Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
8749. Alex911
2012. dec. 4. 21:16
Vagy csak azt érem el vele hogy húlyének néznek, de hátha vak tyúk is talál szemet alapon.
8748. Alex911
2012. dec. 4. 21:15

Sziasztok

A Drezdai munkának sajna lőttek, mást fognak keresni, pedig nagyon megfeleltem nekik. Na mindegy. Szerintetek érdemes olyan családnál férfiként bepróbálkozni aupair world on akik a kereső szerint madchent akarnak??

8747. Zizigirl (válaszként erre: 8746. - 21Lina21)
2012. dec. 4. 20:38
1 hét. Jelölgettem 1-2 családot, de írni nem írtam külön.
8746. 21Lina21
2012. dec. 4. 18:49

Sziasztok!

Nektek kb. mennyi idő volt, amíg megtaláltátok A családot au pair world-ön?

Vártatok míg valaki ír nektek vagy ti írtatok a szimpatikus családoknak?

8745. mnikkix
2012. dec. 4. 10:26

halihó!

jóóó rég nem jártam erre:D

Azóta Finnországot Dániára cseréltem.Esetleg valaki erre?

az új családnál klasszisokkal jobb dolgom van,itt is 3 gyerek van,de jól neveltek,tisztelettudóak.maradok karácsonyra is:)

8744. Eni92
2012. dec. 2. 16:23

Sziasztok! :)


Van itt valaki Münchenből, vagy a környékről?:)

8743. Rabyn (válaszként erre: 8742. - Lill25)
2012. dec. 1. 12:00
Szerintem simán megmondhatod nekik, hogy otthonról fogsz valami meglepetést hozni, amikor visszajöttél. Én ezt fogom tenni:)
8742. lill25
2012. nov. 30. 23:31

Köszi a válaszokat!

Pontosítanom kellett volna, mert igazából én csak a szülőknek nem tudom, hogy mit vegyek. A gyerekeknek inkább azt nem tudom, hogy mit NE vegyek, mert szerintem gyereknek vásárolni a legkönnyebb, főleg, hogy már pár hónapja velük vagyok és tudom, hogy milyen az érdeklődésük.


Ez mondjuk nem is jutott eszembe, hogy Magyarországról hozzam az ajándékot, mert őszintén szólva a januárt már távolinak tartom, és nem szeretném ha azt hinnék, hogy nem veszek nekik semmit miután már több hónapja ők tök rendesek velem. Pláne ha ők adnak valamit elutazásom előtt, nekem meg ne lenne semmi ajándékom, hát én elsüllyednék szégyenemben.

Szóval én itt veszek nekik valamit, az apukának egy üveg bort, mert őt szinte nem is látom soha, de amúgy szereti a bort, viszont az anyukával gondban vagyok... Még vacillálok a hasznos és a szép ajándék között. Hogy vegyek-e egyszerűen csak egy különleges bonbont, vagy valami cukimuki lakásdíszt, amit esetleg nem is használ, vagy vegyek valami hasznosat, mondjuk a konyhába. Csak azt meg kicsit úgy érezném, mintha magamnak venném, mert ált. én főzök, szóval van két apróság amit én hiányolok a konyhából, hát ha pont azt a kettőt megvenném, azt tulajdonképpen magamnak venném :D


Na mindegy. Csak morfondírozok itt :)


Ha még vannak tippek, szívesen olvasom, hogy más mit vett/mit vesz

8741. Rabyn
2012. nov. 30. 21:45
Na nekem közben kiderült, hogy a lányok szeretnék, ha varrnék nekik 1-1 babát. Hát ezen ne múljon.:)) Meg szerintem a kicsinek is valami ilyesmit fogok csinálni. Csak fonalat kell vennem a hajukhoz, ami itt elég macerás mert fogalmam sincsen hol lehet hímzőfonalat kapni...
8740. szöszi25 (válaszként erre: 8737. - Lill25)
2012. nov. 30. 20:43

Szia!


Én a gyerekeknek társasjátékot vettem. Egy snaks and ladders meg egy octonauts-os memóriajátékot. Nálam 4 és 6 évesek a gyerekek.

A szülőkkel még gondban vagyok, de lehet hogy nekik konyha cuccost veszek, mert egy kicsit hiányos még.

Nálam a magyar különlegességek nem játszanak, mert a családom is magyar így az kilőve.

8739. Zizigirl (válaszként erre: 8737. - Lill25)
2012. nov. 30. 19:52

én nem kültök sokat, feleslegesnek tartom...


eddig mindig inkább csináltam valamit.

Idén is ezt tervezem, egyedül a magyar bort fogom venni, mert apuka bormániás, amúgy egyedi bögréket fogok festeni meg mézeskalácsszívet készítek.

8738. Rabyn
2012. nov. 30. 18:59

lill25: Na ezen én is filózóm már egy ideje. Biztos, hogy otthonról hozok valamit (jan. 9-én jövök vissza, tehát igazából már karácsony után), de még nem tudom mi lesz az. Nekem három gyerekem van (10, 7, 2 évesek) a kicsinek tudom mit hozzak (mindegy csak guruljon) a lányoknak viszont nem tudom. A szülőknek vagy valami finomat hozok, vagy valami érdekességet Magyarországról, őket szerencsére minden érdekli.


avocado07nek pedig igaza van. Sok lehetőség van ismerkedni, csak el kell merni menni. Én elég hülyén vagyok beosztva sokszor, és emiatt nem nagyon járok el itthonról, de azért szoktam menni ide-oda. Itt a nyelvtanfolyam 10 kemény euróba került, csak ott sajnos nem beszélgetünk egymással, mert mindenki külföldi.

8737. lill25
2012. nov. 30. 16:14

Sziasztok aupairek!

Ti mit vesztek a host-családotoknak karácsonyra, mennyit költötök rájuk?

8736. avocado07
2012. nov. 29. 22:49
Sziasztok! Régi olvasó vagyok (több, mint 1 év), és már au pair is (Amsterdam, imádom:)) Csak egy tipp: ha nem akartok unatkozni, menjetek nagyvárosba, de ne 20 percnyi vonatútra a nagyvárostól! Ezen felül érdemes olyan helyre menni, ahol egyetem is van, mert vannak jó kis erasmus csoportok, vagy ha ez nem jön be, ott van a couch surfing oldal, ahol nem csak szállást, de programokat is találtok, de ha még ez sem lenne elég, a meetup holnapon találhattok egy csomó csoportot. Nálunk pl. van au pairs in Amsterdam csoport, biztos más városokban is van. De hobbi szerint is lehet keresni. Teljes oldalneveket nem írhatok ki, de ha ezeket a szavakat beírjátok a google-be, kidobja a honlapokat, az erasmusosokat pedig a face-könyvön lehet megtalálni:)
8735. Gabido (válaszként erre: 8734. - Alex911)
2012. nov. 29. 11:38
Mond meg a családnak,hogy neked ez sok és kérd meg őket,hogy nézzenek utánna,hogy van-e valami más lehetőséged,még vannak más iskolák is,vagy kérdezzenek rá az integrations kurs-ra,Ennyit nyugodtan megtehetnek.A hat honappal lehet bajuk lesz,mert általában a családok hosszabb időre keresnek.
8734. Alex911
2012. nov. 29. 09:11
A család írt hogy Drezdában a Volkshochschule-nál érdeklődjek a tanfolyamok után. Hát megtettem, nagyon drágák sokkal több mint amit a család taschengeld et fizet. Írtam nekik, hogy kimennék kb fél évre a semminél az is jobb, ha belemennek akkor kimegyek, ha nem akkor keresek mást. Nem akarok én mindent, de ha nem járulnak hozzá sehogy a nyelvkurzushoz, akkor nincs értelme kinnt lenni.
8733. Gabido (válaszként erre: 8729. - Gika9)
2012. nov. 28. 17:07
Az au-pairkedés soha nem biztonságos,szerintem ez inkább szerencse kérdése,meg ki mit tud elviselni.Amit még negprobàlhatsz,hogy egy angliai közvetítővel veszed fel a kapcsolatot,csak ott kell a minimális nyelvtudás.Én segítenék,de én csak Németországba közvetítek.
8732. Gabido (válaszként erre: 8731. - Au pair lany)
2012. nov. 28. 17:01
Utánna néztem,de én itt Németországban nem találtam ilyet,csak integracion kurs,az meg 120 euró és intenzív tanfolyam,ami mindennap 3 órából áll,ezt nem minden au-pair tudja megengedni magának.Persze,hogy talál az ember haverokat,de én például au iskolában olyan külföldiekkel ismerkedtem meg,akikkel mai napig tartom a kapcsolatot.szerintem nem rossz a nyelviskola,az ember annyi mindenre add ki pénzt,ami sokkal értelmetlenebb.....:-)
8731. au pair lany (válaszként erre: 8727. - Gabido)
2012. nov. 28. 16:16

Angliában és itt Svédországban létezik az 100%, tényleg nem tudom, Németországban hogy megy ez.

Nem barátságosak? Nyugi itt Stockholmban is a legtöbb ember befeléforduló, de aki nagyon akar, az talál haverokat meg beszélgetőpartnereket.

8730. au pair lany (válaszként erre: 8729. - Gika9)
2012. nov. 28. 16:14

Az én sztorimat mindennek lehet nevezni, csak biztonságosnak nem, hiába szervezettel mentem ki, illetve volt egy másik szerződésem is a fogadó országban működő ügynökséggel. Nem biztonságosabb, mert ha vm történik, Magyarországról úgyse tud senki semmit tenni, nem futnak ki utánad, ha történik vm.

Csekkoljátok le alaposan a családot mielőtt kimentek, skypeon, e-mailben, esetleg előző aupairektől kérjetek véleményt. Viszont ne félősködjetek, a család többet kockáztat, mint ti! Az aupair max egy repjegyet veszthet el, ha nem jön be a dolog.

8729. Gika9 (válaszként erre: 8715. - Au pair lany)
2012. nov. 28. 14:48
Nem biztonságosabb közvetítővel? Kicsit félek, hogy egy idegen országban igazából teljesen egyedül leszek...
8728. Gika9 (válaszként erre: 8709. - Arrival)
2012. nov. 28. 14:45
Elkezdtem a hónap elején járni angol tanárhoz, sokat segít, de az angol családok ( 2-vel vettem fel a kapcsolatot egy barátnőm segítségével) amikor megtudják, hogy mennyire kezdő vagyok már nem szeretnének alkalmazni... ezért gondoltam magyar származású családra.
8727. Gabido (válaszként erre: 8726. - Au pair lany)
2012. nov. 28. 14:43

Hàt én még az ingyenes tanfolyamról nem hallottam semmit,pedig sokáig au-pairkedtem és ki ismerem màr magam az au-pairkedéssel!

Az meg barátkozz össze németekkel,az nem olyan egyszerű,a németek elég zárkózottak,tapasztalatból tudom,az iskola meg nem egész nap,hanem heti 2-szer 2 óra!

2012. nov. 28. 14:35

Itt válaszolok egyúttal ALEX bejegyzésére is: Az EU-ban minden nagyvárosban vannak az EU által finanszírozott ingyenes tanfolyamok, bár nem voltam még Németországban, de nagy a valószínűsége, hogy ott is van vm hasonló. Nézz ennek utána.

LILLA: A legtöbb aupair jár nyelvtanfolyamra, én vagyok az egyetlen hülye kb, aki nem. Én is hasonlóképp gondolkozok, számomra tényleg fontosabb a napi beszélt nyelv gyakorlása, mintsem egy kurzuson üljek. Az én host családom a korábbi aupaireknek fizette a nyelvtanfolyamot, de velem kapcsolatban ez már fel se merült, mert eleve úgy jöttem ide, hogy már elég jól beszéltem a nyelvet. Te tudod, hogy mennyire megy, ha írásban jó vagy, csak beszédgyakorlatra lenne szükséged, akkor ne fizess feleslegesen tanfolyamért. Inkább haverkodj anyanyelvűekkel, vegyél aktívan részt a család életében stb. Nekem baválik:) Ha van még kérdésed, írj nyugodtan privit.

8725. Gabido (válaszként erre: 8724. - 09a7bccb26)
2012. nov. 28. 14:33
Nem kötelezö,lehetsz te au-pair úgyis,hogy nem jársz nyelv iskolába.De én tapasztalatból mondom,hogy jobb ha elmész az iskolába,nemcsak a nyelvtanulás miatt,hanem az ismerősök miatt is,ott megismerkedhetsz más au-pairekkel és van valami célod ki mozdulni.Kisebb falvakban nincs meg a közvetlen lehetőség,általában be kell menned a közeli városba,ahol épp az iskola van(ez lehet 10 km vagy 40).A családnak ezt az utat(bérletet) kell kifizetnie,ha azt mondod,hogy te nem akarsz iskolába menni,lehet hogy megkapod a bérlet àràt a fizetésedhez de valószínűbb,hogy akkor nem fizetnek semmit.
2012. nov. 28. 14:22
AZ előző témába "beleszólva" lenne még egy kérdésem. Biztos hülye kérdés, de még csak most járok utána ezeknek a dolgoknak, mióta gondolkodom ezen a lehetőségen. Szóval ilyen nyelviskolai dolog mindenhol van? Eddig homályban éltem akkor ezzel kapcsolatban, mert azt hittem, hogy a nyelvtanulás kimerül abban, hogy ott idegen nyelvi környezetben vagyok, illetve a fogadó családomtól tanulok. Szóval mindendenki (minden au pair) jár az adott országban nyelvsuliba is?
8723. Gabido (válaszként erre: 8721. - Alex911)
2012. nov. 28. 11:35
Ez normális,korábban ki kellett nekik a nyelv iskolát fizetniük,de már csak a bérlet kötelező és persze,ha nem kötelező,akkor nem fizetik.Az esti tanfolyamok 160-180 euróba kerülnek és 3 hónapig mennek.Az intenzív tanfolyam drágább,de ott kérdés ,hogy el tudnál-e mindennap menni.
8722. Zizigirl (válaszként erre: 8721. - Alex911)
2012. nov. 28. 11:04

Mondd meg, h neked csak úgy felel meg ha fizetik a nyelviskolát is.

De egyébként a legtöbb család nem fizeti sajnos, erre készülj fel...

8721. Alex911
2012. nov. 28. 10:18

Sziasztok

véleményket kérnék ha lehet. Jelentkezett egy család Drezdából egy 5 éves fiúra kellene vigyáznom, 260 eurót fizetnek. + a buszbérletet amivel a gyereket kellene oviba vinni. Beszéltem családdal skypen, szimpatikusk , apa német anya indiai. Azonban nekem a nyelvtanulsá a legfontosabb, viszont ők megírták, hogy a kiutazás ktg ét valamint a nyeltanulsát magamnak kell fizetnem. Meg is néztem a kinti költségeket és hát jóval több mint ami zsebpénzt kapnék. Annyival több pénzt viszont nem tudok vinni. Kérdezzek rá hogy miért nem fizetik?? És ha nem akkor hagyjam őket?? Egy év lenne szerődést akarnak írni. Nem tudom, mit csináljak. először mennék ki. köszi

8720. 09a7bccb26 (válaszként erre: 8719. - Zizigirl)
2012. nov. 27. 21:49
Köszi!
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook