Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
329. 35491a860f (válaszként erre: 323. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 17. 13:06
Nálunk csak 179.
328. 35491a860f (válaszként erre: 320. - Binky)
2010. jún. 17. 13:05
Majd fogod.... :DDDDDDDD
327. 35491a860f (válaszként erre: 318. - Gyopár)
2010. jún. 17. 13:05

És ezt csak az érti meg, akinek van már gyereke, egyedül vezeti a háztartást, mert messze laknak a szülők és nemcsak magára kell gondolnia, hanem a szeretteire is.


És most Binky, emese lehet követ dobálni. :DDDD

326. 35491a860f (válaszként erre: 317. - 156a5eb9fd)
2010. jún. 17. 13:03
A kötekedők meg mind magamutogatóak! :D
325. 35491a860f (válaszként erre: 314. - Maszola)
2010. jún. 17. 13:01

Szia!


Nálunk azért nem ilyen vészes a helyzet. Én nem mondanám magam annak a totál kövér nőcinek, főleg így, hogy már 13 fölös kilót sikerült ledolgoznom magamról január óta. Mert sok ismerősöm van, aki tőlem is sokkal kövérebb, pedig gyereket sem szült még. Én meg tisztában vagyok azzal, hogy az én szervezetem olyan, hogy ha szülök egy gyereket, akkor soha nem a terhesség alatt, hanem a szoptatás időszaka alatt szaladnak fel rám villámgyorsan a kilók. Erre a dokim is azt mondta, hogy ilyenkor a hozzám hasonló nők tehetetlenek, mert a tartalmas tejmennyiség termelődése érdekében a szervezet minden bevitt apró falatot elraktároz és elraktároz és elraktároz, és sokszor zsír-háj formájában. Ezért jó azoknak a nőknek, akik a szoptatás alatt inkább fogynak, mert a barátnőm ilyen volt. Terhesség során hízott, szoptatás alatt fogyott. Én pont fordítva. És nekem most ezt kell ledolgoznom. Legkisebb gyermekem 17 hónapos és 10 hónapos koráig szoptattam. Mikor 1 éves lett, akkor kezdtem a fogyókúrám.


Igen, igazad lehet, viszont, ha hazajövünk a suliból és az én lányomnak első osztályban 11:45-ig volt órája minden nap, és nem napközis, és utána a fél délután a tanulásról szól, na olyankor nem fogom a tanulás rovására inkább otthagyni a gyereket és tornázni. A torna olyankor ráér később is. Tudom, most sokan ebbe is belekötnek majd, hogy de így, meg úgy, meg amúgy, mert a gyereket ott lehet hagyni egyedül is tanulni. Igen, ott lehet és én is ott szoktam hagyni, főleg amikor a betűk írását kell háziként megírnia, de egy elsős, aki előtte még oviba járt és minden idejét játszással töltötte még fokozott figyelmet igényel leckeírásnál és ezt nem én találom ki, több szülő is beszámolt nekem erről, hogy bizony nekik is le kell ülniük otthon az elsős csemetéjükkel tanulni.


Nekem nem is magával a fogyókúrával volt bajom, mint azt pl: Binky alaposan félreértelmezte és osztotta az észt nekem rendesen, hanem azzal, hogy maximalista lévén többet szeretnék mozogni, sportolni, mint amennyire jelenlegi életmódomban időm van. 3 naponta van időm rá, és én ezt keveslem. Szeretnék naponta, vagy ha minden kötél szakad akkor is legalább 2 naponta mozogni, de egyszerűen ha 100felé szakadok sem tudom megoldani, mert a férjem reggeltől-estig melózik, és nincs segítségem, nekem kell azidő alatt egész nap egyedül csinálni mindent. Persze játékosan be szoktam vonni a főzésbe, takarításba is a nagyobbik lányomat, mert ő még élvezi is, hogy ilyenkor segíthet anyának, de az idő olyan baromi gyorsan tud telni ennek ellenére is, hogy az valami eszméletlen.


Mindegy ez legyen az én problémám. Nem baj az sem, ha a további 15 kg is ilyen lassan fog lemenni, mint az előző 13 kg, ami fél év alatt csúszott le, csak én kicsit gyorsabban szeretnék megszabadulni tőle, mondjuk 6 hónap helyett 3,5-4 hónap alatt.


A lányaimat meg nem kell félteni, ezt már előzőleg is megírtam. Örökmozgó mindkettő, be van sózva a fenekük, így a mozgásigényük is elég nagy. Nem is kövérek egyáltalán. Épp nemrég dícsérte meg a gyerekorvos a kisbabámat, hogy milyen csinos baba. Szóval, itt nem ilyen dolgokról szól a fáma, hanem amivel én kifejezetten nem értek továbbra sem egyet, hogy sokak szerint az egészséges táplálkozás ugyanolyan olcsó, mint a hagyományos. Ezt nem tudom aláírni. Nem értek vele egyet. Mert egy emberre valóban olcsónak tűnik, csak ha mellette még 3 másikra is vásárolni kell, mert nekik is enni kell, akkor az már egy kisebb vagyon. És ez akkor is így van, ha megint a torkomnak ugrik néhány ember.

324. Binky (válaszként erre: 321. - Gyopár)
2010. jún. 17. 09:56

Ha valaki a személyes információiddal visszaél, és az alapján alkot képet rólad, nem pedig az írott anyagod után, akkor elmehet a sunyiba.

Biztos rosszul eshetett, én eddig csak élőben kaptam megjegyzést(akkor még a súlyomra).


Azért mégis úgy döntöttem vállalom magam, pedig van kockázata, hogy az ismerőseim itt megtalálnak, és a vezetett naplómba is beleolvasnak. De mivel számomra a háj már többé nem tabutéma, más kérdésekben meg őszinte vagyok(a véleményem megmondom), inkább vállalom a veszélyt.

323. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 315. - F60ebb6099)
2010. jún. 17. 09:28
Köszönöm, mindjárt utána is nézek és holnap bevetem :)). Ma reggel vettem egy Sir Morton almás fahéjas teát, szerintem nagyon finom. Csak most vettem észre, hogy ráadásul döbbenetesen olcsó is volt, 200 ft egy doboz.
2010. jún. 17. 06:29

sziasztok

szeretnék csatlakozni, olvasgattalak titeket csak írni nem volt időm.

Én is megértem a kisgyerekeseket, nekem egy 3 éves kislányom van, nyár végére várjuk a kistesót.

Nálam a mozgás első hónapokban napi 1 óra séta volt, később baba-mama torna, amikor ezt a "korszakot" is kinőttük, akkor sokszor keltem 5-kor, gyorsan megfőztem, és utána még belefért fél óra torna, és jó idő esetén sétáltunk is.

321. gyopár (válaszként erre: 320. - Binky)
2010. jún. 16. 23:26

Priviben kaptam érdekes dolgokat.

Mióta nincs kép, meg egyéb infó, azóta én sem tapasztaltam.

320. Binky (válaszként erre: 319. - Gyopár)
2010. jún. 16. 23:12
miféle zaklatás? én még sosem tapasztaltam.
319. gyopár (válaszként erre: 317. - 156a5eb9fd)
2010. jún. 16. 22:39
öööö, bocsánat, ez most itt nagyon OFF, de szerintem a hoxa nem igazán biztonságos terep "kép" szempontjából. Tapasztalatból mondom. Az elején még nekem is volt kinn kép, meg bemutatkozás... aztán a zaklatások miatt muszáj volt leszednem mindent. Önvédelemből.
318. gyopár (válaszként erre: 219. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 22:38

Én teljesen megértelek téged, pedig nekem még csak 1 gyerekem van. Kétéves, fut egész nap, leveri, összetöri, beveri, elesik, felmászik.. délután már alig alszik.. este hullafáradt vagyok egyszerűen csak attól, hogy ellátom őt, a háztartást, hogy percenként rászólok valamiért, játszom vele, stb... de azt hiszem, neked ezt nem kell magyaráznom. Egy plusz dolog van az életemben, hogy most csinálom a második diplomámat. Mivel emiatt hétköznaponként több órát nem vagyok vele, nem teszem meg vele azt, hogy még amiatt is hiányolnia kelljen, hogy én most elvonulok mozogni.


Ezért van az, hogy nálam az egészséges életmódra való törekvés most nagyjából abban merül ki, hogy nagyon figyelek a táplálkozásra. Mozgásra pedig remélem, hogy egyszer majd tudok több időt szánni majd ha nagyobb lesz. (Bár addigra már szeretnénk következő gyereket :))

2010. jún. 16. 21:52

Azt észrevettétek, hogy akik negatívan nyilvánulnak meg, azok kép nélkül "beszélnek"? Általában!

:-)

316. Furmari (válaszként erre: 314. - Maszola)
2010. jún. 16. 18:30
Mélyen egyetértek.
315. f60ebb6099 (válaszként erre: 311. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 16. 18:07

Én gyógynövény-vagy bioboltban szoktam venni. Lehet kapni filteres és ömlesztett formában is. 1 db filter az egyszerre fél liter tea készitéséhez elegendő. Az ömlesztettből a fél kilósat szoktam venni, baromi sokáig elég. ;)

A legjobb (szerintem) még melegen fogyasztva, mert ha kihűl akkor kicsit kesernyés ize van. Bár annyira nem vészes, én igy is simán megiszom, nem zavar.

Tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, csökkenti az éhséget. Hasznát vehetjük mozgásnál is, mert növeli a kitartást, erőt ad.Ezért szokták testépitők is inni,vagy veszik kapszula formában. Amiben nekem még nagyon hasznos, hogy amint megiszom egyrészt megnyugtat, másrészt viszont segiti a koncentrációt. Harmadrészt aki hajlamos a vizesedésre-ödémára annak is jó mert enyhe vizhajtó hatású, lehet tőle pisilni járni :D

Ha itt a hoxán beirod a keresőbe hogy maté tea, találsz egy jó cikket róla :)

314. maszola (válaszként erre: 219. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 17:38
Nekem nagyon szimpatikus a hozzáállásod a gyerekneveléshez. Én is ugyanígy gondolkodom,bármennyi időt tudok is majd a gyerekeimre szánni, az legyen intenzív törődés, tanítás, odafigyelés, testi-lelki jelenlét. És mivel én ezt egyelőre csak elképzelni tudom, csak egy kérdést tehetek fel: ha a kisgyermeknek mégis azt mondanád mondjuk minden nap este 6-kor, hogy most 20 percet tornával tölt Anya, hogy a gerince, karja, stb. erős legyen, és csinosan álljon rajta az a szoknya, amit Apa is úgy szeret, akkor biztosan sérülne a fejlődése? Nem képzelhető el, hogy ez első lépés lenne az egészségre nevelésben, egyben pedig a kiegyensúlyozott, nem csak az önfeláldozásról szóló női szerep elsajátításában? Azért kérdezem, mert az én Édesanyám is minden idejét, pénzét, energiáját rám áldozta annak idején. Soha el nem múló hálával tartozom Neki mindezért, rengeteget tanutam Tőle minden szinten. VAgyis csak majdnem, mert azt mégsem tanultam meg, hogy a mozgás része legyen a napi programomnak, hogy egyek rendszeresen, és keveset, mert Édesanyám egész nap dolozott, nem szánt időt az evésre, hazaérve velem foglalkozott és a háztartással, és igazából akkor állt neki enni, amikor már elcsendesedett a ház.... de akkor aztán ki is ürült a hűtő, kárpótolta Magát minden másért, amire nap közben nem jutott ideje. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem biztos, hogy mindig az a jó a gyereknek, ami annak tűnik. Egy nap csak 24 óra, és nekünk, felnőtteknek kell eldöntenünk, hogy ebben az időben mire akarjuk nevelni, és milyen mintát adunk számára, ami elkíséri egész életében. Édesanyám nagyon kövér, én is az vagyok.... lehet, hogy a napi 20 perc közös "lányos" torna sem távolított volna el minket egymástól, viszont most nem kéne vért izzadnom, hogy a mozgást, mint elemi igényt behozzam az életembe...
313. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 310. - Binky)
2010. jún. 16. 15:50
nemzeti eledel a fish and chips, amit szintén ecettel locsolgatnak. ezek után nem csodálkozom.
312. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 308. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 15:50
Arról nem beszélve, hogy azt is eldöntöttem, koncentrálni fogok :D:D:D
311. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 308. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 15:49
Már láttam, de még nem próbáltam. Hol vegyem és milyet? Úgy döntöttem, leszokom a kávéról, teázni fogok.
310. Binky (válaszként erre: 306. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 16. 15:36

Hajjaj, lesz az, lesz az. Mi chips-szerűséget vettünk Angolhonban, méghozzá: kis hamlettek, sósan-ecetesen!!!

Te, én ilyen furát még nem ettem.

309. 778dc2edcd (válaszként erre: 306. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 16. 15:35
én lime ízű chips-et láttam lime-os meg még valamilyen...brutál lehet!!!
2010. jún. 16. 15:35
A maté teát szeretitek? Nálam most az a sláger. Nagyon jó üdítő hatású, és jobban pörget, mint a kávé, anélkül hogy remegnél v idegronncsá válnál. Ráadásul tele van hasznos anyagokkal, és az étvágyat is csökkenti. Ha suliba megyek, mindig viszek magammal, mert éberen tart, segíti a koncentrációt. ;)
2010. jún. 16. 15:34
én a dm-ben vettem rózsás epres teát!de nem filtereset!negyed kilónyi 299 volt akciósan!nem kell bele semmi csak le kell forrázni és kész!a kcal tartalma 0!HIDEGEN SZUPER JÓ!!!
306. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 305. - Binky)
2010. jún. 16. 15:31
Az speciel remek lesz a cigánypecsenye ízű chips-hez :DDDD
305. Binky
2010. jún. 16. 15:30

A következő a pacalpörköltes tea lesz:)

Igazából csak próbálkoznak, mert ugye a teára közel sincs akkora kereslet mint az instant kávékra vagy az üdítőkre.

Amúgy Angliából teaport is hoztam haza, de persze ez nem igazi tea, viszont legalább finom:)

304. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 302. - 778dc2edcd)
2010. jún. 16. 15:30

:)) - a kollégáim szerint szilvapálinka szag van a szobámban. pedig tényleg tea volt :))


Kaptam ajándékba egy Lloyd márkanevű grog teát, az is finom. A fekete teát is szeretem, de azt angolosan. Nyáron viszont inkább gyümölcsteákat.


Lakik valaki Gazdagréten? Ott van egy Életízek nevű tea különlegességbolt,40 féle teájuk van. Én csak simán kínzókamrának hívom őket :))

303. bettike2007 (válaszként erre: 301. - 25a27430dd)
2010. jún. 16. 15:27
Azt már ittam,nekem nagyon nem ízlett!
302. 778dc2edcd (válaszként erre: 301. - 25a27430dd)
2010. jún. 16. 15:26
hát ja!testvérem ezeket a furákat szereti én meg ha ott vagyok a szaguktól is rosszul vagyok!nekem kicsit mű!
301. 25a27430dd (válaszként erre: 297. - 778dc2edcd)
2010. jún. 16. 15:23
Nekem pont itt az epres joghurtos tea (ajándékba kaptam). Pl. van benne joghurt por. Én sem értem, hogy miért, jó, legyen eper íze, de eperjoghurt íze már miért?
300. 778dc2edcd (válaszként erre: 298. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 16. 15:23
igen, de ezt télen szokták árulni..általában.én úgylátszi konzervatív teás vagyok:-):-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook