Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
239. 35491a860f (válaszként erre: 232. - Binky)
2010. jún. 16. 14:11
A te hsz-eiden kívül senkié nem szúrja a szemem. De nem haragszom rád, mert ez nálad még életkori sajátosság. És bocsánat, hogy ezt írtam, de ha majd neked fog jó pár év múlva egy 19 éves pattogni és kioktatni, akkor te sem fogod jó szemmel nézni.
238. Binky (válaszként erre: 235. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 14:11

Kösz, tudom, hogy értelmes lány vagyok.

Visszaolvastam, és a véleményem töretlen. Ha helyesbítésre szorul, vagy bocsánatot kell kérnem majd a jövőben, biztos megteszem, de most semmi szükség rá.

237. Binky (válaszként erre: 232. - Binky)
2010. jún. 16. 14:10

Érdekesmód mennyien írják, hogy nem jönnek ki rosszabbul anyagilag, te pedig szilárdan állítod, hogy sokkal drágább.

Most ki megy szembe a forgalommal...?

Nem lehet, hogy csak rosszul vásárolsz?


(Ma voltam Kaiserban, a durumtészta olcsóbb, mint a sima, akció van. Fél kiló zabpehely 180 forint, 1 heti reggeli nekem. Nekem. Nem a nehéz fizikai munkát végző nem létező férjemnek.)

236. 35491a860f (válaszként erre: 228. - Rohiani)
2010. jún. 16. 14:09
Lehet, hogy igazad van és a 3naponkénti torna elég és lehet, hogy csak én keveslem, pedig a rokonaim közül is egyre többen mondják, hogy már ezt a 13 kg-ot is látni rajtam, hogy fogytam. Az a baj, hogy maximalista vagyok és ezért vagyok örökké elégedetlen az alakommal, és néha túl gyorsan szeretnék lefogyni. Pedig tudom, hogy az sem egészséges, ha valaki túl gyorsan fogy.
235. 35491a860f (válaszként erre: 232. - Binky)
2010. jún. 16. 14:06
Na lovagolj csak akkor ugyanazon újra és újra! :D Rádhagyom...! Úgyis olyan okos vagy. :D Aki nem érti a lényeget, arra nem pazarolok több szót.
234. doresz88 (válaszként erre: 219. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 14:03

Senki nem állította, hogy könnyű a gyerekekkel, de NEM LEHETETLEN!!!!!!! Itt vagy Te, most írtad le, hogy lehet 2 gyerek mellett is tornázni! De melletted sok az olyan ember, aki meg se moccan, és a gyerekre fogja, és erőt sem vesz magán hogy próbálkozzon, de a szája sír, mert XL-es ruhát kell hordania!

És igen, van aki sajnos semmibe veszi azt, akinek nincs hitele, mert otthon van, és még tanul, és annak a véleményét is semmibe veszi, akinek nincs gyereke, mert neki van! Én ezt tapasztalatbl mondom! Sőt koromnál fogva (22) mindenki azt hiszi komolytalan vagyok az anyasághoz, és biztos becsúszott, pedig én még jobban is akartam mint a férjem!!! És ez sem túl korrekt hogy az embert a kora alapján ítélik meg mások!

Ha Te nem nézed le ezeket az embereket, akkor örülök neki, AKINEK MEG NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA!


Amúgy a drágaságot szerintem mindenki másképp értelmezi, szóval ezt azt hiszem kár is vitatni!

233. 35491a860f (válaszként erre: 224. - 25a27430dd)
2010. jún. 16. 14:02

Köszönöm. :) Én talán azért érzem lassúnak ezt a tempót, mert előző szülésem után, amikor a nagyobbik lányom 1 éves volt 4 hónap alatt dobtam le magamról 26 kg-ot és most híztam csak vissza, miután második babánkat megszültem.


Hozzáteszem, akkoriban mindennap volt időm 1 órát szobabringázni. Mosrt 3 naponta tudom csak megoldani.

232. Binky (válaszként erre: 227. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 14:02

Idestova másfél éve fogyókúrázom folyamatosan, most sikerült végre megszabadulni rendesen.

Titokban csináltam, sokszor korábban keltem, hogy ne lássanak enni, mert a családom elég érdekesen reagálta le a dolgokat. Nekem sem volt pénzem biocuccokra és hasonlókra, önmagamtól oda se mertem volna állni anyám elé, hogy kérjek. Mikor először komolyan elkezdtem fogyókúrázi, kinevettek, hogy úgyse sikerül. Egy hónap múlva már a segítségemre voltak. Nem mentem én se konditerembe, hanem reggel korábban felkeltem, hogy még tornázhassak.


Minden korosztálynak megvan a maga baja, és senkinek sincs könnyebb dolga a másiknál. Valamiért ezt mindenki rendszeresen elfelejti.

Nem hinném, hogy nekem anno tizenéves fejjel a hízlaló kaják közelében, nulla önbizalommal és üres pénztárcával kevesebb kitartás és erő kellett volna, hogy végigcsináljam.

Jelenleg most én vagyok abban a helyzetben, hogy sikeresen lefoigytam és egyelőre tartom is, sőt..és jelenleg te vagy a másik oldalon és próbálod a már sikeresen diétázókat, vagy az épp diétákat folytatókat a kifogásaiddal elárasztani és lehúzni.

Miért vagy itt ezen a fórumon..? Miért szúrja a szemedet a cím...? Talán mert te is tudod magadról, hogy szeretnél fogyni, és most felsorolod az érvediet, bizonygatván, hogy ezért nem tudsz és hogy mindez pénz és idő függvénye...



Mi az érdemed? Hogy x évvel korábban születtél? Hogy van egy férjed és gyereked? Más miért nem kérdkedik már szinte vele, hogy családja van?

Kifogásként a családot felhozni...Szerinted nekem nem nehéz? Szerinted másnak nem nehéz? És ezt tíz év múlva is így fogom gondolni...

231. 35491a860f (válaszként erre: 223. - Ancsika72)
2010. jún. 16. 14:00
Igazad lehet, mert hétfőn-kedden 2 napig fájt a fejem.
230. 35491a860f (válaszként erre: 222. - 156a5eb9fd)
2010. jún. 16. 14:00
Hát tudod, ez sem sűrűn fordul elő, mert az esetek többségében csak benézek a hoxára, válaszolok 1-2 mondat erejéig a jól ismert fórumtársaimnak és 5 perc múlva már ki is lépek. De ennek a cikknek és az utána lévő hsz-ek elolvasása után úgy elragadott a hév, hogy ezért maradtam itt. De igazad van, mindjárt ki is lépek és vitatkozzatok magatoknak! :D Én meg végzem a dolgomat, úgyis van bőven...
229. Anka71
2010. jún. 16. 13:56

Novemberben egészségügyi okok miatt ugyan, de diétáznom kellett. (epe nyavaja volt, hirtelen jött, előzmények nélkül).

Amikor jobban lettem, (mert addig csak főtt krumpli volt két hétig a kajám, de a betegség miatt nem is hiányzott semmi), utána elkezdtem az étkezésemet "felépíteni". Pl. egyik nap párolt répa, párolt fehérrépa, megszórva petrezselyemmel, ez volt az ebédem. És 14 éves lánykám is csatlakozott, együtt ettük, és áradozott, hogy milyen finom kaja is ez:)) Azóta is kéri, hogy főzzek ilyet, heti egyszer ez a komplett ebédünk (na persze, életem párja mást kajál olyankor). De érdekes, hogy egy olasz tésztákkal "elrontott" tinilány maga kéri a párolt zölit:)) Úgy örülök neki!

228. rohiani (válaszként erre: 219. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 13:54

Ajánlom nézd meg a naplómban a táblázatomat és meglátod, hogy nem drágább. A táblázat a mai vásárlást mutatja és ezt eszem a héten, nem kell mást vennem. Kijelentem ez csak az én kajám nem az egész családé.


Egyébként jól csinálod, heti 3 torna az elég, csak így tovább.


Sok törödést igényel egy gyerek, kettő még többet, de azt ne felejts el, hogy te is törődést igényelsz és ezt te adhatod meg csak magadnak. Jelenleg arra tanítod a gyekeidet, hogy te nem számítasz, és ez nem jó. Nem fog megsértődni, ha csak fél óra múlva fogsz ráérni, értsd meg, hogy nem vagy a gyerek rabszolgája. Én is imádom a fiamat, de meg kell tanulnia, hogy nem vagyok ott mindig mellette és nekem is van életem és nem azért vagyok, hogy őt "kiszolgáljam", ha segítség kell ott vagyok, de azért van ami picit várhat (pl. még nem halt bele, hogy 1 órával később mentünk ki a játszótére)

227. 35491a860f (válaszként erre: 202. - Binky)
2010. jún. 16. 13:54

Nekem azért kell néha napján korgó gyomorral lefeküdni, mert kiismertem már a saját szervezetemet és tudom magamról azt, hogy ha én este 6 óra után megiszok egy pohár vizet is hízok tőle 2 kg-ot. Ezért szoktam inkább nagyobb hangsúlyt fektetni az ebédre és akkor nem is vagyok éhes este sem annyira, de olyankor amikor máshol vagyok, sok az elintéznivalóm és nincs nagyon időm ebédelni, büfében, meg máshol nem akarok hízlaló kajákat vásárolni, olyankor bizony kénytelen vagyok én is esténként hamlettet vagy abonettet ropogtatni és nem szoktam jóllakottnak érezni magam tőle.


Azért arra kíváncsi lennék te hányszor fogytál már le nagy súlyokat, ha ennyire magyarázol???? Mert nekem már nem ez az első fogyókúrám és pont azt próbáltam ecsetelni, hogy család mellett az időbeosztás nagyon nehezen megvalósítható. Amíg csak 1 gyerekem volt, de főleg amikor még gyerekem se volt, lehet követ dobálni rám, de villámsebességgel tudtam fogyni, mert tetszik vagy nem, de SOKKAL TÖBB IDŐM VOLT!!!!


Komoly szülői segítség kellene ahhoz, hogy a mindennapos vagy legalább a 2 naponkénti sportolásra legyen időm. De mindkettőnk szülei messze laknak, főleg az enyém 220 km-re tőlünk, így nincs aki vigyázzon a gyerekekre, a férjem meg sokszor 12 órázik. Világos?


Ne sértegessük egymást, mert a harag rossz tanácsadó és nekem nem ez volt a célom a hsz-emmel! Rendben? Csak ha nem értjük meg a másikat, akkor nem az a megfelelő reakció, hogy rögtön leugassuk!

2010. jún. 16. 13:49

Igaza van a cikk írójának.Én is így álltam hozzá mint egyesek itt.De áprilisban eldöntöttem hogy nem megy így tovább.Már 7kg lement.Többet nem költöttem mint egyébként.És igen is megfőztem magamnak minden nap és a páromnak és a gyereknek is.Mivel könnyű kajákat fogyasztok így az elkészítésük se nehéz.De legtöbbször eszem rendes kaját csak fele adatok.Sokat lehet spórolni.Én kalóriát számolok és nagyon ritkán tornáztam eddig.És nem költök sokat magamra inkább a gyerekre,de havi egy ezrest ki tudod szorítani a plusz dolgokra.Pl gyümölcs,joghurt,édesítő.

Üdítőbe pedig az édesítőszeres is ugyan annyi mint a cukrozott.Akkor inkább megveszem az édesítőst.Jó fogyást mindenkinek.Aki meg kifogásokat gyárt az ne sajnáltassa magát.Én is megtanultam.Mindent meg lehet oldani csak akarni kell.

225. 25a27430dd (válaszként erre: 224. - 25a27430dd)
2010. jún. 16. 13:49
Már a "nem is kell több"-et úgy értem, hogy maga a tempó jó, és ha ilyen tempóban adod le a még szándékozott 15 kilódat, akkor valszeg tartós is lesz.
224. 25a27430dd (válaszként erre: 219. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 13:48
De hát akkor jól haladsz. Januártól mínusz 13 kg. Nem is kell több szerintem, jó ez a tempó, és nagy esélyed van, hogy meg is tartod. Ügyes vagy:)
223. ancsika72 (válaszként erre: 222. - 156a5eb9fd)
2010. jún. 16. 13:48

Én már tornáztam reggel,ki nem hagynám:-))))

Sztem most front van itt a Hoxán is mert sok helyen van vitatkozás a csajok között!

2010. jún. 16. 13:46

Én csak azon gondolkodtam el most egy pillanatra, hogy azok akik mindenféle kifogást itt, most leírnak, ez idő alatt miért nem inkább tornáznak, otthon, dvdre vagy csak úgy saját maguktól?? Érdekes nem?? Szavakkal dobálózni van idejük, de ha sportolásról lenne szó akkor már nincs idő? Úgy is meglehet oldani, ha valaki nagyon AKARJA, hogy reggel 15 percet és este 15 percet. Nem nagy ügy, csak AKARNI kell.

Szerintem :-)

221. ancsika72 (válaszként erre: 220. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 13:45
Elismerem lehet,h most itt benéztem de van alapja:-)))csak nem itt és most!
220. 35491a860f (válaszként erre: 200. - Ancsika72)
2010. jún. 16. 13:44
Jelentem nem dohányzom, és a férjem sem! Szóval, ezt benézted...! :D
219. 35491a860f (válaszként erre: 195. - Beu79)
2010. jún. 16. 13:42

Tisztázzunk már valamit emberek! Senki nem nézi le az egyetemistákat és gyermekteleneket sem! Én legalábbis egyáltalán nem! Itt nem erről szólt a fáma, hanem arról, amiről a cikk írója beszélt, hogy őszerinte egyáltalán nem drága az egészséges táplálkozás! DE IGEN! DE IGEN! DE IGEN!!!! Bárhogy cáfolhatjátok is, akkor is drágább!


A gyerek nálam nem kifogás!!!!!!! Sőt, mindazon szülőknél, akik szeretnék, hogy a gyermekük/gyermekeik értelmes, normális, becsületes, okos és tisztességes valamirevaló felnőtt ember legyen, azok törődnek, foglalkoznak a gyermekükkel/gyermekeikkel! És a törődés nem abból áll, hogy megsimogatom a fejét és annyit mondok neki, hogy: "Jól van kislányom, ügyes vagy!" Hanem abból, hogy sokmindenre megtanítom, amiről úgy gondolom, hogy a javára válhat és bizony ez a törődés, az, hogy foglalkozok vele, hogy elmagyarázom neki, hogy megtanítom stb. ez időbe telik. Érted???? Időbe! Mert minden normális szülő törődik a gyerekével és a törődés is időigényes feladat. Olyankor, amikor törődésre van szüksége a gyerekemnek, nem hagyhatom ott a lányomat és a 1,5 éves Picurkámat azzal a felkiáltással, hogy: "Bocs gyerekek, de nekem most el kell rohannom sportolni, majd 1-2 óra múlva visszatérünk a témára!" Mert akkor 1. borzasztóan csalódni fognak a gyerekeim bennem, mert egy gyerek cserbenhagyásnak érzi ha a szülő nem foglalkozik vele, 2. ki tanítsa meg az élet dolgaira, ha nem a szülő, vagyis én és a férjem?


Én is egyfolytában azon vagyok, hogy a 2 gyerekem mellett oldjam meg a fogyókúrámat, de nem fogjátok fel, hogy 2 gyerek mellett igenis nagyon nehéz beosztani az embernek az idejét???? A nagyobbik első osztályos, minden nap, minden délutánján tanultam vele, amíg be nem köszöntött a nyári szünet a mai nappal és Picurkámat is tanítgatni kell sok mindenre. Senki ne mondja azt, hogy ezek 2 perces feladatok, mert aki ezt állítja, az hazudik!!!!!


Idén januárban kezdtem a fogyókúrámat, most van június és 13 kg-tól sikerült eddig megszabadulnom, de még 15 kg-ot fogynom kellene ahhoz, hogy jól érezzem magam a bőrömben, és bizony akárhogy csűröm-csavarom az időbeosztásom, egyszerűen csak 3 naponta jut időm sportolni.


Lehet porig alázni engem emiatt, és lehet, nyafogni, hogy ez csak szerintetek kifogás, de akinek 2 gyerek mellett több ideje van, annak vagy a nagymamiknál vannak a gyerekek állandó jelleggel, és se főznie, se mosnia, vasalnia stb. stb. nem kell, vagy olyan jó az anyagi helyzete, hogy bejárónője, babysittere van, aki mindent megcsinál helyette, így van bőséges bőven ideje önmagára.


Igen, a gyermekeim apja képzeld el, hogy munka után fáradtan is foglalkozik a gyerekeinkkel, mert örül, hogy végre itthon lehet a családjával. De napközbe, amíg ő dolgozik, én foglalkozom kis családommal és nem más, ugyanis a munkahelyére nem viheti magával a gyerekeket.

218. 156a5eb9fd (válaszként erre: 186. - Rohiani)
2010. jún. 16. 13:42
Teljesen egyet értek veled, egy húron vagyunk :-)
217. rohiani (válaszként erre: 215. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 13:32

Bocsi, félre olvastam azt láttam, hogy lányaimmal vagyok itthon gyeden, aztán egy picibaba a képen és egy nagyobb. A kép aláírásokat nem néztem.


Akkor ha csak egy van még pláne juthat időd magadra. Én amíg Márkó kicsi volt, sokat tornáztam úgy, hogy rajtam csüngött, nagyon élvezte és feldobbta az én unalmas otthoni dvd-imet is. Picit tovább tartott, de megszokta, hogy anya tornázik. Most ő már nagy, 6 éves így el van amíg itthon tornázom, néha ő is mozog velem, de inkább rajzol olyankor vagy játszik.

216. bettike2007 (válaszként erre: 213. - Rohiani)
2010. jún. 16. 13:28
Te sem panaszkodhatsz a kisfiad is aranyos nagyon:-)
215. bettike2007 (válaszként erre: 213. - Rohiani)
2010. jún. 16. 13:27

Köszönöm.De egy leányzóm van!:-)Még nem lesz másik még jobban nem állunk egyszer!Én sosem voltam fontos magamnak a lehető legminimálisabbat költöm magamra.Ha veszek valamit inkább a lánynak veszem.

Jó tornázást!:-)

214. Binky (válaszként erre: 199. - 778dc2edcd)
2010. jún. 16. 13:13

A kefír és a méz jobban segíti az emésztést mint az az activia. Bocs ha valaki szereti, de agyon van cukrozva.


--------

Csókollak rohiani, én is oda járok:D vagyis kéne járnom, mihelyt felgyógyulok és lesz időm megyek edzeni. Jó ötlet a gyereket úszásra vinni, bivalyerős lesz az immunrendszere-

213. rohiani (válaszként erre: 210. - Bettike2007)
2010. jún. 16. 13:11

Nincs semmi baj.

És ne vedd magadra amiket írtam, mert az írásom azokról az anyukákról szól akik ott ülnek az uszodában és pár órával később panaszkodnak, hogy nincs idő magukra.


Szépek a lánykáid és tudom, hogy más és nehezebb két kicsivel, főleg, hogy nem egyszerre alszanak, esznek, játszanak. De neked is csak egy életed van és te is légy fontos magadnak. Amit a gyerekeid látnak majd tőled, ők is azt tanulják meg.

2010. jún. 16. 13:09
Még egy érdekes, mert valaki a szellemi munka energia igényét is feszegette: Én pl. fősuli utolsó évében, de főleg az államvizsgára készülve, a reggelim ez volt: 1,5 liter kóla, 0,5 kg vaníliás karika. Nap közben pár tábla csoki, és persze anyukám jó házi kajája. És akkor, 27 évesen olyan voltam, mint a nádszál. Biztos, hogy az "ideg" nem hagyta rajtam megtapadni. Aztán munkába álltam, iroda, pénzügyi osztály, és bizony, egy év alatt jött + 10 kiló (holott akkor már nem "zabáltam" hülyeségeket, csak hát mégis többet, mint kellett volna. De ugye lenyugodtam, megvolt a diploma, lett munkahelyem, a magánéletem is rendeződött, és a nagy nyugi már nem égette a kalóriákat:)
211. bettike2007 (válaszként erre: 209. - 25a27430dd)
2010. jún. 16. 13:07
Hm,igen jó kérdés!Én sajtos-tejfölös tésztát csinálok ma.Sokszor nálunk is túlbecsüljük magunkat!
210. bettike2007 (válaszként erre: 207. - Rohiani)
2010. jún. 16. 13:06

Bocs rosszul fogalmaztam,elnézést!


Nem gond,ha tehetem a jövőben én is szeretném a lányom egyszer kétszer uszodába vagy ilyen helyre vinni!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook