Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
2009. nov. 16. 15:12
Hú, valamire nem válaszoltam? Segítsetek, mi is lenne az?
2009. nov. 16. 15:08

Gólyahír,

te 1 évig nem szóltál hozzá semmihez??

:-D

csak olvastál és olvastál és olvastál??

217. a22d4e01f3 (válaszként erre: 215. - Gólyahír)
2009. nov. 16. 15:03

élvezettel olvastam minden sorodat :-D

na és persze köszönöm a kedves szavakat!!


gyöngyi kaptál egy nagyon jó kérdést, én is várom a választ..... neked szerintem is túl sok a kötöttség=90 napos, ha annyira ura vagy a testednek, akkor ennyi sem kellene, semmilyen kötöttség nem kellene!!

(annyit tudok Gyöngyitől, hogy nem elvakult, mellé teszi a pirítóst vagy a 2 szelet kenyeret, ha az ízek úgy kívánják..)


és azt is írta gyöngyi, hogy valakinál már a nulladik lépés meghozza a teljes sikert, de kezdetit szinte mindenkinél = kötött idejű evések, ez kell, ez alap, szerintem is!

ehhez hozzá lehet és kell is szokni!

lehet, többször, de összevissza nem!


és még egy! valami nagyon hasonlón mentem keresztül, mint most te, annyira akartam, de tudtam, hogy ha megint hülyén csinálom hiábavaló, és ráadásul egyre nehezebben szántam rá magam az önkínzásokra...és annyira hasonlóan, mint te, elkezdtem olvasni, gondolkodni, levezetni, másokkal "beszélgetni", vitatkozni, és aztán már úgy eldöntöttem magamban, hogy mi a jó, hogy senki nem tud másra rábeszélni, viszont nagyon-nagyon nyitott vagyok finomításokra, okos észrevételekre.


Ajánlom még neked Kriszcsike hozzászólásait, nekem ketten, ő és Gyöngyi voltak a tuti szürkeállományok! Gyöngyi inkább elméleti, Krisz inkább gyakorlati, de baromi éleslátású, ha kell elég kritikus, hála Ég, csak "érvek" alapon (nem érzelmi-indulati), nekem ez mindig imponál, kemény, de igazságos :-D

és ő is sokat figyelgette magát,

és szerintem mindenki

és szerintem mindenkinek vannak vagy voltak gyenge pontjai és időszakai evés témakörben,

ez a ma pszichés "betegsége" és kész.

(nem szerencsés alkat kérdése, sosem hittem benne, mindenkinek figyelni kell!!)

2009. nov. 16. 14:50

Szia Gólyahír!

Én a korábbi nyarakon másokat csináltam, nem az ételtársítást. Hol ezt, hol azt. A koplalástól elkezdve ilyen-olyan klinikák, űrhajósközpontok diétáit, meg pontszámlálás, meg dinnyekúrát... Szóval mindent összevissza. (A 90 napost akkor próbáltam először, amikor már több hete gyakoroltam a háromszori kötött idejű étkezést. Csak egy kicsit gyorsítani akartam azt a folyamatot.  )

A 69. hozzászólásban írtam részletesen arról, hogy mit gondolok az étkezésről. Itt szándékom szerint megírtam, hogy az ajánlatom melyik elemét miért tartom jónak.

Az ételtársítás, a gyümölcsreggeli a testkontrollból származik. Jó tíz évvel korábban ismertem már, mint hogy a 90 naposról egyáltalán hallottam volna. Csak a 90 naposban is megjelenik.

Én ezt (mármint az ételtársítást) tartom a mai napig. De nem azért mert fogyni akarok. Nem is fogyok (de nem is hízok) én már évek óta, de nincs is rá szükségem. Egyszerűen így érzem jól magam. Ha gyümölcs helyett mást eszem reggelire, akkor felfúvódva, elnehezülve érzem magam. Ha meg kb. fele-fele arányban eszem szénhidrátot és állati fehérjét, akkor ég a gyomrom. Én hosszú évekig kínlódtam durva gyomorégéssel. Aztán amikor elkezdtem az ételtársításra figyelni, akkor a gyomorégésem megszűnt. Viszont, ha előfordult, hogy nem tartottam be ezt a szabályt (pl. egy-egy ünnepi alaklommal, mondván, ez most kivételes alakalom), akkor újból iszonyúan égett a gyomrom. Nem tudom, hogy visszahíznék-e, ha nem figyelnék az ételtársításra, mert a gyomorégés miatt nem próbálom ki. De nem tartok ilyen-olyan napokat. Csak egy étkezésen belül nem eszem össze a dolgokat.

Amit viszont a súlytartás miatt csinálok az az, hogy az evésidőket szigorúan betartom. Ha nem tenném, visszacsúszhatnék a tudattalan evésekhez. Gyümölcsnapot akkor szoktam tartani, ha megkívánom. Van, hogy hetente, de van, hogy ritkábban. Ahogy kívánom.

Igen, a pszichés tényezőnek hatalmas szerepe van!!!!


Meg egyébként azt gondolom nagyon komolyan, amit a 213-as hozzászólásban írtam.

2009. nov. 16. 14:12

Halihó!


Itt vagyok. Visszaolvastam. Húúúú, hát zajlik itt az élet azért.


49,5 igazad van evés= táplálás és öröm is. És én is pont ugyanúgy vagyok, hogy ha túleszem magam, ha sokat eszek, az nem is öröm egyáltalán. És a másik részében is igazad van, hogy olyan egyszerűen nem lehet, nem szabad, hogy ne legyen időm magamra. Hétvégén rengeteget gondolkodtam ezeken a dolgokon. Járt az agyam takarítás, mosás, főzés közben. Volt egy olyan mondatom a múlt héten, hogy azt érzem a körülmények áldozata vagyok. Hát rájöttem, hogy ez így nem teljesen igaz. Mert én csak azt hiszem, vagy jobban mondva azzal áltatom magam, hogy így van. De ha igazából akarok, akkor tudok tenni, változtatni a körülményeken. És kell is, ha nem akarom, hogy minden a régiben maradjon.

Azt hiszem a kérdéseimre a válaszokat én most Gyöngyi könyvéből és Tőled 49,5 ( másik fórumos hozzászólásaidból) meg is kaptam. Nekem ezek hiányoztak még az elméleti részhez.


Gyöngyi módszeréből a pszichés rész, a túlsúly lelki okának felderítése, a kötött étkezési idők, és a délelőtti gyümievés(bár ez utóbbi nem mindig) az amiket jelenleg alkalmazni tudok magamon. A módszer viszont a "49, 5-ös módszer" ( elneveztem így magamnak), azaz hogy nincs semmi kőbe vésett szabály az ételekre vonatkozóan, csak elvek, és esetleg ésszerű diéták, de csakis személyre szabva.


Drága Gyöngyi, én próbáltam a 90 naposat csinálni, egyszer becsülettel, egyszer már kiskapukat keresve. A korábbi hozzászólásaimból is láthatjátok, hogy a "Gyakori kérdések a 90 naposról" témakörben mozogtam, és azt csináltam, és védtem is, meg aztán kicsit ki is ábrándultam belőle. Nálam nem hozta a hozzá fűzött reményeket. Illetve egyszer hozott-6 kg-ot, de visszajött kamatostul. Mert ugye írod, hogy nem vagyunk büntetésben, de én végig azt éreztem, hogy büntetésben vagyok, ha betartottam azért, ha meg megszegtem azért. Persze ez azért senkinek ne szegje kedvét,nagyon sokmindenki alkalmazza sikerrel.

Hú, már nem emlékszem, 49, 5 nek volt a fórum elején olyan hozzászólása, kérdése, akár én is írhattam volna. Hogy Magyarországon, nem magyaros ételekkel könnyű/ célszerű táplálkozni? +”belenyúltál a spontán ízlésvilágodba is (vagyis ennél húst, de mivel épp tésztanap van, választasz valami ennek megfelelőt. . . = ilyet még nem csináltam, nem tudom)

és amitől fázok= gyümölcsnap, víznap” ( 49,5 –nek az 52-ik hozzászólásából ez utóbbi rész) Én ezeket ugyanígy érzem, nekem a gyüminap 4 naponta sok, víznappal meg nem is próbálkoznék.


Pl én azt sem bírnám amit mazsi, hogy csak zöldségek, vagy hogy nincs időm evésre. Én már rég elájultam volna attól amit mazsi csinál.


Lehet egy kérdésem? Gyöngyi a könyvedben olvastam, hogy nyaranta te is leadtál mindig 10-15 kilót, aztán a tanév során vissza is jött néhány kilóval megfejelve. Magyarul te is jojóztál a 90 napos után? És ha jól értem a módszer az maradt később is, csak átnevezted ch napot tészta nap. Szóval ha a módszer ugyanaz maradt, csak nem 90 napig tartottad, hanem mondjuk 250 napig, vagy amíg el nem érted a – 40 kg-ot, akkor mi volt a különbség a korábbi nyarak, meg a „végleg megszabadulok a túlsúlytól, és tartom is az elértet” között.? A pszichés dolgok számítanak ilyen sokat?


Én nem tudnám a 90 naposat egy nappal sem tovább tartani önszántamból.


Nekem ez a fórum pont a tolerancia mintaképe olyan szempontból, hogy 49, 5 meg mazsi sem az ételtársításra figyelő, 4 napos ciklusos étkezést csinálja egyelőre, de mégis jelen vannak itt. És nem azt mondják, meg én sem magamra nézve, hogy akkor ez nem nekem szól, hanem kiszedegetik és alkalmazzák belőle, legalábbis 49, 5 ahogy egyszer összefoglalta, hogy ő hogyan szabta személyre az elveidet.


Bocs, ha kissé kusza és hosszú voltam. Így sikerült. Remélem azért értitek mit akartam mondani, kérdezni :)

2009. nov. 16. 13:36

Sziasztok!

Mit szóltok ahhoz a meglátásomhoz, hogy


1. mivel a túlsúly tünet, és


2. leginkább annak a tünete, hogy jobban kellene magunkra figyelnünk,


3. azért érthető el a legtöbb módszerrel átmeneti siker, mert ha akármilyen módszert is kezd alkalmazni valaki, kezdetben mindenképpen figyel magára.


4. Tehát a magunkra fordított figyelem az, ami az eredményt hozza.

2009. nov. 16. 10:41

szép napokat :-D

senki se?

2009. nov. 16. 06:35
:) Új hét, új esélyek! :)
2009. nov. 16. 06:34
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)
2009. nov. 15. 14:38

én eddig csak a mazsi negatív látásmódjának tudtam be ezt,

lehet, hogy tényleg valami nagy baj van...

fel sem merült

de sokat dolgozik más is,

hajnalban vagy éjszaka kelnek mások is,

ez még nem indok!

a fogyás lassan megy mindenféle súlyból, nagyból is, ezt el kell fogadni, illetve nem! ha mozdult lefelé örülni kell!

szerintem mazsi azért kemény dió, mert valami elégedetlenség van benne! makacsul.

majd megmondja, hogy kéri -e a segítségedet.

209. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 207. - Afb21f7623)
2009. nov. 15. 14:23

Mazsi, meg szabad kérdeznem, hogy miért? Miért nem tudod megváltoztatni a napi életedet, ha az neked káros? Milyen életkörülményeid vannak, ami nem teszi lehetővé, azt, hogy legyen egy napirended? Mi gátol, hogy lehessen rendszeres evésidőd? Megfelelő alvásidő? Rendszeresség? És ha ilyenek a körülményeid, akkor mi tart vissza attól, hogy megváltoztasd ezeket? Tudom, alapvetően semmi közöm hozzá. Nem is akarok indiszkrét lenni, sem faggatózni nem akarok. Csak segíteni. De ha nem akarod, hogy bármit tanácsoljak, azt is el tudom fogadni. Ha csak arra van szükséged, hogy meghallgassunk, azt is megértem. Csak hát az ember már reflexből mondaná,hogy mi lenne hasznosabb. De ha nem akarod, nem teszem.

Úgy érezem, hogy van valami nagyon komoly dolog még ebben a pakliban, amit én nem láthatok, nem tudok... Azt megértem, ha nem akarsz róla beszélni, de akkor nem is tudok tanácsolni semmit.

208. a22d4e01f3 (válaszként erre: 207. - Afb21f7623)
2009. nov. 15. 14:10

Gyöngyinek mindenben igaza van,

alapvető hibáid vannak, így nem lesz jó a vége!

kiegészíteném egy gondolattal:

ha bármilyen kicsi is az eredmény, de eredmény, és te annak nem örülsz, annak egyetlen egy oka lehet:

nem érzed jól magad az életviteledben, szenvedsz, túlvállaltad a nem-evést, hiányod van, valami hiányzik a tökéletes közérzetedből.

A vegetatív tökéletes közérzet nem boldogság kérdése, hanem egy komfortérzés:

egészség, levegő, kipihentség, jóllakottság, bónuszként egy kis napfény, de az nem feltétel!

szóval keveset alszol, keveset eszel,

szerintem te ettél a zöldség mellett mást is, azt ne hagyd ki! és akkor az már nem is annyira vészes....

mozgásod jó, elég, szerintem.

te tudod, hogy egy ilyen segítséget, mint Gyöngyi mennyire fogadsz el, vagy mennyire hurrogod le (akárcsak magadban is), emiatt szerencsés vagy! vedd úgy.

és ha van eszed elmész személyesen is Gyöngyihez.

csak a magad érdekében, természetesen.

207. afb21f7623 (válaszként erre: 206. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 15. 13:19
Hát drága Gyöngyi tisztában vagyok azzal amit mondasz....A napi életemet nem tudom megváltoztatni,viszont minden nap szobabiciklizem 30percet,ami az én kerékpáromnál10,5 kmt jelent,meg ducitréningezem,norbi 1 30perc,norbi 4 40perc,ezt minden áldott nap megcsinálom,Meg 100törzsfordítást,100törzsdöntést,farizomgyakorlatokat napközben a mosogatónak támaszkodva,meg ilyeneket......A rendszertelenbe kell rendszert vinnem,,,ez a baj.Tegnap is nem jutottam el odáig,hogy egyem........Amúgy 5 litert iszom zöld és jávatea keverékét.Hogy mi tart vissza ???a félelem,hogy ha normálisnak mondott ételeket kezdek enni elindul a hízás megint....csupán ez az egy gátam van.Most azt hiszem 10-fél 11 körül keltem....fél hatkor aludtam vissza,most hogyan éljek rendszerben????????Az életkörülményekhez kell igazodnom,másképp nem megy..
2009. nov. 15. 12:54

Mazsikám!

1. Ahogy 49 mondja, ez teljesen normális súlycsökkenés ennyi idő alatt. TÜERELEM!!!


2. Hidd el végre, hogy nem véletlenül szajkózom folyton: evésidők, evésidők, evésidők!!!! Ha a szervezeted hozzászokik, hogy biztosan kap enni egy adott időben, akkor nem fog feleslegesen spájzolni. És éhes is sokkal kevesebbszer leszel. És nem kell éhezned. Ez hosszútávon nem elviselhető. És rövidtávon is káros! Mi tart vissza attól, hogy elfogadd evésidős tanácsomat? Ennél jobbat nem tudok mondani. Ez az alap. És ez mindenki számára betartható. Nem egyszer kaptam olyan visszajelzést, hogy csak ettől az egy változtatástól 8-10 kg-t fogytak emberek. (Sokkal kisebb súlyból is.) Akitől én tanultam ezt a módszert, ő is konkrét példákat hozott nagyon nagysúlyú emberekről, akik sikerrel alkalmazták, 50-60 kg-okat fogytak csak a kötött evésidő alkalmazásától. Érdemes lenne elgondolkoznod, hogy mi tart vissza attól, hogy rendszeres napirend szerint élj.


3. A rendezett ritmus szerinti élet nagyon fontos egyébként az alvás szempontjából is. Már akartam mondani, hogy ha nem alszod ki magad minden nap rendszeresen, akkor ne is csodálkozz, hogy nem érsz el olyan eredményt, amit szeretnél. A kialvatlanság hizlal! Ezt vedd a legkomolyabban. Aki hajlamos a hízásra, az hízik is, ha nem piheni ki magát. Amikor alszunk, akkor méregtelenít hatékonyan a szervezetünk. Ha nem alszunk eleget, akkor ezt nem tudja megtenni. A méreganyagokat viszont védekezésképpen zsírral veszi körül. Ezt életmentő beavatkozásként teszi. Ha nem tud méregtelenedni a szervezet, és nem is tudná védelmi zsírral leszigetelni a mérgeket, akkor önmérgezés történne.


4. A grafikonrajzolás is nagyon jó, ahogy 49. mondja. De én a mérésnél nem csak a súlyt javaslom mérni, hanem a körméretet is minél több helyen, a számokat összeadva (nem baj, ha centit adsz össze kilóval) kapsz egy számot, s ha minden alkalommal ugyanott mérsz kapsz egy jó mutatószámot azzal rajzolhatsz grafikont. Valami mindig kevesebb lesz. Vagy a centi vagy a kiló, ha betartod a tanácsaimat. Így a görbéd szépen lefelé kúszik majd. A könyvemben ezt részletesen le is írom, s van egy táblázatjavaslat is hozzá.


5. Elég vizet iszol?


6. Érdemes lenne kitalálnod napi 2x10-15 perc olyan mozgást is, amihez kedved van.


De most a legeslegfontosabb, hogy !!! NORMÁLIS NAPIRENDET!!!! alakítsál ki magadnak. Ebbe az evésidők és a rendszeres alvás tartozzon bele. Ha komolyan gondolod, akkor ezt megcsinálod. Mi akadályozna meg ebben??? Ugye nem arra vársz, hogy majd a kórház napirendje kényszerítse ezt rád?


Mazsikám! Tudom, hogy nehéz, de kérdezd meg magadtól, hogy mennyire akarod a változást. Mi fog akkor történni, ha nem változtatsz? No, és akkor mi fog történni, ha megfogadod a tanácsaimat? Itt vagyunk, segítünk megértünk, drukkolunk neked. Képes vagy rá!!! És ne azzal foglalkozz, amit nem értél el, hanem azzal, amit elértél. Mindig azt nézd meg, hogy az aznapi cél hogyan teljesült.


Komolyan veszed magad? És minket? Tudom, hogy mit beszélek. Hány járhatatlan utat akarsz még találni mielőtt elhiszed nekem, hogy melyik a járható?

205. afb21f7623 (válaszként erre: 204. - A22d4e01f3)
2009. nov. 15. 12:10
Tudod,hogy nem koplalok,elvégre eszem a zöldségeimet....Azért a havi 4 kiló járna.....tudom ,hogy örülnöm kellene a 2 kilónak is,,,de mégsem tudok:((((Hát azért a 3 hónap alatt többet vártam volna....így érzem.Most 2 hónapot akartam kihagyni a mérlegelésben,nem is baj,,,,így ,hogy eltellt 1 hónap,most másképp állok a dologhoz:(((((csak 2 nyomorult kiló....nekem még ez se jön össze:((
2009. nov. 15. 11:25

mazsi, hú, de rosszul látod,

fogadd el, hogy heti -0,5 kg, és havonta -2 kg a normális, ha 1 év alatt nem minden hónapban van fogyás, az sem baj, és ha ez életmód, akkor nem is számít a fogyás mértéke, csak a tendenciája..


szóval ha ennél többet, konkrétan 2,4 kg a mínusz, akkor csitt!


egy baj lehet, ha mindezt koplalással tetted, de reméljük már használod Gyöngyi módszereit, és akkor így elleszel még egy kb. 80-100 évig,

nos abból az első 1-2 évben helyreáll a súlyod.


olyan is lehet, hogy később többet fogysz, vagy ha az elején megy le sok, akkor utána kevesebb,

nem számít, de ha rajzolod egy görbén, az jó.


szerintem örülnöd kellene, hogy a görbe leszálló ágba került!


és el kellene kezdened élvezni az életet..

lassan engedd el ezt a fogyásgörcsölést, mert fennnáll a veszély, hogy a kis eredményt nem látod eredménynek és berágsz....

nem!!! az eredmény az eredmény, nincs mértéke!

és csak havonta mérd!

egyszer csak lesz egy olyan szám, amin ha túlhaladsz nagyon boldog leszel..

aztán egy újabb szám, amit majd el sem hiszel...

türelemmel-fokozatosan = na emiatt kell, hogy jó legyen az étrend, az életrend, mert fokozatosan türelemmel egy megfeszített állapotban nem lehet...


szép napot!

2009. nov. 15. 11:12

na,az imént lemaradt az "s" a sziasztokról:)))

Hát akkor mégegyszer SZIASZTOK!!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 15. 11:11

ziasztok:)))

Lenne egy körkérdésem,mit gondoltok,kezd megint leállni az anyagcserém?????Megmértem magamat,csak nem vártam meg a 4 hónapot,a múlt hónap 17.én mértem 149,7,most meg 147,5 na,most ne kössem fel magamat?????????ég,hogy a nagy súlyból.......egy szó se igaz bárki bármit mond,na itt vagyok példának én.....rohadt egy hehyzet,ettől többet már nem tudok csinálni,pedig mindent megteszek......

2009. nov. 15. 08:14

Csak én lettem a 200. hozzászóló! :)

De jól is van ez így. Szép vasárnapot! :)

2009. nov. 14. 08:28
Jó reggelt, szép napot mindenkinek. Hamarosan jövök. :)
2009. nov. 13. 23:58

Puszika:))))

Gyöngyi nem éjszakás vagyok csak 4-kor kelek és 1-kor feküdtem le,most is mindjárt kelni kell:((((.Majd holnap elolvasom amit gólyahír írt,most az agyikapacitásom egyenlő a nullával...éhes vagyok meg hányingerem is van,.nem túl jó párosítás:((((((délelőtt talán hozzájutok némi élelemhez,most komolyan korog a gyomrom,hát amit ma ettem........na,megyek aludni,sziasztok....mazsi,,,,,,

198. a22d4e01f3 (válaszként erre: 196. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 13. 20:39

jó pihenést Gyöngyi,

emiatt kérdeztem egyébként Hoxát, mert kérdezgettem volna, csak szerintem is szabályellenes, nem hazárdírozom....

én még kérek időt, hadd lássam, hogy alakulnak a dolgaim, köszönöm.

197. a22d4e01f3 (válaszként erre: 193. - Gólyahír)
2009. nov. 13. 20:35

Két gyors megjegyzés:

a táplálkozás nemcsak szükséglet, hanem örömforrás is! ezt nem kell legyőzni

(megjegyzem, amikor én sokat eszem, akkor nem is örömforrás :-)


az önmagad harmóniája azért nem önzőség, mert nem külön idő, (lehet: pl. sport, kozmetikus, wellness hétvége, de pl. a helyes táplálkozás ill.előtte annak megértése és gyakorlatba ültetése biztos, hogy nem sok idő!) viszont, amennyivel több leszel utána, azt mind átadod a közvetlen környezetednek!

(én nem is szeretem, aki így hárít: nincs időm magamra, én a családomért élek..:-( ezt én nem vitatom, csak nincs közös alapja egy beszélgetésnek, ő ennek az elhatározásnak a rabja és áldozata lesz, és sajnos a családja is,

ez nyilván nem pozitívan csapódik le...


várom majd hétfőn erre a válaszodat!!!!

2009. nov. 13. 19:28

Sziasztok!

Gólyahír! tényleg nagyon örülök, hogy jöttél, hát még annak, amiket írtál! Köszönöm!

Nekem is nagyon kedves idézetem, ez: "Mindent szabad nékem, de nem minden használ” :) :) :)

Sokszor mondom is pl. arra kérdésre, hogy mit szabad enni, meg mit nem. És talán éppen ezért haragszom, amikor valaki azt mondja az evéssel kapcsolatban, hogy "bűnöztem". Mert nem bűn ezt vagy azt megenni, csak nem mindig hasznos. (A bűn máshol kezdődik!)


49.5 A tanfolyam részletei a honlapon megtalálhatók. A cikkben van link, amiről eléred. Nem akarom ideírni, hátha szabályellenes.


Ha elolvastad, és van még kérdésed, szívesen válaszolok. Nagyon örülnék, ha el tudnál jönni, de azt is megértem, ha nem, épp úgy, mint Mazsinál.


Mazsi, éjszakás vagy? Az nem lehet könnyű.


Ma eléggé elfáradtam. Rögtön az iskolai óráim után mentem Kiskőrösre. Az ottani gyógyszállósokkal tárgyaltam egy lehetséges együttműködésről. Majd hétfőn írnak, hogy nekik megfelel-e az együttműködésnek az a módja, ami számomra vállalható. Érdekes terep lenne. Majd meglátjuk.


Most úgy érzem, ki kell kapcsolnom a gépet. Pörgős volt ez a hét, s nem megy az úgy, hogy a saját tanácsaimat nem fogadom meg. :)


Egyébként nekem éppen a fáradság a legveszélyesebb a túlevéssel kapcsolatban. Annak idején nagy "fáradságevő" voltam. Azaz minél fáradtabb voltam, annál többet ettem. És nem is figyeltem oda, mennyit, csak múljon már a fáradtság,csak "el ne pusztuljak" (mert azt éreztem, ez lenne, ha nem ennék ilyenkor.) Most viszont inkább lefekszem, s olvasok. Ez hasznosabb. :)

Reggel jövök.

2009. nov. 13. 15:59
ja,csak annyit én nagyon szerettem volna menni Gyöngyihez,49,de nem megy ....akárhogy is szeretném...hétvége,,,,nyista:(((((
2009. nov. 13. 15:57
puszika:))).Csak belógtam,megyek aludni,17,30-ig,aztán MELÓÓÓÓÓÓÓÓ,ma nem volt időm enni,.13-kor egy körte,15,30saláta...:((((((((az megint nem kóser,hiába,nincs időm...magamra,majd mielőtt lefekszem még jövök..mazsi
193. gólyahír (válaszként erre: 192. - A22d4e01f3)
2009. nov. 13. 13:57

Örülök, ha örömet szereztem ezzel :))


Íme az adataim :


Legtöbb:81,5 kg

Legkevesebb: 3,25 kg ( a születéskori súlyom:D)


Persze ezt csak poénnak szántam. Fogalmam sincs mi volt az a legkisebb súlyom, amivel még elégedett voltam, amikor még nem foglalkoztatott a fogyi. Abban az időben nem éreztem még szükségét annak, hogy mérjem magam, és az életem sem az evés körül forgott, csak épp betöltötte a táplálkozás a funkcióját, az éhség csillapítását, és nem többet. És szeretném ha helyreállna az „ősi” rend. De ha jól emlékszem ez diák koromban volt így utoljára. Én nem voltam kövér olyan 18-20 éves koromig. Aztán jött az önálló élet, munkahely, társkeresés, tévutak és csalódások, és aztán az igazi megtalálása, és elkényelmesedés, hogy ő már elfogad így is, hiszen így ismert meg. Valahogy így kezdődött...


Jelenlegi életkoromhoz és magasságomhoz az álomsúlyom olyan 62-65 kg lenne. És most 79-80 kg körül mozgok. Tehát olyan 18 kg fogyásra lenne szükségem.

Gyermekem még nincs. Legutóbb mikor belevágtam fogyiba, a babavállalás volt az, ami motivált. Ez fontos lenne, nem mindegy milyen súlyról indul egy terhesség. De emellett önmagamért is fogynom kell. Hogy ép testben ép lélekkel éljek, akár jön a baba akár nem.

És ez is időbe telt, még erre rájöttem, hogy amíg rajtam kívül álló dolog, vagy a még nem is létező életke( =baba) a motiváció, az sem elég erős hajtóerő. Lehet, hogy ez önzőségnek hangzik , de önmagamért kell fogynom, az egészségemért stb… Nem a párom kedvéért, nem azért, hogy megmutassam a szomszédasszonynak, hogy én is képes vagyok lefogyni stb, stb. Hanem önmagamért. Csak nekem még ez az önmagamra fordított idő sokszor önzőségnek tűnik. Ezt kellene még valahogy helyrerakni a buksimban.


Legközelebb hétfőn leszek. Addig is szép és tartalmas hétvégét mindenkinek.

192. a22d4e01f3 (válaszként erre: 191. - Gólyahír)
2009. nov. 13. 13:03

hááááááát...........

elakadt a szavam :-))

nekem nagyon jólesett, köszönöm szépen a nagyon kedves szavakat...

igen, az írásod alapján itt a helyed....

nahh, kiváncsi vagyok gyöngyi mit szól, de biztos nagyon boldog lesz :)

megkérdezhetem a jelenlegi- és az álomsúlyodat?, és a legkisebbet/legnagyobbat is? bár nem az a lényeg....

akkor biztos olvastad azt is, hogy én nem nagyon sokat akarok fogyni, hanem az a vágyam, hogy rendezzem ezt a kérdést, mert nincs rendben, nem működtem jól, még csak nem is a célmeghatározás volt hibás, hanem a módszer! én azt "tanultam" (=hallottam mindenhol, úgy értem okos helyeken), hogy nem szabad jóllakni, aki vékony akar lenni, annak nem az evés az öröme, és általában, aki vékony, az sokszor éhes, amíg meg nem szokja...

na tessék!

szóval, ez megy nagyon fiatal korban, persze, nekem is minden más volt fontos, nem az evés, ...

de egy idő óta nem, rendre fellázadtam magam ellen! És így is éltem meg...

Ha össze lehet hozni a tudatos étkezést, amivel (mennyiségileg és minőségileg) jóllaksz, amivel lesz egy alapból tökéletes közérzeted, úgy, hogy eléred az ideális testsúlyodat, és ha ezt lehet nem görcsösen is csinálni....akkor szerintem nincs kérdés....

az, hogy ki mikor és miért válik erre nyitottá, éppen kinek vagy minek a hatására, ez teljesen eltérő, erre nincs szabály....

nekem kb. ugyanennyi eszem volt, ugyanennyire voltam motivált, és az akaraterőm sem sokat változott.... szóval, hogy a testsúlyom, a közérzetem, az étkezési szokásaim mikor-miért éppen úgy alakultak??? nem tudom....

de most itt a hoxán biztosan értek hatások, amiktől biztosan sokat változtam - belülről...

kívülről? huhh, elkezdem magam mérni hamarosan,

de talán nyugodtabb és higgadtabb vagyok....

nem vagyok éhes, ha alultáplált vagyok, akkor izgága is vagyok :D

ez sem egysoros volt

2009. nov. 13. 11:00

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Már több mint egy éve nem fórumoztam, de ez egy olyan fórum, ahová érdemesnek gondolom beszállni, és az időt sem sajnálnám rá. Elejétől nyomon követem a beszélgetéseiteket, elolvastam az összes hozzászólást, és nagyon építő jellegűnek gondolom. Tetszik ez a kis csapat:))


Gyöngyi könyvét ismerem, megvan nekem is . Olvastam már kétszer. Most olvasom harmadszor. Mindig más és más ragad meg. Nem lehet úgy kiolvasni, hogy elejétől a végéig, és pont, kész. Tényleg olyan, mint egy térkép, menet közben is többször elő kell venni, ha eltévedünk. Gyöngyit személyesen nem ismerem, de számomra egy abszolút hiteles ember, a honlapja alapján, a naplója alapján, a könyve alapján. Tényleg segíteni szeretne. És azt hiszem tényleg bármilyen témát is vetünk itt föl ( legyen akár a csillagos ég, ahogy mazsi mondta) csakis építő gondolatokat fog hozzáfűzni, biztos vagyok benne.


Mazsi: én is elég visszahúzódó típus vagyok, de most erős késztetést éreztem magamban, hogy bekapcsolódjak itt. Eddig csak a háttérből kuksiztam az eseményeket, de most majd igyekszem aktívan itt lenni. Igen, aki keres az talál. Én is idetaláltam. Fogyni szeretnék. A módszer még képlékeny. Mindig elindulok, aztán mindig felakadok valahol. Néha úgy érzem a körülmények áldozata vagyok. Időhiány nekem is. Most azon is „dolgozok” hogy a nap 24 óráját hogyan tudnám úgy szervezni, hogy magamra is jusson idő. Talán lehetne ezt másképp csinálni. Talán csak a könnyebb ellenállás irányába mozdultam eddig. Nem tudom. Még keresem a miértekre a választ. Semmit nem mozgok rendszeresen. Szeretnék úszni, azt imádnám, de nincs rá lehetőségem. De ha lenne, lehet hogy a következő kifogás az időhiány lenne. Mazsi, úgy látom ez neked is ismerős probléma. Jó lenne kitörni ebből. Ahogy Gyöngyi mondja, gondoskodó szeretettel figyelni a saját igényeinkre is.


49,5 nagyon szimpatikus vagy nekem a hozzászólásaid alapján. Olvasgattam a másik fórumokat is ahol még jelen vagy:)) Igazából a te írásaidtól nyugodtam meg a héten afelől, hogy ha egy előírt módszert nem bírok betartani, nem biztos hogy én vagyok a „rossz”. Lehet hogy az életösztön lázad a bizonyos megvonások ellen. Kellenek szabályok, ezt nem vitatom. De amiket eddig próbáltam, nekem csak görcsösen, erőlködve megy. Nem passzol a mindennapjaimba, nem tudom megoldani, vagy egyszerűen csak lázad ellene a szervezetem. Keresem a módszert, aminek nem a végét várom, hogy mikor telik le, amiben nem éheztetem ki magam semmire, aminek természetes eredménye a fogyás. Tenni akarok ezért. A munkát bele akarom fektetni, nem elsumákolni. Csak úgy akarok tenni érte, hogy örömömet leljem benne. A pszichés háttere is nagyon érdekel az egésznek. Én sokszor az evést a hangulatom befolyásolására használom, ez tény, ezt felismertem. Van amikor sikerül ez ellen tenni, van amikor nem. Szóval jönnék, beszélgetni ilyen okosságokról. Tapasztalatot cserélni. Nem ígérem, hogy minden nap itt leszek. Hétvégén biztosan nem. De visszaolvasok, és bekapcsolódok ha szabad.

Van egy kedves idézetem:” Mindent szabad nékem, de nem minden használ”

Ez a szabad akaratról + a választás és döntés felelősségéről szól nekem.

Ez a fórum használ, ilyenekről esik szó és ez nagyon klassz.


Na 49,5 nem voltam egysoros, igaz? Ilyesmire gondoltál?


Egyelőre ennyi, bocsi, ha kezdésnek túl hosszú voltam.


Ja és még Gyöngyi azon kérdésére, hogy az emberi méltóság ügyében mit kívánok tenni.

1)a hétvégén jól kialszom magam végre

2) elkezdek rendet tenni magam körül ( nem olyan helyekre gondolok, ahol amúgy is látszik, mert ott rend van) hanem pl a ruhásszekrényekben. Borzasztó gond az öltözködés per pillanat. Nem sokminden van, ami jó rám. Ezeket viszont megpróbálom egy helyre csoportosítani. Külön pedig a motivációs ruhákat, amikbe egyszer majd még bele fogok férni. Ez is egy cél.


Szép napot mindenkinek :D

2009. nov. 13. 07:37

írtuk, hogy jó lenne bővülni,

szerintem olyanok tudnának jól bekapcsolódni, akik tudnak és akarnak magukról mesélni, mert éppen semmi nem jön össze, és egy "csodamódszer"-t szívesen megvitatnának,

illetve olyanok, akik szintén fontosnak pszichés dolgokat, de a gyakorlatba mégis másképp ültetik be (egyébként én is ez vagyok),

szóval olyanok, akik nem egysorosan csevegnek, inkább konkrét témákat boncolgatnak..

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook