Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy rák: mennyi a valószínűsége, hogy kiújulhat? :( fórum

Pajzsmirigy rák: mennyi a valószínűsége, hogy kiújulhat? :( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. júl. 15. 10:36

Sziasztok!

Papilláris pajzsmirigy daganatok volt 2010 ben.

Jelenleg műtét előtt állok :/

Megjelent pár csomò a nyakamon.

Sajnos a régi orvosom nyugdíjba ment Ő ajánlott egy másik dokit

Dr. Bártfai Rékát az Onkològián van ő is a kékgolyòban.


Hallott ròla már valaki?

Műtött valamelyikőtöket?


Voltam nála konzultáciòn, de nem teljesen győzött meg, 5 perc alatt lerázott.


Előre is köszönöm!

111. Böce (válaszként erre: 110. - Zsuska13)
2018. ápr. 22. 09:05

A műtéten már legalább szerencsésen túl vagytok. Ezt a rákfajtát tudják gyógyítani szerencsére.


Gyógyulást kívánok, és minden jót az életben.

110. Zsuska13 (válaszként erre: 109. - Böce)
2018. ápr. 22. 08:40
Szia, még nincs meg. Május 3.-án megint vérvételre kell menni és addigra talán meg lesz a szövettan is. Mivel volt tű biopszcia, így tudjuk kb mire számítsunk. Ott egyértelműen kimutatták a papilláris carcinomát, sajnos).
109. Böce (válaszként erre: 108. - Zsuska13)
2018. ápr. 21. 23:33

Szia!

Milyen lett a szövettan?

108. Zsuska13 (válaszként erre: 107. - Böce)
2018. ápr. 20. 14:33

Szia


Április 5.-én meg volt a műtét, 3 órás, izgalom a köbön. Jelenleg már szedi a hormont a kálciumot. Május 3.-án kell majd vissza menni vérvételre, talán addigra meg lesz a szövettan is.Életem végéig idegeskedek az tuti....nyomorult betegség :-(


Szép napot neked! - és mindenkinek köszönöm a biztató szavakat!

107. Böce
2018. márc. 27. 13:56

Szia, ez jó hír. Így még lesz idő gyógyulni az érettségi előtt.

Talán picit már nyugodtabb vagy - persze, tudom, a műtét még előtte van.


Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben menjen. Majd jelentkezz, hogy mi van veletek.


Addig is, kellemes húsvétot, sok csokinyuszit meg tojást, jó egészséget kívánok!


Sok szerencsét meg sikert a műtéthez!

106. Zsuska13 (válaszként erre: 103. - Böce)
2018. márc. 26. 23:10
Szia, ma megtudtuk a műtét időpontját. Jövőhét csütörtök....köszönöm a sok biztató szót, tanácsot.
105. ángyombángyom (válaszként erre: 104. - Barbara90)
2018. márc. 8. 20:12
háziorvos, vérvétel, endokrinológus..
2018. márc. 8. 19:27
Sziasztok, nekem több mint fél éve indokolatlan torokfájdalmaim vannak nyelésre,nem állandó jellegű,de fél éve kezdődött ez a problémám. Két hónapja pedig két oldalt a nyakamon két nyirokcsomó fel van dagadva. Gondoltam elmegyek a fül orr gégészetre a panaszommal, mire sorra kerültem már nagyon izgultam és a szívem teljes erőből dobogott,mire az orvos megtapintotta a nyirokcsomóim és azt mondta ő csak a dobogást érzi,szerinte nem kóros a dagadás. És arról kezdett beszélni,hogy azt vizsgáltassam ki,hogy miért ver így a szívem. Gondoltam,ha ő szerinte nem kóros meg nincs bajom akkor elfelejtem. De nem tudok megnyugodni,mert mostanában egyre gyakrabban van szúrás a torkomban és a két csomó még mindig kitapintható. Szerintetek ez mennyire normális? Hova kellene fordulnom? Vagy fogadjam el és lesz ami lesz?
103. Böce (válaszként erre: 102. - Zsuska13)
2018. márc. 7. 17:03

Bocs, hogy ilyen későn reagálok.


Úgy tűnik, elég talpraesett a lányod és maholnap felnőtt, szóval talán inkább hagyd, hogy ő intézze a dolgait. Főleg, hogy inkább te is segítségre szorulsz. Akkor kellene közbeavatkoznod, ha nem intézné a szükséges dolgokat,de úgy tűnik, boldogul egyedül is.


Mielőbbi gyógyulást kívánok mindkettőtöknek.

102. Zsuska13 (válaszként erre: 101. - Böce)
2018. febr. 28. 08:00
Onkológiai intézetben a Kékgolyó utcában.Nem nagyon engedi, hogy segítsek ( sőt!, szinte egyáltalán nem engedi).Amennyire tudom a háttérből egyengetem az utat. Sajnos én is beteges vagyok és most 4 hétig én is kórházban vagyok. Ez megint csak nehezítő tényező.
101. Böce (válaszként erre: 100. - Zsuska13)
2018. febr. 27. 23:52

Ne aggódj. Ez nem egy agresszív fajta, egy-két hónap alatt nem történik valami visszafordíthatatlan.

Májusban pedig simán tud menni írásbelizni. Én 2 hétig voltam itthon, utána már mentem dolgozni. Igaz, irodai ülőmunka, de itthon is végeztem a háztartási tennivalókat közben is.

Emelni és az első napokban hajolgatni nem ajánlatos, de egyébként már 3-4 nap alatt teljesen jól van az ember.


Hol műtik egyébként, hogy ennyit kell várni? Ha sokallod a várakozást, nem tudtok máshová menni, ahol előbb megműtik?


Gyógyulást, jó egészséget kívánok a lányodnak és megnyugvást neked. :-)

100. Zsuska13 (válaszként erre: 99. - Böce)
2018. febr. 27. 20:31
Értem.Szerencse, hogy nem volt rosszindulatú. Ma egyeztetett a lányom a domtornővel, ha nagyon szerencsés akkor talán április közepén megműtik. Soknak tartom ezt a várakozást ebben az állapotban. Fyamatisan az időn is aggódom. Május 7.- én érettségizik. 2-3 hét alatt lesz olyan állapotban, hogy meg tudja kezdeni az írásbelit?
99. Böce (válaszként erre: 98. - Zsuska13)
2018. febr. 26. 23:49

Fogalmam sincs, gondolom több év alatt. Már korábban is, hónapok óta éreztem, hogy fulladok, ha pl. felemelem a kezem (magas tartásba v. felső polcra nyúláskor), de arra gondoltam, hogy meszesek a csigolyáim meg talán a nyaki erek is (számítógép munka miatti ártalom).


Tavaly márciusban egy ultrahangos szűrésen derült ki, hogy ez a nagy göb okozza. És a jobb oldaliban is van göb, csak az kisebb. Hogy mióta nőhetett, azt nem tudom, de biztos hogy elég régóta.

98. Zsuska13 (válaszként erre: 97. - Böce)
2018. febr. 26. 19:12
Gyorsan nőtt neked?
97. Böce (válaszként erre: 96. - Zsuska13)
2018. febr. 26. 11:30

Szia!

Abból gondolom, hogy még pici a göb, 1 cm. Nekem - bár nem volt rákos - de már 4 cm-es göb volt a bal lebenyben és már elnyomta a légcsövemet is egy kicsit.

96. Zsuska13 (válaszként erre: 95. - Böce)
2018. febr. 25. 22:38
Köszönöm. Azt nem tudom, hogy mennyire időben derült ki. Ezt honnan lehet tudni?; ki tudja mikor kezdődhetett el benne :-(
95. Böce (válaszként erre: 94. - Zsuska13)
2018. febr. 23. 21:52

Ne aggódj, ez a fajta rák nagyon jól gyógyítható, áttét is nagyon-nagyon ritkán van, plusz nálatok korán is kiderült.

Március 9. meg itt van hamar, nem lesz gond.

Minden rendben lesz, ne félj.

2018. febr. 23. 21:44
Szép estét!; a mai nap elkeserítően sikeredett ( legalább is számomra). Több hete tudjuk, hogy rákos a gyerek.Ma bejutott az onkológiára. Itt elmondta neki egy doktornő, hogy majd meglesz műtve (ki, hol és hogyan erről nem beszélt). Ma kapott időpontot MR-re , de március 9- re....ergo 1 hónapon belül nem jut el műtétig. Nem hosszú ez az idő egy daganatos betegségnek? A kétségbe vagyok esve már enyhe kifejezés mit élek át.köszönöm
93. Zsuska13 (válaszként erre: 89. - Böce)
2018. febr. 21. 17:39
Megnyugtatom vele. Kicsit megijedt amikor mondták neki, hogy kb 3 órás műtét lesz.köszönöm, hogy időt szántál ránk
92. Zsuska13 (válaszként erre: 90. - Anni9273)
2018. febr. 21. 17:37

Nagyon sok jó tanácsot kapok tőled.Köszönöm!!

Én készülök ki teljesen, már a vérnyomás probléma lépett fel nálam, de megnyugodott nagyon nehéz.

91. anni9273 (válaszként erre: 88. - Zsuska13)
2018. febr. 20. 21:10
A radiojód meg megtalálja a sejtet, ha máshol van,akkor is,mert még pajzsmirigysejtként működik és felveszi a radioaktív jódot akkor is, ha épp a tüdőben van. Ez egy nagyon jó sugárterápiás eljárás. A kórházi körülmények és a helyi sugárvédelem katasztrofális, de ettől még nagyon jó, hatékony módszer.
90. anni9273 (válaszként erre: 88. - Zsuska13)
2018. febr. 20. 21:03

Kicsit feszült vagyok a gyógyszerek miatt.Mint akinek picit túlműködik a pajzsmirigye. Engem korábban is túlműködés miatt vizsgáltak ki, ilyen az alaptermészetem, úgyhogy nem zavar.Pörgős, tevékeny voltam mindig is.Nem természetellenes. Menses előtt hisztisebb vagyok,mint régen.

Neki ez a hormon hiányozna, mert nem lesz pajzsmirigye, a hormon nélkül lenne rosszul. Ez a természetes állapotot állítja vissza.


A műtét nem fájt utána. A nyaki izmok, hátam fájt, de mondták hogy érdemes mozgatni a nyakam, feküdni és az segített. Enni másodszor már aznap kaptam, először a nővér adta, cserébe beitatott kórházi teával,amitől hánytam, mert refluxos vagyok. Második műtéten mondtam, hogy nincs hányingerem, ehetek-e, engedélyt adtak, megettem a kekszemet és nem volt gond.


Ami nagyon rossz, ha a jódkezelés előtt kihagyatják a hormon szedését. Akkor egy belassult, nehezen gondolkodó állapotba kerülsz, az nagyon kellemetlen. A Kékgolyóban ez a módszer, a SOTE-n adnak egy gyógyszert a kezelés előtt és akkor nem a jód előtt kihagyni a hormon szedését. (Velem úgy volt a Kékgolyóban kapom a jódot, úgyhogy hetekre abbahagyatták a hormont, majd egy adminisztrációs hiba miatt mégsem tudták odaadni a kezelést, hazaküldtek sporttáskástul. Akkor a sebészem elintézte, hogy a Sote-n mihamarabb megkaphassam.Az elhúzódott, de ott már nem kell annyira kapkodni,mint a műtétnél.)


A műtétre várakozás nagyon nehéz, az ember alig várja, hogy kivegyék már azt az idegen,veszélyes dolgot, ami belenőtt..., de nem kell aggódni,mert ez egy nagyon lassan szaporodó fajta, jóindulatú rák!Erre gondoljatok!


Jódkezelésen volt olyan néni, aki 35 éve élt ezzel a daganattal úgy, hogy nem engedte magát megoperálni! Néha kapott egy jódkezelést és jól volt.Nem terjedt el.

89. Böce (válaszként erre: 88. - Zsuska13)
2018. febr. 20. 20:41

Szia!

Nekem is kivették a pajzsmirigyemet, ugxan nem volt rákos, de göbös volt, 4cm-es göbök.

Mütét napján picit fájt a seb, de adnak fájdalomcsillapítót, ne féljetek ettől. Enni aznap nem kaptam, mondjuk nem is kívántam. Inkább csak aludtam jórészt.

Másnap simán ettem-ittam.

Pénteken műtöttek, kedden már otthon voltam:-)

88. Zsuska13 (válaszként erre: 87. - Anni9273)
2018. febr. 20. 20:08
Köszönöm anni a sok biztató és hasznos szavakat. Alig várom, hogy kiszedjék belőle, nehogy át terjedjen bármire, vagy a véráram vigyem valamerre valami rosszindulatú sejtet. A műtét után evés, ivás rendben volt? Kicsit fél mennyire fog fájni neki műtét után. Nagyon telnek a napok és semmi nem történik, mindig csak várni az időpontokra....A gyógyszereket jól viseled?, amit azóta szedned kell?
87. anni9273 (válaszként erre: 85. - Zsuska13)
2018. febr. 20. 16:40

1 cm nem nagy a pappiláris carcinómánál, egy cm alattiakkal nem is szoktak nagyon foglalkozni.

A több göb miatt lehet többször kap sugárkezelést (jódot). De nem lesz semmi baja, az már csak egy megelőzés a kiújulás ellen.Teljes életet fog élni, ne aggódj.

86. anni9273 (válaszként erre: 85. - Zsuska13)
2018. febr. 20. 16:37

Szia!


Nekem egy 5cm-es volt,amit kivettek, s már letelt az 5 év. Nem lesz semmi baj. Még gimnazista voltam,amikor anyum mondta, hogy szerinte dagadt a nyakam.Elmentem dokihoz, elhajtottak. Már dolgoztam,amikor a házidokim adott endokrinre meg uh-ra beutalot, akkor már 3cm-s göbv volt a nyakamba, de az endokrinen azt mondták, ezzel nem kell törődni, ez jóindulatú, majd egyszer műtettetem, ha akarom.(Szövettant nem csináltak.De mivel már kis gyerekeim voltak és nem hiányzott egy műtét, annyiban hagytam.) Aztán pár év múlva a házidoki ránézett anyakamra, meglátta,milyen ronda és elzavart a Sote-s sebész ismerőséhez, aki azt mondta, ezt kivesszük, de szerinte nem rosszindulatú.1hónapot kellett várnom és műtöttek. Egyik lebenyt és a középső részt vették ki. Megjött a szövettan, kiderült, hogy papilláris carcinoma, kb. 2-3 hónap múlva kivették a másik részt is, majd kaptam jódkezelést a SOTE-n. Én egy adagot kaptam, van aki 2-szer vagy 3-szor kap. (Országos Onkológián alapból 2-t adnak, kicsit más a protokoll.) Ezzel egy hetet benn kellett lenni kórházban, mert sugároztam és utána is hetekig kellett kerülnöm a gyerekeimet (távolságvédelem, hogy ők ne kapjanak nagy dózist.)Még kórház után egy hétig nem mentem haza a gyerkeimhez és utána is távolságot tartottunk. nekem ez volt a legnehezebb, mert kicsik voltak még.Műtét csak néhány napot vett igénybe, hangommal nem lett semmi gond. Ne féljetek, ebből kijön. Minnél hamarabb műtsék meg, aztán a jódterápián felajánlanak több időpontot, ott tudtok válogatni, hogy az érettségi is beleférjen. De szerintem ilyen esetben tud ősszel is érettségizni.Lehet csúszik egy évet, de ez most fontosabb. Jódkezelés után még egy ideig nem mehet közösségbe (egy-két hét), erre kell figyelni az érettségi időszakkal. Korházban tud tanulni, direkt jó, ha legfoglalja magát. Mellékhatása nincs a jódkezelésnek, max. szájszárasság.

85. Zsuska13 (válaszként erre: 84. - 826302286d)
2018. febr. 18. 22:06

Köszönöm, hogy megosztottad velem.

Ami nyugtalanító még számomra, hogy az endokrinológus azt mondta, hogy az a baj, hogy már nagyobb, mint 1 centi és az sem jó.Minden megváltozott az utóbbi pár napban. Ha véletlen nem erre gondolok, akkor utána lelkiismeret furdalást érzek. Bár ritka, hogy ne ez forogjon az agyamban.Szegénykém tudom, hogy fél a műtéttől és az utána való ébredéstől is.Tud e majd enni,meddig fog fájni neki....de a legfontosabb, hogy meggyógyuljon!

84. 826302286d (válaszként erre: 82. - Zsuska13)
2018. febr. 18. 21:29
Kb.15 eve mütöttek.A diagnozisom szinten papillaris carcinoma.Miutan kiderült nem sokara mütöttek .Elöször kkvettek a jobb lebenyt.Elküldtek szövettanra,majd par het utan a masik lebenyt is kivettek.A hangszalam kisse megsinylette ,de egy idö utan rendbe jött.A doki azt mondta,hogy szigoruan veve ez nem rak,es 100 % a gyogyulas.Viszont fel kellett keszülnöm az elethosszig tarto hormonpotlasra.Nyugodj meg semmi baj nem lesz .Es ez tenyleg ne csak ugy mondom.Valoszinü,hogy jod izotop kezelest is kap,majd a mütet utan,ami kb.3 nap ,,elzarast,,jelent mig kinem ürül a izotop a szervezetböl.De ha meg eszembe jut valami irok.Nyugodj meg.
83. Zsuska13 (válaszként erre: 82. - Zsuska13)
2018. febr. 18. 19:31
Nem külföldi, Kékgolyó utca
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook