Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az étel jóbarát fórum

Az étel jóbarát (beszélgetős fórum)


1 2
45. Ednut
2008. febr. 14. 09:39
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani hol találom ezeket a cikkeket?"Végleges fogyás, fogyókúra nélkül"-ról, és "Étel jóbarát" cimű könyvet?
2007. márc. 7. 16:41

Sziasztok!

szerintem a két következő könyv is hasznos:Mary O'Malley: kényszeres cselekedeteink üzenete - elég lelkizős, de szerintem nagy igazságok vannak benne. olvasta vaklaki?

Másik:nem emlékszem pontosan a nevére, ugyanaz a szerző, mint a "fájdalomkilósé" : a Yo-yo diéta szindróma. ez is jó, bár szerintem a yo-yo-nak lehetnek szimplán fizikai okai is

43. kisgé (válaszként erre: 42. - 93a74b44ea)
2007. márc. 7. 09:33

szia!!!!!


Igen, épp most olvasom, jó könyv, mindenkinek ajánlom, még annak is, aki nincs elhízva, vagy épp nincs elhízva!:)))

42. 93a74b44ea (válaszként erre: 39. - Zsuzsa30)
2007. márc. 7. 09:32
Szabadulj meg fájdalomkilóidtól-ez az egészen pontos cím
41. kisgé (válaszként erre: 40. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 7. 09:28
Micsoda álláspont!:))))))
2007. márc. 6. 22:22
Jo barat, de nagy ellenseg, ha minden szemetet felfalunk.
39. zsuzsa30 (válaszként erre: 14. - 8dfffce1de)
2007. márc. 6. 22:17

Szia!


Mar csak attol, hogy ataltam az ehsegkoveto etrendre , jobb lett a kozerzetem,es a nadragomban is betudom hajlitani a terdemet...

A Hogyan szabaduljunk meg fajdalomkiloinktol c. konyvet nem talalom a bookline-on.Tuti ,hogy ez a cime, vagy valamit felreertettem?!


Zsuzsa

38. Venes
2006. nov. 2. 17:12

Tetszik már a téma címe is.

Szerintem a legfontosabb, hogy mindig egy kis szertartás legyen az étkezés.

Az a jó véleményem szerint, ha rendesen elhúzzuk. Ha előtte van egy kis lassú megterítés, meg mondjuk szalvéta hajtogatás, vázába virág kitevése. Aztán evéskor minden falatot sokáig rágjunk, minden ízét érezzük az ételnek, amit a szánba veszünk. Semmi sem jobb egy lassú, nyugodt étkezésnél. Utána ugyanolyan komótosan törölgessük meg a szánkat és úgy álljunk fel az asztaltól, hogy milye finomat is ettünk, mégis nem érezzük azt, hogy majd kipukkadunk, csak egyszerűen jól laktunk, és elégnak érezzük.

Mióta én lassabban eszem és adok az étkezésnek egy kis ünnapi hangulatot, azóta kevesebbet kívánok és mindig jó érzéssel fogyasztom amit eszek és ilyen érzéssel kelek fel azt asztalól is.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, kissé életszemléletet is változtat.

37. Cathe
2006. nov. 2. 10:26

Sziasztok Lányok!


Remélem sokan olvassátok a könyveket,nekem segítenek és nem merem elkiabálni, de jó úton járok.


Már néha a tükörbe is bepillantok, de még bátoralanul és nem vagyok elégedett a látvánnyal, de a cél, hogy a 40. szülinapomon (2007 január) már bátran, bárhol megtegyem.

36. kisgé (válaszként erre: 35. - 8dfffce1de)
2006. okt. 25. 09:09
Köszi szépen!:)
2006. okt. 23. 12:46

Szia kisgé,


ugyanott lesz a beszélgetés is, tehát a Fiastyúk utcában, csak egy tanteremben. A honlapon a "segítőink" címszó alatt megtalálod a leírást Kingáról és Annáról, akik felváltva fogják tartani ezeket a tréningeket.

34. kisgé (válaszként erre: 33. - 8dfffce1de)
2006. okt. 23. 12:19

Szia!


Ki tartja a beszélgetős foglalkozást? Hol lesz ez?

33. 8dfffce1de (válaszként erre: 30. - Cathe)
2006. okt. 23. 11:57

Szia Cathe,

egyrészt mi nem diszkriminálunk, tehát aki kövérnek érzi magát, az épp olyan probléma, mintha valóban az. Szóval nyugodtan jöhetsz akár játszani is (van pl. 5 alkalmas bérletünnk, amit 6 hét alatt kell elhasználni), de talán még érdekesebb lenne számodra a lelki tréning, ami havonta 2 alkalommal van, (és arra is lehet külön jelentkezni) tehát kéthetente. Ez alkalmanként 2-3 óra beszélgetés, éppen azokról a dolgokról, amikről itt szó van. Most csütörtökön lesz az első foglalkozás, és én magam is nagyon kíváncsian várom, hogy milyen lesz.:)

32. kisgé (válaszként erre: 29. - Cathe)
2006. okt. 21. 14:59
Fura, mert az ember azt gondolja, hogy valamit megszerez és akkor boldog lesz, a fenét, utána még nehezebb megtartani!!!!
31. kisgé (válaszként erre: 28. - Margitnéni)
2006. okt. 21. 14:58

Teljesen ideillik a téma, nem offolsz.:)

Persze, nem lehet mindenkire ráhúzni egy sémát. Mindenki attól hízik viszont, hogy rosszat eszik és sokat és keveset mozog. Meg van, aki beteg és azért. Nem egyszerű a képlet!

30. Cathe (válaszként erre: 24. - 8dfffce1de)
2006. okt. 21. 13:16

Köszönöm!


El sem tudod képzelni nekem mennyit segít amit a honlapon olvastam. Amit magadról írsz az is nagyon elgondolkodtató. Nagy kedvet kaptam a csatlakozáshoz Hozzátok annak ellenére, hogy bizonyos szempontból röhejesen kevés a felesleg rajtam, de nekem - a pszihés okok miatt - ez felér + 30 kg-mal. A játék öröméért én egy társasággal hetente 2* járok kosarazni, és sajnos igen kevés szabadidővel rendelkezem, de heti egyszer a Társaságotok kedvéért szívesen csatlakoznék. Erre is lenne mód???

29. Cathe (válaszként erre: 27. - Kisgé)
2006. okt. 21. 13:10

Szép napot!


Én is úgy érzem, hogy végre ez a jó út. Mindig az okozta a legnagyobb problémát, ha elértem az ideálist súlyt, hogy már előre tudtam nem tudom majd megtartani. Most másképp KELL, hogy legyen.Még soha nem az okokkal néztem szembe és így eleve kudarcra voltam ítélve.Most látom csak, hogy 12 éves korom óta ebben a mókuskerékben forgom.

Már nem fogadkozom, azt érzem, hogy most le tudom győzni önmagam. (Szólok, ha már nem kerüli a pillantásom a tükröt és én is örülök a látványmak!!!)

28. Margitnéni (válaszként erre: 26. - Kisgé)
2006. okt. 20. 20:58

Sikerült elolvasnom a másik írást is, mármint Kerényi Gabriella: Végleges fogyás fogyókúra nélkül. Ez a kényszeres evőkről szól, de én szerintem nem vagyok az, úgyhogy amit ír attól szerintem egyátalán nem tudnék fogyni.

Egyébként biztosan nagyon sokan magukra ismernek ebből az írásból, de nem lehet általánosítani.

Tulajdonképpen szeretném megérteni, hogy miért vagyok kövér, de nem megy. A hormonális probléma az nagy indok, de miután nem a hormonoktól hízik meg az ember, hanem az evéstől, ezért aztán szeretném érteni, de még mindig nem kaptam választ.

Az a bajom,hogy én úgy gondolom, hogy akkor tudnék fogyni, és meg is őrizni a súlyomat, ha úgy viselkednék, ahogy a cikk szerint nagyon helytelen. Ha állandóan koplalnék, megvonnék magamtól minden fincsi falatot, állandóan éhes maradok, stb.

Egyébként én már régóta úgy gondolom, hogy többféle kövérség van, van aki nem kövér, csak meghízott, és van aki kövér, akkor is ha éppen nem az. Tudom ez egy kicsit zavaros, de nem akarok offolni.

27. kisgé (válaszként erre: 23. - Cathe)
2006. okt. 20. 16:24
Nagyon jó úton jársz, szerintem mindenkinél megbújik egy ilyen lelki ok. Ezekre, ha rájön az ember, kihajtja a tudatalattiából, már tud vele mit kezdeni, ez az első lépés!
26. kisgé (válaszként erre: 25. - Margitnéni)
2006. okt. 20. 16:22

Szia!


Olvasd el azt a cikket, hidd el, megéri.

A szemléleten kell változtatni, én is szeretek finomat enni,de ma már a finom és extra az, ami nem hízlal. Átalakítottam a konyhámat, a receptjeimet, beindult a fantáziám is. Azért extra nekem ma egy könnyű kaja, mert az esik jól, nem nehezedem el, ha megeszem és nincs semmi féle lelkiismeret furdalásom, ha megeszem.

25. Margitnéni (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2006. okt. 20. 14:26

Szia, sziasztok!

El fogom olvasni a másikat is, remélem ma lesz még időm. De én akkor sem tudok abban hinni, hogy a könyvben írtaktól normalizlódna a súlyom. Kb. 70 kg-t kellene lefogynom én tényleg kövér vagyok. Amíg csak kevesebb volt a súlyfeleslegem magamtól is kordában tudtam tartani egy darabig.

Én tudom azt is, hogy miért híztam meg. A hormonális problémák miatt, és azért mert az evés az egyetlen örömöm, amihez mindig visszatérhetek, és jól érzem magam,ha finomat eszek, és főzök. Nem szoktam sokat enni, persze koplalni sem. De úgy tűnt az utóbbi években,hogy ettől az étkezéstől én folyamatosan hízok.

Tudom, hogy valahogy az életmódomat és a szemléletemet kellene megváltoztatni, de úgy hogy el is higyjem, hogy az nekem használ, és tényleg használ is.

24. 8dfffce1de (válaszként erre: 23. - Cathe)
2006. okt. 20. 14:01

Drága Cathe,

nagyon örülök neki, hogy kezded megérteni magad! És tényleg, nagyon-nagyon javaslom azt a másik könyvet is, ami nincs fent a lapomon, és lentebb írtam. Érdemes megvásárolni, nagyon sokat jelent az is!

Lehet hogy azért híztál meg, hogy ezzel megmutasd anyukádnak: "Nyugodj meg, ugyanolyan vagyok, mint te, a te utad követem."

Persze nem akarok találgatni, nem vagyok pszichológus, csak így eszembe jutott a történetről, hogy egyfajta megfelelés lehet mögötte.

Jó hétvégét mindenkinek!:)

23. Cathe
2006. okt. 20. 13:38

Olvasgatom a másik könyvet is és döbbenetes felfedezést tettem, már régóta motoszkált bennem a gondolat, de sosem mertem megfogalmazni. Szörnyű, de talán, ha őszintén kiírom magamból segít.

A kényszerességem nagy része nekem is az anya-lánya kapcsolatra vezethető vissza. A természet velem sokkal kegyesebben bánt, mint az anyukámmal, nem az ő családjára hasonlítok. Náluk mindenki barna és telt, kevésbé finoman kövér. Én pedig szőkére, kékszeműre és alapjában véve vékonykára sikeredtem, de az anyu állandóan tömött, ahogy az aput is, aki ezért a délceg nyurga pasiból mára bizony nehezen mozgó jelentős túlsúllyal rendelkező nagypapa lett. Most kezdem megérteni, hogy ezzel magát akarja védeni,mert így biztosan nem kell a jóképű apukám másnak, és valamiért nekem se szánt más életet.

Mióta az eszemet tudom ezért rettegek az elhízástól és gyakorlatilag 30 éve fogyozóm, mert már kisiskolás koromban is titokban kidobtam a kajám, de cserébe zabarohaok jöttek rám és a lekvárosüvegek réme voltam.


Most, hogy így végig gondolom örülök igazán, hogy a gyermekeimet mennyire sikerült megóvni ettől a problámától.Hála az Égnek, a nagyfiam, aki kiköpött anyja egy dekányi felesleggel sem rendelkezik, sportól és azt eszi bűntetlenűl, ami jól esek neki, és ráadásul a skála a salátáktól az édességig terjed, a kicsi meg amúgy is apja fia, tehát nem is volt mitől félni a genetikát illetően.


Itt tartok az okok boncolgatásában, remélem másoknak is segít, mert nekem rengeteget jelent ez a két könyv!!!!

22. Cathe
2006. okt. 20. 09:47

Sziasztok!


Tényleg szánjatok időt az alapos olvasásra. Teljesen független a baj a súlyfeleslegünk mértékétől. A lényeg hogy a a súlyprobléma csak okozat, nem ok. Szembenézni önmagunkkal- az már teljesítmény!!!!

21. kisgé (válaszként erre: 19. - Margitnéni)
2006. okt. 20. 09:16

Szia!


Szerintem ez mindenkinek szól, akinek súlyproblémája van. A cikknek nem az a fő értelme, hogy egyél azt amit megkívánsz!!!!! Ha ennyit olvastál ki belőle, az nem jó.:))

20. emagdi (válaszként erre: 19. - Margitnéni)
2006. okt. 19. 21:38

szia!

olvasd el a másik cikket (könyvet) is ugyanazon az oldalon, az pont erről szól! (mármint a kövérekről, hogy ki miért hízott el, és hogyan lehet küzdeni ellene).

beletelik egy kis időbe, de hidd el, megéri rászánni az időt! :-))

19. Margitnéni (válaszként erre: 1. - Kisgé)
2006. okt. 19. 20:18

Sziasztok!

Elolvastam ezt az írást, de szerintem ez csak azokra vonatkozhat, akik nem kövérek, csak esetleg úgy gondolják magukról.

Akinek nagy túlsúlya van, mint pl. nekem is, csak azzal, hogy elfogadom magam, és csak azt eszem meg, amit a szervezetem megkíván nem hiszem, hogy lefogyna.

2006. okt. 19. 15:57

Igen, Kisgé, már egy szociológus lány is jelentkezett, hogy szívesen tartana előadást, a másik topicon (Csatlakozz a Körtekörhöz) írtam is róla.

Az lenne a legszuperebb, ha ezek ingyen lehetnének, de ehhez az kell, hogy elinduljon a Körtekör, legyen 30 ember, aki körtés akar lenni, és legyen pénzünk ilyenekre.:)

17. kisgé (válaszként erre: 16. - 8dfffce1de)
2006. okt. 19. 15:49
Hú, ez nagyon jó ötlet!!! Ez szerintem sokaknak segítene!
2006. okt. 19. 15:48

Szia Kisgé,


egyáltalán nem gond, sőt, örülök ha minél több emberhez eljut, segít ez a könyv. Ez volt Ági célja is, ezért engedte meg, hogy felrakjam a honlapra, hogy segíthessen, természetesen olyanokon is, akik valamiért nem tudnak vagy akarnak Körtések lenni.

Tervezem, hogy ha lesz elég pénze a Körtekörnek, akkor előadásokat is szerveznénk, és biztosan Ági lenne az egyik meghívott, aki beszélhetne a könyvével kapcsolatos gondolatairól, érzéseiről, illetve lehetne vele beszélgetni.

De ezek egyelőre még távoli tervek..:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook