Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 20. - 18ba5935e0)
2010. jún. 14. 17:35
Igazad van, tényleg drágább a tk. péksüti, a barnarizs, stb. De lényegesen kevesebbet is eszel belőlük, mert lassan felszívódó ch.
2010. jún. 14. 17:32

Én nem akarok vitatkozni.

De leírnám anyum történetét, ami ugye az enyém is.


Lehet ezért el leszek megint kalapálva. :P


Szóval nekem apum meghalt 37 évesen. Anyum 34 évesen egyedül maradt 3 gyerkőccel, én voltam 13, hugi 10 éves, öcsim 20 hónapos. Nem volt sok pénzünk, de mindig megvette a zöldséget és a gyümölcsöt. Inkább kevesebb húst ettünk, de akkor roston sült halat, ha tudott venni. Sok zöldséglevest ettünk, és nem voltunk elkapatva. Nem igényeltük az édességet és a csipszet sem. Persze néha kaptunk, de nagyon ritkán. És néha csinált sütit is, de elvoltunk nélküle.


Miután Anyum lelkileg összeszedte magát, akkor kezdett el fogyózni. Emlékszem, még torna videója sem volt. Csak nézett valamit a tv-ben, és közben tornázott.


Egy nagyimon kívül a többi nagyszülőm is meghalt.


Szóval Anyum nem bezzeg ember. Őt az élet kényszerítette erre. De megcsinálta, tisztességesen felnevelt bennünket. És annyira szeretem Őt!

27. EmintE (válaszként erre: 25. - 18ba5935e0)
2010. jún. 14. 17:19
nem tudom, miért kell itt magyarázkodni, csak annak nem megy aki meg sem próbálja...
26. 18ba5935e0 (válaszként erre: 24. - EmintE)
2010. jún. 14. 17:19

A nem túl illendő stílust légyszíves mutasd meg az én hozzászólásaimban!


Neked egyszerűen fáj az igazság és az, hogy valaki nem tapsikol, hanem más véleményen van. Sajnálom, nem mindenkinek lehet ugyanaz a véleménye, szokd meg.

25. 18ba5935e0 (válaszként erre: 19. - EmintE)
2010. jún. 14. 17:17

"Naponta edz otthon, van egy egy éves kislánya, aki szerintem az átlagosnál értelmesebb, szellemileg fejlettebb, tehát nem lett degenerált, visszamaradott attól, hogy amíg ő alszik az anyja blogot vezet, mindenkihez van pár kedves szava, törődik sok 100 emberrel aki tőle kér tanácsot, fogyott 36 kilót és naponta edz fél órákat, amellett hogy rohangál a gyereke után és gondoskodik a férjéről, szüleiről..

És ő sem az update termékekkel fogyott le, hanem a májkrémes abonettől és a rengeteg zöldségtől"


Ige, én is ismerek bezzeg embereket. De nem egymás életét éljük, ezért gáz szerintem kategórikusan kijelenteni, hogy az életmódváltás nem pénz és idő kérdése. Különböző az életünk, a körülményeink, más 1 gyerek és más 2 gyerek, van, akinek többet tud segíteni a férje/nagyszülők/rokonok, van, akinek kevesebbet, így mindenkinél más, hogy mire van ideje és pénze.

24. EmintE (válaszként erre: 22. - 18ba5935e0)
2010. jún. 14. 17:16

Szerinted akkor a kötekedésnek mi a szinonímája?

Ma tartottam 3.-osoknak magyar órát,ők megkérdezték, mi a szinoníma...

szerintem a kötekedésre ők is ezt mondták volna: nem ért egyet mások nézeteivel, amit hangosan kinyilvánít,tudtára ad nem túl illendő stílusban...

23. 18ba5935e0 (válaszként erre: 21. - EmintE)
2010. jún. 14. 17:14

Annyira tudtam, hogy ezzel fogsz jönni! :-DDD

De igen, netezem. és nem fél órát, csak két konyhaforduló között benézek és válaszolok. Mint már említettem, megtudod, ha anyuka leszel, hogy milyen 2 kisgyerek mellett élni, szervezni a napjaidat.

22. 18ba5935e0 (válaszként erre: 15. - EmintE)
2010. jún. 14. 17:12

Ha valaki nem ért egyet veled, az már kötekedés?

Érdekes a hozzáállásod...

21. EmintE (válaszként erre: 18. - 18ba5935e0)
2010. jún. 14. 17:12

tedd a szívedre a kezed: tényleg nincs napi fél órád mozogni???

Most épp mit csinálsz??netezel...

20. 18ba5935e0 (válaszként erre: 12. - Binky)
2010. jún. 14. 17:11
A zsírszegény tej valóban olcsóbb, de mondjuk nézd meg a fehér kenyér és a tk. kenyér közti árkülönbséget! Vagy vegyük a tojásos és a durumtésztát! A rizst és a barnarizst,a fehér cukrot és a barnacukrot és még sorolhatnám az általános, a főzés során nagyon gyakran használt alapvető élelmiszereket!
19. EmintE (válaszként erre: 9. - 18ba5935e0)
2010. jún. 14. 17:09

Neked kifejezetten csak ennyit írnék:

nonoeletmod.blogspot.hu

érdemes meglátogatni...

de itt a hoxán is rákereshetsz. Noémi 23

Naponta edz otthon, van egy egy éves kislánya, aki szerintem az átlagosnál értelmesebb, szellemileg fejlettebb, tehát nem lett degenerált, visszamaradott attól, hogy amíg ő alszik az anyja blogot vezet, mindenkihez van pár kedves szava, törődik sok 100 emberrel aki tőle kér tanácsot, fogyott 36 kilót és naponta edz fél órákat, amellett hogy rohangál a gyereke után és gondoskodik a férjéről, szüleiről..

És ő sem az update termékekkel fogyott le, hanem a májkrémes abonettől és a rengeteg zöldségtől (többek közt)

18. 18ba5935e0 (válaszként erre: 13. - Binky)
2010. jún. 14. 17:09

Nem értem, hogy miért írod ezt!


Én is a saját példámat írtam le, ahogy ő, viszont én hozzátettem, hogy milyen volt régen és milyen most és nem írtam le olyan általános dolgokat, mint a posztíró.

Ő azt írta, hogy "Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése". Dehogynem, pont ezt támasztottam alá a saját példámmal, tehát a fenti mondat nem teljesen igaz.

2010. jún. 14. 17:09

Nekem tetszett a cikk, és igen is nem sokkal drágább az egészséges kaja.

Sok ember fejében még mindig az van, hogy a kenyérrel kell jól lakni, pedig nem. Megeszel egy szelet tk kenyeret 10 dk sonkával és paprika, paradicsom, uborka, retek (ízlés szerint választható) és már kész is vagy.

Én most kezdem az életmódváltás naplómat, a cikk hatására írok majd bele árakat is, remélem az bizonyítéknak jó lesz.


Ja és van gyerekem.

2010. jún. 14. 17:05

A dvd dologgal nagyon egyetértek.

Mai napig drágának tartom a konditermeket, bár szívesen járnék. :)


Van néhány dvd-m, és tudom váltogatni őket, ha tornázni akarok.


Mondjuk nálunk meg az a gáz, hogy a födém eléggé labilis. Elég ciki lenne bezuhanni az alsószomszédhoz. :D


De megoldom. :)


Az anyukáknak ténylegesen nehezebb. A húgomon látom, hogy néha főzni sincs ideje. De legalább ők súlyzóznak a kis pelenkásokkal. :) De jó is lehet az. :)

15. EmintE
2010. jún. 14. 17:02

Sziasztok!Én vagyok a cikk írója, privát okokből törölnöm kellett a profilt, de a cikket külön kértem, hogy jelenjen meg.Köszönöm a pozitív és negatív kritikákat (eddig nagyobb arányban van pozitív mint a tavalyi fogyis cikkemnél)

És félreértés ne essék: Nem családi nagy fogyókúráról írok, hanem egy ember

(vagy mellette párja, mint nálunk is működik így néha) életmódváltásáról.

tudom, hogy vannak emberek akik 50 ezer Ft-ból 4 embert etetnek, és

pl. édesapámék is havi 7-8 ezret tudnak (2en) ennivalóra költeni, mégsem elhízottak a genetikai adottságaik ellenére...

De akkor sem kötelező megvenni a csirkemmellet, a farhátból s lehet kiváló levest, pörköltet készíteni...Ez csak egy példa.

Lassan 8 éve külön háztartásban élek, nem tavaly kezdtem a havi 10-20 ezer ftocskámból gazdálkodni, elhihetitek...és mégis sikerült 72-ről 55re fogynom,...

Aki mindenáron kötekedni szeretne, azt arra kérem, olvassa el még egyszer a cikket, mielőtt másokat sértegetne, és próbálja meg kihámozni belőle a lényeget, célt...

14. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Binky)
2010. jún. 14. 16:57

Üdv itt!


Ha valaki, akkor te nagyon otthon vagy a diétás jó és olcsó kaják világában. Imádom a recepteket, amiket feltettél.


Hát igen, az egyetemista élet nem egyszerű. Én az egyetem alatt nem híztam el, de egy csomó műkaját ettem. Aztán vége lett a sulinak, és bumm, 10 kiló rámmászott. Ja nem lett több a fizum, sőt, fél évig munkanélküli voltam. És mégis ekkor jött rám az a sok üres kalória. :((( Azóta is azokat nyögöm.


Valami okos ember mondta, hogy az határozza meg, hogy hogyan fogsz kinézni évek múlva, hogy most mit teszel a testedért!


Remélem, ha családanya lesz, majd akkor is jut az egészséges ételekre! Szívből kívánom Neki!

13. Binky (válaszként erre: 12. - Binky)
2010. jún. 14. 16:48
Másrészt basszus elég egyértelműen a saját tapasztalatairól ír, nem írhat úgy egy egyetemista, mintha családanya lenne...
12. Binky (válaszként erre: 9. - 18ba5935e0)
2010. jún. 14. 16:45

Nálunk a zsírszegény tej olcsóbb, mint a zsíros, az abonett olcsóbb, mint a kenyér, a zöldség olcsóbb, mint a hús.

Én ott élek, ahol ő úgy látszik...és igen, nekem sincs gyerekem, de ugyanúgy háztartásban élek, egyelőre nem mint eltartó, hanem mint gondozott. Láss csodát, nálunk édesanyám mégis 30 évig tartotta a súlyát. Az én kezdeményezésemre most pár dolgot változtattunk, esküszöm olcsóbban jövünk ki mindenből, mikor én vásárolok van hogy több ezer forinttal olcsóbban, mint mikor ő...és ugyanazokat a dolgokat veszem.

11. 18ba5935e0 (válaszként erre: 9. - 18ba5935e0)
2010. jún. 14. 16:26
* mindemellett
2010. jún. 14. 16:25
Tetszett nagyon a cikk, csak nem értem, hogy hova tűnt a cikkíró. Sajnálom! :(
9. 18ba5935e0 (válaszként erre: 1. - 6a98b3b9fa)
2010. jún. 14. 16:25

Szia!


Neked valószínűleg nincs gyereked, úgyhogy nem tudod, hogy az általad kifogásként kezelt okok többsége nem kifogás, hanem valódi ok! Ez az időre és a pénzre egyaránt vonatkozik.


Amikor nem volt gyerekem, ketten dolgoztunk férjemmel, kettőnkre, akkor nekem is ment az életmódváltás (fél év alatt diétával és mozgással 25 kg-t adtam le), mert egyrészt volt pénzem a fehér kenyérnél 3x drágább tk. kenyérre és még sorolhatnám, mi mindenre, hiszen az egészséges, nem hízlaló élelmiszerek sokkal drágábbak, mint az egészségtelen, hízlaló kaják, ezt kár tagadni, nem tudom, te hol élsz...

Ráadásul ha te 1 hétre be tudsz vásárolni 1-2 ezerből zöldséget és gyümölcsöt, akkor nagyon ügyes vagy! Én általában 4-5 ezret szoktam otthagyni a zöldségesnél és azt pár nap alatt meg is esszük (arról nem is beszélve, hogy 2 gyerek után mennyi gyümölcsöt kell behordani az oviba, az óvónők kérése alapján...).

A másik tényező az idő. Amikor még nem volt gyerekem, nekem is volt arra időm és energiám (leginkább ez utóbbi), hogy naponta min. fél órát nyomuljak az elliptikus tréneren. Most nincs. Amikor a gyerekek ébren vannak, akkor csak velük foglalkozom, amikor pedig alszanak, akkor próbálom utolérni magamat a háztartásban, főzök, mosok, teregetek, takarítok, mosogatok, stb., illetve próbálom magam kipihenni a következő napra. Amikor még nem volt két kis gengszter itthon, nem volt ennyi dolog sem a háztartással.


De ezeket te mind meg fogod tudni, akkor majd kérlek, írj erről újra cikket. ;-)



Mindemelett természetesen igazad van, nagyon fontos az egészséges életmód.

8. 6b10d58428 (válaszként erre: 1. - 6a98b3b9fa)
2010. jún. 14. 16:24

Abszolút igaz! Jó lett a cikk!

Csak azt nem értem miért törölted magad?! :)

2010. jún. 14. 16:22
Nagyon tetszik a cikked!! Jól összeszedted a lényeget! Én is rájöttem és ezt csinálom, amit leírtál. Tényleg fejben dől el, de nagyon komolyan kell eldönteni. Én már nem eszek tésztát, kenyeret, cukrot, édességet... És nem kívánom. CSak sok zöldséget és gyümölcsöket, főleg így nyár elején..
2010. jún. 14. 16:22
Amúgy a cikk tényleg nagyon jó lett!!!
5. Titánia83 (válaszként erre: 4. - F303be5590)
2010. jún. 14. 16:17

Jaj, én ezt úgy sajnálom. :(


De ő azoknak írt, akik fogyni akarnak, és van pénzük kajára, csak sok felesleges és üres kalóriát visznek be!

4. f303be5590 (válaszként erre: 1. - 6a98b3b9fa)
2010. jún. 14. 16:16

szerintem te nem nagyon érted azt, hogy nincs pénz. van, ahol családok éheznek. örülnek, ha napjában egyszer tudnak normálisan kajálni.


félreértés ne essék, engem egyáltalán nem érdekel a fogyókúra

2010. jún. 14. 16:15
Hát szerintem azért abban van vmi,h árban nem ugyan az pl a teljes kiőrlésü kenyér stb mint mondjuk az egyszerű fehérkenyér. Egy nagyobb családban akár reggelire elfogy egy egész kenyér. A barna rizs is sokkal drágább mint a fehér.
2010. jún. 14. 16:14

Ez egy szuper cikk!

Köszönöm! :)

2010. jún. 14. 16:08
Sok ismerősöm panaszkodik arról, hogy azért nem tud lefogyni, mert nincs ideje főzni, nincs pénze különböző sztár-diétákra, fogyasztószerekre, vagy fitness-guruk nevével fémjelzett élelmiszerekre.
Persze, mindenkinek könnyű kifogásokat találni.

Ugrás a teljes írásra: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook