Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az étel jóbarát fórum

Az étel jóbarát (beszélgetős fórum)


1 2
15. kisgé (válaszként erre: 14. - 8dfffce1de)
2006. okt. 19. 15:30

Szia!


Igen, hallottam, hogy ez egy könyv, és mivel a Te honlapodon van, ezért utaltam csak rá, és nem aakrtam ide felrakni engedély nélkül, remélem ez így korrekt.

Köszi az ötletet, megnézem azt a könyvet.

Nekem és még sokaknak sokat segített Ágnes cikke, ha beszélsz vele, tolmácsold neki kérlek, hogy nagyon jó, hogy leírta gondolatait, tapasztalatait.


A mozgás csodákra képes, pláne, ha élvezetből csináljuk! Sok sikert kívánok Neked hozzá!:))

2006. okt. 19. 15:22

Kedves kisgé és kedves emagdi, én hoztam létre a Körtekört, ezért is merészkedek becsatlakozni.:)

Csak szeretném elmondani,hogy az "Étel jóbarát" nem egy cikk, hanem tulajdonképpen egy könyv, ami soha nem jelent meg nyomtatásban, mert az ostoba kiadók nem tartották rá érdemesnek, és egy lány írta, Kertész Ágnes, akit a netről ismerek, és személyesen is találkoztunk párszor, kedvelem és tisztelem. Tehát ezt a könyvet csak a körtekör honlapján lehet elolvasni.

A "Végleges fogyás, fogyókúra nélkül" c. cikk is egy könyv, ez megjelent nyomtatásban is, Kerényi Gabriella írta, ezt azért tettem fel a honlapra, mert nagyon hasonló jellegű dolgokat ír.

Amit tudnék még nektek javasolni, és azt is most olvasom, a "Hogyan szabaduljunk meg fájdalomkilóinktól" című könyv, kb. 2 e ft, a bookline-on lehet rendelni, nagyon tanulságos, tényleg midnenkinek ajánlom.

Közelebb fog vinni titeket magatokhoz, majd meglátjátok.:)

Múlt hétfőn indult a Körtekör, heti 4-szer járok tornázni, és iszonyúan élvezem. Élvezem, tetszik, imádok játszani, és ez a lényeg. Nem fogyókúrázok mellette,és nem érdekel hány kalóriát adok le a kosarazással. Ez most az életfilozófiám, meglátjuk mi sül ki belőle.:))

13. kisgé (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2006. okt. 19. 14:36
Igen, azt a cikket is láttam, de még nem tudtam végig elolvasni, majd szakítok időt!
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Kisgé)
2006. okt. 19. 14:27
megnéztem és elolvastam ma a körtekör oldalon az egyik cikket. nem az étel jóbarátot, hanem végleges fogyás fogyókúra nélkül címűt. az is nagyon jó! hihetetlen sok igazság van benne, amit hasznosítani tudna szerintem szinte mindenki a hétköznapjaiban!
11. kisgé (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2006. okt. 19. 10:40

Látod! Ez a csajszi nem boldog. Hát miért nem teljesíti az álmát és eszik 1 hétig bármit, amit akar! Mi történne? Hízna 2 kg-t, amit 1 hét alatt lead?


Én így nem tudok élni!


Amúgy 3 napi zabálás után kezd a szervezet tartalékolni, tehát ha olyanunk van, nyugodtan lehet 2 napig azt enni, amit csak akarunk, de aztán meg kell állni vele és folytatni a kevés evést.


Képzeld, én vasárnap olvastam végig a cikket, azóta sokkal vékonyabbnak érzem magam, tegnap az edzőterem tükrében, vékonynak és izmosnak láttam magam és ez fantasztikus. Valószinüleg így nézek ki, csak eddig nem ezt láttam. Sokkal kevesebbet eszem, nem akarom kienni a hűtőt este! Iszonyat jól működik!

10. emagdi (válaszként erre: 8. - Cathe)
2006. okt. 19. 10:33

erről jut eszembe: tegnap nagyon ledöbbentem azon, amit egyik nyelviskolai csoporttársam mondott.

arról volt szó, hogy kinek mi az álma, minek örülne legjobban, és ő azt mondta, hogy az lenne a legfantasztikusabb, ha egy napig csak ehetne folyamatosan, az abszolut nirvána lenne számára, hogy ha egy hétig azt, és annyit ehetne amit akar.

mondta, hogy ő folyamatosan (mindig) éhes.

amúgy nagyon jól néz ki a lány, egy deka felesleg sincs rajta (mondjuk tovább fogynia sem lenne jó), de még nem kórosan sovány.

engem megdöbbentett.


én nem bírnék folyamatosan éhezni, és azon sóvárogni, hogy milyen jó lenne egyszer egy pizzát megenni. (mondjuk ez meg is látszik rajtam:))))

9. kisgé (válaszként erre: 8. - Cathe)
2006. okt. 19. 10:31

Szuper! Nagyon jól haladsz!

Egy barátnőm a cikk hatására épp végig gondolja, mitől alakult ki nála a kényszerevés és az elhízás. Ezt érdemes felkutatni, megoldani!


HAJRÁ!!!!!

2006. okt. 19. 10:25

Emésztem ám a cikket!!!


Biztos van olyan szerencsés, akinek fogalma sincs miről szól, mert nem éli át, de én rengeteget tanulok belőle!


"az önmagaddal folytatott harcod jelzi, hogy valami, nem tudni, mi, nem stimmel. De ha minden részletében sikerül végiggondolnod a dolgot, akkor esélyed van arra, hogy ugyanezekbe a lelki törvényszerűségekbe új információt táplálva helyes képet kapj a világról."


Döbbenetes, hogy ez mennyire igaz rám!

Még mindig önértékelési zavarokkal küzdök (az okok kilóméteresek) és ezért érzem bűnösnek magam, ha van 3-5 kg feleslegem, ha lemegy elégedett vagyok magammal, pedig semmi sem változik, de ha van rajtam néhány deka utálom magam. Próbálom minden részletében végig gondolni, hátha kilépek végre az ördögi körből.


Majd jelentkezem még, ha tovább jutok.

7. kisgé (válaszként erre: 6. - Andy88)
2006. okt. 19. 09:52
Ja, a cikk nem arról szól, hogy egyél pudingot minden nap hármat és hízz el. A fogyókúráról ír és ennek lelki hátteréről. Na mindegy, ha nem olvastad, nem tudunk róla beszélgetni.
2006. okt. 18. 18:00
Nem :D Hát... mivel nekem most pont nem kéne ilyeneket ennem =(( ezért várok vele egy kicsit, de novemberben szeretném majd elolvasni :) Kivi vagyok rá...
5. kisgé (válaszként erre: 4. - Andy88)
2006. okt. 18. 09:40

Szia!


Elolvastad az ajánlott cikket, mert ekkor értenéd, mit szimbolizál az a puding!


Amúgy nem eszem minden nap pudingot!:))

4. andy88 (válaszként erre: 3. - Kisgé)
2006. okt. 17. 19:30

Hmmm... Tényleg a jót vonjátok meg magatoktól? Csak mert a puding télleg fincsi, de ez az egyetlen érdeme... Nem hinném, hogy a szervezetnek jót tesznek ezek a feldolgozott élelmiszerek. Ez most nem azt jelenti, hogy én nem szoktam enni, de ha belegondoltok, ezek a modern kajeszok egyáltalán nem nélkülözhetetlen és kihagyhatatlan vmik... Sztem az igenis büszke lehet magára, aki ellen tud állni a csábításnak, és csak nagyritkán enged neki...

Te is azt írod, hogy "tudatosan éljünk"! Ebbe pedig NEKEM max. hetente egyszer férne bele a puding stb. féle...

3. kisgé (válaszként erre: 2. - Cathe)
2006. okt. 17. 15:59

Igen, nagyon hosszú a cikk, de érdemes rászánni az időt.

El kell jutnunk oda, hogy ne FOGYÓZZUNK, hanem tudatosan éljünk. Egész életünkben nem vonhatunk meg minden jót magunktól és nem élhetünk a koplalásnak, szenvedésnek, mert milyen élet lenne az.

Én eldöntöttem, többé nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam, én ennél sokkal jobban szeretem magamat és a finom ételeket is!:))

2006. okt. 17. 15:56

Szia itt is!


Tényleg nagyon jó a cikk, még sokkal hosszabb elmélyülést igényel az elolvasása, ha több időm lesz meg is teszem és ajánlom mindenkinek aki erre a fórumra keveredett (ami ugyebár nem véletlen...)

Irigyellek hogy rossz érzés nélkül tudtad megenni azt a pudingot!! Ide kéne eljutnom nekem is. Már annyira agyamra ment, hogy odafigyeljek mit eszem, hogy az már kórós. Remélem hamarosan én is beszámolok hasonló eredményekről. Ma (tudom röhej és csak az érti meg, aki hasonló cipőben jár)a kávéval ajándékoztam meg magam, amikor egy értekezleten már az is fizikai fájdalom volt, hogy ne ragadjon le a szeme. És csodát tett!!! Nyilván a szervezetem üzent, hogy a vérnyomim a béka segge alatt és méregtelenítéssel mit sem törődve megittam!!! Nagy szó ám nálam, de az igazi az lesz amikor az édesítő mellé lelkifurdalás nélkül tejet is teszek bele.


Ez a cél, nehéz, de legalább szembenéztem.


Jó, hogy nem vagyunk egyedül!!!!

2006. okt. 17. 13:43

Sziasztok!


A fenti cikket a [link] oldalon olvashatjátok, én mindenkinek javaslom. Röviden annyi, hogy a fogyás pszichológiájáról szól, a testünk elfogadásáról, szeretetéről.

Elolvasván a cikket, arra a következtetésre jutottam, hogy én ezzel a pozitív gondolkodásmóddal adtam le pillanatok alatt régóta ragaszkodó felesleges kilóimat.

Azóta persze meg-megingok, de ez a cikk, most sokat segített rajtam, tegnap egy danett pudingot ettem meg nagy élvezettel, mindenféle rossz érzés nélkül.


Szóval, ajánlom mindenkinek és gyertek, meséljetek, mik a tapasztalatok

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook