Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hétköznapi fordulat, meglepő változás. Mindennapi következmény? fórum

Hétköznapi fordulat, meglepő változás. Mindennapi következmény? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. ina87
2013. aug. 13. 22:47
Beszelj vele,amugy ez igaz némejik férfi hirtelen nemtud mit kezdeni a kis jövevényel az h elkezdödik egy uj élet a megszokotol és itt lényegtelen h akartak e gyereket vagy sem,mert akk jön a változás egy nő jobban meg szokja hisz 9-hónapig fejlödnek együtt hisz adig a kismama is változik és mikor megszületik adigra már a nő másként viszonyul a picihez mint a férfi.
2009. jún. 19. 08:51

köszönöm,nem lettem tőle boldogabb,de azért kicsit jobb..

Sajnálom nagyon a húgodat is,neki is egy ilyen példányt sikerült kifognia...

77. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 75. - 805069bee1)
2009. jún. 18. 18:30
Szia! Ma a húgomnál voltam. Hazajött a férje. Én bennt voltam a babával...és csak vártunk az apura....hogy mégis mikor jön megnézni, köszönni, stb. Hát...ha várunk rá, még most is ott ülhetnénk.:) Be sem jött köszönni a kislányának, vagy megnézni....vagy mégis...valami. Kinnt leült a hintaágyba és telefonálgatott.Láttam a húgomon hogy igencsak zavarja a dolog. Ezt csak azért mesélem el hogy tudd, ez a " friss " apukáknál sajnos sűrűn előfordul és nem vagy a bosszúságoddal egyedül.
76. b2076ec79b (válaszként erre: 75. - 805069bee1)
2009. jún. 18. 16:13
azért majd írj fejleményeket :)))
2009. jún. 18. 15:23
Mindenesetre nagyon aranyosak vagytok,hogy meghallgattatok. Köszönöm.
74. b2076ec79b (válaszként erre: 73. - 805069bee1)
2009. jún. 18. 13:06

akkor állítsd sarokba. Jobb megoldást így én se tudok, ha magától ennyire nem hajlandó. Mondjuk menj el egyedül a piacra :)

Kénytelen lesz felnőni a feladathoz önként, hisz a gyerek kettőtök felelőssége, neki is kötelessége foglalkozni vele!!

2009. jún. 18. 13:03

Ha vészhelyzet adódik,be tudja pelenkázni,meg megetetni,de magától nem hajlandó.És olyan rossz érzés,amikor a saját édes,kicsi lányát erőszakkal kell a kezébe nyomni,úgymond tukmálni ....

Hétvégenként pedig,amikor kérem,hogy menjünk le hármasban,legalább a piacra,hogy mégis,legyen vmi értelme is a számára,olyan hisztit vág le,mint egy 12 éves kamaszfiú,hogy ő nem,nem akar...legfeljebb,ha valami szaftos húsra vágyik,akkor lehet rávenni,mert persze a hülye kis felesége a húsvételhez nem ért...

72. b2076ec79b (válaszként erre: 70. - 805069bee1)
2009. jún. 18. 09:44

Esetleg hétvégén csinálhatnátok együtt a babával a pelenkázás..stb. , mutatnád neki hogy mit hogy kell csinálni, és megpróbálhatná egyedül is úgy, hogy ott állsz mellette. Talán az biztonságot ad neki és előbb-utóbb már meri úgyis ha nem állsz ott.

Valahogy be kell őt vonnod, de talán nem úgy hogy rögtön a mélyvízbe dobod.

Persze ha ez nem megy, akkor marad a "drasztikus" megoldás, otthagyod őket együtt-egyedül....:)

2009. jún. 17. 18:47

Szia Kanálka!

Nekem nem volt ilyen problémám, mert a férjem amíg kisbabák voltak a gyerekek, jobban bánt velük mint most.:) ( most 8 és 10 évesek, és mivel a fiam kiskamasz lett, az apja nem tud vele mit kezdeni, nem tudja hogyan kezelje a dolgot.) Viszont amikor a lányom megszületett, már 1 hetesen egyedül hagytam őket azzal, hogy Én elmegyek a kisfiúval sétálni, játszani, stb. Feltalálta magát. :)

A húgomnak most fél éves a babája és hasonló helyzetben van mint Te. Nagyon szeretett volna babát, és nagyon nehezen jött össze. Csakhogy akárhogy is szereti az anya a gyermekét, mégsem olyan egyszerű egy babával otthon.:( A húgom is ki van akadva, hogy a férje nem úgy veszi ki a részét a dolgokból ahogy kéne. Nyilván jogosan. De azért valamit mindenkinek el kell fogadnia: a legtöbb pasi csak akkor tud valamit kezdeni a gyerekkel, ha már játszani is lehet vele. A férfiakban nincs olyan ösztönös cselekvés mint a nőkben. És ez tény.Persze ez nem jelenti azt, hogy nem szeretik a babát. Őket leginkább tanítani vagy rávezetni lehet. Próbálj nyugodt körülményeket teremteni és akkor elmondani neki, hogy most már két ember iránt is felelős, úgyhogy ideje gyakorolni és túl lenni az " anyuci által biztosított kényelmen ". Érted és a kislányáért. Valamit vállajon be, valamit segítsen és próbálja megérteni a kislányát. Elvégre neked sem mondja el a bab, hogy most éppen miért ordít. :) Vagyis ezzel az erővel Ő is kitalálhatja. :) Én a húgomnak a következő javaslatot tettem: mondja meg a férjének, hogy nagyon siessen haza, mert elmegy regenerálódni. Fodrász, kozmetikus, manikűrös, masszőr stb. És ne is próbálja hívni, mert ki lesz kapcsolva.:)A férjednek is meg kell értenie, hogy kimerülten nem tudod a babának a legjobb feltételeket és ellátást biztosítani. A húgom már fél-fél órákra otthagyja naponta ( elmegy sétálni ) hogy legalább kicsit kitisztuljon a feje. És nagyon helyesen teszi. A baba közelebb kerül az apuhoz, és az apu közelebb kerül a kislányához...mégha ez eleinte nehézkes is, idővel ragaszkodni fognak egymás társaságához.:)

2009. jún. 17. 17:55
Lehet,túl bő lére eresztettem a háttértörténetet.ezért volt megtévesztő...Csak annyit kellett volna kérdeznem :-Mit tegyek,ha a férjem le se szarja az újszülött gyerekét!?
69. cb82b220ce (válaszként erre: 68. - 769918d4ef)
2009. jún. 17. 14:39

Szerintem is egyszerű és úgy írta le hogy mindenki értse.

Ehelyett kapot hideget-meleget olyanoktól akik,ahogy te mondtad,lehet h soha nem voltak ilyen helyzetben...

68. 769918d4ef (válaszként erre: 67. - Cb82b220ce)
2009. jún. 17. 14:36
Ennyi az egesz......Csak az tudja ezt felfogni aki maga is ebben a helyzetben van\volt,az semmikeppen sem tudja milyen erzes ez,akinek nincs gyereke,vagy a ferje olyan segitokesz es figyelmes hogy szo nelkul is megerti mire van szuksege a felesegenek....ugyhogy tenyleg nem vadolni es hibaztatni kell........
2009. jún. 17. 14:30
Hát nem tudom ki hogyan fogja fel,mindegy is.Én már az elejétől kezdve úgy fogtam fel,hogy neki az a baja hogy nem foglalkozik a gyerekkel és hogy igen semmiben se segíti,se gyerek se más segítség.Ilyen egyszerű,elfáradt amit nem csodálok közbe pedig egy jó páran elkezdték itt osztani neki az észt,pedig az ő helyébe mindenki ilyen lenne.
66. Marjann (válaszként erre: 58. - 805069bee1)
2009. jún. 17. 14:22

Nem kötünk beléd. Én csak azt mondom, hogy lehet megijedt a pici babától és ha vele nem akar aktívan foglalkozni (fürdetés, etetés), akkor találhat más módot, arra, hogy segítsen neked. Szerintem mindenki megérdemli, hogy segítsen a pasi, ha mást nem hétvégeken.

Ha pedig az a bajod, hogy egyáltalán nem foglalkozik a babával, akkor megértelek. De mondd el neki, hogy nem várod, hogy tisztába tegye, elsőre az is nagy lépés, ha tologatja a babakocsit, vagy gügyög neki a kiságy felett.

2009. jún. 17. 14:21

én meg úgy értelmeztem ha nem is segít a házimunkában, legalább maga után rendet tarthatna, és foglalkozzon a gyerekkel.

de a megoldás nem tudom mi lenne, ha kérésre se teszi meg.

64. b2076ec79b (válaszként erre: 63. - Cb82b220ce)
2009. jún. 17. 14:18

nem egészen ezt mondta a legelején.

Vagy velem van a baj. Én teljesen úgy értettem, hogy az a baja, hogy sok a feladata ami rá hárul, ezért szeretné ha a férj is csinálna valamit, de hogy meg ne erőltesse magát, ezért nem házimunkában, hanem gyerekezésben...

Ahányan vagyunk, annyiféle értelmezés ezekszerint.

63. cb82b220ce (válaszként erre: 62. - B2076ec79b)
2009. jún. 17. 14:14
Mit nem lehet ezen érteni?már az elejétől kezdvve elmondta h ez a baja...
62. b2076ec79b (válaszként erre: 58. - 805069bee1)
2009. jún. 17. 14:06

Talán kezdem kapsgálni a dolgot :)

Tehát: neked nincs bajod a takarítással..stb, ami munka rád hárul most.Megoldod a feladatot, mint bárki más. Csak annyi a baj, hogy férjed nem foglalkozik a gyereketekkel és ezen szeretnél változtatni. Ugye?

Vagy még mindig nem értem....


Szerintem amúgy lehet tényleg az a baj, hogy a pasik beijednek egy kis síró-pityogótól és nem tudnak vele mihez kezdeni. Ez talán megváltozik hamarosan, ha a baba már kicsit aktívabb lesz 1-2 hónap múlve.

61. b2076ec79b (válaszként erre: 53. - Psycheee)
2009. jún. 17. 13:57
:)
2009. jún. 17. 13:47
mond meg neki, ha majd hajlandó lesz az elsővel foglalkozni, beszélhettek róla...
59. 805069bee1 (válaszként erre: 57. - 064abada22)
2009. jún. 17. 13:45
Most nem azért,de erre mondjam azt,hogy már azért macerál,hogy mikor jön a második gyerek...mert neki is milyen jó,hogy a nővérével alig egy év volt köztük...helló,való világ...helló munka...
2009. jún. 17. 13:43
Elnézést a rossz szóhasználatért,biztosan alkalmas rá,de nem teszi...Most tényleg mindenki belém fog kötni? a férjem éjjel nappal dolgozik,nem rossz pénzt hoz haza,nem is azt várom,hogy takarítson,hanem,hogy a könnyebb végét fogja meg,a babázást...azt már nem is merem hozzátenni,hogy pont azért hagynám ezt rá néha,mert az ő szíve-vágya volt...
2009. jún. 17. 13:41
Kanálka én nem támadni akartalak, csak állj a sarkadra, mert mi lesz ha visszamész dolgozni??
56. Marjann (válaszként erre: 54. - 805069bee1)
2009. jún. 17. 13:35
Olyan nincs, hogy valaki nem alkalmas a takarításra. Egy porszívót bárki meg tud fogni, max magától nem jut eszébe, de akkor szólni kell neki.
2009. jún. 17. 13:34
figyelj, abban se tud segíteni hogy levigye a szemetet, kiteregessen? arra kíváncsi lennék mit szólna egy hét után ha nem lenne tiszta zoknija. bocs de én a te helyedben nem szolgálnám ennyire ki. volt idő hogy a koszos ruhák nem akartak nálunk se eltalálni a szennyestartóba, én meg nem szedtem össze. hátha egy idő után zavarni fogja párodat is.
2009. jún. 17. 13:31
igen,a baba előtt is ilyen volt,anyósoméknál laktunk,ott minden meg volt csinálva helyette,de ezzel együtt olyan dzsuva volt,hogy az már szégyentelen,ő ehhez szokott...ezért nem is kérem,h takarítson,mert ami nekem kosz,az neki nem...Pont ez a lényeg,hogy nagyon akarta a bébit,és most nem érdekli...Azért aranyos,hogy van,aki engem támad,pedig nem hiszem,hogy az én hozzáállásommal van a gond,én gondozom a kicsit,és szeretnék rendet is tartani,de egyelőre nem megy....egyedül nem megy...ő pedig takarításra nem alkalmas,ezért kellene,hogy a babát néha átvegye...
2009. jún. 17. 13:27

hajni1981 jól lát meg dolgokat.

A baba előtt is ilyen volt?

52. b2076ec79b (válaszként erre: 50. - 805069bee1)
2009. jún. 17. 13:00

basszus!!

akkor itt alapjaiban van a gond...

És nem tudna Ő elmosogatni esetleg és összeszedni a csokipapírt?

51. cb82b220ce (válaszként erre: 40. - 805069bee1)
2009. jún. 17. 12:58
Szerintem vmi baja van a csajszinak h ennyire agreszzív itt a fórumon,pedig most erre már végképp nincs szükséged.Ugyan gyerekem nincs de már az is nagyon idegesítő és kimerítő ha a párod semmiben sem segít,hát még gyerekkel,nehéz lehet nagyon,én megértelek!psyheee-nek pedig biztos nincs gyereke vagy férje h ennyire fanatikusan védi őket.ítélkezik pedig fingja nincs az egészről...
50. 805069bee1 (válaszként erre: 45. - Psycheee)
2009. jún. 17. 12:57
Nem mondtam,hogy TÚL sok a teendő,hiszen csak egy gyerek van,és sokan 4-et is nevelnek egyszerre.Sosem mondtam azt,hogy teljesíthetetlen a feladat,hiszen a pici egészséges,szépen fejlődik,sokat mosolyog.De most egy olyan férjről beszélünk,aki ha megeszik egy szelet csokit,ugyanoda leteszi azt az üres csokipapírt,ahonnan felvette a csokit.Az sem tűnik el onnan a felfogásom megváltoztatására,csak ha kidobom.És nem pihenésre kell az az idő,amíg átveszi a babát,hanem amíg kidobom a csokipapirokat (összeszedem az eldobott zoknijait ( férjemét),kiviszem a kakis pelusokat,elmosogatok,ne adj isten,hajat mosok. ÉS hogy mit mondott erre? Pont tegnap kérdeztem rá,idézem: Dehát még olyan kicsi,az anyjára van szüksége,én mit kezdjek vele?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook