Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az abortusz következményei fórum

Az abortusz következményei (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
49. CsillagTM (válaszként erre: 35. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 11:00
hát most már végképp nem értem, miért akarsz abortuszt...mindketten szeretnétek, lenne otthona...ideális körülmények sose lesznek. a baba az nem egy programozható valami, nem akkor jön, amikor minden tökéletes (ha van egyáltalán ilyen). és ha a párod akkor veszíti el a munkáját pont, mikor - a már tervezett gyerekkel - teherbe esel?! vagy leég a házatok? beteg lesz valamelyikőtök szülője és támogatni/ápolni kell?...
48. CsillagTM (válaszként erre: 29. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 14. 10:58
nem is gondoltam volna, h neked is volt...
2012. júl. 14. 10:29

Ne hallgass senkire, csak magadra.

Ha úgy döntesz, hogy jöjjön a baba akkor jó, ha meg nem szeretnéd most akkor is jó.

Teljesen felesleges ilyenről fórumot indítani.


Nekem is volt már abortuszom és a teherbeesést ez nem befolyásolta semmiben.

2012. júl. 14. 10:19
szerintem hasonlókat irunk a leliki részén kivülk tehát nem értem mi a baj de nem ér ennyit....megyek mosogatni:))
45. DorkaMoncsi (válaszként erre: 39. - KovácsnéRami)
2012. júl. 14. 10:19

Mindenkinek a magánügye, h mit tesz. Azért, mert neked nem jön össze, ne másokat hibáztass.


Képzeld...nekem 5 évembe telt, mire kiderült mi a bajom, amit elkezdtek kezelni, és összejött a bébi újra. (Nem az előző abortuszom okozta azt, h ilyen sokat kellett várnom, hanem inzulinrezisztencia). Mégsem hibáztattam sem magamat az előző abortuszért, és másokat sem azért, h rájuk csak rájuk kell nézni, és teherbe esnek...

44. Életkezdés (válaszként erre: 35. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 10:19
Hogyan látod? Ki tudtok fizetni egy albérletet?Vagy míg gyeden vagy el tudtok esetleg menni a pároddal és ott együtt lenni?Aztán haza lehet jönni és te is tudsz dolgozni...ha jól értem most itthon nem dolgozik de lenne esélye pénzt keresni....autót meg már 300ezerért lehet venni olyat ami nem rosszul működik nem ennyit ér egy baba:)A ház legtöbb esetben a banké nagyrészt ha nem 100% ban saját házatok van ezért egy normális albérletbe is lehet életet kezdeni függetlenül....azt későpbb lehet nagyobbra és sajátra is cserélni,több országban nem ennyire általűános a saját tulajdon...
2012. júl. 14. 10:18
Védekezés mellett estem teherbe...amúgy nem játszadoznék ilyennel.De sajnos ez mindegy,hogy hogyan történt,a tényeken nem változtat.Az örökbeadás szóba sem jöhet,nem tudnám elviselni,hogy más neveli a gyermekem.
42. 07016ed7ac (válaszként erre: 37. - Életkezdés)
2012. júl. 14. 10:18

Ha visszanézed,eddig te találtál meg engem.

A lelki része pedig egyénfüggő,ahogy a fizikai is. Nem kell belebeszélni,h egy életre megnyomorodik lelkileg,mert közel sem biztos.

Nem gond,én se szándékozom reagálni rád.

41. 07016ed7ac (válaszként erre: 35. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 10:16

Ez látod,igaz...mmint hogy mindened meglegyen..nekünk akkor se voltkocsink,most sincs,nem is biztos,h lesz. De nem is hiányzik. Panelban lakunk,és bizony festetni is kéne. Na és? Amúgy is,kinek mit jelent a "minden".

A lényeg,h legyen hova költöznötök,és legyen havonta elég kajára,gyógyszerre,baj esetén kicsi plusszpénz. Ha mindez megvan,akkor hajrá.

40. a01aa57d8a (válaszként erre: 1. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 10:16
semennyire,bár nekem missed ab-om volt,rá fél évre újra babát vártam, aki azóta megszületett,egészséges kislány lett!:)
39. KovácsnéRami (válaszként erre: 34. - Életkezdés)
2012. júl. 14. 10:16
Én meg az abortusz szó hallatán ölök! Mert sajnos nekem nem sikerül mások meg rakatra vetetik el!
38. DorkaMoncsi (válaszként erre: 35. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 10:16
Hát igen, sajnos ez így van...kihalna az ország, ha mki arra várna, h mindene meglegyen.
37. Életkezdés (válaszként erre: 32. - 07016ed7ac)
2012. júl. 14. 10:15
sajnálom ha úgy érzed belekötöttem a szavaidba a kérdés az abortusz következményei voltak....nem állok sem mellette sem ellene mert nem tudom mi a helyzet pontosan,nem értem miért engem találtál meg?nem szeretnék reagálni rád amiatt a tovűbbiakban ne haragudj most nem rólam vagy rólad van szó nem értem mi a gondod azzal hogy leirtam hogy lelki része is van,többek között esetleg a taruma is okozhatja azt hogy később nehezen esik teherbe ezzel számolnia kell mindnekinek!
36. DorkaMoncsi (válaszként erre: 33. - KovácsnéRami)
2012. júl. 14. 10:13
Szerinted csak ilyen indokkal dönt valaki abortusz mellett? Mármint azzal, h "hopsz, becsúszott, akkor elvetetem"?
2012. júl. 14. 10:13
Valóban nem lenne lehetetlen a baba,csak én ezt úgy terveztem,ha mindenem meglesz ami kell,ha már nem kell függnöm senkitől és mindent megadhatok neki a világon.A párom megtartaná és bár kicsit megijeszt a tény,én is örülnék neki...csak sajnos egy undorító országban élünk rabszolgaként,idén már 32 ezerrel keresek kevesebbet,mint két éve ugyanazzal a munkával...hát én,őszintén,szívből szégyellem,hogy magyar vagyok...nem támogatják az embert semmiben,az aki tisztességesen dolgozik,nem tud egyről a kettőre jutni...bár azt is mondták már nekem anyukák,ha arra várok,hogy mindenem meglegyen,akkor sosem lesz gyerekem.Átkozott pénz:(
34. Életkezdés (válaszként erre: 27. - KovácsnéRami)
2012. júl. 14. 10:13

örökbe adás kapcsán sokan nincsenek tisztába azzal hogy milyen kihordani egy babát az sem feltétlen egyszerű nálam minden esetben a terhesség alatt több probléma merült fel mint utána,gondolni kell a terhesség alatti munkakiesésre is,akkor is belefér e anyagilag,arra hogy egyedül van lelki és fizikai értelemben is stb....nálam a kihordás miatt merült fel nagy mértékben az abortusz és a baba egészsége miatt is valamint volt már két kisfiam....



védekezés:ha a helyette módszert vetem be abból tuti nem lesz baba de ez alternativa?én baromi könnyen teherbe esek konkrétan a dokim is csak hülledezett pislogott és alig tud védekezési alternativát ajánlani több duplavédekezés mellett is teherbe estem olyan férfitól is akinek egyébként alig van életképes spermája....szóval utóbbi mondatra én harapok mert VAN ki védekezés mellett teherbe esik....a tutkótipp hogy csak akkor éljünk szexuális életet ha tudjuk hogy az esetleges jövevényt biztosan meg tudjuk tartani és fel tudjuk nevelni...

33. KovácsnéRami (válaszként erre: 31. - DorkaMoncsi)
2012. júl. 14. 10:11
Elenyésző az a szám ami védekezés mellett jön össze! Általában az emberek felelőtlensége miatt történik baj! És akkor mit csinál??? Megöli a gyerekét!! Adja örökbe ha nem kell!!!
2012. júl. 14. 10:09

"A tapasztalatok érdekelnek, hogy mennyiben befolyásolja a következő gyermek egészségi állapotát és a teherbeesést"


Megkérnélek,ne köss bele minden szavamba. Kösz.

31. DorkaMoncsi (válaszként erre: 27. - KovácsnéRami)
2012. júl. 14. 10:07
Néha védekezés mellett is összejön a baba...nyilván az esély kevesebb rá.
30. Életkezdés (válaszként erre: 25. - 07016ed7ac)
2012. júl. 14. 10:07
a következményeit kérdezte szóval ez is volt a kérdés az én értelmezésemben...
29. DorkaMoncsi (válaszként erre: 23. - Életkezdés)
2012. júl. 14. 10:07

Szerintem ha 1 alkalommal előfordul az nem olyan gáz, ami miatt ítélkezni kellene, hiszen sosem tudható h ki milyen okokból dönt mellette.


Amikor velem történt, akkor benn feküdt egy nő, akinek a 7. (!!!) volt. Na ez a gáz...ezeknek a nőknek egyszerű.


Mellesleg nekem sem volt egyszerű meghozni a döntésemet anno. Megvolt rá a kellő indokom.

És nem a múltnak élek, hanem a jelennek, és a jövőnek. (Be is lennék csavarodva, ha nem tettem volna túl magam rajta.)

2012. júl. 14. 10:06
úgy értem nagymértékben számit szerintem az apuka hozzáállása de csak akkor szabad vállalni ha aaz anyuka bármilyen körülmények között be tudja vállalni hogy felneveli apával vagy apa nélkül is....
2012. júl. 14. 10:05

Esetleg örökbe adás?? Több ezren várnak gyerekre, másoknak örömet, boldogságot okozna egy kisbaba!

Amúgy nem értem ha valaki nem akar gyereket akkor miért nem lehet védekezni?!

26. Életkezdés (válaszként erre: 21. - 07016ed7ac)
2012. júl. 14. 10:05

a párja véleménye ,hozzáállása engem is érdekelne nagyon is!

viszont felnevelni tény hogy a kismamának kell!! úgy értem ha én nem vagyok biztos a pasi hiába erősködik a levegőbe sajnos....

2012. júl. 14. 10:05
A lelkével majd mindenki elszámol saját maga,nem ez volt a kérdés.
24. Miss Angel (válaszként erre: 13. - 2fb18d5637)
2012. júl. 14. 10:04
Egyébként én is ismerek olyan lányt,akinek sajnos kettő is volt tizenévesen/abortusz/,most pedig babát vár,és nem kínlódott sokáig a teherbeeséssel,ezért biz sokan irigyelhetik,pláne olyanok,akiknek sose volt abortuszuk,mégse esnek teherbe,na őket tudom sajnálni.((
2012. júl. 14. 10:03

egy abortusznak baromi nagy LELKI következményei is lehetnek őszintén sajnálom azt akinek semmi az hogy van bennem egy élet és kidobatom a szemétbe.....én megtettem és ha leirom miért a többség még sok abortuszellenes is rábólintana de akkor is ez nem csak ennyi és ő is lehet az a pár százalék akinél gond van utána...

igen születhet utána egészséges baba és nagyon sok esetben születik is nálunk is itt ragyog egy kis csoda tejbegrizmaszatosan ép:)) ettől függetlenül nem tudnám azt mondnai hogy ennyire egyzserü...nem az abortuszon akadok ki hanem az egyszerűségén:((

2012. júl. 14. 10:02

Sajnos én is elvetettem egy babát. 9 éve. Mindennél jobban akartam azt a babát de fiatal voltam,akkor kerültem ki az iskolapadból.

Azóta folyamatosan műtenek. A méhszájam olyan mint akit egy hentes vagdosott szét(ezt a doki mondta). Folyamatos rossz cytologia. Vérzészavar....

21. 07016ed7ac (válaszként erre: 16. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 10:01

Elsősorban ugye az számít,a párod mit gondol. Ezt nektek kell tudnotok.

De tény,h ilyen helyzetbe én sem szülnék,és nem is szültem.

Ha akarjátok,és ki tudtok találni vmi alternatívát,albérletfizetés kitelik vagy ilyesmi,akkor nyilván nem fogok az abortusz mellett kardoskodni.

De arra nagyon ügyelj,h ne olyan vésztervet alakítsatok ki,ami esetleg hosszú távon mindhármótok életét tönkreteszi (havi 10 ezer maradna kajára az albi mellett vagy ilyesmi).

Akkor már egyszerűbb rövidre zárni a helyzetet.

20. Életkezdés (válaszként erre: 16. - 97b7a82d23)
2012. júl. 14. 10:00

Tényleg keress meg ha gondolod jó?Ha szeretnéd szerintem nálatok nem egy lehetetlen dolog az a baba,nem biztos hogy mindig minden körülmény együtt lesz egy időben és akkor pont teherbe is tudsz esni...az a nincs saját ház és autó nem a legnagyobb probléma a többség háza nem a sajátja hanem a banké,legalább hiteletek sincs még:)

Benne voltam a külföldi munkában is mármint a párom és tudom milyen apuka jelenléte nélkül gyereket nevelni és az amikor mi az abortusz mellett kellett döntsünk közrejátszott az is hogy anyagilag tudtuk hogy muszáj lesz kint dolgoznia tovább és nem tudna velem itthon lenni nekem pedig olyan eü problémáim voltak ami több rosszulléttel járt ...tehát kb át tudom érezni a helyzetedet:(autót nem tudok felajánlani sem házat,de a segitő kezet virtuálisan igen...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook