Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

2010. jún. 15. 17:48
Nálunk az édesség a joghurt,max túró rudi,tejtermékekben kimerül a nasi.
148. bettike2007 (válaszként erre: 135. - 778dc2edcd)
2010. jún. 15. 17:45
Ja és colát és chipset jó ha félévente veszünk egyszer,tv-t meg hetente 1szer ha nézek!
147. bettike2007 (válaszként erre: 135. - 778dc2edcd)
2010. jún. 15. 17:42
Senki sem cigizik nálunk,és nincs kocsink ez nálunk nem jó példa,ezen már jobban nem lehet spórolni:-))
146. Tücke (válaszként erre: 145. - Furmari)
2010. jún. 15. 17:38
látom mindnekinek van ilyen élménye:D
145. Furmari (válaszként erre: 117. - Tücke)
2010. jún. 15. 17:25
hehe, én meg úgy mosogattam, hogy a hátamra kötöttem a kenguruban:)
144. Tücke
2010. jún. 15. 17:08
Hát én még ha milánóit is csinálok pl akkor is beleöntöm a darálthúst ekészülte után egy sűrű tésztaszűrőbe és hagyom hogy lecsöpögjön róla a zsír... a paradicsompürét csak utána keverem bele. és mindennelk így vagyok inkább megfőzöm előzőnap este a húslevet is csakhogy a ráfagyott zsiradékot leszedjem róla apöri ugyan ez:D legalábbis nálam ha főzeléket csinálok rántással max 1dl olaj és 1 ek liszt a mennyiség:D
143. Binky (válaszként erre: 132. - Bettike2007)
2010. jún. 15. 16:57
A gyerek abból tanul, amit a szülei elé példának állítanak. Nem leszel mindig mellette, hogy önkontrollra tanítsd. Kérdés nálatok mi az a minden, és hogyan készül, mennyi zsiradékkal etc.
142. Tücke
2010. jún. 15. 16:23
én is iszom de kv függő vagyok és mondjuk én simán elalszom a fekete teától is a zöld teától isés a kávétól is még ha este 8kor iszom akkor is az energiaitaltól is simán belaszom
2010. jún. 15. 16:14

ja és zöld tea egyenlő nem iszok kávét!!!úgyhogy még egy dolog amit nem kell megvenni a boltban!

amúgy én sem hittem volna hogy ilyen van és hatásos, de tényleg jobb mint a kávé!!!!!!!!!!!!azelőtt függő voltam, kis szertartás volt a kávézás, de elkezdtem inni a zt-át és kb. egyhónap után éreztem hogy nem kell a kávé mert este nem megy az alvás:-):-)

2010. jún. 15. 16:06
sparban olcsón MAGYAR termelőktől származó, finom és egészséges dolgokat lehet kapni, nem gagyi szte(kefir, natur joghurt, sajt,durum tészta!).ja dm-be zöld tea citromos gyömbéres isteni és 399huf 25 filter.mondjuk azt írja 1 csésze 1 filter, de én spórolásból 3litert szoktam és finom:-)legjobb behűtve és égeti a zsírt rendesen!!!
139. Sleepi (válaszként erre: 111. - Anka71)
2010. jún. 15. 15:57
Én Aldiban veszem, ott 145 a fél kilós durumtészta, 100% durumlisztből. Vki jópár hozzászólással ezelőtt pont azt hozta fel, h. mennyivel drágább a sima tésztánál... Sztem nem ártana kicsit jobban szétnézni a polcokon. :D :D :D
2010. jún. 15. 15:50
egyébként én is megveszem néha azt a fránya chipset a boltban a gyereknek, elismerem, de inkább(ha van rá mód) készítek otthon vmit mert abban tudom mi van legalább és cseppet olcsóbb is:-)(még úgy is hogy teljes kiőrlésű lisztből van!!!!!!)hamár egyszer nassol a család!!!meg a gyerek foga érdekében óvom őt a cukros üdítőktől:-)nemcsak a kg-ok miatt!azt hiszem egy négyévessel nem túl jó a fogászkodás!!!bár lehet még pár kg lemenne:-)
137. Tücke (válaszként erre: 136. - 778dc2edcd)
2010. jún. 15. 15:46
nekem ezeket muszáj korlátoznom mert eléggé husi testalkata van így is meg van már most hordója és soha nem evett sok édességet állandóan mozgok vele és a cukros löttyöket se itta....
2010. jún. 15. 15:38

én nem tiltok semmit sem csak igyekszem a boltban a jó sorok közé terelni a gyereket:-):-):-)

és ránevelni arra hogy a gyümölcs meg a zöldség is lehet finom!bár ismerek olyat aki próbálta és nem ment neki úgyhogy lekopogom mert szerencsés vagyok!!!!

2010. jún. 15. 15:34
A családi étkezésekről pedig annyit még, hogy én a fogyás miatt kezdtem el odafigyelni de rájöttem hogy az egészségemnek is jót tett!sokkal élénkebb, energikusabb vagyok tőle és sokkal többet is bírok mind fizikailag mind szellemileg pedig sokkal kevesebbet eszek!!!ezért én az egész családomra kiterjesztettem a táplálkozásváltást egy idő után!hát így tényleg nem kell a főzésnél figyelni, mert mindenki az egészségeset kapja:-)gyerek, felnőtt egyaránt!!!és pénztárca kimélőbb sokkal a hétvégi bevásárlás is!HIHETETLEN mennyit spórol az ember!!!!és ne feledjük 1 doboz cigi egy kg zöldség van gyümölcs ára is lehet akár!ha kevesebbszer ülünk be a kocsiba(néha tényleg muszáj) kevesebbet költünk benzinre és többet mozgunk!!!sok embernél ugyanis azt látom hogy csak panaszkodik meg a kifogások mennek de azért mindenhova kocsival jár, mikor meg megjön a fizu akkor a bevásárlókocsit megpakolja minden szarral(már elnézést!), de hó végén meg a számlát nem tudja befizetni(a coca cola, a cigi meg a chips meg befigyel!)!meg ugye így nincs idő úgy nincs idő a mozgásra, de a barátok köztöt azt meg kell nézni fekve, nasival megpakolva:-)elnézést a kicsit nyersebb fogalmazásért és tényleg ne vegye senki személyes sértésnek én általánosságban írtam ezt az átlag magyar emberről meg az egészséges étkezéshez és a fogyihoz való hozzáállásról!akinek nem inge tényleg ne vegyen magára!
134. Tücke
2010. jún. 15. 15:30
bár az én gyerekem leves függő ha nincs leves itthon kicsapja a hisztit
133. Tücke (válaszként erre: 132. - Bettike2007)
2010. jún. 15. 15:29
én 1-2 dolgot tiltok a csokit a chipset és a cukrokat... ezeket 2hetente 1szer kap felváltva
132. bettike2007 (válaszként erre: 127. - Binky)
2010. jún. 15. 15:25
Az más hogy a gyereket hogy tanítom,egészséges főzelékeket kap,ha nagyobb lesz azt amit mi,de én mindent főzök,és az a lényeg hogy n zabálunk belőle,attól még nem tiltok tőle semmit.
131. EmintE (válaszként erre: 129. - 778dc2edcd)
2010. jún. 15. 15:22

Erről a takarításos dologról csak annyi jutott eszembe, hogy múlt héten csináltam Réka 20 perc felőtestet, semmi...

aztán pár nappal később kitakarítottam a tűzhelyet, de úgy alaposan, meg a csempét, minden egyes db-ot egyenként súroltam le a konyhában kb eltartott 1.5 óráig és úgy bedurandt a karom...

130. Tücke (válaszként erre: 129. - 778dc2edcd)
2010. jún. 15. 15:19
evvel egyet kell hogy értsek .... mármint ha 1kg kenyér elfogy reggelire.... mi 6an lakunk együtt és még ha bundáskenyeret is csinálok a többieknek akkor is max 75Dkg kenyérből teszem de nálunk utána leves van ebédre....és azért ha elosztom 5főre a 75deka kenyeret nem olyan sok tény a gyerekem bevág 3 fél szeletet.. a többit felnőttek eszik
2010. jún. 15. 15:13
sziasztok!a fórum elovasása után azt tudom mondani, hogy mindenben van igazság!szerintem az életmódváltáshoz viszonylag kiegyensúlyozott életre van szüksége az embernek, mert egy esetleges munkahelyi,vagy családi zűrös időszakban(pl.:pici baba,válás,betegség) az ember nem annyira képes odafigyelni!persze ezektől is le lehet fogyni esetleg...az anyagiakban is van igazság!mi is éltünk a létminimum alatt és környékén!és akkor tényleg nem lehet odafigyelni és gyümölcsöt és zöldséget és sovány húst enni,hanem zsíros kenyeret hagymával!DE nem is volt számítógépünk, internetünk, mobil előfizetésünk és bizony volt hogy a fűtést is kikapcsolták!Most sem élünk sokból kb. havi 120e Ft-ból 4-en!de én oda tudok figyelni és LEHET olcsón fogyózni!arra nekem sem lenne pénzem hogy méregdrága sztárebédeket rendeljek meg konditerembe járjak meg futópadot vegyek!Lehet a boltokban olcsó és egészséges kajákat kapni, ha keres az ember!!!ja és ha megvesszük a barna kenyereret, de nem kerül a kocsiba, csoki, chips, jégkrém és kóla meg sör akkor valahogyan be lehet hozni az árát!!!a mozgásról meg annyit, hogy a legjobb formája a takarítás!!!fél óra porszívózás+törölgetés, hajolgatás igazán hatásos tud lenni!gyerek melletti mozgásnak pedig nem tudok jobbat egy kiadós délutáni sétánál!!!lehet több igényt kielégítő ebédet főzni szerintem!pl:ha a rántotthúsnál a miénket nem panírozzuk be hanem csak natúran esszük csalamádéval amit a többiek is esznek és csak le kell emelni a polcról a boltban sztem nem megterhelő!én 15kg-ot fogytam le és tél/tavasz volt és nem ettem gyümölcsöt mert nem volt rá pénzem!egyébként meg azok a családok ahol ,,elfogy reggelire egy kenyér" szerintem nem okés!!!
128. Tücke (válaszként erre: 127. - Binky)
2010. jún. 15. 15:06
nem kell lemonani csak korlátozni...........
127. Binky (válaszként erre: 125. - Bettike2007)
2010. jún. 15. 15:02

Ha nincs belőle hosszútávú problémád, csináld azt, amit akarsz, amennyiben viszont gondjaid adódnak, mrá csak azért is a gyerekedre kell gondolnod, és őt is egészséges táplálkozásra szoktatnod, hogy neki ne legyen problémája a jövőben, és te még ott lehess a szalagavatóján.

Ez nem feltétlenül önmagad szeretetéről szól, hanem a körülötted élőket is befolyásolja...


Az egészség nem luxus, az egészségtelen életmód az, ami luxus.

Nem kioktatásnak szántam, de pl. nekem egy évvel ezelőtt még olyan izületi bántalmaim voltak, ami nem egy kamasznál, de egy felnőtt nőnél sem kellene, hogy természetes legyen.

És attól, hogy valaki 'életmódot' vált, nem tudom miért kéne lemondani az édességről.

126. Tücke (válaszként erre: 125. - Bettike2007)
2010. jún. 15. 14:01
egyet kell hogy értsek veled amúgy meg bőven elég ha nem eszel csokit chipset és annyi kenyeret már beljebb vagy ott vannak a alevesek a főzelékek... még csak feltét se kell rájuk annyi zöldség van annyi mindent meglehet főzni és változatosan ha van időd a neten akkor körülnézhetsz nekem pl van most egy köteg receptem a naplómban. Finomak is könnyűek is és nem is hízlalnak. Ráadásul a legtöbbhöz nem is drága az alapanyag
2010. jún. 15. 13:45
Persze csinálja mindenki amit jónak lát,de attól hogy vékonyabb cagyok még nem szeret senki jobban,és ami kis élvezet van az életben pl egy túró rudi,finom kajcsi nem mondok le róla,rövid az élet,ha sport guru lennék is lehet meghalhatnék 25évesen!
124. lisica
2010. jún. 15. 13:40

amit irt,az tényleg jó!huszonévesen,akár vékonypénzű studentként a legjobb módszer.családdal,munkával,harmincon túl jóval nehezebb,és nem is biztos,hogy működik.

viszont,miért kell pálcát törtni bárki felett is...

megirta a tapasztalatait,mások is a sajátjukat,de minek ezen vitatkozni,perlekedni...

2010. jún. 15. 13:25
Jó és szép amit írtál,még egyedül voltam én is csináltam ezt,de most családom van,nekik rendesen kell főznöm,így is úgy is meg kell vennem a pékárut és a húst,magamnak külön meg örülök ha a barna kenyeret megveszem,így drágább lenne külön ilyeneket veszegetnem magamnak,arról nem beszélve,hogy egy háztartás,gyerek és munka mellett 1joghurrtal,almával,vagy kis szendviccsel nem teljesítek estig és ingerült is leszek,ez nem megoldás,és kifogás!Lehet bármit enni de mértékkel!Ennyi!
2010. jún. 15. 13:24

Szerintem mindenki arra szán egy kis időt amire szeretne.

MI van azokkal a nőkkel akik reggel 7től délután 16-ig dolgoznak és 17körül érnek haza?Lehet hogy nincs gyerek de van párkapcsolatuk.Főznek,mosnak,takarítanak stb...Ált 19óra után jutnak el oda hogy leüljenek de akkor is inkább neki állnak tornázni pedig ők is lehetnek hulla fáradtak nem?

Ezek csak kifogások...

Pénzzel mi se vagyunk sajnos megáldva de szerintem semmivel sem drágább egészségesebben étkezni,ha csak azt nézzük hogy a hús pl mennyibe kerül.

121. doresz88 (válaszként erre: 119. - Tücke)
2010. jún. 15. 13:20
:D ez is jó!
120. doresz88 (válaszként erre: 117. - Tücke)
2010. jún. 15. 13:20
hálistennek nekem jól el van a szőnyegen...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook