Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

159. a22d4e01f3 (válaszként erre: 157. - Afb21f7623)
2009. nov. 11. 10:16

veled nem könnyű, mert a hibát keresed

kérlek a jót keresd!

kétféleképpen lehet élni!

1. kritizálod az adott helyzetet, lázadsz, és szidod a rendszert, bosszankodsz, dühöngsz, elkeseredsz, megvigasztalod magad, erőt gyűjtesz, mérgelődsz, szidod a körülményeket, stb


2. elfogadod az adottságokat, azzal nincs dolog,nem is szánsz rá időt, mármint arra, hogy értékeld, egyszerűen alapnak veszed! kész. és arra építkezel, úgy hogy megfeleljen az alapra!


munka: örülj, hogy van! munkanélküliségről most ne beszéljünk, elveszi ugyanis az életkedvet.


fárasztó munka= alap

sokat kell aludni, rendszeresen kell enni, szervezni kell a szabadidőt


nem lázadni mazsi, mert az elégedetlenség boldogtalanná tesz!


de ha továbbra is világfájdalom akarsz lenni, akkor én tényleg feladom!


ez ugyanis belül dől el, és nem a körülmények tesznek világfájdalommá!

megfigyeltem, és biztos vagyok benne,


ha akartál változni, jól veszed ezeket a mondatokat,

ha nem, akkor nem!

158. a22d4e01f3 (válaszként erre: 154. - Afb21f7623)
2009. nov. 11. 10:10

ha ennyire napi szintű és hangos a sok a bántás, akkor legyen máltóság alapon egy realció!

vállald magad! a következő képpen:

ha szól valaki hozzád döbbents meg azzal, hogy válaszolsz neki:

"tényleg igaz, nagyon sokat ettem, tudom, hogy nagyon meghíztam, de megváltozom." és egy nagy mosoly

a többi "na persze, hisszük, ha látjuk" rekaciókra már nem kell további válaszokat kitalálnod!

kérlek, ne maradj szótlan, grimaszos céltábla

én is kiváncs vagyok a reakciókra

megdobnak kővel dobd vissza kenyérre

csak próbaképpen!

2009. nov. 11. 10:07
tudod min is kellene változtatni????a munkán,azon legföbbképpen,hogy legyen idő ÉLNI...sajnos vilásg életünkben a munka töltötte be a főszerepet így van ez most is,,,nálunk az amit egy nőnek a feladata megcsinálni az nem munka,,,az csak úgy van annak meg kell lenni,,,most is azt érzem ,ha nem vagyok hulla,nem is csináltam semmit,sajnos ezt érzem,,,azért mondom,eszel agy jót ...és bírod,,,,tudom azt mondjátok minek dolgozni,ha azt nem élvezzük ,nem tudom,nem tudom hogyan lehet kitörni a abból,hogy a megélhetés mellett az egyén is előtérbe kerüljön.....Tudni kell nemet mondani,még ha gyűlölnek is érte,nehéz és nem is lehet belelátni más életébe,a mozgatórugójába............ha lehetne pénz nélkül élni........nem kellene fizetni a számlákat.......nekem csak annyi kellene,hogy elég legyen mindenre,nem akarok multi lenni,csak átlagos,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
156. a22d4e01f3 (válaszként erre: 153. - Afb21f7623)
2009. nov. 11. 10:05

az önelfogadás most kezdődik!

eddig nem okosan tettél magadért, eleve kudarcra ítélten

ezt talán is te is érezted!

most másképp csinálsz majd mindent

és folyamatosan egyre több párod lesz

ez egy folyamat

kicsit sokáig nem indultál el, vagy rossz irányokba...

de most már nyugi!

155. a22d4e01f3 (válaszként erre: 152. - Afb21f7623)
2009. nov. 11. 10:02

akkor most én kőkeményen lecseszlek!

elengedni a fájdalmat!

ami fáj, az mindig az a rész, amennyiben te egy beszólást találatnak és igaznak érzel!

innentől ha beszól valaki, elmosolyodsz magadban: hála ég, már nem igaz! hála ég, már teszek magamért!

sok jó ember van! aki rossz, vagy nem rossz, de éppen bántó= az az ember boldogtalan!

ha téged bánt valaki= tudd, hogy az a valaki rosszul van, magával van rosszul, nézd meg, lásd meg, és bocsáss meg neki! ne mondd el neki, de magadban egy mosoly magadnak, és a tudat, hogy te már több vagy ennél, teszel magadért, jól érzed magad a bőrödben (emiatt nem bántasz másokat!).

és felülemelkedsz ezeken a nem fontos napi apróságokon

praktikus tanács: odamenni, ahol kedvességet kapsz!

pusz

2009. nov. 11. 09:55
És egyáltalán ,tudod te egyáltalán milyen ha nem a szemedbe néznek,hanem nézik milyen dagadt vagy????Meg odajönnek és röhögnek,jó sokat eszik mi?????Azért ilyen jó kövér,,,a kereskedelemben dolgozom,minden nap megtapasztalom az emberi mocsokságot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!És ennek nagy részét a szintén túlsúlyosok mondják,nagy igazság a más szemében a szálkát....
153. afb21f7623 (válaszként erre: 150. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 09:51

Mindjárt elolvasom a többi részét is,,,de reagálnék az elejére,,,,,,,,,,,

Nem jól látod a dolgot,,kicsi vagy ,kis aranyos,be kell iratni az ovodába,,komolyan nem voltam csúnya gyerek sem,,,,de mikor megrugdosnak,ütnek ,vernek,nem akar a többi a párod lenni,mert neked zsíros a kezed,akkor hogy is van az önelfogadás??????

152. afb21f7623 (válaszként erre: 148. - Afb21f7623)
2009. nov. 11. 09:48
Ja még valami,tavaly elkezdtem építkezni,nem tudom írtam e már,na mit is gondoltok mi volt a válasz az építkezésre????Minek az neked,hisz senkid sincs,,,én egyedülállóként nem kaptam meg a hitelt,hiába...ez van,de ha az ember egyedül él ,van már nem járthat neki semmi???????Terveztem gyerekszobát,mindent,minek??????hisz nincs is gyereked,,,,mondjátok lehet így élni,mi vagyok én egy olyan aki senkinek se kell?aki nem érdemel semmit,hát ezt gondolják...komolyan????????A keresztanyám azt mondta ..olyan vagy mint nagyanyád,és ezt nem jó értelemben....a szívem szakad meg sokszor ahogy néznek...elítélően,,,,nézik a hasamat,pedig arányosan vagyok kövér,annyira nem vagyok undorító!!!!!!és különben is nem kell rámnézni senkinek sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Na most megint beforgatom magam,,,de nem hagyom ezt se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Egy kövér ember nem ember????Hány csontkollekció emberileg nulla????hány ,és hány van aki gebén is dagattnak látja magát hány????és éhezik?????én meg meg vagyok döbbenve ,istenem ezek az emberek csinosak ,szépek miért teszik tönkre magukat,kinek akarnak megfelelni ,egy férfinak aki villoghat velük???????Megnézném én hány férfi szeret csontot fogdosni az ágyban,,,de ezt titkolni kekk,mert minden a csontvázakról szól.......ha vennékl ruhát,teeeeeeee,mit akarsz????és ezt kaptam akkor is amikor 78 voltam,miért kell embertársainkat bántani,Minden ember boldogtalan,elégedtlen????Hiszen,ha valakinél minden rendben van az nem azt nézi hogy bántsa a másikat,mert elégedett!!!!!!!!!!!Nekem erre nagyon-de nagyon jó példám van...az emberi gyarlóságra,,,,,nem is beszélek az illetővel 2 éve....és mindíg eszembe jut,hogy ennek a nőnek milyen jó,hogy nem adtam ki magamat....pedig 10 éve ismerem,nem tudnátok olyat kérdezni,amit nem tudnék róla....és mégis azon percen ellenem fordult,mihelyst elhagyta a férje...és mit gondoltok miért tette velem azt amit????:azt mondta:neked se legyen jobb mint nekem,szóval gondoltam nem veszem fel,de lelkis vagyok,ki kell beszélnem,ill beszélni kell róla,jó jó az ember azt mondja,hogy a keserűség beszél belőle,de mégis a kimondott szavak,,,,,,,,,,,,,vissz-vissza csengenek......
2009. nov. 11. 09:44
rizs? = gyorsrizs olaj nélkül :-))
150. a22d4e01f3 (válaszként erre: 148. - Afb21f7623)
2009. nov. 11. 09:41

van arra egy jó mondat, hogy egyesek azt hiszik, hogy mindenki ővelük foglalkozik, őket nézi, minősíti, de a szomorú valóság az, hogy mindenki el van saját magával foglalva, és egyáltalán nem figyel másokat. És azok az egyesek csodálkoznának, ha megtudnák, mennyire nem érdekli az ő sorsuk a másikat. :-)

Nem, mazsi, itt egyetlen ember ítélt el téged, aláz meg téged,és ez te magad vagy!

és amilyen a kisugárzásod, azt fogod másokkal is láttatni, pontosan azt látják meg, amit te érzel, aki szépnek látja magát, az másokkal is elhitetteti ugyanezt, neked azonnal arcot kell váltanod: egy olyan belülről boldog, harmonikus és vidám egyéniséget mutass!, akin ezt veszik észre legelőször, hidd el nekem, egy kedves mosoly minden kilót feledtet -ez a legelső időkben pont elég!

Meg kell tanulnod szeretni önmagad,

azzal, hogy változtatsz, és folyamatosan változol, és elnyered azt a formát, amit szeretnél mi hiányzik még belőled? miért vagy ilyen nagyon undok???? mondd meg!

nem hiszel magadban? vegetatív hiányaid vannak? egy állandósult alultápláltság? az éhes ember nem tud mosolyogni....

te teszed magaddal!

szeresd magad!

méltóság: nem alárendelni magad, mindent megadni magadnak, tiszteletet, szeretetet, hitet! hinned kell magadban! esélyt, időt, energiát, alvást (kénylemes ágyban), ételt (a legfinomabb fajtákból és annyit, hogy jól is lakj vele!)

m eg kell tanulnod ételt választani, tányért teletenni, jóízűen, boldogan, lelkiismeret furdalás nélkül enni!

A fenébe mazsi, neked kell kiszabadítanod magad abból a börtönből, amibe zártad magad!

az, hogy hogyan lesz jó, boldogító, kielégítő és mégis fogyasztó az az étkezés, hidd el, Gyöngyi módszere jó lesz! én is változtattam rajta- a magam számára, 4-szer eszem, még gyümölcsnapot, víznapot nem csináltam, lehet, hogy nem is fogok....bár, ez nem biztos, az ember később ügyesebb lesz, fejlődik,

nem gyümölcsöt reggelizem,

mégis úgy érzem, nagyon hagyatkozom Gyöngyi elveire, és a másik kedvencem Kriszcsike, talán Gyöngyi kicsit elméletibb tanácsokat ad, és Kriszcsike konkrétabban a gyakorlati hibákat és elveket mondja, nekem bejött mindkettő, olvasgass tőlük, és alkalmazd!

lassan, egyesével.

a 3 hónap nagyon drasztikus volt, én ebbe nem merek beleszólni, hogy mikor hagyd abba, de talán fokozatosan is rátérhetsz arra az életmódszerű étkezésre, írtad, hogy a húst könnyen saláta mellé teszed, de a többit?

a párolt zöldség nálam vízben, sóval, esetleg fűszerekkel megy, tehát nem lesz több a kcal.értéke, noha nem számolom,

írtad, hogy rizs, tészta?

én pl. a rizshez teszek gombapörköltöt, vagy karfiolpörköltöt.... só, víz, pirospaprika, fekete bors, petrezselyem.... esetleg lepirítom..teflonban, olaj nélkül, ez elég sovány technika.... ennyire talán nem is kell minimalizálni

vedd a tányérat és oszd fel! az elég lesz

de ez már megint mind gyakorlati kérdés!

ma gondolkozz el azért, hogy emberszámba vehetnéd magad....

149. a22d4e01f3 (válaszként erre: 147. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 11. 09:21

Igen! Egyetértek, teljes mértékben!

Abban is, hogy tegnap éjjel köpni-nyelni nem tudtam, mert mazsi szerintem is olyan súlyos gondolatokat írt, amikre én is fogok még reagálni!

és én sem tudtam hirtelen egy mondatban egy jó választ adni. Annál hosszabb, többlépcsős ez az egész.

Mazsi, ez egy szép kis út lesz, apró lépésekkel, apró feladatokkal, apró sikerélményekkel, de mivel folyamatosan haladsz, emiatt mégis hamarabb célba érsz, mint azt gondolnád!

Az első legyen a méltóság!

én is írok még hozzá!

2009. nov. 11. 08:18

Szervusztok........

Hol és mikor kezdődik az emberi méltóság......ki tudja,nehéz félretenni 33 évet a sok megaláztatást,bántást.....a anp mint napi harcot,hogy félelemmel menjünk,hogy megint belénkrúgnak.El se hinnéd milyen büszke vagyok ,feltartott fejjel járok,és hogy valójában ez álca????palástolom vele a bennem élő érzéseket,talán ,igen......Szerethetem magamat????nem tudom,megérdemlem????azt sem tudom,hiszen az életem perpillanat 0-van,egy picit talán,de csak talán.3 hónappal megelégeltem,mi vagyok én.....feláldozom magam a közösségért,a családomért.Nekem nem jár semmi???Kis nyüzsi vagyok,szeretek mindent tudni,mindenben benne lenni.Most meg ,kit érdekel,kit izgat,csinálja mindenki ahogy tudja,,kicsikét lelkiismeretfurdalásom van,de kit érdekel.....Érdekel az valakit mit érzek???mi fáj????érdekel valakit,hogy 33 évesen nencs saját családom,gyerekem???Hát neeeeeeeeeeeeeeeeem.El vagyok könyvelve,mint szánalmas ember,aki minek is vágyik párr hiszen TEEEEEE,ugyan már:::::::elnézést ezért....de rohadjon meg mindenki,most ezt gondolom....azért is megmutatom,hogy igenis lesz családom,lesz gyerekem.Pillanatnyilag meg tudom tenni,hogy a hét pár napján magammal foglalkozom,megcsinálom a kötelességem,azonkívül SEMMIT DE SEMMIT AT ÉGEGYADTA VILÁGON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Meditálok,tornázom és kóricálok az interneten és gyűjtögetem az információkat,és szelektálok......Elhagytam a barátom....új életet kezdtem,,ez egy más élet innen csak minden jobb lehet.Az elmúlt 33 évem meg se történt velem,se szórakozás se nyaralás,,,,még nyaralni se voltam életemben se....nem, baj...ez ellen is teszünk....

2009. nov. 11. 06:26

Jó reggelt! Szép napot mindenkinek.

Mazsi, nagyon komoly dolgokat írsz. Most reggel nincs annyi időm, hogy válaszoljak, de délután jövök, és elmondom, amit gondolok.

Előlegbe csak annyit, amit már mondtam tegnap: A legfontosabb, hogy gondoskodó szeretettel figyeljünk magunkra. Az az emberi lény, aki te vagy, az van elsősorban rád bízva ezen a földön. És ő (azaz te) egy csodálatos, egyedi és megismételhetetlen lény. Szegényebb lenne nélküled ez a világ. Tehát, a magadra fordított idő fontos. Az emberi méltóság része. Nem munkagépek vagyunk. De még egy munkagépre is kellő időt szán a gazdája, elviszi szervizbe, karbantartja, feltölti üzemanyaggal. De mi nem gépek vagyunk. Az evésnek is méltósága van. A testünket tápláljuk a Föld termésével, az emberi munka gyümölcsével. Ha nem érezzük az emberi méltóságunkat, akkor miért hajtjuk magunkat? Akkor miért akarunk egyáltalán bármit? Vagy talán csak annak jár az emberi méltóság is aki elég szép, elég jó, elég gazdag, elég híres? Neeem!!! Az minden egyes ember elvitathatatlan alanyi joga!!!! És nagyon fontos: Az emberi méltóság ott kezdődik, hogy mi magunk megadjuk magunknak. Belülről fakad. Ha csak mástól várom, ha egyáltalán mástól várom, az tévút. Hogy várom el mástól hogy szeressen, elfogadjon, ha én nem vagyok képes szeretni, elfogadni magam? Hogyan vagyok képes mást szeretni, elfogadni, ha magamat sem tudom? Csak az érdemes a szeretetre és az elfogadásra, aki elég szép, elég jó, elég híres, elég gazdag? NEM! Minden ember!

Mazsi, ezt gondold végig: Megérdemled a szerető gondoskodást! Az az ember, aki ott legbelül van... mindegy, hogy mi minden rakódott rá..., hogy mi bántás érte...

Szóval a mai napra javasolt elgondolkodni valóm az emberi méltóság. Mit szóltok ehhez? El tudjátok fogadni, hogy ennek a fórumnak a témája itt kezdődik? ... hogy a házépítést is az alapoknál érdemes kezdeni?

146. afb21f7623 (válaszként erre: 145. - A22d4e01f3)
2009. nov. 10. 23:49
Neked is jó éjszakát:)))
2009. nov. 10. 23:29

nem, értelek, mazsika!

jó, hogy megírtad...

tudom, hogy váltottál egyet, egy nagyot, 3 hónapja,de az nem a végleges!

már én sem beszélnélek a számolásra!

a tányér az tányér, majd azt megnézed, felosztod, és lesz egy kisebb fele, meg egy nagyobb fele!

a szétválasztásnak nagyon sok fajtája van, szerintem ne vedd túl szigorúín, viszont azt életed végéig tartsd!

kaját elkészíteni és enni kell! nem sajnálni rá az időt! majd fog ez neked örömet okozni később.

fogyj még egy kicsit, de utána engedd el a fogyáshoz kötődést! olyan életmódot kell kitalálni, amivel tuti a fogyás, és kész, mindegy mikorra, ha 1 év 1 év, ha 2 év 2 év

közben úgyis látszani fog,

szerintem ebben óriási tapasztalata van Gyöngyinek, aki még ma is fogy!

és ne görcsölj! bízz a módszerben! majd, amit követni fogsz! és nyugi! és jó éjt!

holnap beszélünk...:-D

2009. nov. 10. 22:59

Na most pont úgy teszel,mint aki nem itt van:((((hát nem az életmódváltáson vagyok???????

A jövő héten 3 hónapja!!!!!!!!!!!!

Szóval az én 0.pontom a többszöri étkezés,,,az egyet felváltottam 5-el,és ehhez tartanom kell magamat,mert leáll az anyagcserém,,,,

Tehát ezzel megvagyunk,a reggeli gyümölcsevésem ,szintén megvan,mindegy hogy most almát ,sárgarépát,vagy körtét eszem

Nos a többi étkezést úgy osztom el eszem amikor korog a gyomrom,és keveset,mert hamar megtellik

a zöldségevésem is beállt

most az eldöntendő kérdés továbbra is az,hogy egyem mindenhez zöldséget és válasszam szét a tápanyagokat,válasszam a szétválasztás azon formáját,hogy napi szinten működjön a szétválasztás,vagy csináljam a napszakok szerintit.....és én ezzel indultam el a legelején is,és még most sem tudom,semmivel nem vagyok okosabb mint voltam,hiszen a szétválasztó diétát szeretném csinálni,csak még most sem tudom kivitelezni.................a nyers zöldség hússal az oké...de minden más,,,nem tudom,nem tudom azt se,hogy ha megpárolom a zöldségeket,akkor azzal hogyan változna meg a kalóriabevitel,,,,de számolgatni nem akarok,nekem arra nincs időm,,,tudom,tudom ,azt mondjátok arra van idő amire szánunk,,,,,nem akarok több időt szánni az evésre mint amennyi feltétlenül szükséges......Most is azt mondom,egyszer jóllakni,és nincs gond,,,egy szál se,úgy kell mondani magamnak egyél már valamit,nem megy egyik percről a másikra.Akkor a másik,hiányzik az ,hogy akkor mikor félhulla vagyok ne egyem valamit valami olyat ami hírtelen energiát ad,,hogy bírjam,,,ehelyett megy az alma,továbbá hiányzik az is hogy mikor ideges vagyok,depressziós,bánatos,szintén ne egyek ,mert nálam az egyszeri étkezés is úgy működött,hogy ettem amikor ettem sokszor tényleg csak akkor mikor már vagy rosszul voltam ,vagy amikor időm engedte,mert arra is rámegy legalább fél óra,sokszor sajnálom rá az időt,,,,,az evéssel is időt veszek el......most azt kell elérni,hogy ne mondjam azt,hogy mi a fenének is ültem le enni,mikor már ezt is,meg azt is megcsinálhattam volna,és nem kéne megint éjfélben lefeküdni,,,,,na ezen kellene segíteni,meg azon,hogy ne töltsem az időt a kajakészítéssel...Imádok főzni,sütni,de ha nem fér bele,akkor nem .Sokszor elgondolom kellene egy bejárónő:))))mosna ,főzne takarítana,,,Sokszor de jó is lenne,ha valaki eléd tenné,ennyi és nem több,de az mindíg meg lenne,változatos nem lenne gond vele,,,,,Le kellene ülni,,,ki kellene találni egy heti étrendet,napoknak megfelelően és azt betartani,,,,a dolog igen egyszerű,Könnyebb nem enni,mint enni rendszeresen ,keveset,változatosat,és csakis akkor enni,és nem enni mellé,na ez a nehéz...egy kis falat ez ,egy kis falat az.....Na,most kopp üres minden,keserűcsokim nekem is van ,enni kell,mert csökkenti az édesség iránti vágyat és ami a legjobb az egészben,ha meg kell enned,már nem is kívánod....Hiába az elme,,,

úgyhogy továbbra is várakozó állásponton vagyok,még nincs meg a rutin a megszokás,a tejes meggyőződés,ha ez megvan a hit,hogy amit csinálok az jó nekem akkor elkezdem a szétválasztást,még nincs meg bennem a kellő akarat,vagy hogyis nevezzem az elszántság és ismétlem a meggyőződés,az a legnagyobb bajom félek attól,hogy ha mást is eszek a salátán kívül akkor megállok a fogyásban,majd meglátom,ha elérem a 140-et,a mérlegelésemig még van 1 hónapom,,,addig ráérek kiokoskodni,hogy merjek váltani vagy se,addig itt-ott egy-két szelet halacska,vagy 5-10deka sajt,hús elfér a salátában,,,azt kell eldönteni,min tudnék életem végéig élni,megvonások nélkül....... hát remélem nem voltam túl összefüggéstelen,már nem olvasom vissza...

143. a22d4e01f3 (válaszként erre: 142. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 10. 21:44

mert folyamatosan alakul egy ilyen tudatos élet, nem?! javuló értelemben

igen, biztos, nagyon végiggondoltnak tűnik, valóban nem sajnáltam rá az időt, de mit tegyek

tudnom kell, hogy tehessek, okosan.

innentől már nem rólam szólna, én elvagyok

csak beszélgetnék is, ahogy Gyöngyi, ha van kivel

én majd akkor, ha van valami olyan eredmény, ami másik módon is igazolja, hogy jól váltottam...:-D

nem tudom, mazsi?! esetleg nem akarsz életmódot váltani?

esetleg bedobhatnánk néhány embernek ezt a típusú módszer központú fórumot...

nem tudom...

nem szeretnék főszereplő lenni, Gyöngyi pedig kész, neki már nem kell változnia...

2009. nov. 10. 19:35

49.5 Tetszik! :) A magunkra fordított gondoskodó figyelem nagyon hatékony. Ha ezt elérjük, nyertünk. Az ember ne legyőzzem magát, hanem értse meg. Nem vagyunk büntetésben. Én is szoktam fekete csokit enni. :) Szeretem. Bár sokkal kevesebbszer kívánom, mint régen. De ha megkívánom eszem.

Szóval sok mindenben hasonlóan gondolkodunk. :)

141. afb21f7623 (válaszként erre: 140. - A22d4e01f3)
2009. nov. 10. 18:17
::)))))
2009. nov. 10. 15:24

kell egy önmegfigyelés, önismeret

kell egy cél

és kell hozzá egy terv


ami nálam eddig hiányzott

-fokozatosság


és a tervet végre kell hajtani


nem fogyési terv (az az eredmény)

hanem étekezési terv


nem számolással,

hanem elvekkel


a tervet pedig személyre kell szabni


nekem nagyon tetszettek a lépéseid, de magamra formálva:

-nem lesz víznap (egyelőre)

-nem lesz gyümölcsnap (egyelőre)

-lesznek kötött étkezési idők, nass nélkül

-de nem elég 3-szor, mert, nem tudok 2-szer sokat vagy annyit enni,hogy kitartson, én 3-szor szeretek kb. egyforma mennyiséget, + reggeli

- nem gyümölcs lesz a reggeli

- én is osztom a tányéromat: 33% -66% (párolt/nyers zöldség)

- de én nem választom szét az ételeket,pl. a tésztára sajt


ebédre, vacsorára inkább főtt

délután inkább hideg, de ott is osztom a tányéron a (sonka/túró/sajt/stb) és (zöldség/gyümölcs)

részeket 1/3- 2/3 arányban


és aztán a folyamatos fejlesztéssel mindez lehet még jobban a te módszeredhez hasonló, de

egyelőre nekem a nem kínzó módszer a fontosabb


én ugyanis rendre 1-1 hét alatt kiéheztettem magam, azért 1 hét alatt, mert nem extrém diétákat csináltam, mégis.........

emiatt én egyelőre ennyit vállalok be


és ami fontos:

a bevállaltat addig nem szigorítom, amíg nem jön az igény rá, amíg nem életmód, rutin...

majd utána, ha kell...

ahogy a sportban is, amikor egy szint megy, magától fejlődik az ember , igényli


mondjuk, ha ettől elkezd beállni a súlyom, akkor nem érdemes bolygatni


és a kényeztető elemek:

capuccino, fekete csoki 1-2 kocka,

édes reggeli


minden relatív, nekem már a rendszer is nagy dolog!

:-))

139. a22d4e01f3 (válaszként erre: 137. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 10. 15:10

hát

tudatosan (felismertük, megfogalmaztuk)

apró lépésneként (fokozatosan= nem terhel, jólesik)

tervezetten

138. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 135. - A22d4e01f3)
2009. nov. 10. 14:45

49.5! Kíváncsian várom! :)

(És nem ismétlés, ha itt is elmondod, amit a másik fórumban, mert azt nem olvasom.)

137. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 134. - A22d4e01f3)
2009. nov. 10. 14:43

A szokásaink formálnak bennünket.

A sikeres embereknek sikerre vezető szokásaik vannak. A karcsú embereknek meg olyan szokásaik, melyek azt teszik lehetővé, hogy ideális legyen a testsúlyuk.


Persze minden ember más. Nem egészen egyformán hatnak ránk a dolgok. Ezért igazi sikert csak személyre szabottan lehet elérni. De vannak azért általános szabályok is. Én abban látom a siker alapvető titkát, hogy :


1. Felfedezzük azokat a szokásainkat, melyek a túlsúly kialakulásához vezettek.


2. Ismerjünk meg olyan hasznos szokásokat, melyek először leszedik rólunk a felesleget aztán meg lehetővé teszik, hogy megtartsuk az elért eredményt.


3. Apró lépésenként hagyjuk el a káros szokásainkat, és alakítsunk ki hasznosakat.


Nos, most megmondtam, hogy mit hasznos csinálni. :) Innentől kezdve már „csak” egy „apróság” hiányzik: a HOGYAN? :)

136. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 133. - Afb21f7623)
2009. nov. 10. 14:41
Szia Mazsi! Így igaz. :) Engem elég korán ébren lehet találni. :)
2009. nov. 10. 10:02

megpróbálok én is pontokat összeszedni, elveket és lépéseket....

Gyöngyinél ez nagyon tetszett!

leginkább az, hogy egyik lépés a másik után!

134. a22d4e01f3 (válaszként erre: 130. - Bányai Gyöngyi)
2009. nov. 10. 09:57

szép napot,

én is így látom,

a módszer a fontosabb

és a fogyás a következmény


nem lehet egy idegi koncentrációval végigcsinálni egy éhezést, kibírom-kibírom...

illetve azt a fajta motivációt, ami ehhez kell, ki a fene biztosítja egy életen át??

én motiváció nélkül is tudni akarok jól enni, vékony lenni! jólesően, spontán, néhány megszokott elv alapján


ismételjem meg magam?

a másik fórumon pont leírtam néhány új elvet...

szóval, vannak, gyűlnek, megnyugtat....

lassan be is épülnek hozzám...

hiszek benne

:-))

2009. nov. 10. 08:46
:)))))))))))))))))))........ki korán kel...Gyöngyit lel::::)))))
2009. nov. 10. 06:13
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! Ha olvasol bennünket, és érdekel a téma, örömmel vesszük, ha bekapcsolódsz! Gyertek mondjátok el minél többen a véleményeteket a módszerről.
131. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 129. - Afb21f7623)
2009. nov. 10. 06:10
Szia, Mazsi! Hogy vagy ma reggel? Összeállt már néhány szó a betűkből? Legyen szép napod!
130. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 124. - A22d4e01f3)
2009. nov. 10. 06:08

49,9 Én nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Meghallgatásra, véleményre, támogatásra tőlem számíthatsz. És rám vonatkoztatva örömmel veszem tőled a hasonlót.

Szerintem is hasznos lenne a módszerről beszélni. :)

És nagyon jó lenne, ha mások is bekapcsolódnának. Mert ahogy mondtam egyikünk sem őrzi a bölcsek kövét, de ha a tapasztalatainkat összevetjük, sokra mehetünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook