Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy mi a következménye annak, ha egy gyermek nem kezdi meg 3 évesen az ovit? Elvehetik a családi p-t? fórum

Tudja valaki, hogy mi a következménye annak, ha egy gyermek nem kezdi meg 3 évesen az ovit? Elvehetik a családi p-t? (tudásbázis kérdés)

1 2
59. zebracsikó (válaszként erre: 58. - Lilibe)
2012. szept. 30. 20:14
2014. szept. 1-től
58. lilibe
2012. szept. 30. 19:30
Jelenleg 5 éves kortól kötelező az ovi, de úgy tudom, hogy jövőre akarják bevezetni 3 éves kortól. :(
57. patyoma (válaszként erre: 56. - Patyoma)
2012. szept. 30. 15:49
mínusz egy elvinni:)
56. patyoma (válaszként erre: 54. - Monika067)
2012. szept. 30. 15:48
A jelenlegi hatályos törvény szerint 5 éves kortól kötelező az iskola-előkészítő foglakozásokon való részvétel, tehát a délelőtti jelenlét. A gyakorlatban azonban ez alól ki lehet bújni, ugyanis a szülőnek a törvény jogot biztosít arra, hogy gyermekét otthon készítse fel az iskolára, (mondjuk úgy magántanulóként) ebben az esetben a védőnő és a vezető óvónő egyetértése is szükséges. (Ez különben a jövőben is így lesz, amikortól 3 éves kortól lesz kötelező az óvoda). Ebben az esetben a szülő köteles iskola előtt elvinni a gyermeket iskolaérettségi vizsgálatra elvinni, csak ennek a papírnak a birtokában veheti fel a gyermeket az általános iskola.
55. zebracsikó (válaszként erre: 54. - Monika067)
2012. szept. 26. 22:11
Az utolsó tanév kötelező , tehát jövő tanévben vinned kell szeptembertől óvodába.
2012. szept. 26. 22:01

Szeretném megkérdezni,hogy tudja e valaki, azt pontosan,hogy egy gyerek mikortól tanköteles és,pontosan mennyit kell előtte óvodába járnia ,most és nem az új törvény szerint ami 2014-től lép életbe.ha el nem törlik addig.

A kisfiam 2007 szeptember 07.-én született, még jövőre nem megy iskolába,ha azt én személyesen nem kérvényezem. Nem fogom az biztos.Szóval ez esetben nem elég az iskola előtti egy évben járni neki óvodába?Ha most 5 évesen nem viszem mit tehetnek velünk?Tudja valaki mire számíthatunk? Nyomós oka van annak amiért nem szeretném még vinni.Kihez fordulhatok.A védőnő akar segíteni de a vezető óvónő nagyon csúnyán bánt velem.Nem igazán taglalnám ,de tönkre tett lelkileg.Az óvoda 90%-a roma.Én nem szeretném ilyen közösségbe tudni a gyerekemet, de helyhiány miatt a közeli városba nem vették fel.Csak ennyi röviden!Nagyon megköszönném,ha valaki tudna tanácsot adni nekünk!

53. syria (válaszként erre: 44. - Zebracsikó)
2012. júl. 21. 08:48
A hülye szabályozás alatt nem csak erre a problémára gondoltam.
2012. júl. 20. 17:59
én is úgy tudom, csak iskolánál veszik el a csp-t. ovinál nem. amúgy nem is kötelező még a 3 éves kori ovi. csak valamikor egy-két év múlva vezetik be.
51. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Kolibri)
2012. júl. 20. 17:10
ha az iskolás gyerek nem jár iskolába, akkor megvonják, de ovisnál nem tudom.
50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Kolibri)
2012. júl. 20. 17:04
a csp esetében nem tudok ilyesmiről, de a jegyző büntetést szab ki, hiszen tanköteles korú az 5 éves, 1 év óvodai nevelésben feltétlen kell részesülnie
49. Kolibri (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2012. júl. 20. 16:19
...és, ha az 5 éves nem jár? Akkor sem?
48. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Jozsi.38)
2012. júl. 20. 16:14
nem veszik el a csp-t.
2012. júl. 20. 16:09
én meg beírattam a szeptember végén 3 éves fiamat, és várólistára tették. na ez a hülyeség, mert akkor januártól beveszik mert törvényben kötelezik az óvodát, vagy elveszik a CSP-t? nevetséges
46. zseba
2012. júl. 20. 14:44

Mondjuk elég nagy baj, ha az óvodavezetők sem tudják hogy mikortól lép hatályba a törvény!!!


Egyébként érdekes dolog ez az oviba íratás, mert több olyan ismerősöm is van, akinek a gyermeke jövő jan-februárban tölti a 3-at és csak szeptembertől mehet a gyerkőc oviba, persze bölcsi hely sincs...

Nálunk viszont van bőven hely és mivel a kisfiam augusztusban betölti a 2,5 éves kort, ezért akár szeptemberben mehetne oviba!

45. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Ginevra01)
2012. júl. 20. 14:38
nem jól tudja az óvónéni.
44. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Syria)
2012. júl. 20. 14:38

Nem eszik olyan forrón a kását!!!


A 3 évesek felmentését nagyon könnyen meg lehet majd szerezni, főleg azért, mert nincs ovis hely. Emiatt nem kell aggódni.


Büntetést se fog senki fizetni, maximum az, aki nem intézi el a gyereke felmentését az ovi alól és elhanyagolja.

43. syria (válaszként erre: 35. - Zseba)
2012. júl. 20. 14:34

Elég nagy baromság!


Már mindent (rosszabbnál rosszabb) törvényekkel akarnak szabályozni. Sokszor van olyan érzésem: az egész lakosságot kiskorúnak, idióták gyülekezetének nézik.

Ha nem tartod be a hülye törvényt, akkor pedig büntetnek. :)

2012. júl. 20. 14:30
egyébként nekem is azt mondta az ovónő, hogy 2013 jan 1-től kötelező lesz 3 éves kortól az ovi. Mondom neki, h oké, de ha nincs hely? Erre: nem baj, nem az ovi fogja elutasítani a gyereket, hanem a jegyző. Ennyi.
41. zseba
2012. júl. 20. 14:29

Nem, a törvény leírja hogy lépcsőzetesen történik a hatálybalépés!


[link]

2012. júl. 20. 14:28
Ez az egész egy nagy röhej..bár én legszívesebben sírnék. Idei évben voltam beíratni a gyerekemet harmadszorra az oviba, most fölvették, mert már elmúlt! 5 éves. 2x elutasították helyhiány miatt. A kicsit nem vették föl, -3 volt februárban-mert nincs hely, pedig a körzeti ovink. Tudnám mi a fészkes fenét keres itt olyan gyerek, aki a város másik végén lakik, és semmi köze nincs ehhez a város részhez-az enyém meg kiszorul az oviból. :(
39. Kolibri (válaszként erre: 38. - Zseba)
2012. júl. 20. 14:17
Értem, láttam az elöbb is, de nem lehet, hogy változtattak rajta?
38. zseba (válaszként erre: 37. - Kolibri)
2012. júl. 20. 14:13

TÁJÉKOZTATÓ A NEMZETI KÖZNEVELÉSRŐL SZÓLÓ TÖRVÉNYRŐL


. . . . . .


– A törvény hatályba lépése –

III. 2014. szeptember 1.

1. Ekkortól kötelező a 3 éves kortól való óvodába járás, és hatályba lépnek az

ezzel kapcsolatos kivételekre vonatkozó szabályok. [8. § (2)]

2. Ekkortól kötelező a fejlesztő nevelés, nevelés-oktatás 15. § (2) bekezdés

szerinti ellátása [97. § (5)]

2012. júl. 20. 14:10

Ezt találtam:


A 2012 szeptemberében hatályba lépő köznevelési törvénnyel a tankötelezettség időtartama is módosulni fog. A tankötelezettség kezdete ugyanúgy 6 éves kor lesz, azonban az óvodai nevelés 2013 januárjától már 3 éves kortól kötelező, a felső határ pedig újra 16 éves korra csökken.


A jelenlegi szabályozás szerint a gyermek legkorábban abban a naptári évben válik tankötelessé, amelyben a 6. életévét május 31-ig betölti, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a 6. életévét december 31-ig tölti be. Ez a határ 8 éves korig is kitolódhat, ha a gyerek augusztus 31. után született.


Az új köznevelési törvény alapján viszont a gyermek abban az évben válik tankötelessé, amelynek augusztus 31. napjáig a 6. életévét betölti, legkésőbb az azt követő évben. Az iskolaérettséget alapesetben az óvoda igazolja, amennyiben azonban kétség merülne fel ebben a kérdésben, nevelési tanácsadáson, illetve sajátos nevelési igényű gyermekeknél a szakértői és rehabilitációs bizottság általi vizsgálaton kell részt venni. Ha azonban a tanácsadó úgy ítéli meg, a gyermeknek mindenképpen meg kell kezdenie a tanulmányait valamely közoktatási intézményben, akár a szülő akarata ellenére is.


Az a gyermek, akinél azt a szakértői bizottság javasolja, további egy nevelési évig maradhat az óvodában, és ezt követően válik tankötelessé. Ha a gyermek az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget korábban eléri, a kormányhivatal a szülő kérelmére szakértői bizottság véleménye alapján engedélyezheti, hogy a gyermek 6 éves kor előtt megkezdje tankötelezettségének teljesítését.


Változás lesz az új törvényben, hogy az óvoda a jelenlegi 5 éves kor helyett már 3 éves kortól kötelező lesz, és csak indokolt esetben, a jegyző, az óvodavezető és a védőnő egyetértésével lehet ez alól felmentést kapni. Jó tudni, hogy az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a 3. életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve hogy minden az intézmény körzetébe tartozó 3 éves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető. A kormány az új leszállított korhatárhoz több óvodai férőhely létrehozásával szeretné megteremteni a feltételeket.

2012. júl. 20. 14:03

Én nem rég voltam beíratnia kislányomat az oviba,nálunk az óvodavezető azt mondta,hogy jövőre lesz kötelező 3. betöltött évtől az óvoda!

Én is egyet értek,oltári nagy lükeségnek tartom azt a törvényt!

35. zseba
2012. júl. 20. 14:01
A csp-t nem veszik el, de büntetést szabhatnak ki!
2012. júl. 20. 13:57
2014-től lép életbe
33. zseba
2012. júl. 20. 13:54

TÁJÉKOZTATÓ A NEMZETI KÖZNEVELÉSRŐL SZÓLÓ TÖRVÉNYRŐL


......


– A törvény hatályba lépése –

III. 2014. szeptember 1.

1. Ekkortól kötelező a 3 éves kortól való óvodába járás, és hatályba lépnek az

ezzel kapcsolatos kivételekre vonatkozó szabályok. [8.§ (2)]

2. Ekkortól kötelező a fejlesztő nevelés, nevelés-oktatás 15. § (2) bekezdés

szerinti ellátása [97.§ (5)]

32. kisgynevtanonc (válaszként erre: 20. - Kolibri)
2012. júl. 20. 13:53
De hogy vegye fel ha egyszerűen nincs hely? vagy legyenek ötvenen egy csoportban? Így is sokan vannak!!! Ez is egy jól átgondolt remek törvény. Egyébként is ki az az idióta aki szerint a gyerek gy minimum 30-as létszámú csoportban jobb helyen van mint otthon. ....Brrrr. Idióta tudatlan emberek, akiket nem a józan ész vezérel az biztos... Mondom ezt ennek a törvénynek a megalkotóira is.
31. zseba
2012. júl. 20. 13:52

Itt pontosan le van írva minden!!!


[link]

30. poly13
2012. júl. 20. 13:49

Tényleg igaz, de, hogy mikor lép hatályba azt, nem tudom. Én nem tartom helyesnek, hogy mások döntsék ezt el. Nekem már felnőtt a fiam, vagyis még egyetemista, de én amikor csak tudtam nem vittem oviba. Nagyon utálta. Sok gyerek nagyon szereti, de mért kell ráerőltetni mindenkire. Semmilyen hátránya sem volt belőle. Az óvónénik mindig megjegyezték, hogy semmivel sem foglalkozik, el volt a maga kis világában. Ha mentünk is, akkor egy kis hátizsák játékkal mindig. Egyébként már akkor is voltak barátai,ezek közül van aki még most is az. nem tudom mért kell feltételnül mindent tudatosan, pedagógiai módszerekkel kezelni. Lassan eljutunk oda, hogy ha valaki gyereket akar, akkor vizsgáznia kell még a saját gyerekéből is. A családi pótléknak pedig végképp mi köze van hozzá. Ráadásul az állami intézmények egységesítésére törekednek, se hely, sem megfizetett szakmáját kivállóan művelő pedagógus nincs, tisztelet a kivételnek, de a körülmények őket is elfásítják. Én személyesen gyermek megőrzőként kezeltem a bölcsődét és az ovodát is. Ráadásul sok betegséget lehet összeszedni, sokan vitték be betegen a gyerekeiket. Lehet, hogy sok óvónő megsértődik, de ha belegondol, akkor van benne igazság. Harminc piri gyerekkel két óvónő és egy dajka egy teljes nap nem tud egyformán foglalkozni. A családból kellene hozni az alapvető ismereteket az iskolakezdéshez. Én sem jártam oviba, akkor persze nagyon szerettem volna, de utána rájöttem, hogy a reggeli korai kelés, a huza-vona nem nekem való. Ugyanakkor az ovodai pedagógia eredményét kritizálom azzal, hogy sokan vannak még ma is, akik nem tudnak normálisan írni-olvasni és szellemileg épek. Hát ezt mivel magyarázzák. Az iskola a hibás, hogy nem tudott az ovodára építeni. Okoskodni lehet. Minden gyerek más, egyedi igényeket tömegneveldében kötelezően előírva szerintem lehetetlen teljesíteni. A másik igaz nem ennek a fórumnak a témája, az "iskola kerülő" gyerekek rendőr általi "befogása" Annyi minden miatt lehet egy gyerek napközben az utcán, én tudok két műszakos általános iskoláról, ahol fél egykor kezdik a délutáni tanítást. Egy gyerektől nem várhatő el, hogy mindig igazolásokkal szaladgáljon, arról nem beszélve, hogy a szemfülesebbje simán lehamisítja. ennek is mi köze van a családi pótlékhoz. A családi pótlék véleményem szerint a kiskorú eltartott gyerek után járjon feltételek nélkül. Ha a gyerek nem fogad szót, nem jár iskolába, esetleg a szülei nem biztosítják számára, akkor emeljék ki a családból az erre szolgáló intézményekbe, hisz a család ebben az esetben nem tölti be a szerepét, de, hogy rendőrök elvihessék ezt túlzásnak tartom. A másik veszély a " rendőr bácsi " vajon tényleg az, esetleg nem más szándékai vannak? Előre sajnálom, hogy milyen világba fog születni az unokám, ha ez addigra így marad. Ha olyan lesz mint az apja, akkor nagyon nehéz gyerekkora lesz.

Gondolom sokan vagyunk, akik nem szeretjük, ha mások hozzájárulása szükséges belső családi ügyekben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook