Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! fórum

Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
359. kriszti020 (válaszként erre: 357. - 778dc2edcd)
2010. jún. 18. 15:01
Teljesen egyet értek veled.Csak sajnos ahogy olvasom a hsz-kat sokan csak azért írnak hogy a másiknál okosabbnak tűnjenek.Sajnos a fogyókúra is azok közé a témák közé tartozok amit mindenki jobban tudja hogy hogyan kéne csinálni mint aki csinálja.És is szeretnék gyorsabban lefogyni de mivel nem egy hét alatt jött fel így nem is megy le gyorsan.és tisztelem azokat akik több gyerek mellett képesek tornázni,egy gyerek mellett se egyszerű főleg ha apa egész nap dolgozik és anyára marad minden.Szóval grat a fogyóknak és ne törődjetek a kötekedőkkel.
2010. jún. 18. 14:57
Szóval szerintem ő ezekre az emerekre gondolt és attól hogy ő még egyetemista lehet ez a véleménye!Nekem az nem tetszett hogy sokan nem nézték semmibe a cikket csak mert egy fiatalabb lány írta meg!Holott attól hogy nincs férje vagy gyermeke attól még ismerheti milyen lehet egy kevesebb pénzből élő családnak!Őneki is vannak testvérei(gondolom!)meg szülei.elég nagy már ő ahhoz hogy lássa milyen fizetni a számlákat meg iskoláztatni egy gyereket, meg bevásárolni!attól hogy nem az ő neve alatt mennek ezek a dolgok attól még megértheti!Nekem ez nem tetszett bizonyos emberek megnyilvánulásaiban attól hogy gyerekünk van nem kell istent játszani:-)nekem is van 2 és nem fogom valaki véleményét ócsárolmi csak mert nem anya és egy 10essel fiatalabb nálam.
357. 778dc2edcd (válaszként erre: 356. - Kriszti020)
2010. jún. 18. 14:51
én konkrétan azért védtem meg a cikk íróját, mert Ő azt írta meg, hogy sokan (nem mindenki!), azért nem kezd bele a fogyókúrába, mert nincs pénze, vagy ideje rá!Ez azokra vonatkozik akik ezt ürügyként használják arra, hogy ne kelljen belevágniuk, holott nem csak ezen múlik!Attól hogy az embernek nincs pénze drága gyümikre még le lehet fogyni pl. úgy ahogyan Te is!Gratula egyébként!csak sokan azt mondják: á drága a gyümölcs nem tudom megvenni, nem is fogyózok akkor!Szerintem a cikk ezeknek az embereknek állít tükröt!És ilyen emberek tényleg vannak, nem is egyet ismerek!!!
2010. jún. 18. 13:57

Konkrétan nem értem hogy ebben a fórumban mért egymás kioktatásáról megy a téma.Igaza van cherry30-nak.Baromi drágák a gyümölcsök főleg gyerekek mellett.Ha csak azt nézem hogy a fiam imádja a banánt és kis faluban lakom ahol kg-ja 400-500ft és 4db már majdnem egy kg akkor mi az olcsó.epernek végig 1200-900ft között volt kg-ja.málnát még nem láttam az idén boltba.de a dinnyének és 400ft kg-ja.

MI se engedhetjük meg magunknak hogy ész nélkül vegyünk meg minden gyümölcsöt zöldséget.Így én 2hó alatt 4kg-t fogytam és ugyan azt ettem mint addig csak felét vagy negyedét.Igaz a cukros dolgokat kerültem.Meg durum tészta,fél adag rizs,és fagyasztott zöldség mert abból egy kis zacskó elég ami 200ft addig ha mindet frissen veszem meg akkor 1200ből ha kijövök.

Ne az árakon vitázzatok hanem jó recepteket olcsó helyeket írjatok amivel tudtok segíteni a másiknak.

tőlünk 25km a legközelebbi tesco.

penni meg 15km de ott általában nincs se zöldség se gyümi.

2010. jún. 18. 13:38

Mi 100 Ft-ért vesszük az alma kilóját, Érd, Elvira major. Viszont: őszintén, én megeszem, de pl. a gyerek azt mondja, unalmas az alma, kell a fenének:))

Ma láttam málnát, 590 Ft/25 dkg:((((

354. Sleepi
2010. jún. 18. 13:35
És nem, nem a közelibe rohangálok. A CBA tőlem 5 percnyire van gyalog, Aldi 20, a lent említett okok miatt mégis inkább Aldiba megyek.
353. Sleepi
2010. jún. 18. 13:34

Nekem perpill nincs autóm, így tömegközlekedéssel járok bevásárolni, amivel jó fél óra az áruház megközelítése. Nagybevásárlások előtt végiglapozunk minden katalógust, összeírjuk, mi kell, az alapján választjuk, melyikbe menjünk. Sokszor több ezer FT-ot megspórolunk így. A CBA szvsz baromi drága, a választék is alacsony, mivel a tömegcuccokra specializálódik.

Autó hiányában viszont egy túrahátizsák csodákra képes. :)

352. 35491a860f (válaszként erre: 351. - Sleepi)
2010. jún. 18. 13:26

Igen, ha elérhető távolságban vannak tőled ezek az áruházak, akkor igen. De ha a férjed reggeltől estig dolgozik és Ő viszi el a család egyetlen autóját a munkába járáshoz, és gyalog, meg tömegközlekedéssel messze lenne az adott Lidl, Aldi, Tesco és társai, akkor csak a közeli élelmiszer üzletekbe és piacokra fogsz te is leszaladgálni.


Hozzánk a CBA, Penny Market és a Piac van a legközelebb + egy háztartási bolt, ahol olcsón lehet tisztítószereket, mosóport, és egyéb háztartási cuccokat venni. Én a Pennybe és a háztartási boltba járok a leggyakrabban, mert ez a két legolcsóbb hely és elérhető közelségben van.


Egyébként 1 évvel ezelőtt, amíg rendszeresen az Auchanban és a Tescoban vásároltunk a férjemmel, jóval többet költöttünk, mert mindig elcsábultunk valamire, vagy ha valamit olcsóbban árultak dupla annyit vettünk belőle és a végén többre jött ki, mint amennyit szerettünk volna elkölteni.


Ezért sem járok már szívesen hipermarketekbe.

Legjobban a Pennyt és a Lidl-t szeretem, de tőlünk gyalog a Lidl elég messze van, így oda csak akkor jutok el, amikor az autó itthon van.

351. Sleepi
2010. jún. 18. 13:13

Aldi:

Banán: 249 Ft/kg

Dinnye: 89 Ft/kg

Lidl: fél kiló rozskenyér 119 Ft. Ez nekem egy hétre elég.


Szimplán meg kell nézni, h. mit hol kell venni. Ha már net előtt van az ember, akkor legalalább használja is. Ennyi.

350. 35491a860f (válaszként erre: 347. - 4c1a787e8f)
2010. jún. 18. 13:11
Pontosan erről van szó.
349. 35491a860f (válaszként erre: 348. - EmintE)
2010. jún. 18. 13:08

Nem vitatkozom, hiszek neked. Lehet, hogy nálatok tényleg ennyi a gyümi kilója, de nálunk csak azokat gyümiket árulják alacsonyabb kilónkénti áron, amelyek már rothadásnak indulnak, mert amíg drága és egészséges a gyümi senki nem veszi meg a magas ára miatt, ezért ha már rothadásnak indul, barnul stb. gyorsan leárazzák, úgy meg már kell a fenének.


A rothadó félben lévő gyümölcs is ugyanolyan egészségtelen, mintha egyáltalán nem eszek gyümölcsöt.


Erre jó példa, télen minden hónapban 1-szer leárazták a banánt, és nagyon látszott az, hogy amíg magas áron árulták épphogy fogyott egy kevés belőle, mindig tele voltak a zöldséges pultok. Amint leárazták, mert nem akarták, hogy rájuk rothadjon 1 nap alatt elfogyott az egész. Ugyanezt megcsinálták 1-2-szer a drága mandarinnal is. Szóval, ebből is csak arra tudok következtetni, hogy nemcsak nekem okoznak gondot a magas gyümölcsárak, és a mostani időjárási viszontagságok miatt számíthatunk még egyszer ekkora árakra az elkövetkező 1 év során.

348. EmintE (válaszként erre: 344. - 35491a860f)
2010. jún. 18. 12:05

Budapest...

Tegnap vettünk zöldalmát, Interspar, 249

Bosnyák piac:

Őszibarack 299

Sárgabarack 399

Banán 349


A cseresznye és eper-természetesen-egekben van, de meg kell várni a szezonját...

2010. jún. 18. 10:06

Igen, nagyon sok igazságot írt a cikk írója. Ezeket magunkban jó elrendezni. Én is így voltam a dolgokkal, bár nekem a cukorról való lemondás nehezebben ment, és megy ma is, de a sok zölddel, meg a rendszeres mozgással még kézben tartottam a testemet.


A dolgok akkor dőlnek meg némileg, amikor az embernek abból a kicsiből nem csak a saját igényeit kell kielégíteni, hanem még plusz háromét, négyét. Műhelyben fizikai munkát végző férjét, (akinek meg kell venni néha a húst) növésben lévő gyerekét, netán beteg szülőét, stb... 3-4 évvel ezelőtt még én se tudtam elképzelni, hogy az étel megvásárlása hogy jelenthet bárkinek is, aki tisztességesen él gondot. Most nekünk is gond...

346. 35491a860f (válaszként erre: 340. - Gavrilo1)
2010. jún. 18. 09:35

Én már évek óta nagyon sokmindent házilag készítek és nem feltétlenül a spórolás miatt, hanem azért, mert alapból a házi készítésű ételeket szeretjük jobban. A bolti nagyon műízű. Lekvárt, savanyúságot, befőttet, melegszendvics krémet, lecsót, paradicsomlevet stb. mind-mind házit eszünk-iszunk. Mi a házi kenyeret nem annyira szeretjük, de a házi kiflit imádja a családom, azt szoktam sütni minden második nap és még sorolhatnám, mégsem maradnak meg túl nagy összegek. Ez szerintem mind azon múlik, hogy kinek mennyi a fizetése és a kiadása. Nyilván, akinek olyan szerencsés élete volt/van, hogy nem kellett lakáshitelhez folyamodnia, annak nyilván több marad a pénztárcájába.


De tudjátok mit? A sikeres fogyókúrának két titka van és ehhez nem kell extra reformélelmiszert vásárolni.


1. Ismerd meg a szervezeted, hogy milyen ételre hogy reagál. Nem biztos, hogy azért, mert a szomszéd hízik mondjuk a tésztás ételektől, akkor Te is. Ezért sem szokott egyformán beválni minden embernél különböző fitneszguruk diétája sem, pl: Alexandra, Norbi.


2. Akaraterő!

345. 35491a860f (válaszként erre: 339. - Furmari)
2010. jún. 18. 09:27
Tényleg jó, hogy ilyen helyeken laktok, mert én épp tegnap néztem és a legolcsóbb helyen is még mindig 600 Ft-ért árulták az epret.
344. 35491a860f (válaszként erre: 335. - EmintE)
2010. jún. 18. 09:26
Valóban? Ezek szerint nálatok a gyümölcsök fillérekbe kerülnek. Hol laktok? Mert megyek oda vásárolni... :DDDDD
343. Furmari (válaszként erre: 340. - Gavrilo1)
2010. jún. 17. 23:30

Ebben nagyon egyet értek. Főleg mert azt gondolom, hogy az egészséges életmód alapja, hogy ne tömjük magunkat tele mesterséges élelmiszer-adalékokkal. Ez pedig sajna elég sok mindenben van. Szóval hiába kevésbé hízlal egy konzerv, mint pl ugyanabból az üveges változat, mindkettő tele van ilyenekkel, és szerintem, a mai világ túlsúlyproblémáihoz ez is nagyban hozzájárul.

Én is igyekszek amit csak tudok, otthon elkészíteni, olcsóbb is, és finomabb is (bár ez utóbbi szokás kérdése is). Nem használok vegetát, semmilyen mesterséges ízesítőt stb.

342. Furmari (válaszként erre: 341. - Gavrilo1)
2010. jún. 17. 23:25
Tudom, ezt csak arra írtam, hogy nincs még eper 300 alatt, legalább is Bpesten nem.
341. Gavrilo1 (válaszként erre: 339. - Furmari)
2010. jún. 17. 20:42
Ha azt nézed, hogy egy főnek egy kiló eper mekkora mennyiség! (Több napra be lehet osztani) Akkor már nem is drága.
2010. jún. 17. 20:40
Szerintem sem kerül sokba az életmődváltás. Le kell ülni és kiszámolni. Én hét főre főzök egészséges ételeket és nem költünk annyit mint egy 4 fős család. De az biztos, hogy kell rá időt szánni- pl. magam készítem a kenyeret, joghurtot, házi lekvárt eszünk, sajtkrém, vajkrém is házilag. Ezek egy jó reggeli alapjai és jóval olcsóbb ha magam készítem mint a legsilányabb bolti minőség.Amit ezeken megspórolok költöm jobb minőségű gyümölcsre, extra kiegészítőkre (barna cukor, gyümölcscukor stb)
339. Furmari (válaszként erre: 335. - EmintE)
2010. jún. 17. 20:20
Mindez attól is függ, hogy hol lakik az ember. Nekem tetszett a cikked, és egy csomó dologban igazad is van, de az epret pont ma néztem a hunyadi téri csarnokban, és a legolcsóbb árusnál is 399 ft volt.
338. Tücke
2010. jún. 17. 18:55
én még mindig azt mondom ha az ember életmódot akar váltani levesezzen azok nem kerülnek sokba ugyan úgy ahogy a főzelékek sem.....
337. 9834d42538 (válaszként erre: 336. - 9834d42538)
2010. jún. 17. 16:34
* 1 kg barna rizs
2010. jún. 17. 16:34

0,5 kg durum tészta Bp.-en a Lehel Csarnokban 150 Ft, 0 kb barna rizs ugyanott 480 Ft.


Fogalmam sincs róla, mennyibe kerül 1 kg kenyér, semmilyen formában nem eszem kenyeret, ahogy cukrot sem, amit ízesítek, azt édesítőszerrel. Sózni alig szoktam, 1 kg só 3 év alatt fogyott el nálam. :) (1 fős háztartásban)

335. EmintE (válaszként erre: 176. - 35491a860f)
2010. jún. 17. 15:17
eljárok piacra és nem ez a tapasztalatom...csak szét kell nézni ;)
334. EmintE (válaszként erre: 175. - 35491a860f)
2010. jún. 17. 15:15
bocsi, én azt hittem ez egy női portál :))
333. Binky (válaszként erre: 332. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 17. 14:53

Inkább kiélvezem, hogy fiatal és szemtelen lehetek:)


Tíz év múlva meg már a fiatalabbak fognak öregnek tartani, és azért nem szólhatok hozzá:D

Azt hiszem a diéta téma nem korfüggő.

332. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 330. - Binky)
2010. jún. 17. 14:50
Kövér és ronda az tényleg nem vagy. De szemtelenül fiatal és tapasztalatlan. Még legalább 10 évig kusti legyen, aztán majd hozzászólhatsz bármihez :DDDD
331. 35491a860f (válaszként erre: 330. - Binky)
2010. jún. 17. 14:39

Kedves Binky! :))))


Senki nem mondta, hogy kövér lennél, azt sem, hogy ronda, azt meg pláne nem, hogy kihívó. Fotó alapján szimpi lennél, csak hát amiket írtál, abban van némi kivetnivaló...!


De ezek szerint mégsincs elég önbizalmad, ha ezt így lereagáltad. :)


De tudod mit? Hagylak...!

Mert úgy látom te az a típusú ember vagy, aki ha nem szimpi neki valaki, akkor az illető bármit tegyen is ott fogod piszkálni, ahol csak tudod.


Nagyon jó napom van ma, így ennyiben hagyom a témát, mert egészen egyszerűen már nem érdekel. :D


További Szép Napot!

330. Binky (válaszként erre: 328. - 35491a860f)
2010. jún. 17. 14:00
Nem tartom magamat túlzottan rondának, mostmár kövér sem vagyok, semmi kihívó nincs a képeimben...innentől csak az köt belém, akinek nincs jobb dolga.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook