Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az EKG minden szívvel kapcsolatos betegséget kimutat? fórum

Az EKG minden szívvel kapcsolatos betegséget kimutat? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 30. 14:08
Bocs, látom, már leírtad, és szakorvos is vizsgál. Nem biztos, hogy mindenki gondol pánikbetegségre.
19. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Lilimami)
2011. szept. 30. 14:02
Nem, nem mindet. Mi a konkrét tünet?
2011. szept. 15. 10:26

Tapasztalatból írom , a szívultrahang a biztosabb.

Utána van a katéterezés ha kell !!

17. Ditta67 (válaszként erre: 16. - Lilimami)
2011. szept. 15. 06:02
Küld még más vizsgálatokra is?Terheléses EKG,stb..
16. Lilimami (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2011. szept. 14. 19:24

Ma voltam EKG-n, nem mutatott semmit, de egy nagyon jó orvost fogtam ki, mondta, hogy ez nem normális, hogy ennyi éve van, és ő majd ezt kivizsgálja. Kb fél óráig kérdezgetett a tünetekről, mit érzek, mikor, hogyan stb, megmérte a vérnyomást, meghallgatott itt-ott, beszélgettünk, és bizony ő nem mondta, h esetleg pánikbetegség. Az is tanúsítja, hogy a nitroglicerin spray-től tegnap rögtön jobban lettem...

Kaptam valamilyen gyógyszert, elvileg vagy angina vagy egy ún bridge betegség lehet a háttérben, de majd kiderül.

Nem értette, hogy tegnap, mikor rosszul voltam, a dokim miért nem csinált ekg-t. Mondta is, ha legközelebb "rohamom" van, rohanjak hozzá EKG-ra.

Ezzel a dokival meg voltam elégedve, valóban ki akarta deríteni, mi a baj.

2011. szept. 14. 10:06

Tapasztalatból írom,hogy nem.

EKG rendben volt,de azért elküldtek szív Uh-ra.

ott már kimutatta mi okozta a tüneteimet.

14. bnedora (válaszként erre: 13. - Lilimami)
2011. szept. 14. 10:01

Sajnos, ez elég szomorú, bár én nem panaszkodom, nekem nagyon jó a háziorvosom. Bárhova kérhetek tőle beutalót.

Majd írd meg, hogy milyen lett a kivizsgálás eredménye. Jobbulást!

13. Lilimami (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2011. szept. 13. 22:22

Sajnos a pénz motiváló eszköz..

És itt sajnos nem is a gyorsaságról beszélek, hanem, hogy egyáltalán kivizsgálnak. TB alapon könyörögni kell az ilyenekért, ha egyáltalán adnak beutalót.

12. bnedora (válaszként erre: 10. - Lilimami)
2011. szept. 13. 22:11

Kíváncsi leszek, ha magánorvoshoz mész, akkor mennyire fognak gyorsabban kivizsgálni.

Sajnos, a szakrendelőben több hetes, hónapos időpontokat tudnak csak adni.

11. bnedora (válaszként erre: 5. - Lilimami)
2011. szept. 13. 22:09

Ha évek óta ilyen tüneteid vannak, akkor miért nem vizsgáltattad már ki magad? Én már voltam pánikbeteg, volt szívritmuszavarom, ami elmúlt, most ismét ezt állapítottak meg. Engem pld. nagyon befolyásolnak a frontok. Úgy tudom, most is jön egy hidegfront. Nem is voltam ma toppon!

Feltétlen járj utána, hogy mi okozza nálad ezeket a problémákat.

2011. szept. 13. 21:59
Szerintem elmegyek magánorvoshoz, bár nem olcsók ezek a vizsgálatok, de nem kell harcolnom legalább..
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Ditta67)
2011. szept. 13. 21:29
Hát kell beutalót kérni kardiológiára
8. Ditta67 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 13. 21:26
De oda csak kardiológus küldhet!
2011. szept. 13. 21:23
szívultrahangra kéne menni.
2011. szept. 13. 21:16
A terheléses EKG valószínűleg kimutatja,ha a szivednek van baja.Ha megfigyelted mikor jönnek a rohamaid esetleg egy 24 órás EKG-t is kérhetsz felrakni,bár úgy tudom arra sokat kell várni,mert kevés van.Jó kardiológiai központba menj.Ha viszont nem találnak semmit,akkor el kell gondolkodni a pánikbetegségen...
2011. szept. 13. 21:03

Évek óta küzdök mellkas fájdalommal, tipikus tünetek a szorító érzés, fájdalom sugárzása a hasba, nyakba fogakba, légszomj, stb. Ez lehet angina, de pánikroham is. Utóbbiban nem hiszek, mert néhány tünet hiányzik, és nem is hinném, hogy pánikbeteg lennék, semmi olyan dolgot nem produkálok.

Egyszer már voltam sima ekg-n, nem mutatott semmi extrát, de ma olyan rosszul voltam, hogy elmentem a háziorvoshoz, aki adott megint beutalót ekg-ra (ami gondolom megint nem mutat semmit, de terhelésesre ő nem adhat), viszont kaptam a nyelvem alá nitroglicerin sprayt, és megszűnt 1 perc alatt a fájdalom.

Úgy olvastam, hogy akkor valószínű, hogy angina.

Valakinek van valami tapasztalata ezen a téren?

2011. szept. 13. 20:40
Nem
2011. szept. 13. 20:39
sajnos nem:(
2011. szept. 13. 20:37
szerintem nem
2011. szept. 13. 20:36
Az EKG minden szívvel kapcsolatos betegséget kimutat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook