Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az abortusz következményei fórum

Az abortusz következményei (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
79. CsillagTM (válaszként erre: 76. - Csgybzs)
2012. júl. 16. 02:44

elég korlátolt dolog, amit itt művelsz. felvetettem egy kérdést. te nem tudsz érvekkel válaszolni, így megpróbálsz sértegetni. sajnos sikertelenül...


sajnálom, h nem bírjátok felfogni, h lehet más vélemény is, mint a tietek. mellesleg megsúgom: ugyanezt gondoltam az abortuszról 10 éve is, amikor még közöm nem volt a babatémához...

2012. júl. 15. 18:34
Elsősorban Szegedi és Pécsi tapasztalatok érdekelnének,ha van köztetek olyan,akinek ott végezték a beavatkozást!
77. 130454e42d (válaszként erre: 75. - CsillagTM)
2012. júl. 15. 17:33
Aki megszületett annak joga van az élethez, egy embrió még messze van ettől. Nem ugyanaz a kettő, bárhogy szeretnéd összemosni.
76. csgybzs (válaszként erre: 75. - CsillagTM)
2012. júl. 15. 17:25
Miért? Hogy utána kivetítsd rám a frusztrációidat, amiért még neked nem jött össze? Köszi, de inkább nem. Nagyjából mindegy lenne mit írnék úgyis....
75. CsillagTM (válaszként erre: 67. - Csgybzs)
2012. júl. 15. 15:34

magyarán a gépeken lévő, vagy kómás embert is meg lehet ölni? az is életképtelen. vagy azt az öreget, aki szintén csak mások segítségével tud élni, mert egyedül a hűtőig vagy a vécéig sem tud elvánszorogni? na az sem tudna egyedül életben maradni.


érdekelne erről a véleményed.

74. csgybzs (válaszként erre: 68. - A14deb9047)
2012. júl. 15. 12:40

De nem életképes.


Igen, ugyanarról beszélnénk mindketten, ezért is írtam, hogy a lelki összeomlást sem lehet általánosan kijelenteni.

73. Életkezdés (válaszként erre: 71. - 97b7a82d23)
2012. júl. 15. 10:41
Debrecen hozzád messze van,de emberileg lelkileg mindenhogyan nagyon nagyon rendesek voltak...mindenki!
72. 099c0bed40 (válaszként erre: 71. - 97b7a82d23)
2012. júl. 15. 09:00

Szia, ha végül az abortusz mellett döntesz, én a Helyedben egy olyan kórházat választanék, ahol úgynevezett "lamináriával" ( nedvességre táguló algapálcikák) végzik a méhnyak tágítását, továbbá a legmodernebb szerekkel altatnak, továbbá nem küretkanállal, hanem vákuummal ürítik ki a méhedet. ( legtöbb helyen utóbbi már alapkövetelmény)

Én úgy gondolom, ezek a feltételek a nagyobb megyeszékhelyek kórházaiban adottak, talán Pesten van a legnagyobb választék belőlük.( nem pesti vagyok, ezt csak gondolom, nem tudom biztosan)


A lelki következményekről tőmondatban annyit hogy abszolút egyénfüggő kit mennyire visel meg egy abortusz,az hogy Te melyik kategoria leszel, sajnos csak utólag derül majd ki.

Egyebekben egyetértek azzal a hozzászólóval aki azt írta, ne hallgass senkire csak önmagadra (meg a Párodra ) amikor a döntést meghozod, és ne legyen lelkifurdalásod, ha az a megoldás születik hogy jelen körülmények között nem tudjátok bevállalni a babát.

Kívánom Neked hogy jelen helyzetben a lehető legjobb döntést tudjátok meghozni!


Üdv: E

2012. júl. 15. 08:13

Nagyon aranyosak vagytok,hogy ennyien írtok nekem,nagyon jól esik,hogy próbáltok segíteni és örülök,hogy elindítottam ezt a fórumot,mert kaptam olyan új információkat,amik fontosak számomra.

Hétfőn döntést hozok...

Az örökbeadás szóba sem jöhet,ezzel is kiejtek egy alternatívát:) - de tényleg nem tudom elképzelni,mit éreznek az olyan szülők,akik örökbeadtak egy gyermeket...valyon nem bántja,nem foglalkoztatja őket,hogy valahol él egy kisember,aki talán sohasem fogja megtudni,hogy ki az igazi családja?És hogy tudja elviselni,hogy valaki más neveli őt? Engem is 15 évesen szült anyám,ő is örökbe akart adni,csak a mamám nem engedte,inkább felnevelt ő...

Szívem szerint megtartanám a picit,de nem akarok olyan szülő lenni,aki nem tud megadni neki mindent,amire csak szüksége van és aki nem tudja támogatni mindenben.

Mindezek ellenére átgondolom...annyit még kérnék,hogy aki elégedett volt az orvosával és magával a műtéttel,és nem baja,szövődménye,problémája a műtétből kifolyólag,kérlek írja meg a kórház és doki nevét.Én Baján lakom,de itt nem merném elvégeztetni a műtétet.Nem a precizitásról és jól felszereltségről híres a kórház,amit sajnos tapasztaltunk is...köszönöm nektek:)

2012. júl. 14. 23:44
Én megtartanám a helyedbe, persze ez a te döntésed de ha van hova akkor kár lenne feleslegesen terhelni magad lelkileg meg még is csak a ti babátok...azt meg hogy okoskodnak ki nem szarja le egyik füleden be másikon ki azért néha érdemes rájuk hallgatni nem mindig mondanak baromságokat :-) Sok sikert a döntéshez!
69. 130454e42d (válaszként erre: 68. - A14deb9047)
2012. júl. 14. 23:03
Csak abban az esetben örökölhet, ha élve születik. Egy pár hetes embrió nem él.
68. a14deb9047 (válaszként erre: 67. - Csgybzs)
2012. júl. 14. 22:54

Miért életképtelen? Hiszen él...

És akár a vagyonomat is ráhagyhatom.

Amíg te a fentieknek titulálod, addig a másik anyuka örömódát zeng a magzata felett. Pedig ugyanarról beszéltek mindketten.

67. csgybzs (válaszként erre: 59. - CsillagTM)
2012. júl. 14. 21:23

Szerintem egy pár mm-es életképtelen kezdemény eltávolítása nem gyilkosság.

A lelki oldal meg szerintem közel sem visel meg olyan sok nőt annyira, amennyire a közhiedelem próbálja elhitetni (mint visszatartó erő)....

66. Lencsy (válaszként erre: 65. - Életkezdés)
2012. júl. 14. 19:08
Nyilván vannak lelki tényezők és ez nagyon fontos ! Erre te maximálisan felhívtad a figyelmet , viszont én úgy gondolom, hogy éppen elég lelki teher neki ezt a döntést mérlegelni és meghozni anélkül is hogy ezt ecsetelnénk ! A kérdéseire szerintem választ kapott és ezer helyen utána is tud olvasni + az orvosát megkérdezni ..a döntés rajta áll !
65. Életkezdés (válaszként erre: 59. - CsillagTM)
2012. júl. 14. 18:12
én próbáltam a lelki következményeket említeni,azt kaptam nem az volt a kérdés...a kérdésfeltevő sem reagált :((
64. Lencsy
2012. júl. 14. 17:56
Szerintem a világon mindenre van példa és ellenpélda is . Számtalan olyan nőt ismerek aki valamilyen oknál fogva az abortusz mellett döntött és később egészséges terhességet hordott ki, de olyat is ismerek akinek úgy összebarmoltak odabent valamit , hogy hiába próbálkoznak nem esik teherbe ! Jó magam ..csak hogy ékes példája legyek a balul elsült dolgoknak .. Spirál mellett lettem terhes ez előtt 10 évvel . Mivel elvetéltem kérdéses sem volt ,hogy be kell e fejezni műtétileg . A befejezés megtörtént ...mint tudjuk az eljárás ugyanaz ,mint sima abortusznál ...de hogy mi történt műtét közben azt nem tudom , de hogy azóta a hüvelyem és a gát tájékom teljesen érzéketlen ez biztos ! Kezdetben azt hittem tart még a regenerálódási folyamat , ezért nem is említettem meg az orvosomnak, de kb fél évvel utána már igen ! Nem tudott rá magyarázatot adni, de feltételezi , hogy a idegvégződések sérültek az abortusz valamelyik szakaszában . Azóta szültem egy kisfiút ..tehát funkcionálisan rendben van a dolog ..éppen csak nem érzem mi történik szex közben ! Hát ennyit a lehetséges következményről !
63. c22ca7f12f (válaszként erre: 51. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 17:43
ha mindketten akarjátok,akkor csak mert nincs saját lakás, meg kocsi, azért ne vetesd el.a szülőnél lakásnak is megvan a maga előnye.többek között az hogy bármikor rábízhatod, ha úgy érzed, hogy majd mielőbb vissza akarsz menni dolgozni.nem érdemes arra várni hogy minden meglegyen.gyerek mellett is tovább tudsz fejlődni,és akár a párod is.
2012. júl. 14. 17:35

Az abortatio igen súlyos, és felelősségteljes döntés. A műtét igen rövid, és durva.

De ha nincs más megoldás akkor nincs.

Szövődményei lehetnek:

- trombózis

- véralvadási zavarok

- gyakori vérzés

- rendszertelen vérzés az első hónapokban

- helyi (vaginális, és méhen belüli erős fájdalom, ami görcsös is lehet és éles is, meg elhúzódó)


A veszélyesebb része a pszichés megterhelés.

Nem egy beteg számol be, arról hogy művi abortatio után érzi hogy egy életet oltott ki, és hogy megszűnt benne létezni valami, amiről eddig foglama se volt hogy volt.

Teljesen új érzés.


Nehéz döntés ez.

A későbbi fogamzási képességet általában nem befolyásolja egészséges szervezet esetében. Ha bármilyen más kimenetele lehet az abortusznak, akkor a kezelőorvos tájékoztatást ad, és köteles adni.

A pszichés oldalát pedig érdemes tervezni, mert mindenkinél jelentkezik valamilyen mértékben. Családdal és esetleg szakemberrel is lehet erről konzultálni.

2012. júl. 14. 17:29

[link]


a szabad véleménynyilvánítás jogával élve...

60. CsillagTM (válaszként erre: 59. - CsillagTM)
2012. júl. 14. 17:18

kissé erősen fogalmaztam, azt hiszem.

nyilván létezik olyan ok, mikor én is azt mondom, h megértem (erőszak, betegség). és azt is próbálom megérteni, ha valaki felelősséggel én szexuális életet (védekezik), mégis becsúszik, és valamiért semmiképpen nem tudja bevállalni.

2012. júl. 14. 17:16
csak nekem nehezen emészthető és iszonyatos, h itt csak az abortusz technikai oldaláról beszéltek?! nem csak az lehet a következménye, h valami orvosi hiba történik...mi van a lelki következményekkel?! és hogy a legevidensebbet mondjam: a gyilkossággal?!??
58. csgybzs (válaszként erre: 51. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 15:19

Ilyen körülmények közé én sem vállalnék.

Az abortusz ma már tényleg rutinműtétnek számít, elenyésző arányú az utána nehezen teherbe esők száma, emiatt ne izgulj szerintem.

57. Fisica
2012. júl. 14. 14:54

nekem van egy ismerősöm, terhes lett egy férfitól akivel összeveszett utána, elvetette a gyereket, összejött egy másik pasival és hiába nem jött a baba, mert valamit elcsesztek az abortsznál..örökbe fogadtak két babát még a kórházból, az egyik beszéd hibás volt, mára már annyira nem érezhető, utána egy kislányt és később kiderült szellemi fogyatékos.. valamelyest ez most már nem látszik úgy mint kisebbb korában.

Szóval bármennyire is rutin műtét, lehet hogy épp te leszel az a kevés akinél beüt a baj..jól meg kell gondolni a dolgot.


Én is nagyon sajnálom azokat akik próbálkoznak és nem jön a baba, az én szüleimnek 20 évet kellett rám várni, már szinte feladták amikor kiderült hogy útban vagyok a világ felé:) Se előttem se utánam nem sikerült anyukámnak teherbe esnie.

Akinek nem jön hamar a baba, ne adja fel, mert mindig ott a remény:)

56. 0a84e34983 (válaszként erre: 51. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 13:12
Anyukámnak volt abortusza,rá 14 évre egészséges kishúgom született,úgy hogy anyukám 43 éves volt.Fel a fejjel,ha itt lesz az ideje,és úgy érzed neked is lesz babád.
55. 91d4989ab9 (válaszként erre: 51. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 13:01

párodnak ideje lenne felhasználni itthon a tapasztalatait és itthon is keresni egy ilyen napkollektoros céget, vagy alapitani:d aztán lenne pénz


ha most oda szülsz a szülőkhöz hidd el sokkal nagyobb lesz a motivációtok hogy pénz keressetek:d


anyámék hasonló helyzetben fél évig laktak még a szülőknél a születésem után aztán lett saját lakás kölcsönre, barátnőmék is kb egy évig huzták otthon, elég költséges időszak ez, nem baj ám ha otthon kicsit támogatnak , ha látják mennyi minden kell vesznek ők is ezt azt a babának, ti meg gyüjtögessetek gondolkodjatok közben

54. michelle.r (válaszként erre: 51. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 12:49

Ne hallgass senkire, csak a saját érzéseidet figyeld. Ha most a fórum "hangulata", sugallata miatt megtartod, úgyis egyedül maradsz utána azzal, hogy oldod meg.

A kérdésedre úgysem kapsz megnyugtató választ, attól , hogy másoknak egy abortusz után nem lehet gyerekük, vagy több után sincs semmi problémájuk, az rád nézve teljesen mindegy.

Nem leszel attól rossz ember, ha elveteted.

53. michelle.r (válaszként erre: 39. - KovácsnéRami)
2012. júl. 14. 12:44

Ez rém szomorú, de ettől még semmi közöd ahhoz, más hogy dönt a saját életében. És jogod sincs hozzá, hogy ítélkezz felette.

Talán át kellene lapoznod az ilyen témákat.

52. 0a84e34983 (válaszként erre: 27. - KovácsnéRami)
2012. júl. 14. 12:30
Minden ilyen fórumon van egy,aki megemlíti ezt a hülyeséget....Szerintem a fórumindító nem olyan típus aki kihordja a babát,megszüli,és odaadja másnak.Ráadásul így is ki kellene esnie a munkából,az előítéletekről ne is beszéljünk.
51. 97b7a82d23 (válaszként erre: 49. - CsillagTM)
2012. júl. 14. 12:04
Igen szeretnénk,csak sajnos ez nem minden...kénytelenek lennénk elviselni vagy az én szüleimet,vagy a pároméit...ami nem lenne könnyű...hallgatni az okoskodásaikat,meg hogy mindenbe beleszólnak,mindenről meglenne a véleményük,na ez az,amire mi nem igazán lennénk kíváncsiak.A páromnak jól kereső munkája volt külföldön,azért hagyott fel vele,mert kéthavonta másfél hetet tudtunk együtt lenni.Napelempark építésével foglalkozott,de ha vissza is menne a munkájába,külön lennénk.Nem tudnánk külföldön sem összeköltözni,mert ha kész egy telep Németországban,már mennek Spanyolországba,egyszóval nem állandó helyen dolgozik.Itthon meg 3 műszakban 70 ezerért...azért na...abból nem lehet megélni.
50. Miss Angel (válaszként erre: 27. - KovácsnéRami)
2012. júl. 14. 11:06
Hát arról inkább nem írok véleményt,aki megszüli a gyermekét és utána hogy a világra hozta és a karjában tartotta képes odaadni másnak....nekem nem lenne ehhez lelkierőm annyi szent,ettől már az abortuszt is könnyebb elviselni lelkileg...nade nem vagyunk egyformák.............
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook