Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2009. nov. 18. 12:36

Én részemről az evéssel kapcsolatos kérdéseimre megkaptam a válaszokat. Legalábbis azokra a dolgokra hogy mit, mivel, mikor, mennyit, hogyan.

Én mostmár ezeket elkezdem a legjobb eddigi tudásom szerint a gyakorlatban csinálni. Mert ugye ez a lényeg, hogy ne csak beszéljünk róla, csináljuk is.


Tegye föl a kezét az aki csak azért fórumozik, mert manapság az a divat, hogy mindenki fogyózik, és trendi ilyenekről beszélgetni!!!


Senki??? Nagyon helyes:))) Mert bízom benne hogy azért vagyunk itt valamennyien, mert az életminőségünkön próbálunk javítani, és az evéssel kapcsolatos dolgokat a helyükre rakni.

Gyöngyi meg segít nekünk ebben:)

248. gólyahír (válaszként erre: 241. - Afb21f7623)
2009. nov. 18. 12:33

Igazad lehet mazsi, hogy csak rossz beidegződések dominálnak az étrendemben. Van egy pár ezekből, de már ritkítjuk, nem igaz? :)))Köszönöm a tanácsodat a folyadékfogyasztásra, hogy hogyan csináljam,kikészíteni az orrom elé a mennyiséget. Jó ötlet.


Anyagcsere lelassulásnak több oka is lehet:

-Lehet, mint az idézett részben is volt, bizonyos étel-kombinációk 10-12 órát is tölthetenek a gyomorban.


-Lehet szervi megbetegedés is ( pl pajzsmirigy vagy hormonproblémák) de nem vagyok szakember, erről nem tudok többet


-Lehet a túl kevés ételmennyiség miatt, mert akkor azt hiszi a szervezeted, hogy ínséges idők köszöntöttek a földre, és tartalékoló üzemmódba kapcsol. Még akkor is ha bőven van tartalékod, amihez nyúlhatna.


-Lehet a túl kevés alvás, mert ahogy Gyöngyi is mondta, én is úgy tudom, hogy alvásidő alatt a szervetzetben komoly munka folyik, minden végzi szépen odabent a dolgát, a méregtelenítés, felszívódás, kiválasztás folyamatát, de ha túl keveset alszunk bezavarunk ebbe a természetes önsegítő folyamatba.


Nálam számításba jöhet még az ülőmunka, irodai munka és mellette nincs rendszeres testmozgás. Nem tudom ez nálad hogy van, te pörgősebb munkát végzel-e, azt írtad már hogy tornázni viszont szoktál. Folyadék mennyisége meg abszolút rendben van nálad, szóval más tippem nincs.

Esetleg neked van egy mazsis- verzió, hogy mi lehet az oka? Vagy a fentiek közül valamelyiket elképzelhetőnek tartod magadnál?


Hát, ha jól emlékszem spenótot ettél. Én sóskát szoktam, de nekem attól mindig székrekedésem van. Pedig megfelelő ételtársításban eszem, szóval nem tudom, még a magas vastartalma miatt lehet, mert pl a magas vastartalmú vitamínkészítmények is (pl.terhesvitamínok) okozhatnak székrekedést. De amúgy jóóó, hogy a zöld leveles növényekben sok a vas, és egészséges.

Kelbimbó és társai, káposztafélék engem is puffasztanak. Sőtt engem még a nyers uborka, hagyma, paprika is. Lehet hogy ez meg epeproblémákra utal, nem tudok róla, hogy nekem olyan lenne, de attól még lehet hogy van.


Ja és igen, az alapos megrágása az ételeknek okvetlenül nagyon nagyon fontos. Hasznos tanács és erről még nem is esett itt szó. Én is mindig megfeledkezek erről, és nyelem a kaját "mint kacsa a nokedlit":)) Talán ezen a hibán is segít a méltósággal evés, ha rászánjuk az időt.

2009. nov. 18. 08:08

Puszika!!!!!!!!!!

Felkelni,dolgozni,mert munka vaaaaaaaaaaaaaan:)))))

2009. nov. 18. 05:39
Sziasztok! Jó reggelt, szép napot, jó beszélgetést kívánok mára mindannyiunknak!
245. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 244. - Afb21f7623)
2009. nov. 17. 19:18
Mazsi, egyetértek. Nagyon jól ismerem ezt az érzést. "A maximum a minimum." Ha nagyon durván akarok fogalmazni, akkor azt mondhatom, hogy volt egy olyan szemlélet körülöttem, bennem(???), hogy legálisan csak azért lehet megállni, ha az ember eszik, v. vécére megy. Áh...! Mire jó ez az embertelen hajtás? Az önkizsákmányolás? Mi lehet annak a vége? Sokszor azért ettem, hogy pihenjek. Meg erős akartam lenni. Hogy erőm legyen. Aztán mennyivel jobb lett volna minden szempontból, ha kialudtam volna magam! Meg egy csomó, akkoriban "borzasztóan fontos" dolog így az évek távlatából már semmi értékkel nem bír.
2009. nov. 17. 17:40
Szia Gyöngyi:)))Most járok a fáradtságos résznél....mondtam már azt hiszem,de nálunk csak az a munka,ha már alig élsz...a többi az semmi,ha van jártányi erőd akkor nem dolgoztál.....ezt kell felszámolni!!!!!!
2009. nov. 17. 17:36

Bocs, Mazsi, csak most vettem észre, hogy épp egyidőben írtunk az előbb.

Én azt tapasztaltam, hogy a súlycsökkenésem időszakában a szervezetem időnként "leállt gondolkodni". De már mondtam, hogy én nem csak a súlyt mértem. A könyvemben is van erről szó. Hogy centivel mértem egy csomó helyen magamon körméretet, s ezt összeadtam a kilókkal, s így lett egy nagy szám, amit viszont minden héten csökkent egy kicsit. S abból rajzoltam a grafikont. Én egyébként a heti méretkezést javaslom ezzel a centis módszerrel kombinálva. Mindig szombatonként volt nálam a nagy mérés napja. ÉS minden szombaton valahol kisebb lett a szám. A kiló nem mindig, de volt, hogy a centi maradt és a kiló ment le. Próbáld ki. :)

2009. nov. 17. 17:01

Gólyahír! Köszönöm az idézeteket! :)


Hogy van-e mindenkire érvényes táplálkozási alapelv, azt nem tudom. Ezt a kutatók tudhatják. Én csak annyit tudok, hogy nálam mi működik a gyakorlatban. Én ezt a gyomorégés dolgot azelőtt nem tudtam, erre csak rájöttem, s azóta olvastam erről már sok helyen.


De az egészségnek, így ezen belül a táplálkozásnak is van egy nagy titka.


(És ez megint egy szokványostól eltérő megállapítás lesz, de nem is én találtam ki, ez az NLP-nek, mely egy nagyon kiváló alkalmazott-pszichológiai módszer, az egyik előfeltevése, miszerint: )


„Az alkotott élmények úgy hatnak ránk, mint a valóságosak.”


Gondoljatok pl. a citromra, elég csak rágondolni. Vagy egy vicces helyzetre, akkor is tudunk rajta nevetni, ha csak elképzeljük. De akár a placebo-hatást is említhetném. Úgy jön ez ide, hogy ha azt képzelem valamiről, hogy rossz lesz nekem, akkor az nagy valószínűséggel az is lesz. (Hiszen, hány olyan történet van, hogy emberek már attól produkálnak ételmérgezéses tüneteket, hogy azt hiszik romlott volt az étel, amit ettek.) De ez fordítva is igaz lehet. Nem győzöm eleget hangsúlyozni a dolgaink pszichés oldalát.


„A magunkra fordított gondoskodó figyelem” – a másik, amit mondogatok, mint egy papagáj. Ha figyelek magamra, megtalálom a jó válaszokat.


Egyébként meg sokkal kevesebb árt az örömmel megvett túrós tészta, mint az, amiről a szabályokhoz ragaszkodva kínkeservvel „lekapargattuk” a túrót. Nos, éppen tegnap gondolkoztam el ezen, hogy is van ez nálam. Arra jöttem rá, hogy nekem már nem áldozat, sőt.., pl. kihagyni a rakott krumplit, pedig azelőtt nagyon szerettem..Most kb. 10.000. étel lenne, amit választanék. Pedig higgyétek el, megengedném magamnak, ha kívánnám. És a paprikáskrumplihoz sem kívánom a kolbászt, viszont a káposztasalátát nagyon. (De ha kívánnám, megenném.)


A 90 napos és az általam is ajánlott napok sorrendjének nyilván van valami titka. Én sem tudom tudományosan levezetni. Kezdetben elfogadtam, s nekem bevált. Azt figyeltem meg, hogy súlycsökkenés szempontjából a gyümölcsnap után a húsnap volt a legeredményesebb. Én azelőtt nagy húsevő voltam, s minidig nagyon vártam már, hogy húst ehessek. S gyümölcsnap után ez volt az ajándék. :) Ez is nagyon megváltozott bennem az évek folyamán. Most már szinte csak vasárnap eszem húst. Nem direkt, csak így kívánom. De ha megkívánom, akkor eszem. Mondtam már nektek, hogy a napok sorrendjének tartása csak a súlycsökkentés időszakára vonatkozik. Én már csak egy-egy étkezésen belül tartom a szétválasztást, és azt is az emésztés könnyítése és nem a súlycsökkentés miatt.


Ha jól belegondolunk, az igazi klasszikus magyar konyha sokkal jobban hasonlít az általam ajánlott étrendre, mint azt gondolnánk. Amit általában magyar konyhának nevezünk, az az utóbbi 60 év terméke, melyben egyrészt áruhiány volt az elején, meg nem kis időhiány, mert az asszonyok azelőtt nem jártak dolgozni. És minőségi ételalapanyagokról a tömeggyártottra, a tartósítottra, az ízfokozósra stb. is azóta került sor.)


A franciák meg szinte teljesen így esznek a hagyományaik szerint ahogy én is ajánlom, és nem azért mert fogyni akarnak. De nem is sok francián van túlsúly. És amit még tanulhatunk tőlük: az ételek minősége és az evés élvezete. Van egy jó könyv ebben a témában. „A francia nők nem híznak” vagy valami ilyesmi a címe.


Ahh, én is megint milyen hosszú voltam. Bocs.

2009. nov. 17. 16:19
Kedves Gólyhír,,,Köszönöm a bemásoltakat,ezt érdemes volt idetenned........Én csak röviden annyit tennék hozzá,mármint a kérdésedre...,hogy rossz a beidegződés,a megszokottság dominál az étrendünkben....Ha azon nőnénk fel,hogy milyen jó is a zöldségféle,társítva bármi mással,nem is volna gond....Most mondd meg az ember sokszor gondban van a főzéssel,hát még úgy ,hogy meg is kell válogatni az ételt.Sok helyen leírták,hogy nem tudják megmondani a napok sorrendjének a betartásának az okát,de ez ilyenformán működik.Én azt gondolom,hogy a gyümölcsnap után a szervezet kissé kiürül és ilyenkor könnyebb a húst megemészteni és talán a táplálósága miatt is,Ma azért megint haladtam,egykor megvolt az ebédem a főzelék és este 6-ra tervezem a vacsit.Viszont azt tapasztaltam,hogy fel vagyok puffadva a főzeléktől,vagy a fél sz kenyértől amit ettem hozzá,ez nekem nem jó társítás volt,A folyadékbevitelhez annyit tanácsolnék,akár vizet,akár gyógyteát iszol,készítsd ki azt a mennyiséget amit meg akarsz inni egy nap,hozzá egy 3 dl-es poharat,és igyál...mindíg pohárból.Ha véletlenül üvegből iszik az ember,képes icipiciket inni,mert azt is elégnek találja.Teljesen megszoktam már a folyadékfogyasztásom,amúgy is megittam tudatosan a 2 l,de most,hogy a méregtelenítés van folyamatban ,a folyadékátmosás által,így megszoktam az 5-öt.Pont ma volt a spektrumon a kosztümös diéta ,sorozat most kezdték,de már láttam valamikor pár részt,nem tudom láttátok e,szóval 3 ember a kalóriaszámolósat,3 a csócsárolósat/32x megrágni,3 pedig a fehérjediétát csinálja.Szóval itt is rendszeresen,testmozgással,próbálnak fogyni.Már nem emlékszek melyik diétával fogytak a legtöbbet,de úgy rémlik a csócsárolóssal,mert alaposan megrágták az ételt,ehhez azonban nyugalom kell,idő az étkezésre.Én is megcsináltam a múlt héten,a salátámmal,és kiderült nem rágom meg eléggé az ételt....még 32x-i rágás után is volt rágnivaló,pl,napraforgó,meg a tőkmag.Tehát az alaposabb rágásnál hamarabb telítődik a gyomor.Engem leginkább az izgat,hogy az alapanyagcserét,ill annak a lelassulását mi okozza???A rendszertelenségen kívül???
2009. nov. 17. 11:39

Még az előzőeket kiegészíteném néhány saját gondolattal, kérdéssel is.


Az előbbi idézetek tükrében kérdezném, hogy akkor szerintetek mégis van olyan táplálkozási alapelv, ami egyaránt megfelelő minden emberre, legyen az férfi, nő, gyermek, magyar, eszkimó, indián stb… és ez pont a szétválasztás lenne? Abból az egyszerű tényből kiindulva, hogy anatómiailag az emberi gyomor erre van berendezkedve, így lenne optimális az emésztése mindenkinek?


Az én esetemben egyelőre úgy áll a helyzet, hogy míg az agyammal felfogom, hogy ez így lenne jó nekem, addig a tényleges szétválasztás egyelőre pszihésen nagyobb stressz, mint az esetleges diszkomfort érzet a gyomromban a dolgok összeevése miatt.


Pl miért nem ehetek meg a paprikáskrumplihoz egy pár virslit is? Ez engem bosszant, hogy nem tehetem meg, és egészen addig bosszant amíg végül megteszem. És nem is ég ettől még annyira a gyomrom, bár azt elhiszem hogy ezzel nehezítettem a gyomrom munkáját és magammal szúrtam ki. Szóval ez lehet hogy csak emberi makacsság hogy én így akarom:( Azt gondolom, hogy azt simán tudnám csinálni, hogy délelőtt gyümi, és egy egy étkezések alkalmával szétválasztás:) De azt sose értettem a 90 naposban, hogy a napok sorrendjét miért nem lehetett felcserélni???? Nekem pl a gyüminap után sokkal jobban esett volna egy főzeléknap, mint egyből egy nehezebben emésztődő húsos, fehérjés kaja, mert olyankor hirtelen úgy éreztem magam gyüminapok után fehérjével, mintha vasgolyó ülne a gyomromban. Egy laza főzeléket sokkal praktikusabb átvezetésnek tartottam volna egy másik típusú napba.

Na itt kérnék szépen valami okosságot még erre, s aztán ezt a dolgot nem is feszegetném tovább:)


Másik véleményem, hogy szerintem a magyar emberek zöme nem attól túlsúlyos, hogy magyaros ételeket eszik, hanem hogy azokból 2szer, vagy többször is szed a tányérjára. Állítólag egy emberi gyomor normál mérete akkora, mint ha a két öklömet egymásmellé teszem. És ezt megfelelő minőségű ételekkel is csak 3/4 ed részig célszerű megtölteni, hogy még az emésztődéshez is maradjon hely, mert különben jön a puffadás, gázképződés stb..

És nem attól lesz karcsú akárki, hogy lekapargatja a túrót a tésztáról, vagy a pörköltöt a rizsről. Ettől esetleg csak nem lesznek gyomorproblémái és optimálisan támogatja az anyagcsere folyamatait és nem pedig hátráltatja azt. Gyöngyi, ugye valahogy így van? Laikus megközelítés a részemről, de nekem így látszik picit jobban az alagút vége.


Azt hiszem, hogy 49,5 írta valahol, hogy bizonyos minőségi ételek bizonyos mennyiségei is hízlalhatnak. Szóval igen mazsi, jó ha próbálgatod, hogy mi a sok és mi a kevés, de közben arra is vigyázz, hogy semmi fontos tápanyagot ne nélkülözzön a szervezeted, szerintem 49, 5 és Gyöngyi ettől féltenek, hogy nehogy megbetegedj az egyoldalú zöldségezéstől.


Én megértelek, hogy amíg nem érzel egy módszert sajátodnak, addig nem tudod lelkesen követni, hiába zeng róla más dicshimnuszokat. Viszont itt mindenki érvel, Gyöngyi meg –40 kg eredménnyel végig is járt egy utat. És írod mazsika, hogy te makacsnak tartod magad( s most tőled idézek), ha a villám belédvágna, és nem magad döntöd el hogy odébb kell menni, akkor nem is mozdulsz( valahogy ilyesmit írtál a fórum elején, ugye?) én is makacs, de engem az értelmes érvek meg tudnak győzni, s ha addig rossz irányba mentem megállok, visszafordulok, másként próbálom csinálni. És minden elismerésem a tiéd azért hogy minden nap mozogsz és tornázol. Én sajnos nem. És hogy annyi folyadékot iszol. Én sajnos ezt sem. De már ezekben a dolgokban is fejlődtem picit a 2 héttel ezelőtti állapotomhoz képest.És igazad van, hogy amíg nincs valaki a te súlykategóriádban az nem is igazán tudja milyen az. Én „ csak” 18 kilót szeretnék leadni, és bitang nehéz. De Gyöngyi leadott 40 et, ő nem úgy van itt, hogy itt egy vékony nő, mint most a fényképein látszik. Ő volt a túloldalon is, ő tudja milyen, de megcsinálta, hogy ilyen lett. Bámulatos, és minden elismerésem is egyben. És a tapasztalat jogán szól, nem csak úgy légből kapottan.


Ittlévők, akkor azt leszögezhetjük közös nevezőnek legalább mindannyiunknál, hogy a kötött étkezési idők betartása az senkinek nem árt meg, és kell hogy azokat kialakítsuk??? És közte pedig semmi kalóriatartalmú ital és étel sem, de az étkezési időkben megfelelő mennyiségű és minőségű étel emberi méltósággal elfogyasztva, azaz legalább 20 perc rászánva úgy hogy közben nem fórum hozzászólásokat olvasunk vissza (lásd én tipikus hibám:D) hanem az evésre koncentrálunk, hogy felfogja az agyunk, hogy eszünk, és jóllakunk. És már önmagában ez is hozhat szép eredményeket.


u.i: ismét bocsi a terjedelemért. Lehet hogy mégis túl sokáig voltam csendben 49, 5 :))? Ne okoskodni akarok egyáltalán, vegyétek úgy hogy hangosan gondolkodtam. Nekem már lassan megvannak a kérdéseimre a válaszok, s aztán már nem ígérem, hogy itt untatok bárkit is.

2009. nov. 17. 10:12

Sziasztok!


Gyöngyi mindig is mondogatja, hogy ő nem kutatásokra alapozva étkezik így ahogy, hanem a tapasztalat jogán mondja ezeket. Kedves Gyöngyi, itt van néhány idézet, ami talán tudományos alapon is a te elveidet támasztja alá. Az idézetek egy mesterszakács blogjából valók, szóval bele lehet éppen kötni, hogy mennyire „tudományos”, de ettől függetlenül nekem elég meggyőzőnek tűnik. Ti mit szóltok hozzá? ( A terjedelemért elnézést, de így egyben jobb és nem több hozzászólásra szétdarabolva)


Gyümölcsös és gyomorégéses témához kapcsolódóan:


"Először is: sok magas víztartalmú ételt kell ennünk. Ez nem azt jelenti, hogy igyunk meg nyolc pohár vizet egy nap... hiszen van két természetes nyersanyagunk, amiben eredendően magas a víztartalom. Ezek: a gyümölcsök és a zöldségek. A reggeli felébredés után délig semmi mást nem szabadna ennünk vagy innunk, csak gyümölcsöt és friss gyümölcslevet! A magas víztartalmú ételek kimossák a szervezetünkből a káros anyagokat, mérgeket is. A megfelelő tápanyagbevitellel szervezetünk kevesebb energiát fordít az emésztésre, így másra több energia jut. Az emberi szervezet számára a gyümölcs a legfontosabb tápanyag, ugyanis az agy nem tud működni glükóz nélkül – és a gyümölcs a szervezetben nem más, mint glükóz. Biztos meglepő lesz, de a gyümölcs nem a gyomorban emésztődik! Még csak minimálisan sem! A gyümölcs a gyomorban csak előemésztődik. S míg más étel 1,5-4 órán keresztül tartózkodik a gyomorban, gyümölcs csak 20-30 percig. A szervezet a gyümölcsök szuperfeltöltött vitaminjait és tápanyagait a belekben bontja le, ezért a gyümölcsöt soha sem szabad más étellel együtt, vagy közvetlen más étel után enni. A legkedvezőbb, ha a gyümölcsöt üres gyomorra esszük. (Mondjuk azt, hogy eszünk egy szendvicset és utána egy szelet dinnyét. Mi fog történni a gyümölccsel? Egyenesen a gyomron keresztül a belekbe menne, de a szendvics „feltartóztatja”. Ezért a kettő együtt erjed és savvá válik – ennek eredménye a gyomorégés.) Ha salátát ettél, várj 2 órát a gyümölccsel, ha húst, akkor 4-et, ha pedig gyorsétteremben ebédeltél, az almával legalább 8 órát kell(ene) várnod.

A helyes táplálkozás során bevitt gyümölcs felszabadítja az állandóan túlterhelt gyomrot, ezáltal értékes energiát nyerünk, majd az energiát a szervezetünk tisztításba fekteti be."


Szétválasztásról:


"Az ételeket megfelelő sorrendben kell bevinnünk, hogy azt a szervezetünk könnyen megeméssze. Az emberi gyomor nem arra lett kitalálva, hogy két „koncentrált ételt” emésszen meg egyszerre. Ezért soha ne fogyasszunk húst krumplival, halat rizzsel, inkább együnk zöldséget velük! legmegfelelőbb étkezési kombináció, ha egyszerre csak egy koncetrált ételt eszünk, és ha nem viszünk be fehérjét fehérjével, vagy fehérjét körettel. Viszont egy kombinació az elfogadott: ez pedig a köret körettel.


Két különböző fehérje keverése azért nem ajánlatos, mert a fehérjék különböző karakterek, komplex kompozíciók. Átalakításuknak egyezniük kell az emésztési feltételekkel, ezért egyszerre két fehérje emésztése szinte lehetetlen. A köretek emésztése nem olyan bonyolult, mint a fehérjéké, ezért egyszerre több mint egy köret is ehető.



Testünknek három alapvető ciklusa van, és az egészséges élet alapelve, hogy ezek a ciklusok harmonikusan tudjanak működni. Első ciklus az eltávolítás. Ez hajnali 4 órától délig tart. Lényeges, hogy csak gyümölcsöt fogyasszunk ebben az időszakban. Majd déltől este 8-ig tart a felhasználás - ez az evés ideje. Ha éhesek vagyunk, akkor együnk, betartva az előzökben leírt szabályt a fehérjékről! A feldolgozás este 8-tól hajnal 4-ig tart. Adjunk a testnek lehetőséget az ásvanyi anyagok kivonására, felszívódására és hasznosítására. (A helyesen bevitt étel körülbelül 3 óra alatt kikerül a gyomrunkból, a helytelen táplálkozás során ez elérheti a 12 órát is.) A legmegfelelőbb megoldás, ha az esti evést korán befejezzük, és mielőtt lefekszünk, a gyomrunkból az étel már ki is tud ürülni. "


Még a fehérjékről is egy kis érdekes dolog:


"Az egészséges táplálkozás és a diétázás témakörben a leggyakrabban talán a húsevés és a fehérjék körül vannak kérdőjelek. Úgy látszik, mindenkinek más a véleménye azzal kapcsolatban, mennyi fehérjére van szüksége a szervezetünknek. Pontosabban: még soha nem volt ennyi ember „félreértesülve” valamiről, amiről valójában alig tud valamit.

Az egészséges táplálkozás és a diétázás témakörben a leggyakrabban talán a húsevés és a fehérjék körül vannak kérdőjelek. Úgy látszik, mindenkinek más a véleménye azzal kapcsolatban, mennyi fehérjére van szüksége a szervezetünknek. Pontosabban: még soha nem volt ennyi ember „félreértesülve” valamiről, amiről valójában alig tud valamit.


A kevés fehérje fogyasztásnál ugyanis csak a túlzott fehérje fogyasztás károsabb. Az emberi test, egy nap alatt körülbelül 23 gramm fehérjét „használ el”. Hogy ezt a mennyiséget pótolni tudjuk, havonta körülbelül csak ¾ kg fehérjére lenne szükségünk! Mondanom sem kell, hogy ennél sokkal több fehérjét eszünk. A túl sok fehérjét szervezetünk nem tudja feldolgozni, és a felesleg szervezetünkben lerakódik – ez okozza a túlsúlyosságot…


A fehérjék semmivel sem fontosabbak az étel többi alkotórészénél. Szervezetünknek egyaránt szüksége van vitaminokra, ásványi anyagokra, szénhidrátokra, zsírsavakra, és aminosavakra. Azt is tudnunk kell, hogy a fehérje nem úgy kerül a szervezetünkbe, hogy fehérjét eszünk. A fehérjék az ételekben lévő aminosavakból épülnek fel. Az, hogy megeszünk egy szelet marhahúst vagy egy darab csirkét, és az fehérjévé válik a testünkben, képtelenség. Evés során az emberi test nem képes felhasználni a fehérjét eredeti formájában. Miután a fehérjét megettük, megemésztődik, majd testünk aminosvakká bontja le, és ezek segítségével készíti el a felhasználandó fehérjét. Ebből következik, hogy szervezetünk számára az aminosavak az esszenciális alkotórészek, nem a fehérjék.


Huszonhárom különböző aminosav létezik – ebből tizenötöt a testünk elő tud állítani, a maradék nyolcat viszont az elfogyasztott ételekből kell kinyernünk. Ez utóbbiakat hívjuk esszenciális aminosavaknak. Ha rendszeressen fogyasztunk gyümölcsöt, zöldséget, magokat (például diót) vagy csírákat, akkor szervezetünk megkapja az összes aminosavat, amire szüksége van, hogy fehérjét építsen."

238. afb21f7623 (válaszként erre: 222. - A22d4e01f3)
2009. nov. 17. 08:17

Puszika Mindenkinek:)))

Olvaslak benneteket,de egyenlőre nincs hozzáfűznivalóm...majd ha lesz írok,nem vagyok az a szószátyár fajta..gndolatolvasóak meg nem vagytok:))))sajnos....tudod 49 beszélgetni vagyunk..és nem kritikát hallgatok...beszélgetünk.mindenki elmondja a gondolatait,több ember több nézet:)))Jó,hogy legalább gólya belépett

Amúgy meg lenne egy kérdésem,miért élitek,látjátok a gondolatmenetem negatívnak???A dolgokat az ember mindíg másképp éli meg,ha benne van,vagy ha csupán szemlélő,Te addig amíg nem vagy az én súlykategóriám,addig el se tudod képzelni milyen a -2 kiló lelkileg...Én csak leírom amit gondolok,most ajnározhattam volna magamat milyen jó,de nem azt éreztem ...Az evéssel kapcsolatosan meg kinek és minek hazudnék...mármint a mellé evéssel....tudjátok,negatív véleményezés van...nem tudok érdemben nyilatkozni a felnőttkori elhízásról,mert mindíg túlsúlyos voltam,nem tudom milyen az ha valaki normál testalkatú és úgy hízik el......a hiba bennem van ,tisztában vagyok vele,hogy a több kalóriabevitel oka a hízásnak.A nővérem,aki 1 évvel idősebb nálam,anyuka azt mondta semennyivel nem ettem többet,lehet még kevesebbet mint a nővérem,aki vézna ,sovány kislány volt akkor én miért nem???Most tapogatózom,mi az elég, mi a sok ,és mi a kevés......Az iránymutatás megvan..alkalmazás folyamatban,a reggeli gyümölcs nekem nem probléma,viszont annál nagyobb kihívás időt fordítani az ebédre,,,ez a bukta nálam,az ebéd.Ma lesz spenótfőzelék,kelbimbóval,az este azt főztem,úgyhogy a mai ebéd megoldva,,,

Gyöngyi a könyvet olvasom,majd szólok,ha a végére érek:))))

ja,még valami..nálam a kemény kéz nem válik be,mindjárt ellenállást vált ki belőlem,már mondtam a gondolatot a magamévá kell tenni és akkor hegyeket tudok mozgatni,míg nincs meggyözödés,nincs hit,addig nincs eredmény,addig marad a várakozó álláspont és a magam kis elmélete,és mindez idő,és idő......amiből van bőven.A munkában is ilyen vagyok mindegy kinek van ,kinek nincs kedve dolgozni,ha nekem van akkor ott baj nincs,de ha nekem nincs,az már nagy probléma én bárkit fel tudok húzni,de engemet ,csakis én.....fölöttem a csillagos ég..alattam ,mindenki:))))))))))))))))))

2009. nov. 17. 05:55

Jó reggelt! Szép napot!


49, szerintem jó ez, ahogy csinálod. Hiszen a megoldás bennünk van. A lényeg, hogy észrevegyük. Az emberek nem gyömöszölhetők egyformaságba.

Éppen ez az egyik dolog, ami lelkesít, hogy mennyire érdekes az emberek sokszínűsége. És ebben a fórumban is azért látok fantáziát, hogy több látásmódost, nézőpontot, embert megismerjek.


Biztos vagyok benne, hogy minden célhoz vezet több út is.

2009. nov. 16. 18:39

Gyöngyi! reagálok! (naplóra)

jó a mondás a szabályokról, én is vállalok egy csomót, csak és csakis az ételek szétválasztását nem tettem szabálynak, és a szabály szó helyett jobban szeretem az elveket,

én nagyon sokszor nem tudok ott és azt enni, ami nekem a szabályok betartásához kellene, és ennek örülök, mert különben lehet, hogy megint túlvállaltam volna magam szabályokkal, de a megjegyzés nem ez, hanem:

az ételek szétválasztását nem tartom sem fontosnak, sem célszerűnek, bizonyos ízvilágok elvesztik a varázsukat, ha nem kapják meg társnak azt a bizonyos esetleg nem passzoló másik ízt...

és van helyette egy jó elvem, amit nem ismétlek, mert már 100-szor leírtam, és valószínűleg elég hasonló módon raknánk tele a tányérunkat a legtöbb esetben, csak én néha mégis kombinálnám azokat a bizonyos összepasszoló ízeket.


a gyümölcsnapokról és a víznapokról most nem teszek megjegyzést, mert lehet, hogy azokat megpróbálom, kiváncsiságból, hétpróbából, nem tudom...szeretem a kihívásokat, saját elhatározásból és nem kötelező és vállalt szabályként..... ameddig nincs meg az álomsúly finomítok az elveken és a gyakorlaton....

laborszerű dolgokat nem vállalok, noha nagyon hiszek a kcal.számolásban, de én nem vállalom, nagyon hiszek a szétválasztásban, de egy életen át nem fosztogatok (magamat), szóval finomítok, pontosítok, de még nem tudom, mikor és mit, csak egyet: lassan és fokozatosan!

:-D

235. a22d4e01f3 (válaszként erre: 233. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 16. 17:58

persze, hogy átjött.........

csodálnám, ha bárki mást mondana........

234. a22d4e01f3 (válaszként erre: 232. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 16. 17:56
:-D
2009. nov. 16. 16:51
Örülök, hogy „átjött” az elhivatottság. Mert tényleg ez van bennem. Ez az „ideális testsúly tantárgy” a tanári hivatásom része lett. De egyáltalán nem kell, hogy mindenkiben kialakuljon ehhez hasonló. Nem lesz mindenki angoltanár, aki megtanul angolul. De vannak, akik ezt a hivatást választják. :)
2009. nov. 16. 16:42

:D elérni még csak-csak, de megtartani! :D


Jaj, van valami, amire ezt mondják általában és nem jut eszembe...! hogy nem megszerezni, hanem megtartani a nehéz...

231. a22d4e01f3 (válaszként erre: 230. - Gólyahír)
2009. nov. 16. 16:31

álomsúlyunkat elérve valószínűleg nem sokan maradunk, ahhoz már elhivatottság kell, mint ami Gyöngyiben meg is van!

én nem hiszem, hogy fent tudom majd tartani azt az erős érdeklődést, ami addig bennem van, amíg meg nem oldom az összes ehhez kapcsolódó feladatot vagy problémát vagy hülyeséget..

2009. nov. 16. 16:26

Óóóóóó, már ilyen sokminden írtatok. Alig győzök viszaolvasni:) Jó ez így mondjuk.


Nem akarok ma válasz nélkül elmenni, így csak gyorsan és röviden most, s lehet hogy holnap még kiegészítem.


Gyöngyi, köszönöm szépen a válaszod, így teljesen érthető, és helyre került az, amit eddig nem értettem :) Nálad ez így teljesen jól működik, így érzed optimálisan magad, ez segített a gyomorégésen, ez hozta meg a súlycsökkenést illetve + az hogy pszichésen felkutattad a háttérben lévő dolgokat, okokat, ami szintén mindenkinél más lehet.


49,5

igen, én több mint 1 évig nem fórumoztam. S most nem azért írok sokat mert kiszabadult a palackból a szellem:) hanem mert itt érdemesnek tartom a beszélgetést. Tudom te még friss tag vagy. De hidd el, ki lehet ám ábrándulni a fórumozásból. Pl ha megfigyelted mindig akad olyan a fórumokban aki beleköt a másikba. Vagy egyszerűen már lerágott csont a téma, és ahogy te is írtad, betölti egy idő után egy adott fórum a szerepét, küldetését.

Vagy pedig átcsap olyanba ami abszolút nem is kötődik az eredieti témához, pl gyerekekről, családi személyes dolgokról kezdenek el csevegni. Ami nem rossz éppen, csak én most itt konkrétan jobban örülök annak, ha maradunk az eredeti témánál.


Ez most itt még nem unalmas:) Még mindig jönnek új gondolatok tőletek, amik hasznosak.Más más szemszögből, de békességben megférve egymás mellett. És pont ez tetszik itt.

Köszönet érte mindkettőtöknek.


Egyelőre most ennyi.

229. a22d4e01f3 (válaszként erre: 227. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 16. 16:14

és ez pedig a megoldás!

agyilag nem mindenki bírja a fogyókúrát egész életen át, de ismerjük be, van, aki bírja, szép vékony, vagy éppen jojozik.

én is odajutottam, hogy új utat keresek!

és én is abbahagytam a fogyókúrákat!

innentől kezdve pedig egy-két gyakorlati részletkérdésben vagyunk mások, ízléseink különbözőségéből fakadóan.

Én viszont tényleg köszönöm, mert mindig nagyon hiteles egy élőpélda arra,. hogy jó, amit gondolok, ugyanis nem olyan könnyű ám abbahagyni egy fogyókúrás életfelfogást....

még én sem tudom pontosan, hogyan és mennyi idő alatt érem el az iedális álomsúlyomat, emiatt kellett az a sok tudás, amit írtál, és a hiteles élőpélda..:-D

most már tényleg eltántoríthatatlan vagyok.

228. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 226. - A22d4e01f3)
2009. nov. 16. 16:13

49, értem, és nem is kell erőltetni, ha nem kívánod. Nem vagyunk büntetésben! :D


A gyümölcsreggeli egyébként sem a szétválasztás része. Vannak olyan szétválasztást tanácsolók, akik ezt pl. nem tanácsolják. Pl. Ursula Summ.


A gyümölcsöt reggel is, és gyümölcsnapon is gyümölcssaláta formájában eszem. Meg néha - főként télen magokkal és aszalt gyümölccsel. Pl. ettél már diót aszalt fügével? ohhhh! :)))Többek között azért szeretem ezeket (gyümölcsöt, aszalt gyümölcsöt, magokat), mert fenségesek. Csak le vannak nyomva a nass kategóriába. Nem értékeljük őket eléggé. Pedig a legtisztább táplálékok. Csak szegényem a "csak gyümölcs" kategóriában senyvednek. De ez nem rábeszélés! Egy kicsit sem. Mert a megoldások belülről kell, hogy jöjjenek.

Ez inkább csak egy más szempont, új szín szeretne lenni a térképen, amit a gyümölcsök világáról rajzoltál magadnak. :D

2009. nov. 16. 16:05

49! Ah, köszönöm! :D

Az egészen biztos, hogy akkor nem áll le a fogyás, ha kevesebb kalóriát viszünk be a szervezetbe, mint amennyit az felhasznál. (Lásd lágerek.) Én abban nem vagyok biztos, hogy az egyes kidekázott fogyókúrák nem tartalmaznak annyi kalóriát, mint ami alá képes menni a szervezet felhasználásban. De ez nem is érdekes számomra, mert én eleve a fogyókúrát, mint olyant ellenzem nagyon. Már a neve is rossz.


1. A fogyás nem túl pozitív szó, valaminek az elvesztését sugallja, és veszteni azt nem szeretünk. A célokat pozitívan érdemes kitűzni. Ne arra koncentráljunk, amit el akarunk veszíteni, hanem arra, mait meg akarunk szerezni helyette! Ez hasznosabb.


2. A kúra szó betegség meglétére és egy időszakos változtatásra utal. Van valami baj, az igaz, de nem maga a túlsúly az, hanem amit jelez, amire fel akarja hívni a figyelmet. A fogyókúra meg csak a jelre koncentrál. És ez akár életveszélyes is lehet, mint fájdalomcsillapítót szedni a vakbélgyulladásra. A kúrának van eleje és vége. Ha egy ideig csinálunk valamit, aztán meg ugyanazt, mint előtte, akkor nem kell csodálkozni, ha oda jutunk, mint korábban. Ugyanazon az úton ugyanoda jutunk.

226. a22d4e01f3 (válaszként erre: 224. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 16. 15:53

értem, nem tudtam, nem olvastam erről...

de a reggeli nyugtató étkezésről nekem nem a gyümölcs ugrik be,

az is igaz, hogy a kedvencem: alma!

egyszerűen, nem reggel kívánom, az már megint egy szabály lenne, amit betartok! aztán egyszer, talán jó sokára csak, megszegem...és bánt..

nem! inkább nem vállalom

én mindig azt teszem: tudok nemet mondani, amit vállalok, azt úgy érzem tudom biztonsággal tartani, emiatt vállalom.

225. a22d4e01f3 (válaszként erre: 223. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 16. 15:48

4. az önmegtartóztató fogyókúrák fogyasztanak, biztosan, tuti, fix.

ebből lehet valaki anorexiás,

és még az is fogy,

akár a halálig.

tuti, a fogyás sosem áll meg!!

elrontjuk a fogyókúráinkat!

mazsi, ezt neked is üzenem!

a fogyás nem áll meg! csak legfeljebb kicsit nem mutatkozik a mérlegen, de az halad folyamatosan!

ha valaki nem fogy, akkor az nem fogyókúrázik!

ha meg hízik, akkor sokat eszik! csak nem tud róla, észre sem veszi....

és itt jön be a psziché


én mondjuk azokkal a női egyedekkel tudok legjobban beszélni, aki hasonló hozzám,

mert én annak értem meg legjobban a céljait, ötleteit, fogyókúráit, rontásait, igényeit, stb!

én azonak írtam leginkább

vannak más esetek,

te Gyöngyi, szerintem mindenkihez szólsz!

én inkább a hozzám hasonlóképpen "hülyékhez":-D

bocsánat a szóhasználatért

és szerintem Krisz is inkább az ilyeneknek tud segíteni

Gyöngyi, mindenki felé nyitott:-D

2009. nov. 16. 15:48

49, nagyon sokban hasonlóan gondolkozol, mint én. A szétválasztást én sem laboratórium módon gondolom.

A rántott húsnak van bundája, eszem kocsonyát, és azt nem tudom megenni kenyér nélkül, de mivel nem azzal laktam jól, arányaiban nem sok a szénhidrát.

Teszek sajtot én is zöldségételre, tejfölről nem is beszélve. De pl. Hay szerint, akit talán a szétválasztás atyjának lehet tartani a magas zsírtartamú sajtok, tejszín nem is a fehérjék, hanem a zsírok közé számítanak, a zsírokat meg semlegesnek írja. (Itt a kalóriákkal érdemes vigyázni.)


A gyomorégésről:


Van egy téves nézet, miszerint az marhatja a gyomrunkat, amit megeszünk. Ez nincs így. A gyomrunkat a gyomorsav marja, ami sokszorosan savasabb, mint a legsavasabb valami, amit képesek lennénk lenyelni. (Olyan savas dolgot, mint a gyomorsav, képtelenek lennénk lenyelni.) Akkor ég az ember gyomra, ha túltermelődik a gyomorsav. Az meg akkor termelődik túl, ha valami megemészthetetlent érzékel a szervezet (az agy) gyomorban. Mert akkor csak küldi, küldi az emésztőanyagot. Sokszor az idegességtől keletkezett, görcsbe rándult gyomorfal izomcsomóit is megemésztendő dolognak érzékeli. Ezért van, hogy olykor az idegességtől is gyomorégést kapnak emberek.

223. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 220. - A22d4e01f3)
2009. nov. 16. 15:26

1. igen!!!


2. is, de van olyan túlsúlyos ember, aki soha nem fogyókúrázott.

A túlsúly nagyon sok mindennek lehet a következménye. (Azaz tünete.) Fizikai szinten persze annak, hogy több kalória kerül a szervezetünkbe, mint amennyit az felhasznál. Csak a kérdés az, hogy miért kerül be több, vagy miért nem használja fel a szervezet, amit bekerül vagy miért nem üríti ki. (Mert az is van ám, hogy bekerül ugyan, de nem használja fel. (Ez az érem másik oldala -láttam már ilyent is! Miért? Miért? - Nos, itt jön a pszichés tényező! )


3. Igen, is.


4. Biztos, hogy nem állna meg? Én ezt nem jelenteném ki egyértelműen. Átkódolódik... (psziché!!!)


5. 100%-ig egyetértek! :)

2009. nov. 16. 15:22

mazsinak nincs kedve több kritikát meghallgatni, azt hiszem

pedig az szerintem fontos!

építő kritika persze, csakis, de a legszigorúbb fajtából!

egyetértésre, bólogatásra nincs szükség szerintem, mert nem az vezet célra,

mégcsak megértésre sem.

én legalábbis,

ha változást várok, kemény kezekre vágyok :-)

/de mások vagyunk../

221. a22d4e01f3 (válaszként erre: 219. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 16. 15:20

végülis válaszoltál szerintem mindenre.


én a szétválasztást másképp gondolom.

nem választok szét,

de a tányért felosztom, és én is párolt/nyers zöldséget teszek kb. a 2/3-ára

de az 1/3 szabad,

ma én is roston csirkét ettem, nem ettem hozzá köretet, csak salátát és pirítóst,


végülis ezt a szemléletet burkolja a testkontroll és a 90 napos is, azt akarja elérni, hogy több legyen a zöldség, és ilyen szabályozással éri el,

én meg nem így mondom, így kerülhet a tésztára sajt, vagy a pizzára sonka, de nem azzal lakom jól, hanem, amit mellé fogyasztok=

nekem ez a módszerem!


reggeli: édes ízek és kávé-/capuccino-csodák

ha már gyomorégésről beszélünk, akkor a reggeli gyümölcs nekem egy kicsit merész lenne, azzal emiatt nem értek egyet

nekem a gyümölcs az uzsonna része!


az összes többi elv tetszik, illetve használom, csinálom, hiszek benne!


nem, mégsem, gyümölcsnap és víznap= a jövő titka, egyelőre nem gondolok rá...:-))

220. a22d4e01f3 (válaszként erre: 214. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 16. 15:14

igaz, igaz, igaz és igaz!

természetesen!


de én azt is igaznak tartom:

1. a túlsúly következmény

2. annak a következménye, hogy megkínoztuk, meggyötörtük magunkat egy újabb fogyókúrával, amiben éhesek voltunk

3.azért érhető el a legtöbb módszerrel siker, mert kevesebbet eszünk, mint amennyit felhasználunk, és ezt az elején bírjuk, feldob a gyors eredmény, egy katartikus élmény a fogyás

4. de aztán kifárad a szervezet, bár a fogyás nem állna meg, de már nincs erőnk és idegünk kivárni a következő doppingadagot és megadjuk a testnek, amit követel!

4. a tartós eredményt a magunkra fordított OKOS FIGYELEM hozza meg!


:-))

kérem a hozzászólásokat


de ! valószínűleg sokfélék vagyunk, és sokféle hibát ejtettünk.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook