Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

179. 35491a860f (válaszként erre: 177. - 3cbd320f88)
2010. jún. 16. 09:42
Mindenben fő a mértékletesség! Ez az egészséges életmódra is érvényes! Azt sem szabad túlzásba vinni...!
178. 3cbd320f88 (válaszként erre: 176. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 09:41
Mi az olcsóbb zöldség-gyümölcs dolgot gyümölcsszedővel oldjuk meg...a neten megnézzük, hogy van gyümiszedő és oda megyünk...pl legutóbb epret szedtünk mert kilója csak 385 ft volt...tény nincs 300 alatt és Mo.-on nem nagyon van banánszedő :D De nemsokára lesz sárgabarack is...abból is betárazunk :D Sajnos csak a téli időszakban olcsó a banán...
177. 3cbd320f88 (válaszként erre: 175. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 09:40

Szerintem nem a fizikai dolgozóra gondolt...a férjem nem fizikai dolgozó de a munkája rengeteg stresszel jár...és ha nem enne rendesek pálcika lenne, bár sajnos néha bekövetkezik a rendszertelen evés...

De tény hogy jó odafigyelni, hogy ki mit eszik...

176. 35491a860f (válaszként erre: 169. - EmintE)
2010. jún. 16. 09:33
Ja, és akkor egész évbe ne egyen a családom csak egyfajta gyümölcsöt, igaz? Mert bizony a banán, meg az összes többi finom gyümölcs kilója meghaladja a 300 Ft-ot. Ha csak az idei eper árakra gondolok...?!
175. 35491a860f (válaszként erre: 163. - Binky)
2010. jún. 16. 09:32

Életkorodból adódóan is látszik, hogy nem vagy még elég tapasztalt főleg munkahelyek terén. Mert ha az lennél, akkor tudnád, hogy egy fizikai munkát végző férfi, aki naponta 12 órázik azért, hogy a családjának, a gyerekeinek mindent meg tudjon adni, ami szükséges az egészséges fejlődésükhöz, nem lesz el szaros kis kalóriaszegény abonett "kenyeren"(????) egész nap!!!


Én aki fogyókúrázom úgy fekszem le minden este aludni, hogy 2 szelet abonett kenyértől még korog a gyomrom, de tűrök és iszok rá jó sok ásványvizet vagy zöld teát, mert most az a célom, hogy lefogyjak. De ezt egy fizikai munkát végző embertől ne várd már el! Azok a férfiak, akik irodán dolgoznak és csak ülnek egész nap, elhiszem, hogy elvannak az abonettel, de aki komoly, fizikailag megterhelő munkát végez, az szerinted...???? Gondolkozz!!!! Pl: Fekete Laci most alaposan körberöhögne téged.... :DDDDDD

És most nem kell kombinálni, hogy az én férjem is egy Fekete Laci, mert nem az, de ne legyél nevetséges azáltal, hogy férfiember abonettet egyen.


És mielőtt még a torkomnak ugranál, nem nézlek le, és nem kioktatás céljából írtam,amit írtam csak néha gondolkozni kellene, mielőtt bármivel vagdalkozol!


Attól, hogy valaki szereti a fehér kenyeret, még nem jelenti azt, hogy zsírban tocsogó ételeket fogyaszt mellé. Pl: én egész gyerekkoromban nem bírtam megenni a zsírban tocsogó kajákat, mert utána mindig hányingerem volt tőle és megfeküdte a gyomromat. Ennek hatására tért át anyukám az olajjal való sütéshez-főzéshez. Tehát nem kell téves következtetéseket levonni.


És az utolsó mondatod is hűen tükrözi életkorodat... :D


De csakhogy tudd: Nem szalonnát szoktam csomagolni a férjemnek a munkahelyére, hanem rendes (zsírmentes) főtt kaját, amit mi is eszünk a gyerekekkel, meg szendvicset, amibe benne van az egészséges paprika-paradicsom és sajt.


Itt pusztán arról volt szó, hogy az abonett kalóriaszegény és felbukna tőle egy valamire való férfi, ha egész nap azon kellene élnie!

174. 35491a860f (válaszként erre: 158. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 09:20
Igen, és épp ezt próbáltam elmagyarázni, de annak akinek se gyereke, se lakáshitele, az úgysem tudja átérezni, hogy mi miről beszélünk.
173. 35491a860f (válaszként erre: 162. - Furmari)
2010. jún. 16. 09:19

Hát épp ez az! Mivel a férjem nem fogyózik, csak én egyedül, így nekem ez már dupla kiadásnak számít, hogy vegyek fehér kenyeret is, mert ő az abonettet nem szereti, meg vegyem meg magamnak külön az abonettet is. És a másik lényeges dolog: hogy a gyerekeknek vásárolom mindig mindenből a legjobbat és legegészségesebbet, ezért sem futja már arra, hogy magamnak ilyen-olyan kalóriaszegény kajákat vásároljak.


A gyerekeim úgy vannak szoktatva, hogy mivel mi felnőttek sem iszunk kólát és szénsavas üdítőket sem, így nálunk legtöbbször tea, ásványvíz, házilag készített limonádé, vagy rostoslé van. Édességet sem eszünk minden nap, a gyerekeim sem, ha mégis megkívánjuk én sütök itthon süteményeket.


A gyerekeim hidd el, elég sokat mozognak. Állandóan be van sózva a fenekük :) így örökké menni kell velük mindenhová és futnak, szaladgálnak, kúsznak-másznak, életrevaló örökmozgók. Nincsenek elhízva. Én vagyok az egyetlen a családban, aki szó szerint ha csak ránézek egy süteményre hízok tőle 1 kg-ot.

Ezért fogyókúrázom január óta, csak 2 gyerek+háztartás mellett nagyon nehéz időt szakítani a sportolásra. Régen minden nap bringáztam, most nem jut időm rá csak minden 3. nap, és ezt keveslem, mert tudom, hogy többet kellene mozognom.


Itt pusztán arra szerettem volna felhívni néhány ember figyelmét, hogy akárhogy is nézzük a dolgot, akárhogy ki van magyarázva az egész, igenis, hogy jóval több pénzbe kerül az egészséges étkezéshez megvenni a hozzávalókat, mint az "egészségtelennek" kikiáltott ételeket megvásárolni.


De már neves kutató professzorok is annyiszor elmondták már a tévében, hogy az, hogy kinek mennyire egészséges a szervezete, vagy mennyire nem, egyáltalán nem az étkezésen múlik, hanem pusztán: GENETIKA! A genetikán múlik minden, hogy mennyire strapabíró, vagy "nyámnyila" géneket örököltél felmenőidtől. Ezért van az, hogy hosszú éveken át dohányzó és gyakran a garatra felöntő emberek, akik zsíros kenyéren meg szalonnán élnek, akár 100 évig is elélnek, míg abszolút a reformétkezés hívei közül, akik sportolnak rendszeresen jónéhányan már 40 évesen szívinfarktust kapnak, vagy agyvérzésben meghalnak. Ez mind genetika és nem az étkezéstől függ.


Egyébként nemrég halt meg egy ismerősöm agyvérzésben aki már hosszú évek óta a lehető legegészségesebben étkezett, sportolt stb. Mégis meghalt...!

172. maszola (válaszként erre: 14. - Titánia83)
2010. jún. 16. 07:12

Sziasztok! Egyet kell értenem Veled, én is akkor híztam el igazán, amikor elvesztettem az állásomat, ami rendkívül stresszes, egész napos lóti-futival járt, és a főnököm miatt rengeteg álmatlan éjszakával. De akkor több pénzem volt, most valójában minden hónapban csodát kell tennem, hogy a számlákat fizetni tudjam....

Hogy mégis hogy sikerült pont most felszedni 15 kg-nyi felesleget? Egyrészt nincs lóti-futi, és nem 4-5 órát alszom az éjjel, hanem 6-7-et. A háztartás önmagában - ha az embernek sajnos nincs igazán más dolga, sem pénze kultúrára, edzőteremre - nem éget sok kalóriát. Az edzőteremnél maradva: most aztán lenne időm reggeltől-estig tornázni itthon, de a depresszió is erősen hátráltató tényező, szerintem a legrosszabb, ami egy fogyózót érinthet, még a pénztelenségnél is jobban gátolja a fogyást....

Végül: a zsíros kenyér, tejfölös tészta és a fehér kenyeres szendvicsek nagy mennyisége olcsóbb, mint ugyanolyan laktató mennyiségű saláta, hal, csirkemell.


Mégis úgy gondolom, hogy hosszú idő óta ez a legjobb cikk, amit olvastam. A cikk írója nem fejtette ki részletesen, de fél-egy kiló zöldségből akkor lehet csak két-három napi ételt elkészíteni, ha egyúttal kevesebbet is eszünk. Tehát egy fogyókúrázó ember tényleg ki tud jönni alig több pénzből, ha egészségesebb, de lényegesen kevesebb ételt is fogyaszt. Hozzáteszem, a családban élőknél ez tényleg nem így működik: hiába készítek el magamnak egy nagy adag egészséges ételt három napra, ha azt a család megeszi egy ülő helyében vacsorára (mert ők nem fogyóznak, ergo ugyanannyit, vagy a könnyű ételből még többet is esznek, mint a hagyományosból). Szóval én úgy látom, hogy egy ember fogyókúrás étkezése nem feltétlenül kerül sokkal többe, mert kevesebbet is eszik, viszont az egész család étvágyát kielégíteni reform ételekkel egy kisebb vagyonba kerül havonta.


Az időről: Nekem még nincs gyerekem, de így is előfordul, hogy nem sikerül úgy szervezni a napomat, hogy a torna beleférjen - kánikulában még gondolni is rossz rá a tetőtérben - , el tudom képzelni, hogy egy vagy két, vagy három kisgyerek mellett ez végképp lehetetlen. Én nem hangoztatnám azt a közhelyt, hogy az embernek arra van ideje, amire szán, mert a nap tényleg csak 24 óra. De valahol azt olvastam, hogy sokszor a kisgyerekeket is remekül be lehet vonni az otthoni tornába, szerencsés esetben apuka is beáll, és családi program lesz - mint régen a TV torna - esténként 20-30 perc mozgás. Ha ebből néha csak 10 perc lesz, biztos az is jobb a semminél. De persze minden család más, van, ahol ilyesmit sem lehetne megoldani, majd ha lesz gyerekem, meglátom:)


Mindenesetre most nagyon szeretnék én is lefogyni, többek között mert - a sors fintora - nincs pénzem megújítani a ruhatáramat, a régi ruháimba pedig nem férek bele:)


Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam, és mindenkinek sikeres fogyást kívánok!

171. EmintE (válaszként erre: 150. - F60ebb6099)
2010. jún. 15. 22:54
köszi, ez jóóó :)))
170. EmintE (válaszként erre: 140. - 778dc2edcd)
2010. jún. 15. 22:53

köszi a DM-s zöld tea tippet, ha legközelebb arra járok, meglesem én is ;)

amúgy az a bizonyos kilós müzlit is ott szoktam venni, sima átlátszó zacsiban van, és nincs nagybetűkkel ráírva hogy teljes kiőrlésű...csak ha elolvasod az összetételét abban szerepel...és finom :)

1.5 éve csak azt vagyok hajlandó venni/enni (bár ez idő alatt-2008 szept óta- csak 2x kellett vennem, olyan sokáig kitart...

169. EmintE (válaszként erre: 155. - 35491a860f)
2010. jún. 15. 22:44

egy szóval nincs megemlítve a cikkben hogy ezek az összegek egy 4 tagú család kiadásait tükröznék...

Egyébként szerintem ha azt a gyümölcsöt veszed aminek kilója 300 Ft, akkor 6 kiló gyümi nehogy már ne legyen elég egy hétre...

168. EmintE (válaszként erre: 164. - Binky)
2010. jún. 15. 22:37
Amúgy mi a hétvégén akácmézet vettünk (termelői-piacon) 1kg 1300Ft-ért ;)
167. Furmari (válaszként erre: 166. - Tücke)
2010. jún. 15. 22:20

Mondjuk most összeszaladt a számba a nyál...:)

Ma tojáslevest csináltam, de holnap kipróbálom ezt,

imádom a leveseket!!

166. Tücke (válaszként erre: 164. - Binky)
2010. jún. 15. 21:23
én avval csinálom cukor helyett már évekóta a paradicsomlevest meg tejszínnel és kegyetlen jó egy kis bazsalikom minimális liszt a habarás véget a tejszínbe és ennyi....
165. f60ebb6099 (válaszként erre: 162. - Furmari)
2010. jún. 15. 20:59

Pont ezt akartam én is mondani, hacsak nem túlsúlyos az egész család, nem kell átállnia mindenkinek a reformétkezésre, csak max. kevesebb nasika (merthát ha az ember néha utánaszámolna mennyi pénzt otthagy a mekiben, meg a pizzafutárnál, meg a gyorsétkezdékben) akkor rájön, hogy basszus abból a pénzmennyiségből lehet egész hónapra kitellett volna a teljeskiőrlésű kenyéradagja.

Én mióta megszülettem végigkisértem anyám több-kevesebb sikerű fogyókúráit. Emléxem, anyám magának ilyenkor külön főzött, mindig volt egy külön csomag párizsi a hűtőben, és egy csomag barnakenyér a spejzben, ami csak az övé volt. Azt csak ő ette, mi meg ettünk hétköznapi kaját. Egyvalamire nagyon megtanitott: a pénztárcánkhoz képest egészségesen étkezni! Sosem engedte, hogy cukrozzam a gyümölcsöket pl. az epret, mert úgy kell élvezni, amilyen az igazi ize, sosem engedte sózni a vajaskenyérhez a paradicsomot-paprikát sem.Sokszor kaptunk müzliszeletet és joghurtot, túrórudit a csokika helyett,sosem nyafogtunk hogy csoki kell, egy héten 3-szor biztos volt az asztalon ebédre valami főzelék. Ezekért a dolgokért nagyon hálás vagyok neki. Felnevelt engem és a két öcsémet egyedül, mert amikor én 7 éves voltam az apukám meghalt, ott maradtunk anyámnak úgy, hogy akkor a legkisebb öcsém 7 hónapos volt, de felnevelt, és úgy hogy az anyagi erejéhez képest egészségtudatos volt, pedig nem állt a hátunk mögött egy pénzes rokon sem. (még ha nm is ettünk minden nap tk. kenyeret és 600 ft-os paradicsomot! helyette ettünk télen savanyúkáposztát, nyáron paradicsomot, mindent idénynek megfelelően) Anyám által szerettem meg én is az egészséges ételeket, és az öcséim is szivsen kóstolják a reform ételeket, bár rendszeresen nem eszik, mert ninc rá szükségük. Vékonyak.

164. Binky
2010. jún. 15. 20:41

Csak úgy halkan megsúgnám, hogy mindenki szeretett és kedvenc drága barna cukra teljesen használhatatlan.

1 kg termelői méz: 2000 ft.

És eláll, egészséges, nem hízlal annyira, édes, és lassan fogy.

163. Binky (válaszként erre: 156. - 35491a860f)
2010. jún. 15. 20:39

A kenyérrel biztos jobban lakik, ugye? Kafán megemeli az inzulinszintet, és persze hogy zabálni fog.


Miért kell ehhez a kenyérhez annyira ragaszkodni?

Az abonett remek elternatíva, de eleve nem kéne annyi kenyérfélét fogyasztani...képzeld anélkül is lehet élni, nálunk is van férfi a családban, és egyátalán nem hiányolja...Ráadásul nem lesz azáltal kevésbé 'tökösebb', ha néha ő is diétázik. Sőt, normális, nem tocsogó-zsíros étkezéstől nem cska a közérzet, de a teljesítőképesség is jobb lesz. Elmúltak már az idők, mikor a reggeli szalonnázást valakinek az ura a mezőn ledolgozta...

162. Furmari (válaszként erre: 156. - 35491a860f)
2010. jún. 15. 20:11
De ha a férjed nem túlsúlyos, vagy hízékony típus, akkor nem is kell neki abonettet ennie. A gyerekeknél meg sokkal inkább arra kell figyelni,hogy a lehető legkevesebb édesség, kóla, szénsavas üdítők helyett pedig víz, limonádé, rostoslé (ez mondjuk drágább, tudom) Ja, és nem kell őket túlfélteni, had mozogjanak!
2010. jún. 15. 20:08
Családja válogatja, mindenkinél más a helyzet!
2010. jún. 15. 20:08

Még egy mondat: azt se feledjük el, hogy a barna cukor, graham kenyér, barna kenyér stb stb lehet, hogy kis mennyiség nagy áron, de nem kell annyit fogyasztani belőle mint pl a fehér cukorból, fehér kenyérből.

Mondjuk mi nem használunk barna cukrot, én abszolút, a párom fehéret, néha.

2010. jún. 15. 20:04

Már az elején hozzászóltam a cikkhez és elmondtam, hogy jónak tartom hiszen én is igy fogytam nem keveset.

Láttam a negativ és pozitiv kritikákat és csak annyit fűznék hozzá, hogy a cikk életmódváltásról szól, tehát arról, hogy ha elkezded a változtatást akkor mondhatni egész életedre másképp fogsz táplálkozni. Valószínű hogy ha változtatsz akkor akár 20 év múlva 2 gyerek után is visszanyered az alakod. Persze mindez akarat, gondolkodás és mozgás kérdése. Azért azt ne feledjük, hogy az életmódváltáshoz hozzátartozik a sport, mozgás is.

Én már nem tudnék visszatérni a régebbi étkezéseimhez ( fehér kenyér, szénsavas löttyök, energia ital, tömérdek mennyiségű csoki, cigi,torna nélküli élet)! Egy kiló fehér kenyér a tescoban 99 forint és a 250 gramos teljes őrlésű kenyér 200 forint (én speciel 150-ért veszem a Ceres graham kenyeret). Persze van különbség, de én azt mondom: AZ EGÉSZSÉGÜNK SOKKAL TÖBBET ÉR MINT 200 FORINT KÜLÖNBSÉG.


És ami a legfontosabb (tudom és-el nem kezdünk mondatot :-) ), hogy ha igazán akarunk tenni az alakunkért, szervezetünkért, akkor változtatni fogunk.

Egy cikkel senki nem tudja megváltani a világot, én sem tudnám. Az viszont biztos, hogy az életmódváltás mindenkinek csak jót tesz! Ezen érdemes elgondolkodni! :-)

Kitartás csajok!!!!!!!!!!!!!

158. bettike2007 (válaszként erre: 155. - 35491a860f)
2010. jún. 15. 20:02

Nagyon egyetértek veled!Nekünk egy gyerekünk van,nagy hitel,rezsi és tényleg nem olcsó dolgok ezek!A lányomat tartom elsődlegesnek neki veszem a gyümölcsöt legelőször és csak neki(pedig ne eszik nagy mennyiséget)a gyümölcs zöldség napi 5-600ft.

És még mi nem ettünk zöldség és gyümölcsfélét!

157. 35491a860f (válaszként erre: 40. - Katoca5)
2010. jún. 15. 19:56
Ha 1 emberről van szó, akkor igen. De 4 tagú családnál ez nem működik!!!!!!
156. 35491a860f (válaszként erre: 32. - Binky)
2010. jún. 15. 19:55
Kíváncsi lennék, hogy ha fizikai munkát végző férjed lenne, jól lakna-e az abonettel???? :DDDD Én igen, mert nő vagyok, de egy férfi...??? Ne röhögtess! És persze a gyerekek sem az abonettől fognak eltelni!
155. 35491a860f (válaszként erre: 20. - 18ba5935e0)
2010. jún. 15. 19:53

Teljesen egyetértek veled. Nálunk pl: a kristálycukor 175 Ft, akciósan 165 Ft szokott lenni, míg a barna cukor 549 Ft, és egy fél kilócska nem elég 1 hónapra egy 4 tagú, 2 kisgyermekes családnak! A teljesk. kenyér valóban drágább a fehér kenyérnél, a barna rizs úgyszintén és stb. stb. Tehát IGAZAD van! Egyetértek veled!

Ja, és 10-20 dkg sonka vagy párizsi messze nem elég egy hétre egy 4 tagú családnak! 1-2 ezer Ft-ból zöldséget vagy gyümit vásárolni egy hétre? Nevetséges! Már csak azért is, mert egy 2 napos hétvégi menühöz több pénzt költ el az ember, még akkor is, ha csak a legeslegolcsóbb hozzávalókat veszem meg mindenből.


De az összes közül a mozgás a legnehezebb az egészben. Amíg nem volt gyerekem, bármikor bármennyit le tudtam fogyni. Volt, hogy 15 kg-ot, volt, hogy 20-at, nem okozott gondot sem az étkezés, sem a mozgás, mert nem volt 2 kisgyerekem és a háztartás, akikről/amiről gondoskodnom kellett, és időm, mint a tenger. Azért más dolog fogyózni egy egyetemistának gyerek, háztartás, család nélkül, mint egy családanyának, akinek legfőként a gyerekeire, de minden másra is oda kell figyelni, hogy a család életében minden a legnagyobb rendben menjen.


Nekem a nagyobbik lányom 1 éves volt, amikor szülés utáni hájbájomat lefogytam. 26 kg-ot dolgoztam le magamról szobabringával úgy, hogy csak a kenyeret hagytam el, édességet csak reggelire ettem és mellette rendszeresen szobabringáztam. 4 hónap alatt lement a 26 kg, de és ezt a DE szócskát kihangsúlyoznám, 1 gyerekem mellett még egy leheletnyivel több időm és energiám volt a fogyókúrámra. Most 2 gyerek mellett, szintén szülés után vagyok, és második gyermekem most 17 hónapos, eddig még "csak" 13 kg ment le rólam, és még hátra van 15 kg. De ezt a 15 kg-ot már nagyon nehéz ledolgoznom, ezt a 13-at sem volt könnyű, mert a 2 gyerekem mellett baromi kevés időm és főleg energiám jut a mozgásra. Márpedig mozgás nélkül nem megy a fogyás! De egyszerűen olyan fáradt vagyok minden délutánra, mint aki a bányában dolgozott.


Kajáról meg csak annyit. 4 tagú család mellett egyszerűen képtelenség a drágább "agyonra reformált" ételeket megvenni, hiszen lakáshitelünk is van, és muszáj spórolni. Szóval, nem értek egyet azzal, aki arról okoskodik, hogy de igen, meg így, és úgy.... Nevelj fel 2 gyereket, iskoláztasd a nagyobbikat, ott is kell fizetgetni elég sokmindent, a kisebbikre vásárold minden hónapban a pelenkát, amiből a legolcsóbb is jelentős kiadás minden hónapban, mellette fizesd a lakáshitelt+a rezsit és így próbáljátok olcsón megúszni az egészséges ételeket. Képtelenség és hazudik az, aki azt állítja, hogy az egészséges kaják olcsóbbak, mint a hagyományos "nem egészséges" ételek.


Egyébként folyamatosan derülnek ki a teljeskiörlésű ételekről, hogy csak kismértékben egészséges a szervezet számára, nagy mértékben akár káros is lehet. Utána lehet nézni a neten. Tehát nem minden arany, ami fénylik.


S bár nem adtam fel a fogyókúrám, folytatom tovább, de nem tudok mozgásra annyi időt szakítani, mint amennyit valójában szeretnék, mert 2 gyerek mellett ez képtelenség!


És most nyugodtan lehet vagdalkozni a szavakkal, azoknak akik nem értenek egyet!

154. Furmari
2010. jún. 15. 19:25
Ja, és ez nem minősít senkit. Nem vagyunk egyformák, van akinek jobban megy valami, van akinek meg más megy jobban. Kár ezen vitázni. Illetve vitázni lehet, de összeveszni kár.
153. Furmari
2010. jún. 15. 19:22

Olvastam a cikket, szerintem jó. Már csak azért is, mert nem elmélet, hanem gyakorlat, a cikkíró ezt csinálta/csinálja, tehát működik:)

Hogy kell e pénz meg idő az életmódváltáshoz? Persze, ha az akaraterő hiányzik. Mert igazából az a legnehezebb. Folyamatosan akarni, minden apró dolognál odafigyelni, kitartóan koncentrálni arra, hogy véghezvigye az ember. Ha erre nem képes, akkor persze kiválthatja drága fogyasztószerekkel, meg edzők által előre megtervezett tornagyakorlatokkal és nem azzal van a baj, hogy ez rossz, csak hát pénzbe kerül. Szóval aki kicsit lustább, kevésbé kitartó, vagy gyengébb akaraterővel rendelkezik, annak bizony pénzt kell áldozni rá, hogy legyen segítsége, amire támaszkodhat. ha viszont képes az ember önmagát kontrolálni, akkor megy anélkül is.

Szerintem.

152. Tücke (válaszként erre: 151. - 778dc2edcd)
2010. jún. 15. 19:05
én cigizem és nem azt állítom hogy olcsóbb 1 hónaban mint a tk kenyér de én pl nem bírom egenni hányingerem van tőle próbálkoztam fogozatosan s rászoktatni magam de nem jöttt be így maradt az abonett evés ha kenyérre vágyom
2010. jún. 15. 18:15
sziasztok!hál istennek én sem és a párom sem dohányzunk!csak sok embert ismerek aki pl. engem is kritizált hogy barna kenyér az drága, meg nem telik rá de masszív bagós kb. 20 percenként rágyújt!Érdekes cigire mindíg van gondoltam sokszor!!!Én nagy tv ellenes vagyok!lehet csak a silány műsorkínálat miatt:-)nemrégiben azon is gondolkoztam kell e?iszonyatos porfogó!na meg én este élek!kenyeret sütök:-), főzök....jó stresszlevezető:-)
2010. jún. 15. 17:58

Sziasztok!


EmintE olvastam a cikkedet, nagyon tetszett, teljesen igazad van.

Eszembe is jutott egy idézet:

"Egyeseknél a pesszimizmus csak ürügy a lustaságra."(Dalcsev)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook