Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2009. dec. 16. 06:09
Jó reggelt szép napot mindenkinek!
968. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 967. - Katthy)
2009. dec. 16. 06:09
Várom az információt. :)
967. Katthy
2009. dec. 15. 21:54

Üdv :)


Holnap vagy utána méreckedni fogok, majd írom, hogy van-e változás. Remélem igen, annak ellenére, hogy elég hektikus volt a múlt hetem. De betartottam mindent, csak kicsit variálnom kellett.

966. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 964. - Gólyahír)
2009. dec. 15. 16:15
Gólyahír, szerintem is, ez amiről beszélünk, a család szempontjából is nagyon fontos.
965. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 963. - B4a3a4979d)
2009. dec. 15. 16:13

Ericika, írod: "A másik dolog, ami néha 22-es csapdája a fogyókúrázóknál, hogy az étkezést, ételeket mintegy ellenségnek tekintik. Holott az élet fenntartásán kívül élvezetet is jelent, és társasági-társadalmi jelentősége is számottevő."


Ezt nagyon fontos gondolatnak tartom. És szeretnék minél többet tenni annak érdekében, hogy ez a szemlélet megváltozzon.


Az étel-élet. A jó étel jobb élet. Együtt enni valakivel, hagyományosan azt jelenti, hozzá tartozom. Leülök vele egy asztalhoz.


Bízom benne, hogy ha apró lépésenként is, de lehet azért tenni, hogy az ezzel kapcsolatos dolgok a helyükre kerüljenek.

2009. dec. 15. 11:21

Sziasztok!


Olyan jókat írtatok:


dundolka:"Minden elmélet csak annyit ér amennyit a gyakolratban be tud tartani a diétázó."


"Ja és soha nem megy ki a fejemből hogy csak én vagyok a felelős azért mi kerül a gyomromba, se család se kináló ismerősök se ünnepek. . . ."


:) jól a fejembe vésem mindkét gondolatot, mert milyen igazad van.Én pakolom be a számba ami bemegy, senki nem töm meg.


ericika:

Akár az én páromról is írhattam volna:"Régebben a felvágottas zsömle volt fő tápláléka, a zöldség pedig ecetes ubi formájában került hozzá."


És ha belegondolok nem csak magunkért vagyunk felelősek, hanem tulajdonképp a párunkért, gyerekekért is ha mi főzünk nekik, mert azt eszik.

Mióta együt vagyunk a párommal ő is sokkal több zöldségfélét megeszik, mint azelőtt a szüleinél. Én is már elértem nála, hogy eszik cukkinit, gombát, sárgarépát,lilahagymát, múltkor már evett egy kis sütőtököt is meg zöldbabfőzeléket ami nála nagy szó.És teljesen leszokott a kóláról ami szintén nagy szó :)


Gyöngyi, köszönöm kérdésedet, ma már jobban vagyok. Nem náthás voltam, hanem a gyomrommal volt valami, de már több napja. Tegnap viszont tartottam egy önkéntes "majdnem" gyüminapot.Este 6 ig csak gyümit ettem, otthon meg egy kis tojást.

Ma reggel csak teáztam eddig, csipkebogyó teát. Mostmár úgy érzem rendben leszek.


Katthy, örülök hogy beindult a fogyás :D

963. b4a3a4979d (válaszként erre: 961. - Bányai Gyöngyi)
2009. dec. 15. 07:41

Sziasztok, jó reggelt!!!


Mi mostanság törekszünk arra, hogy az étkezőben együnk, ne a nappaliban a tévé előtt. Ez optimálisan hétvégeken jön össze, akkor van gyertyafény és halk zene, mintha egy ötcsillagos helyen lennénk. Hétközben általában csak este étkezhetnénk, a turmix fogyasztása pedig ezt kiváltja sokszor.


Amit mindenképpen el akartam nektek mondani, hogy egyik legnagyobb győzelmemnek a párom étkezési szokásainak megváltozását tartom. A sebessége lecsökkent (habzsolás kategóriából étkek élvezése), és a mennyiség is fele körülbelül, minőségéről ne is beszéljünk. Aranyos volt látni,ahogy a kelbimbóval, padlizsánnal ismerkedik. Régebben a felvágottas zsömle volt fő tápláléka, a zöldség pedig ecetes ubi formájában került hozzá.

A felesége 9 éve halt meg 40 éves korában, ő ott maradt egy 14 és egy 12 éves gyerekkel.

Mi 7 éve vagyunk együtt.


A másik dolog, ami néha 22-es csapdája a fogyókúrázóknál, hogy az étkezést, ételeket mintegy ellenségnek tekintik. Holott az élet fenntartásán kívül élvezetet is jelent, és társasági-társadalmi jelentősége is számottevő.


Na ennyit így kora reggel.

szép napot.

962. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 956. - Katthy)
2009. dec. 15. 06:52

Katthy, gyere minél többször. S mondd, ami eszedbe jut. Nem csak evésről, fogyásról.

Várom nagyon az eredményeidet is!:)

961. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 944. - B4a3a4979d)
2009. dec. 15. 06:51

Ericika, nagyon jó, hogy feltetted ezeket a képeket!

Azt gondolom, hogy az ilyenek is hozzájárulnak ahhoz, hogy átélhessük az ételek nagyszerűségét. És ez pedig nagyon fontos része annak, hogy a dolgaink ezen a téren a helyükre kerüljenek.


Tehát az evés ünnep. Kisebb-nagyobb ünnep - attól függ, de ünnep. Ami a képen van, az a nagyobb ünnepek kategóriája, de a hétköznapokban is lehetnek ünnepek azok a percek, amikor eszünk. Elkülönítve a nap többi percétől. Megadva a módját... mennyiség helyett minőség... stb. :))))))

960. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 947. - 809c62b982)
2009. dec. 15. 06:46

Köszönöm, Dundolka! Nagyon hasznos volt megnézni.


[link] Nézd ezt is meg Dr Tóth Tamás OBEZITOLÓGUS beszél a fogyókúráról....

959. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 934. - 809c62b982)
2009. dec. 15. 06:45

Dundolka, ezt kérdezted: "használt e valaki természetes fogyisegitőket.Nem, orvosi dolgok. Fűszerek teák erre gondoltam." Nekem ilyesmiről csak régi tapasztalataim vannak. Évekkel ezelőtt ittam fogyiteát, de nagyon balgán. Valahogy az volt bennem, hogy hogy ilyesmit iszom, akkor "nem fog rajtam az étel". hát talán akkor voltam a legterebélyesebb életemben. Persze, józan ésszel tudhattam volna, hogy így lesz, de a akkor még éltem az önbecsapóművészek ködös életét.

Azóta - talán épp a rossz emlék miatt - semmi ilyesmivel nem próbálkoztam.

958. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 941. - Gólyahír)
2009. dec. 15. 06:38

Gólyahír, remélem ma már jól vagy.


Itt már tél van. Leesett az első hó. Talán ez a levegőből is kitisztítja a mindenféle kórokozókat. :)

2009. dec. 15. 06:36
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
956. Katthy
2009. dec. 14. 21:16

Üdv mindenkinek! Ritkábban ugyan, de azért még benézek :D


Jó tudni, hogy a joghurtot meg a tejet érdemes zabpehellyel kombinálni - lehet, hogy este kéne müzlit ennem, nem reggel :)


Amúgy nekem hirtelen beindult a fogyás, kiváncsi vagyok miért (talán, mert az utóbbi időben nem iszom tejet - vagy a gyümölcsreggeli?!) - bár nekem a 78 kiló a mumus, ez szokott bestagnálni. Hét vége felé mérlegelek, meglátjuk az eredményt.


Léböjtöt én tuti nem csinálok, nekem muszáj rágnom valamit.


Hirtelen ennyit tudok reagálni, mindenkinek kellemes szépülést és jó éjszakát!

955. 809c62b982 (válaszként erre: 951. - Gólyahír)
2009. dec. 14. 20:30

Szia!Minden elmélet csak annyit ér amennyit a gyakolratban be tud tartani a diétázó. A módszer szinte mindegy,,,,,,A fejben ha eldöntöm akkor, néha nem sikerül, most elkezdheténk panaszkodni hogy az emúlt években miért hiztam 50kg-t. Igaz hogy fizikaiból irodai munkám lett, igaz hogy évekig alig aludtam.Fősuli család munka... De a tény ettől tény marad, én, csakis én vagyok a felelős azért hogy yo-yo diétával felszedtem ezt az irdatlan túlsúlyt.Voltak hullámvölgyek, de amint volt annyi diőm hogy tudtam aludni pár órát nekiálltam.

A fordulat az volt mikor a sokadik , visszahizás után azt mondtam hogy nem akarok igy a diploma osztómra menni.

A gyerekem megkérdezte, miért nem csinálom amit mindig mondogatok.

-Mérd fel mekkora a baj!

-Gondold át mit lehet tenni !

-Jelöld ki a munkát!

-Csináld meg!:))))))Ja ha ez ennyi lenne gondoltam, de mivel mindig így járok el megtettem.

És ime -38,3kg , ma mértem.Hullámvölgy?Talán a plató két hónapja volt nehéz, de kegyetlenül.

Csináltam mindent de a súlyom nem moccant lefele. Az első úgy -20 kg után volt, és szerintem most is nézek egy elé.De nyárra már hetvenkedem:)

Ja és soha nem megy ki a fejemből hogy csak én vagyok a felelős azért mi kerül a gyomromba, se család se kináló ismerősök se ünnepek....ha kell eszem de mértékkel.

954. gólyahír (válaszként erre: 953. - B4a3a4979d)
2009. dec. 14. 15:54

Minden elismerésem a kora reggeli futásokért.


Nekem azt hiszem a mostani életvitelembe az esti mozgás lesz jobban beilleszthető.

Amúgy is korán csörög az óra, és nem valószínű hogy még attól is korábban önszántamból kimászok az ágyikóból:)

2009. dec. 14. 15:28

A másik nagyon jó zsírégető praktika a reggeli testmozgás. Rögtön fölkelés után zsírégető pulzustartományban végzett mozgás: nordic walking, futás, biciklizés, akár szobakerékpár, taposás, stb....

Ez nem a legideálisabb időszak erre, sem a sötétség sem a hideg miatt, de nekem személy szerint nagyon bevált. Megalapozza a napot, energiával teli leszel, téli depresszió ellen is nagyon jó.

2009. dec. 14. 15:01
950-es dundolkának címezve :)
2009. dec. 14. 14:59

Köszi:)


Hú, hát te nagyon tudatosan csinálod a dolgaidat. Tetszik a hozzáállásod. Magadtól jobb fogyigurud nem is lehetne:) Utánnaolvastál, érted a belső folyamataidat és az életmódodat úgy alakítottad ki, hogy ezekből kihozd a maximumot. Ügyes vagy. Tényleg tetszik. És az eredményed is igazolja, hogy jól csinálod.


Mindig ilyen következetes vagy mióta elkezdted csinálni? Nem voltak mélypontok? És ha voltak milyen praktikákat vetettél be ellenük?


Mert hát elméletben lassan már nekem is összeáll a kép, csak hát a gyakorlati rész néha még sántikál :(

950. 809c62b982 (válaszként erre: 949. - Gólyahír)
2009. dec. 14. 14:26

Ha ezt az éjszakai zsirégetést szeretnéd megfejelni a következő kombinációval javithatsz a hatékonyságon.

Én este edzek, mert igy illeszthető a napirendembe. Két gyerekem van, a 16 éves és a férjem itthon, nagy ősz óta BP.. egyetemene tölti az ideje jó részét.A háztartásom legegyszerűbb része a vacsora, nálunk az könnyű,nincs vele sok meló.

TEHÁT EDZÉS UTÁN FEHÉRJE + C VITAMIN= L karnitin termelés.

Gyakorlatban ez annyit tesz , tejet tejfélét lehet este ennem, (amúgy imádom őket)mert a mozgás hatásásra elég az inzulin a véremből... a fehérje jobban beépül. A c vitamint meg mindig ekkor veszem be, azt érdemes gigia mennyiségben enni..... 120-500mg/nap.Tehát este mozgás fehérje és c vitamin, kaja a ha fehérje telit...

949. gólyahír (válaszként erre: 947. - 809c62b982)
2009. dec. 14. 12:52

Köszi dundolka. Ez így érthető és logikus.


Ez az éjszakai zsírégetés nagyon szimpatikus:) Persze akkor ehhez okosan kell vacsizni és mozogni sem ártana.


Az meg már Katthy is írta valahol, hogy a joghurt meg tej hiába alacsony GI-s, mégis nagyon emeli az inzulin szintet.

2009. dec. 14. 11:30
Sok kis étkezés hatásásra állandó -alacsony lesz a vércukor szint de az inzulin termelődés folyamatos lesz. Éhes ugyan nem vagy de a zsírból fogyásnak gátja lesz . Szép napot!
2009. dec. 14. 11:27

"Az inzulin alapvetõ szerepet játszik a szervezet anyagcsere folyamataiban. Az inzulin aktiválja az intracelluláris glukóz, aminosav és zsirsav felhasználás/raktározás enzimeit, gátolja a glukoneogenezist és az ellenregulációs hormonok által kiváltott katabolikus folyamatokat, mint a glikogén, zsir és fehérje lebontása. Az elégtelen inzulin hatás a szénhidrátanyagcsere kárositása mellett kóros eltéréseket okozhat a fehérje és lipid metabolizmusban is."

Magyarán amig inzulin van a vérben, nem indul meg a zsir lebontása.

"Mivel étkezés után – különösen, ha az szénhidrátokban gazdag – órákig inzulin termelődik, a fő- és kis étkezések ütemét betartva zsírbontásra nem is kerülhet sor. A zsírbontás tehát csak alvás közben, éjjel lehetséges. Ezt akkor használhatjuk ki, ha este tartózkodunk az inzulinszintet megemelő ételektől. Ez a magyarázata az alvás közben zajló fogyásnak. Természetesen az eredmények érdekében az elfogyasztott napi kalóriamennyiséget is figyelembe kell venni. Az éjszakai zsírégetés pedig csak testedzés hatására zajlik igazán hatásosan."

[link] Nézd ezt is meg Dr Tóth Tamás OBEZITOLÓGUS beszél a fogyókúráról.... és még egy sajnos nem csak az élelmiszerek GI iindexe számit. Inkább az hogy milyen inzulin reakciókat vált ki, joghurt tej vörös húsok mint az egekbe emelik az inzulin szintet, érdemes tehát kombinálni őket, zöldséggel vagy valami gabona félével( zab vagy búzakorpa, wolkorn műzli .... stb.

946. b4a3a4979d (válaszként erre: 945. - Gólyahír)
2009. dec. 14. 10:46

Én is olvastam ezt a májtisztítást, de nem csináltam még, és ha különösebb okom nem lesz rá, nem is szándékozom.

A léböjthöz visszatérni akkor fogok, ha a súlyom beáll a 65-68-ra már egy pár hónapig, mert jojót idézhet elő.

A böjtök alatt-után is fákat tudna az ember gyökerestől kicsavarni, annyi ebergiája van az embernek, szabályosan függővé lehet tőle válni.

945. gólyahír (válaszként erre: 944. - B4a3a4979d)
2009. dec. 14. 10:42

:) megnézegettem a képeket :)

érdekes különlegességek


Rákerestem a Buchinger féle léböjtre is. Úgy olvastam, hogy abban is van keserűsós rész, és májméregtelenítés. Hát én vagy 3-4 alkalommal csináltam olyan májtisztító kúrát, ami itt a hoxán van leírva, 2 napos, és abban is kell inni keserűsós vizet, meg este grapefruitos-olivaolajos lötyit, és ez kitisztítja a koleszterin kristályokat, meg epe kövecskéket a vezetékekből. Tényleg működik. Ki lehet bírni, és másnap nagyon energikusnak éreztem magam mindig.

944. b4a3a4979d (válaszként erre: 941. - Gólyahír)
2009. dec. 14. 09:05

Sziasztok,

Gólyahír a képek feltöltve az adatlapnál a szombat esti finomságokról. Az éjféli hidegtálakat nem fényképeztem le, csoda, hogy másnap csak másfél kilóval mutatott többet a mérleg.

(De voltunk futni reggel 40 percet.)


Buchinger féle léböjtöt csináltam többször is már, a leghosszabb két hetes volt, de általában egy hétig tartott maga a böjt, plusz a felkészítés rá, és a felépítő napok utána.

De ez nem fogyókúrának való, hanem méregtelenítésnek.


Szép napot, Gólyahír jobbulást, nehogy már karácsonyra legyél beteg.

943. gólyahír (válaszként erre: 940. - Bányai Gyöngyi)
2009. dec. 14. 09:02

Szia Gyöngyi!


Ha lesz időd írhatnál valami új, jó kis NLP-s gondolatot vagy tanácsot "heti útravalónak" :)

942. gólyahír (válaszként erre: 933. - 809c62b982)
2009. dec. 14. 08:59

Dundolka írtad: "aki súlyt akar csökenteni annak érdemes két étrkezés közt 4 órát kihagyni. Ha valakit érdekel a miért leirom."


Engem érdekelne a miért.


Én is így csinálom egyébként, de sokkal jobb úgy csinálni valamit, ha érvek sorakoznak mögötte, és tudom a gyakorlati hasznát, meg értem a folyamatát esetleg, hogy belül a pocakban mik történnek:)


Gyöngyi ugye írja a kötött étkezési időket.És ő ugy érvel mellette, hogy azzal jól kezelgethető az evésfüggőség, és kiszűrhetők az ilyen pszichés okokból elkövetett rágicsálások.

2009. dec. 14. 08:52

Sziasztok-sziasztok :O)


Mindenkinek szép új hetet kívánok. Én egy picit rosszul érzem magam, de azért jöttem dolgozni.


Remélem mindenkinek jól alakult a hétvégéje.


Ericika, milyen volt a buli? Hogy boldogultál a sok finomsággal?:) ( Persze hogy elolvastam a menüt, mert nem azt mondtad hogy csukjam be a szemem, hanem hogy fogjam be a fülem :X )


Eri említetted, hogy te és ha jól emlékszem mimózalevél is csináltatok valamiféle böjtöt, tisztítókúrát? Megkérdezhetem, hogy hogyan csináltátok, milyen fajtát, mennyi ideig? Előre is köszi.

2009. dec. 14. 06:30

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!


Megjöttem a szenzációs NLP-s hétvégéről tegnap késő este.

Most megyek dolgozni az iskolába. Délután még egy "kis" adminisztráció. De jövök, s remélem, ti is.

Várlak benneteket!

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook