erre: 175. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 22:48
És szerintem a gyerekek kb. 1-2 százaléka tudja 14 évesen hogy mi szeretne lenni (pályválasztás). Ha megnézed a statisztikát még az egyetemre járók nagy százaléka is változtat, vagy valami mást kezd el tanulni, mert rájön, hogy mi a jobb neki. Nem vélatlenül 18 év a nagykorúság. Igenis kell őket irányítani, vezetni, de néha szigor is kell, mert egyébként életük nagy részét pl. a comtuter vagy TV előtt töltenék.
177. Gavrilo1 (válaszként erre: 175. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 22:45

Ahogy a hozzászólásaidat olvasgattam arra jutottam, hogy akkor ott nálatok a válás egy szuper természetes dolog. Annyira idealizálva írtad le a helyzetet, hogy már a lila pillangókat is láttam.

Elég morbid azért számomra hogy az elvált anyuka- apuka és azoknak új családja közösen karácsonyozik. Szerintem ez csak külsőleg lehet ennyire szép.

176. Pen80 (válaszként erre: 175. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 22:43

Ez már nagyon távol áll a vita eredeti témájától és olyanokat feltételezel, amikről fogalmad sincs. Úgy teszel, mintha itt valami borzalom lenne, ott bezzeg milyen jó.

Fogalmad sincs arról, hogy mi van itt, látszik minden megszólalásodból, úgyhogy nincs értelme vitatkozni.

175. 0911c83a5a (válaszként erre: 171. - Mézgapaula)
2011. márc. 9. 22:39

Nem tudom milyen gyerekre celzol ki nem tud felölösen dönteni , hidd el sok esetben a 14 gyerek jobb döntest hoz mind a felnöt !

Nezel csak köru e -vilag döntese mind a felnötek kezeben van ! ugy is nez ki ...

Dicseretel es nem biralasal kell nevelni gyereket mert ö is egy nap biralasokat fog hozni -helytelenul - jöggtalanul.

Szulök szuklato beleavatkozasa mar sok sok banatot okozott sok fiatalnak , gyereknek .

Miert vagy enyire keseru ? enyire elöiteletekel tele ?

Vannak gyerekeim a te korotban es van 16 eves unokam ki minden masodik heten vagy a pappanal vagy mammanal lakik - tehat mind kettö szulöhöz egyforman jogga van .

Fiam eppen most kezd vele privat vezetni autot -itt törveny a szulö vezethet a gyermekevel 18 eves korig mind gyakorlas közben tanulja a kreszt - hat nem anyira szörnyu ez a orszag .

Csak azert emlitattem hogy a fiatalok es a felelöseg mirol szol itt !

Megalazas , elnyomas egy fiatal reszire kinek nem adjuk mag az eselyt arra hogy maga hozzon hatarozatot !

Ez benne is van a emberi joggok stadgajaban .

174. Pen80 (válaszként erre: 173. - 07c4794583)
2011. márc. 9. 22:31
Egyetértek teljesen.
173. 07c4794583 (válaszként erre: 149. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 22:27

a svajci gyerekek is nagyon onalloak, ovodaba egyedul jarnak, harom evesen mennek szepen az utcan szulok nelkul, tudnak jelezni kanyarodaskor a biciklivel, a negyeves egyedul felmegy a nyitott silifttel 3000 meter magasan siman... viszont a svajci szulo bizony nagyon szigoru es kapnak is neha a seggukre, ha nem birnak magukkal.


amikor jottem, azt hittem olyanok lesznek a gyerekek, mint a nemeteknel, hogy a legelegansabb etteremben is esz nelkul visitoznak-borogatnak, anelkul, hogy rajuk szolna az anyjuk, de nem igy van.


viszont egy svajci szulo ovonotol, pedagugostol SOHA nem turnek el a pofont, az illetonek ott lenne a vege a palyafutasanak.sot orulhet, ha nm a rendor allitja elo. na mindegy, ezt csak azert irom, mert szerintem ez orszagonkent valtozik, hogy milyen a tarsadalom meg a gyerekneveles. nem hiszem, hogy a sved kulturat ra lehet huzni az otthonira. szerintem a szulonek joga van neveloi celzatu utleget elhelyezni a ded alfelen, de ne ugy, hogy fajjon, es ne a fejen. senki masnak nincsen es foleg nem ovononek meg pedagogusnak...

172. 11cc51e992 (válaszként erre: 8. - Egypt)
2011. márc. 9. 22:10
egy gyerek verhet pedagógust??
171. mézgapaula (válaszként erre: 169. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 22:09

Én ezt másképp értelmeztem, pl. úgy, hogy ne szóljunk bele mondjuk a 14 éves gyerekünk pályaválasztásába, mert ő azt jobban tudja, hogy mi a jó neki. Ha ki akar maradni az iskolából, akkor maradjon ki, ha drogozni akar, akkor drogozzon. Pedig sokan belátják később, hogy a szüleiknek köszönhetnek sok mindent. Egy gyerek még nem tud felelősen dönteni, nem biztos, hogy igazat kell neki adni és meg kell dicsérni, ha éppen ki akarja égetni a kabátunkat vagy le akarja csúzlizni a szomszéd macskáját.

Egyébként, egy kérdést engedj meg, ha Svédországban ennyire szeretetteljes a légkör a fiatalok körében, hogyan lehetnek olyan népszerűek a Stieg Larsson-féle krimik? Én mindössze egyet tudtam elolvasni, de szabályosan hányingerem volt sokszor.

170. Pen80 (válaszként erre: 168. - Tündér74)
2011. márc. 9. 21:55

Szó sem volt arról, hogy a szülői idegesség eredményezte pofonról lenne szó. Mondhatjuk pofonnak, de már javítottam, fenékre húzásra, a pofon szerintem is megalázó.

Nem tudom hány gyermeked van, de térjünk vissza erre, ha a harmadik is eléri mondjuk a 2 évet. :)

169. 0911c83a5a (válaszként erre: 163. - Mézgapaula)
2011. márc. 9. 21:54

Ez nem " skandinav szöveg " ez az elet !

Igen itt is van sok amit meg kell javitani , de Istenem hat a gyereket miert hozzuk a vilagra ? nem a szeretet nem arra hogy boldognak neveljem ?

Arra hogy en magam valositsam meg abban mitt lekestem egyszer ? nem - nem soha !

Gyerek csak igen kölcsön van itt es reszpektel szerettel kell vezetni es utat mutatni szamara .

De meg attol eltekintve it a csaladok összetartanak talan jobban mind oda lent .

Itt a felnötek valnak el nem a gyerekek ! itt a gyereknek egyforma joga van mind ket szulöre !törveny van ra es nem ugy mind sajnos so orszagban hogy a nönek van az egyeduli " patentja " a gyerekere " ugy hasznalja ahogy öneki jol esik ! ez itt nincs hala menyeknek !

Tovabb itt a Karacsonyi asztalanal sok esetben össze jönnek a csaladok szo szoros ertelemeben ! gyerekek miatt ; az asztalnal ul mind ket szulö az uj partnerek es az ö gyerekei is !

No menyit kell fejlödni hogy ez egyszer valosag legyen ?

Szerintem ez jo ! gyereknek BISZTONSAGOT kell garantalni .

168. tündér74 (válaszként erre: 166. - Pen80)
2011. márc. 9. 21:52
A pofonról beszélgettünk, ha még emlékszel.
167. Pen80 (válaszként erre: 165. - Fzsanna)
2011. márc. 9. 21:50

Itt már off-topicolunk, nem a ti esetetekről van szó. Legalábbis nálam. Egyértelmű, hogy az óvónő ne üsse meg a gyereket. Még akkor se, ha otthon ugyanazért ráhúznék a hátsójára. Ő ezt nem teheti meg.

És ha ráadásul már több panasz is van (de egy is elég szerintem), akkor lépni kell. Szerintem.

166. Pen80 (válaszként erre: 164. - Tündér74)
2011. márc. 9. 21:48
Mi vaaaaaaaaaan?!? Ki beszélt itt ilyenről?! Ne akarj már rámnyomni ilyen butaságokat!
165. Fzsanna
2011. márc. 9. 21:46
Kedves anyukák csak hogy tiszta vizet öntsek a pohárba: a gyerekem nem nyafogva és önmagát sajnáltatva mesélte el otthon hogy mi történt csupán annyit mondott hogy az Ida néni ma ráütött egy nagyot a fejemre, nagyon utálom! Aztán leültünk és megbeszéltük. Elmagyaráztam neki hogy bizonyára az óvónéni már nagyon mérges lehetett és hogy bizonyára nem viselkedtek kisangyalként ők sem és hogy meg fogom beszélni vele. Közben persze majd fel robbantam, de szerintem jogosan. Sikerült elérnem a másik gyerek apukáját aki elmondta hogy már többen panaszkodtak a szülők közül hogy nem barátságos a gyerekekkel, hangulatember, nem segíti az új gyerekek beilleszkedését, goromba egyesekkel de itt sajnos mindenki a homokba dugja a fejét. Szerintem ez nem normális. Az én fiam még sosem ütött meg senkit, nem szeretném ha mostantól így intézné a nézeteltéréseit. És igazuk van azoknak akik azt írják hogy vannak irdatlan rossz és szemtelen gyerekek is (én is ismerek ilyet: doktornő kisfia; lazán belenéz a szemedbe és azt mondja ha rászólsz nagy flegmán hogy kit érdekel...), de az én fiam nem ilyen. Értelmes, normális gyerek.
164. tündér74 (válaszként erre: 162. - Pen80)
2011. márc. 9. 21:45
Nem a pofon az biztos. Csak további feszültséget okoz gyerek és szülő között. Ha a szülő ideges, azt ne a gyerekén verje le, nincs olyan dolog, ami ezt megengedhetné egy szülőnek.
163. mézgapaula (válaszként erre: 142. - 0911c83a5a)
2011. márc. 9. 21:43
Igen, ez a skandináv szöveg, hogy a gyerekek vendégek nálunk. Sosem értettem, hogy sokan miért vonatkoztatják ezt Magyarországra? Hol van akkor a családi összetartás fogalma? Hol van a szülők, nagyszülők, dédszülők tisztelete? Értem én, hogy az ember ne azért szüljön, hogy öregkorára majd eltartsa valaki, de ez a "ők csak vendégek nálunk, ezért nekik mindent szabad" kiveri nálam a biztosítékot.
162. Pen80 (válaszként erre: 159. - Tündér74)
2011. márc. 9. 21:40
Akkor mi a megoldás szerinted?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook