Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
119. Tücke
2010. jún. 15. 13:03
Én szerencsére már nem most a : anya segíek jó?!!! -fázisban vagyunk és utána sikálom a konyhát
118. 3cbd320f88 (válaszként erre: 117. - Tücke)
2010. jún. 15. 12:48
én is szoktam úgy főzni :D
117. Tücke (válaszként erre: 116. - Doresz88)
2010. jún. 15. 12:29
Akkor sok kitartást hozzá:) emléxem amikor 5hónapos volt úgy sütöttem a palacsintát hogy az egyik kezembe fogtam mert nem maradt nyugton
116. doresz88 (válaszként erre: 114. - Tücke)
2010. jún. 15. 12:18
Kompoztunk amíg nem mászott. Ahogy azt megtanulta ordít a kompba. Meg mostmár megtanult felállni bárhol megtámaszkodva, és kapaszkodva eltotyog mindenfelé. Csak kapaszkodásnélkül nem totyog még. Már nem tudom kompba rakni. 5 perc és kiabál. Mászni jobban szeret. :)
115. Tücke (válaszként erre: 112. - Anka71)
2010. jún. 15. 12:07
gratu az elért eredményhez. Hát én meg úgy vagyok vele néha engedek a csábításnak havi 1-2 alkalommal de aztán snitt... egyébként én is inkább zöldséget eszem minimáis hússal( sertés, marha, csirke) viszont annál több halat eszem.. omega3 van benne és segít bontani a zsírt
114. Tücke (válaszként erre: 113. - Doresz88)
2010. jún. 15. 12:05

Hát készülj fel mert mi most vagyunk a kiskamasz korban és mindenben dacol velem, meg felesel és a mai napig a nyomábankell lennem ha ép a kismacskája a közelében van. kompozni nem akarsz vele? sztem tök jó volt főleg amikor rájönnek hogyan kell vele előre haladni:D felejthetetlen az örömük:D ráadásul nagyon sokmindent nem ér el ami veszélyes lenne a számára mert ugye egy meghatározott keretben van:D

Jajjj félre értettél nem mondtam hogy kételkedsz csak próbáltam rávilágítani hogy egy 5és fél évessel se könnyű. Nem mindent fog megérteni és ha meg is érti fogja feszegetni a határokat hogy meddig mehet el.

113. doresz88 (válaszként erre: 109. - Tücke)
2010. jún. 15. 11:57

Én nem is arra gondoltam, aki otthon dolgozik! Arra céloztam, akinek minden percben sír a szája hogy mennyire nincs pénze, de ül a net előtt otthon, hogy ezt le tudja írni.

Amúgy gratula az életmódváltásodhoz! Az én fiam fél6 és 6 között kel minden nap. Csak délelőtt alszik 1-2 órát. Mikor milyen a kedve. És aztán semmit. Este 8-9 között alszik, mikor hogy sikerül, és mennyire van meleg. Én nem kételkedem, hogy Neked is van dolgod a gyerekkel. Nem tudom milyen lehet vele, mert nincs 5 éves gyerekem. De azt tudom, hogy már nagyon várom hogy kicsit nagyobb legyen, és tudjon menni, meg megértsen dolgokat. Mert akkor már nem kell folyton rajta lógnom hogy mikor mit csinál. Mert már nem fogja megenni a levelet, a papírt, stb.

Sajnálom az asztmád, és további sikereket kívánok a céljaidhoz.

112. Anka71
2010. jún. 15. 11:55

Egyébként én testkontroll diétával adtam le 30 kilót, tényleg nem került többe, mert: se tea, se kávé, se édesség, se nasi, nem csináltam minden héten kétszer tiramisut (mint előtte). Se cukros üdítő, se kóla, szóval sokat megspóroltam a sz...rságokon, amiket nem vettem meg:)

Aztán amit gyümölcsre meg zöldségre költöttem, azt úgy vettem, hogy tulajdonképpen úgy is eltoltam volna azt a pénzt nasira. Nálam így volt.

111. Anka71
2010. jún. 15. 11:46
Most jöttem a Lidl-ből, olcsóbb volt a durumtészta, mint a sima, 190 körül volta fél kilós. Azt hittem, nem jól látok.
110. Anka71 (válaszként erre: 80. - 746864fbb7)
2010. jún. 15. 11:35
Gratulálok, elismerésem Neked:) Nagyon jó dolgokat írtál. És valóban olcsón "működsz" így.
109. Tücke (válaszként erre: 105. - Doresz88)
2010. jún. 15. 11:29
én személy szerint nem bántódtam meg ... csak válaszolok a feltételezéshez nekem mobil is és a net is a munkám miatt van itthonról dolgozom pont azért hogy minnél több időm legyn a gyerekkel foglalkozni... Azért egy 11hós és egy 5és fél éves gyerek között van különbség .. mozgásigény alvás stb stb nekem alszik még du mondjuk de akkor is csak 2 órát... reggel 5-6 órától pörög ... Én is életmódot váltottam pont azért mert a mozgásom már nem úgy megoldott mint eddig ráadásul ki is jött az asztmám ami nem egy kellemes dolog mert egy 100m -es emelkedőt ma már alig bírok megmászni és 64kg vagyok most is a 170 centimhez... amit ha a bmi szerint nézek ideális testsúlyom
108. Tücke (válaszként erre: 106. - Bernuska)
2010. jún. 15. 11:24
Bicajozni most tanul... meg rengeteget kirándulunk szerencsére olyan helyen lakunk ahol megtehetjük bármikor a gond az időjárás
107. Bernuska (válaszként erre: 105. - Doresz88)
2010. jún. 15. 11:21

Gtarula! Tényleg nagyon jól osztod be az idődet.....


hát ezt nekem még tanulnom kell.....:))))


De képes vagyok rá, meg tudom csinálni! :)))))))))

106. Bernuska (válaszként erre: 101. - Tücke)
2010. jún. 15. 11:18

A gyerekkel milyen szabadidős elfoglaltságaid vannak?


Ők imádnak kirándulni, motorozni, biciklizni, tollasozni, játszóterezni....stb.


Csak az aerobic a megfelelő mozgásforma neked?


Félre ne érts! Csak ötletelek....a mozgásom rendszerezéséhez még nekem is sokat kell tennem, mert tényleg nagyon ellustultam....pedig 13 éve még versenyszerűen futottam, 20 km meg se kottyant....most meg 2 km után a nyelvem lóg....na, márha arra a kis távra is rá tudom szánni magam. :)))))

2010. jún. 15. 11:01

Sziasztok!

Szerintem arra van pénz és idő, amire a tulajdonosa akarja! Ha a gyerekre akkor arra, ha magára akkor arra! Ha meg a napi betevőre akkor arra! Az emberek rengeteg felesleges dologra költenek! Tudom most nagyon szélsőséges leszek, és nem akarok megbántani senkit sem!!!! De ha valakinek nincs pénze semmire, akkor miből van akár csak 5000 ft-os mobilja? És minből fizeti a számlát? Mert hogy ez nem létfontosság! Ahogy a kábeltévé, és a net sem az! Mégis van előfizetés! Meg a mindenféle magunkra kenhető vackok! Ha valaki spórolni akar akkor az fog is! Ha meg nem akar, akkor csak kifogásokat fog gyártani!

Nekem is van egy gyerekem. Most 11 hónapos, mászik mindenhova, a két szemem nem elég hogy figyeljek rá, mert egyszer itt van mire odanézek már mást rámol! Mégis van időm mellette még 2 emberre gondoskodni, háztartást vezetni, és tornázni is! És nem vagyok fáradt sem! 4-en élünk egy háztartásban, és négy felé kell főznöm is! Főzök a gyereknek, főzök magamnak diétásat, főzök a férjemnek amit szeret, és a sógoromnak megint külön, mert más ízlése van mint nekünk. Anyagilag sem vagyunk ám eleresztve, mégis megoldom a vásárlást, hogy ugyanannyiból jöjjek ki, mintha kalóriabombákat vásárolnék. Egy forinttal nem költök többet az életmódváltásom óta kajára! Sőt. A végösszeg kevesebb is lett a havi bevásárlásoknál!

A háztartás vezetést megoldom a gyerkőccel. Ő eljátszik a lábamnál egy beföttesüveggel is, míg mosogatok, a porszívót imádja ahogy mozgatom, végig vigyorog neki! Játszani is van időm vel, amikor alszik tornázom, és arra is jut időm, hogy hozzászólásokat írjak! És Már leadtam 7 kilót.


Szerintem ha valaki valamit nagyon akar azt meg tudja csinálni! Kifogást a legkönnyebb keresni mindenre!

Én nem hiszem azt hogy nincs rá idő, inkább azt hiszem, hogy annyira még nem akarja, hogy beáldozzon valamit! A pénzzel meg ésszel kell bánni, és jut is marad is!


(Senkit nem állt szándékomban megsérteni, szóval bocs ha annak vettétek)

104. 40163fd81d (válaszként erre: 96. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 15. 11:00

Az előbb már leírtam,hogy csak nálam nem működik,de ez én vagyok,más ,meg természetesen más.

Ezen kívül nem hiszem,hogy a normál ételek egészségtelenek,én abban hiszek,hogy a mennyiségekkel kellene inkább lavírozni:)

Szóval a mértékletességben van a titok nyitja,mert egy friss alapanyagokból megfőzött finom étel,igenis egészséges.:))

103. 40163fd81d (válaszként erre: 88. - 9834d42538)
2010. jún. 15. 10:54

Már megbocsáss,mielőtt duzzognál a hsz-em miatt,olvasd el még egyszer.

Magamról beszéltem végig,magamból indultam,ki és önmagamat kritizáltam,és írtam le,hogy nálam nem működik.

:)))

102. Tücke
2010. jún. 15. 10:33
ja igen és persze amíg egyedül voltam nem kellett egy kisgyerekről gondoskodnom én is megtehettem a napi 2-3 óra edzést is akár az ilyen meg oléyan kajákat tk kenyér, barna cuki stb stb...
101. Tücke
2010. jún. 15. 10:22
Hát én csak anynit fűznék hozzá hogy minden pénztárca függő manapság és manapság egy anya örül ha levegőt tud venni nem hogy 1 hanem 2 gyerek mellett én is addig tudtam eljárni mozogni amíg anyukám közelében laktam és bevállalta a kislányomat hogy a heti 2-3 alkalommal lévő futást aerobicomat tudjam csinálni és ne legyed akkora mint egy ház... 3 éve akkor van rá időm amikor a gyerekem 7végén nincs itthon ez persze édes kevés mozgás szempontjából...amikor itthon van akkor csak vele foglalkozom ... de minde mellett sokszor arra nincs erőm már este hogy hajat mossak nem hogy még futi nvagy tornázni kezdjek....
100. likus
2010. jún. 15. 10:21

Elolvasva a cikket, azt mondtam: milyen igaza van!

Jó magam is azt vallom, arra van időd és pénzed amire akarod, hogy legyen! Persze vannak helyzetek, amikor ez nem teljesen kivitelezhető, de az elv igen.Valóban elhatározás kérdése, hogy változtatsz vagy nem. Csak ha magamról beszélek: sokszor mondtam azt, hogy nincs időm tornázni, mert fél 8-tól fél 6-ig nem vagyok otthon, vacsi készítés a családnak(4 tagú)...stb.Mondtam, hogy nincs pénzem zöldségre, gyümölcsre, de esténként a tv előtt csokit nasiztam, ez 101 kg-t eredményezett.Néhány hónapja elkezdtem tornázni, napi fél óra kazettára(ami ott porosodott évek óta a polcon), megtanultam úgy szervezni a vacsi főzést, hogy a torna közben már készül a kaja. A boltban az eddig csokira költött pénzt gyümölcsre, zöldségre költöm (-13 kg). Érdekes, hogy így is kijövünk a pénzből, ez számomra is furcsa felfedezés volt.Biztosan vannak olyan élethelyzetben lévő emberek, akiknek nagyon-nagyon be kell osztani a pénzüket, de ha csak annyit tesznek kezdetben, hogy a megszokott ételekből kevesebb mennyiséget esznek és naponta egy kicsivel többet mozognak, mint eddig, már tettek egy lépést a fogyás érdekében.

2010. jún. 15. 10:20
Én baba-mama tornát szoktam csinálni a 6 hónapos kisfiammal...és még ő is élvezi..:)
98. Bernuska (válaszként erre: 77. - 40163fd81d)
2010. jún. 15. 10:13

Sok nő igenis anyaként, gyerek(ek) mellett tudja összeszedni magát....


A mozgás úgy is kezdődhet, hogy lemegyünk a gyerkőkkel a parkba és amíg ők bicajoznak, addig futhatunk vagy sétálhatunk utánuk pl. olvasás helyett.


(nyilván ez megint az én élethelyzetemből adódó ötlet, 7 és 9 évesek a lányaim)

97. EmintE (válaszként erre: 88. - 9834d42538)
2010. jún. 15. 09:06
Ez nagyon kedves, köszönöm :))
96. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 77. - 40163fd81d)
2010. jún. 15. 08:57

Tudok rá számtalan példát hozni, hogy működik. Bár jómagam csak egy emberről gondoskodom magamon kívül, mégsem kell két háztartást vezetnem. Az, hogy az ember mennyire próbál egészségesen étkezni, főzni, csak szokás kérdése.

Amikor életemben először megkóstoltam a HIPP bébiételt, nem hittem el, hogy ilyen vackot a gyerekek szó nélkül megesznek. Tehát nem a gyerek miatt fűszerezzük, cukrozzuk agyon a cuccokat, hanem a gyereket szoktatjuk rá arra, amit mi magunk is eszünk.


Egyébként ha százkilós lennél és zavarna, és nagyon változtatni akarnál, valószínűleg időd és energiád is lenne arra, hogy magadnak diétás ételeket csinálj.

95. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 74. - Nyuszihopp)
2010. jún. 15. 08:51
:)) ezt főztem tegnap este, csak bulgur helyett árpagyöngy volt benne. Isteni, imádom.
94. Lymol
2010. jún. 15. 08:45
Az olcsó zöldségekröl: én a salátához mindig az olcsóbb alap zöldséget választok-általában káposztát vagy jégsalit. Fehér káposzta kilója szezonban 130 ft körül van. Hozzávágom kis hagymát,sárgarépát, ecet,olaj és 300 ft-ból megvan a 4 személyre való sali ami egyben köret is.
93. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 62. - EmintE)
2010. jún. 15. 08:44
Hééééééé, menj el futni egy kört és higgadj le :o)).
92. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 60. - 18ba5935e0)
2010. jún. 15. 08:41

Az nem megoldható, hogy egyszer egy hónapban csinálsz nagy bevásárlást a Lidl-ben? Tényleg sok minden sokkal olcsóbb és nem azért mert silány a minősége.

Esetleg süthetnéd otthon a kenyeret, akkor tudod is mi van benne és sokkal olcsóbb is mintha üzletben vennéd. Ha minden költséget felírsz, azt fogod tapasztalni, hogy tényleg nem drágább így étkezni, legalábbis nem annyival mint gondolod.

Ebben hajlandó vagyok fogadni veled egy baromi nagy citromfagyiban :)))

91. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 59. - 18ba5935e0)
2010. jún. 15. 08:35

Általában 6 körül, mert a kiskrapek akkor ébred. A férjével 15 éve élnek boldogságban, harmóniában. Tényleg nem alszik sokat.


A férjével töltött időt nem áldozza be, tévét nem néznek, azzal rengeteg időt spórolnak, s minden héten van egy este, amikor kettesben vagy barátokkal elmennek egy közös programra, ilyenkor más vigyáz a gyerekekre. Igen, döntés kérdése, ő így döntött.

90. kerkira (válaszként erre: 87. - EmintE)
2010. jún. 15. 08:21
Jó lett a cikk, tetszik! Sokan nem értik, mit jelent az, hogy valaki agyban eldönti, életmódot változtat, lefogy. Hát ezt! Nem keresed a kifogásokat, hanem rájössz arra, hogy csakis akaraterő kell egy sikerese fogyókúrához, SEMMI más. Ez nem pénztárca, és nem gyerekfüggű.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook