Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. jún. 16. 13:05
Csak egy érdekes mai dolog: Előbb ebédeltünk, férjem, gyermekem és én. Krumplis tészta volt a kaja csemege uborkával. ÉÉÉÉs: felével jóllaktam, mint amit kiszedtem magamnak. Szóval, vannak hülye szokások is, miért is szedtem tele a tányéromat akkor?:((
208. bettike2007 (válaszként erre: 200. - Ancsika72)
2010. jún. 16. 13:04
Nem cigizek,soha sem kellett!A párom sem régen ő is szívta de meggyőztem:-)
207. rohiani (válaszként erre: 203. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 13:04

Már bocsi, nem osztottam az ész, azt írtam, hogy a többi anyuka aki szintén viszi a csemetéjét úszni, kifizeti a 300 Ft-ot azért, hogy ott üljön és néze a gyereket akire felügyelnek, vigyáznak tehát anyucira semmi szükség. A 300 Ft-ot pedig ki kell fizetni, mint kisérő jegyet. Ha ehhez még hozzá tenne pár száz forintot akkor egy emelettel feljebb kondizhatna a konditerembe, hisz az az 1 óra így is úgy is elszál és ő ott van, csak nem csinál semmit.


Erről szólt az írásom, nem pedig arról, hogy konditerembe kell járni. Tudom, hogy sok embernek nincs erre pénze, de sok olyan mozgásforma van, ami ingyen van, és gyerekel együtt is meg lehet tenni.

206. bettike2007 (válaszként erre: 198. - Rohiani)
2010. jún. 16. 13:03
Egészségedre:-)Ha bevált és megteheted nem beszéllek le,Isten őrizz!!Neked fontos,a páromnak a horgászat,őt sem beszélem le,kinek mi a fontos!Nekem pl a kertészkedés,állatok gondozása,amire sajna nem sokszor van lehetőségem:-(
205. bettike2007 (válaszként erre: 197. - Rohiani)
2010. jún. 16. 13:01
Nem tv-ek,csak akkor szól ha a lány alszik,azért hogy ne legyen csend.Sétálgatunk du-n ez elég testmozgás:-))
204. Binky (válaszként erre: 168. - EmintE)
2010. jún. 16. 13:01

Naja de nem olyan kafa kis lépesmézet amilyet én:D

Meghalok érte, már fogyóban van, szombatig be kell osztanom, merta mai piacról lemaradtam.

203. bettike2007 (válaszként erre: 196. - 9834d42538)
2010. jún. 16. 12:59
Nem irigykedem vagy ilyesmi csak osztotta az észt miért ne lehetne konditerembe járni???Miért nem leírtam ennyi többet nem magyarázkodom...
202. Binky (válaszként erre: 175. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 12:57

Nem igaz, hogy ezen lovagolsz. Ti egész nap kenyeret esztek? Mikor mondtam, hoyg a férjuradnak kötelezően csak azt kell ropogtatnia?


A fogalmazásod sértő, de én is az voltam, így nem érint meg. Ahogy gondolkodsz és amit mondasz, mindezt butaságnak tartom. Attól, hogy nem a férjemről van szó, mint a te esetedben látom, hogy mennyi energiára van szüksége egy férfinak. És ahhoz ragaszkodni, hogy ezt csakis fehér kenyérből szerezheti meg...


Ráadásul amit te írtál... mi a fenének kell korgó gyomorral lefeküdni? Úgy hozzáállni a diétához(nem fogyókúra, diéta!!), hogy éheznie kell feltétlenül az embernek, fatális a célra nézve, és így persze hogy visszaszeded.

201. rohiani (válaszként erre: 192. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 12:56
Szerintem az senki nem mondta, hogy olcsóbb itt arról van szó, hogy nem drágább, vagy ha még is, akkor sem annyival mint itt sokan gondolják.
2010. jún. 16. 12:55

Azért arra kíváncsi lennék,h aki itt rinyál azok közül hányan dohányoznak??

Hogy,miért kérdezem csak azért mert egy doboz cigi min.500 forint.

És annyi ember van aki panaszkodik és a cigire meg mindig van pénze!

2010. jún. 16. 12:55
hát az activiáról csak annyit hogy azért olyan drága mert meg kell fizetni a danone márkanevet meg a sok reklámot és sztárt!amit meg mondanak hogy van benne sajnos nem igaz, ugyanaz egy winnys joghurtban is megvan!winny joghurtba(39ft-os luxuskiadásom:-)egy mokkáskanál fahéj+csipet műzli és kész a házi activia!ninc sszínezőanyag meg ízfokozó benne!éljen az 1kg-os dm-es műzli!nekem 3 hónapig elég durván(csak nekem egyedül)!persze ha a család is enne.....................akkor se lenne semmi:-)bevállalható áron van!
198. rohiani (válaszként erre: 191. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 12:54

Nem az uszoda 500 Ft, hanem az én tornám jön ki annyira, ha elés sűrűn megyek egy hónapba és kihasználom a havi bérletet. A gyerek úszása 1100 Ft-t.

És nem azt mondtam, hogy ezt kell csinálni, csak azt, hogy én ezt teszem, így oldom meg, hogy a gyerekem is sprotol és tanul valamit én pedig nem nézem közben, hisz nincs egyedül vigyáznak rá, hanem közben sportolok.

197. rohiani (válaszként erre: 190. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 12:52

A konditerem a szórakozásom másra nem költök. Amióta ricinusozom a hajam nem voltám fodrásznál, nem kell mert szép és egszséges a hajam (hosszú) nagy ritkán lecsípek a végéből egy kicsit az nem kerül pénzbe és nem mondta még senki, hogy milyen igénytelen a hajam, sőt.

Kozmetikushoz is elég ritkán jutok el inkább használok picit drágább, de jó kozmetikumokat és egy évben csak egyszer kell megvenni.

Heti 3 konditemet 4 napi itthoni tornával egészítem ki. Ingyen van a netről töltöttem le. Hogy unalmas? Szerintem nem, bár a tv-t vagy semmit tenni biztosan jobb.

Szoktam nézni filmeket és képzelt közben fekszem a földön és hasazom. 45 perc a sorozat és abbból 20 percet hasazok és a maradékba lógatom a lábam.


"Most van fontosabb dolgom is!" Ezt írod, hát miért nem vagy fontos te magadnak, a saját egészséged. Képezld énsem ülök itthon egésznap. Dolgozom, gyerekt nevelek és mellette suliba jártam, most kedden fogok vizsgázni 3 tantárgyból, és jut időm mindenre, mert akrom, hogy jusson.

196. 9834d42538 (válaszként erre: 190. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 12:33

Kicsit olyan érzésem van, mintha neki tennél szemrehányást, amiért neki telik konditeremre. Ha van fontosabb dolgod, akkor miért panaszkodsz a szomorú sorsodról egy fogyókúrás fórumban? Ha valaki fogyni akar, akkor innen tud ötletet meríteni, tippeket szerezni.

Lehet, hogy unalmas otthon, egyedül tornázni, de ha ezt tudod megengedni magadnak, akkor csinálod, mert eredményt akarsz elérni. Ha lenne pénzed konditeremre, akkor se járnál, mert lenne jobb dolgod.

Nem felénk kell elszámolnod azzal, hogy miért nem csinálod, hanem magad felé.

195. beu79 (válaszként erre: 185. - Doresz88)
2010. jún. 16. 12:10

Teljesen egyet értek ezzel a hozzászólással, nem értem miért mindig csak az a valaki, akinek min. 2 gyereke van. MErt sokszor az is úgy jön le, hogy az egy gyerek nem gyerek. Ja, és egy férj. Ő a harmadik gyerek?VAgy ezt miért kell kiemelni? A férj a másik szülő akinek ugyanannyi a felelőssége, mitn a feleségnek. Nehogy már róla is úgy kelljen gondoskodni, mint a gyerekekről. Nem értem én sem miért kell lenézi a diákokat, vagy a fiatalokat, nekik is megvannak a maguk problémái. Én 30 éves vagyok, de meg kell védenem a 20-25 éveseket, nem emlékszem, hogy nekem könnyebb lett volna diákként, mint most dolgozóként. ÉS azt sem értem miért kell mindent a gyerekekre fogni, így olyan mintha csak kolonc lenne az ember nyakán. Persze én sem tudhatom, mert még NINCS gyerekem, de sok anyuka megoldja a fogyókúrát gyerekek mellett is, és nem nagy szavakkal dobálózik, hogy majd megtudod ha te is így meg úgy...

Nyilván bonyolódik az élet, ha az embernek bővül a családja, de azért jó esetben van a gyerekeknek apja is, akivel elvileg közösen kellene osztozni a terheken. ÉS ezzel senki férjét nem akarom minősíteni, nem erről van szó!!!Csak azért egy fél órára csak fel lehet szabadítani az anyukát, amíg az tornázik. ÉS nem kell minden áldott nap, elég egy héten 3-4.-szer.

ÉS aki le akar fogyni, annak egyáltalán nem kell enni kenyeret, krumplit, cukrot, tésztát, rizst stb. És azt a pénzt lehet zöldségre, gyömülcsre költeni. ÉS amikor elérte a kítűzött célt akkor is lehet teljes kiőrlésű kenyérre váltani, amiből már nem fog annyit kívánni,mert a szervezete kisebb mennyiséghez szokott. Bár - és ezzel most kicsit ellent modnok magamnak - sokszor mindegy milyen kenyeret vesz az ember, mert a teljes kiőrlésű összetevői is úgy kezdődnek, hogy búzaliszt. Én pl. itthon sütöm a kenyeret. Olcsóbb és tudom mi van benne. De annak is igaza van, aki azt modnja mindent lehet,csak a mennyiségekre kell odafigyelni. NA,befejezem, mert erről kisregényt lehetne írni, sok dolgot meg már úgyis leírtak az előttem szólók. Ja, és a cikkíróval is egyetértek. Nyilván vannak szélsőséges esetek, sorsok, helyzetek, de a cikk nem erre éleződött ki szerintem.

194. f60ebb6099 (válaszként erre: 193. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 11:57
Én sosem vettem aktiviát, ha volt rá pénzem ha nem, mindig jó volt az 50 ft-os joghurt is, mai napig azt eszem. ;)
2010. jún. 16. 11:52

És aktiviát is minden nap ittam mert egészséges igaz??Ma már ezt is elhagytam,ez van!Nincs pénz rá.

Gyümölcs a gyereknek legyen elég ez a lényeg,ha nekem nem jut ez van.Az élet nem mindig úgy van ahogy szeretné az ember,lemondással jár!

192. bettike2007 (válaszként erre: 186. - Rohiani)
2010. jún. 16. 11:50
A másik nem panaszkodom van netünk,tv ami luxus,ez ami van nekünk,hobbi mert szórakozni,nyaralni sosem megyünk.De ha kaptok 2en 160ezret amiből a hitel csak 105ezer+rezsi+gyerek megnézem én ha marad hó végéig 4-5ezred hogy miket vehetsz meg!Nem iszunk,cigizünk,nincs kocsink,mindenen spórolunk amin tudunk,ruhákat nem vettem fél éve és fodrászhoz sem mentem ennyi ideje,nem panaszkodás mert ezt választottam,gyerek,külön élés.De nehogy már bemagyarázza valaki hogy olcsóbb így élni???
191. bettike2007 (válaszként erre: 186. - Rohiani)
2010. jún. 16. 11:46
Nálunk az uszoda mivel új épül sokkal drágább lesz mint 500ft a régi meg had ne mondjam,és ott kardiogép sincs,csak egy medence.
190. bettike2007 (válaszként erre: 186. - Rohiani)
2010. jún. 16. 11:43
Jó ha neked van konditermere pénzed,nekem az itthoni torna marad.és igen nincs kedvem itthon tornázni,kipróbáltam nem lettem energiadúsabb és unalmas is,ha lehetne biztos eljárnék edzeni,mert az csak ösztönzőbb,de nekem nincs 4-5ezrem havonta konditeremre,és ez a legolccsóbb,fogytam már 20kg-t magamtól,de akkor szabad voltam mint a madár.Most van fontosabb dolgom is!Már bocs ha ez kifogás!
189. bettike2007 (válaszként erre: 188. - Maszola)
2010. jún. 16. 11:39
Próbáltam tornázni du-n gyerek mellett,nem lettem frissebb!
188. maszola
2010. jún. 16. 11:20
Én még annyit szeretnék hozzátenni a nehéz fizikai munkát végzők "problémájához", hogy bizonyos szempontból a nehéz szellemi munkát vagy csak sziplán stresszes, de mozgásszegény életet élők sokkal nagyobb gondban vannak. Mert ugyan a szellemi munka is rengeteg energiát igényel, mégis hiába kapok gyomorfekélyt a főnökömtől, és KELL néha az a plusz szendvics, vagy darabka csoki, az ülő munka bizony meglátszik a fenekemen, mintha az energiát nem a zsírraktárakból vonná el a szervezet ilyenkor elsősorban, mint a fizikai munkánál, persze ez tudományosan biztosan butaság. Mindenesetre egy szellemi munkát végző ember is lehet halálosan kimerült, és számára is nagyon nehéz lehet este hazaérve még tornázni, de a lényeg: ami energiát még levesz a mozgás, annak a tripláját kapjuk vissza a végére. Egy késő délutánra szellemileg-testileg felfrissült anyuka a gyerekeinek és a férjének is többet tud nyújtani, mint egy holtfáradt asszony. KI KELL PRÓBÁLNI. De ezt is csak akkor fogom tudni helyesen megítélni nyilván, ha lesz gyerekem.
187. rohiani
2010. jún. 16. 11:11
Pont ennek a fórumnak a hatására kezdtem el a naplómban írni, hogy mennyibe kerül egy napi kajám. Akit érekel nézze meg. Igaz még csak az első két napon vagyok túl és munkába eddig rendeltem a kaját, de mostantól én készítem, kíváncsian várom a pontos eredményeket, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz drágább. És leszögezem, ez nem egy pasi étrendje, nem ezt kell adni a napi 12 órát fizikai munkát végző embernek.
186. rohiani
2010. jún. 16. 11:07

Mint már írtam nekem tetszik a cikk és egyet is értek vele.


Elolvasva a fórumot arra jöttem rá, hogy itt két csoport van, akik gyártják a kifogásokat, azoknak drága az életmód váltás, akik pedig fogyóznak, fogynak azoknak nem. Ezt csak akkor fogjátok megtudni kedves kifogás gyártók, ha elkezditek.


Amitől falra tudnék mászni az a gyerekre fogom, hogy nincs időm, nem tudok fogyni, minden szabadidőmet a gyerekre ádozom és ezért már nincs időm tornázni. Egy gyerek mellett könnyű, de nekem kettő van vagy három és melletük már nem lehet megoldani. De miért is, ezt nem értem?

Nekem egy van, van időm tornázni, de van hogy itt van nálunk a szomszéd kislány, és a barátnőm kislánya is és képzeljétek sokkal több időm van mint amikor csak a saját gyerekem van itthon, mert ők nagyon jól eljátszanak együtt én nem kellek oda. Nem tudom, hogy testvéreknél ez, hogy van, de ők biztos mindig igénylik anyucit.


A másik hulla fáradt vágyok. Próbáld ki, hogy tornázol egy kicsit, energiát ad. Én elmegyek reggel elviszem a gyereket oviba és megyek dolgozni, munka után gyerek oviból el, haza ugrunk és irány a konditerem a gyerek megy az uszodába én pedig kondizni, és fárad vagyok sokkal jobb lenne lenül a gép élé fórumozni, de elhatároztam, hogy megyek és ha már ott vagyok akkor élvezem és sokkal több energiával jövök haza. Pénzbe kerül, nincs ingyen, de 1. a gyereknek nem árt, ha tud úszni 2. bérletünk van és ha hetente megyünk 3x, néha hétvégén is akkor 4x így lebontva egy hónapra az már csak 500 Ft. Látom ám a többi anyukát aki ott ücsörög és nézi ahogy a gyermeke úszni tanul, kifizeti a 300 Ft-os belépdíja, mint kisérő szülő, ott ücsörög egy órát és trécsel a többi anyukával, tömi magába a csipszet és issza a kólát és közel 100 kg. És azt mondja hogy neki nincs ideje magára. Pedig ha beládoz még 200 Ft-ot akkor egy emelettel fentebb ott a sok kardiógép és még látja is a csemetéjét amint a nagy medencében úszni tanul. (Szentendre V8-asról van szó).

Látok ám olyan anyukát is aki velem együtt jön fel kondizni, úgy hogy a kisgyerek jön vele.


Miért kell azt mondani, hogy a gyerek miatt és a férjünk miatt mást kell főzni? Nekik árt, ha egésségesebb kaját főz az ember lánya? Tény és való, hogy fehér kenyérből többet eszik az ember, mint egy tk-ből. Én veszek egy tk. szeletelt kenyeret 250 dkg-sat és, ha azt eszi a család (én, gyerek, párom egyen fehér kenyeret) akkor az elég 1 hétig. (legyen 300 Ft) a fehér kenyeret megveszem minden másnap 200 ft-ért az egy héten 800 Ft. Melyik a több? És a gyerek megszokta és szereti, van itthon mindkét kenyérből és a tkt kéri.


Meg kell próbálni, írni, a kiadásokat egy hétig, hogy mennyiből jön ki most egy napi kajád és utána, hogy mennyi ha életmódot váltasz, hidd el nem több.

2010. jún. 16. 10:49

Nem tartozik a témához ugyan, de nagyon szúrja egy-két hsz-ban a szemem!

Miért kell a fiatalokat, gyerekteleneket, vagy egyetemistákat mindig hülyének nézni? Azért mert valakinek nincs gyereke, vagy továbbtanul, vagy nincs túl 4 komoly műtéten, nincs hitel a nyakába attól még nem lehetnek jó gondolatai??? Minden kornak megvan a maga gondja. Az egyetemistának is, meg a családosnak is. Csak a dolgozó embert érheti stressz??? Én olyan stresszes voltam suliban, hogy gyomorfekélyt kaptam! És a diáknak is van ám családja! Van anyja, apja talán még testvére is. Nem kell ahhoz anyának lenni, hogy legyen gondod!

Nem kéne így beskatulyázni szerintem az embereket, főleg a diákokat, meg gyerekteleneket. Arról nem is beszélve, hogy valaki nincs 40 éves.

Mint mondtam mindenkinek megvan a maga baja. Valakinek tanulni kell, valakinek dolgozni, valkinek gyereket nevelni. Egyiksem könnyű szerintem, mindegyik stresszes, és mind mellett nem egyszerű a fogyi sem, és az életmódváltás sem. Aki dolgozik annak legalább van (valamennyi) pénze amit beoszthat, és aki tanul? Kér a szülőtől, ha egyátalán tudnak neki adni. Vagy ha nagyon jól tanul kap egy jelképes összeget egy félévre. Szerintem a diáknak sem könnyebb beosztani azt ami van, mint egy 3 gyerekes családnak.

Halgassuk meg szépen egymást, és ne tromfoljunk már le mindig mindenkit mert nem olyan a helyzete mint nekünk!

2010. jún. 16. 10:38
a gyümölcs-zöldség problémára meg mi télen csak almát ettünk.80ft volt kg-ja nem az a nagy génmanipulált , hanem ilyen kis proli alma volt, de csak 80ft!zöldség.....savanyúkáposzta 1kg egy családnak azért kitart egy ideig!
183. maszola (válaszként erre: 175. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 10:33

Úgy érzem, itt-ott elbeszélgetünk egymás mellett. Az az ember - akár férfi, akár nő -, aki nehéz fizikai munkát végez, nem is kell, hogy ellegyen pár szelet abonettel, hamlettel, vagy más kenyérpótlóval, mert a fizikai munka épp arról szól, hogy a nagyob kalóriát, amit bevisz, le is dolgozza - vagy megfordítva: azért kell bevinnie több kalóriát, hogy dolgozni tudjon. Ezért nem is kell fogyóznia, és nem kell feltétlenül ugyanazt ennie, mint a fogyózó családtagnak. A fehér kenyér mellé megvenni az abonettet csak akkor drágább, ha ugyanannyi fehér kenyeret vesz az ember, mintha még mindig ketten ennének belőle (nagyon jó tűri a kenyér akár felszeletelve a mélyhűtést is, így be lehet osztani, és mindig csak annyit elővenni belőle, ami éppen elfogy. És néha annyi fogy el, amennyit előveszek, tehát a férjem is beéri egy szelet kenyérrel, ha csak annyi van, viszont bevágja mindhármat, ha annyit teszek elé.)


Láttam én már gyárban dolgozó 40 éves nőt, akinek két kézzel át lehetett érni a derekát, pedig 4 óránként evett, mégpedig minden étkezésnél 3 zsemlét vagy kiflit, házi szalonnával, vagy kenőmájassal, stb.



De gondolkozzunk el: ha ugyanez a nehéz fizikai munkát végző ember egyúttal elhízott is, az mégiscsak arra utal, hogy valahol több kalóriát visz be, mint amennyire ténylegesen szüksége van. Szerintem Fekete Lacin is van a tekintélyes izomtömeg mellett némi zsírfelesleg is, és a presztizs is, hogy neki illik ennyit vagy annyit megennie, mert igenis ettől is tökös. Ebben benne lehet, hogy 4 nagy karéj kenyér (mindegy, hogy fehér, vagy barna) helyett talán elég lenne kettő is az ő jóllakásához is, csak a kimerítő munka után ő úgy érzi, megérdemli, hogy egyen egy nagyot, ezzel kikapcsolja az agyát, lazítson is egyúttal. Természetesen nem a Ti családotokról beszélek, mert fogalmam sincs, kinél mi a helyzet, de az is biztos, hogy őszinteség nélkül nincs fogyás.


Na mindegy, nem akarok okoskodni, csak abban vagyok biztos, hogy olyan nincs, hogy valaki elhízik, miközben pontosan annyi és olyan minőségű kalóriát visz be, amennyire a munkája, napi mozgása, és genetikája mellett szüksége van.


A másik dolog, amit itt szerintem sokan félreértettek, az a szegénység. A cikk nem azoknak és nem azokról íródott, akik mély szegénységben élnek, mert ott szóba sem kerül a fogyókúra, mindenki örül, ha jut aznapra valami, bármi. Bízom benne, hogy mi - átmenetileg munkanélküliek, hitelesek, stb. - ennél egy kicsit jobban megnézhetjük mire adjuk ki a kevés pénzünket. De ha nem: akkor is ott van még a lehetőség arra, hogy pontosan ugyanazt együk, amit a család többi tagja, csak a hízlalóbb falatokból sokkal kevesebbet, a kevésbé hízlalóakból pedig kicsit többet. Szerintem már ezzel is lehet lépni az egészséges életmód felé, mert az egészségtelenebb ételből feleannyi még mindig jobb és egészségesebb, mint a teljes vagy a dupla adag:)

2010. jún. 16. 10:19
a kinek mire van idejében meg van valami igazság azért szerintem!két gyerek és egy férj mellet tudom milyen az ha az ember szusszanhat 1-et!én is inkább kidőltem este ha mindennek vége volt és végre mindenki a helyén!aztán rájöttem nekem sajna csak ilyenkor van időm magamra:-)ezért eldöntöttem ha le akarok fogyni akkor a mozgásra csak ekkor lesz időm!választhattam hogy most mozgok vagy sokkal nehezebben fognak lemenni azok a fránya kg-ok!hát mozogtam akkor!k....a szar volt az elején,de mikor a férjem később megjegyezte sokkal forásabb és feszesebb vagyok már nem volt akkora kín!ez abszlút saját tapasztalat és mindannyian mások vagyunk én mindenkit megértek. csak szerettem volna megírni engem mi motivált:-)
2010. jún. 16. 10:10
sziasztok!szerintem a cikk olyan embereknek íródott(nekem legalábbis ez jött le:-)akik súlyfelesleggel küzdenek de nem vágnak bele és ezt a pénz-idő problémára fogják!természetesen sok dologban igazatok van egy többtagú család egészséges étkeztetése egy vagyon...sajnos:-(mi sem tudnánk megvenni a csirkemellet meg az oliva olajat!személy szerint csmellet kb. 3 éve nem is ettem.egy családos embernek jóval több problémája és gondja van sajnos, megértem mert tudom!!!de arról van szó, amire a cikk is rá akar világítani, hogy ha vkit tényleg nagyon zavar a súlya és tényleg le akar fogyni az a tőle telhető legtöbb et és legjobbat megteszi ezért!engem zavart a súlyom éveken át különböző kifogásaim voltak, de egyszer egy kemény kritika után elhatároztam hogy így csórón is megpróbálom, konditerem nélkül, 2db gyerekkel, kevés pénzből!ez fontos volt nekem és sikerült!télen kezdtem el, hát nem volt gyümi(narancsot meg banánt csak karácsonykor ettünk!), de mégis lefogytam!!!a barna cukorról meg annyit hogy nekem se lenne rá pénzem!nincs fölös 600ft-om rá sajnos, ezért tesco-s cukrot eszik a család mert olcsó:-), de aki le akar fogyni az nem eszik cukrosat!!!így én sem ettem belőle, akinek fontos a fogyás megállja!nem vettem külön édesítőt mert az is pénz!én mindíg úgy ettem hogy még a cukrozatlan változatból szedtem előre!családdal rendelkezőknek is megy ha akarják, persze egy zűrösebb, rendezetlenebb időszakban, amit egy egyetemista nem ért meg(oviba szokatás, gyerek beteg és orvoshoz rohangálni..stb)lehetetlen megvalósítani!én is sok év kifogás és nyafogás után szántam rá magam!
180. f60ebb6099 (válaszként erre: 175. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 09:51

Szerintem a cikk írója nem családi fogyókúráról ír, hanem fogyókúra/fő! Legalábbis én a családos fogyókúra szót a cikkben sehol sem találtam.

Az ember magának be tud tényleg vásárolni hamlett-et, abonett-et, párizsit , natúr joghurtot nem sok pénzért.Én pl. a joghurt darabját nagyárosban 50 ft-ért veszem! Vagy épp a családnak főzött pörkölthöz nem eszünk tészát, sült husihoz nem eszünk kenyeret, rizst,krumplit, kenyeret és máris szénhidrátszegény kajcsit kapunk. Főzeléket, mártást keményítővel sűrítünk (ha csak főzelékhez-mártáshoz használjuk nagyon sokáig elég, és akár a családnak is főzhetjük így, észre sem veszik). Levest rántás nélkül is lehet főzni, nem változtat az ízén. Levesbe magunknak nem rakunk tésztát, csak sok zöldséget-répát stb. És így külön főzőcskézni sem kell túl sűrűn.

Ha nálunk működött ,csonka családban, akkor máshol is működihet szerintem....

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook