Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
8719. Zizigirl (válaszként erre: 8718. - 09a7bccb26)
2012. nov. 27. 19:58

útiköltség és úgymond vésztartalékon (rajtad múlik mennyit gondolsz én azt mondom az útiköltség min két-háromszorosa legyen) kívül szerintem nem nagyon kell más. Nyilván lehet h kell venned bőröndöt stb.-t, akkor ez még rájön. Ha útlevelet, erkölcsit kell csináltatnod az is. Esetleg ha viszel ajándékot...

De Európán belül tényleg minimális költsége van a dolognak, manapság a repjegyek sem drágák.

2012. nov. 27. 19:30
Sziasztok! Egyre többször megfordul a fejemben, hogy au pari legyek. Németországban szeretnék, mert azontúl, hogy egy szimpatikus ország számomra, a német nyelvismeretemet szeretném erősíteni, illetve úgy gondolom, arra is kiváló lehetőség lenne ez nekem, hogy kicsit önállósodjak az élet minden területén. Németet tanultam, bőven van csiszolnivalóm a középszinthez is, azt olvastam, hogy alapfokú nyelvtudás kell a kijutáshoz, az megvan. Az viszont kérdéses számomra, hogy mennyi pénzt gyűjtsek össze arra az esetre, ha kimegyek, milyen engem terhelő költségekkel számolhatok? Tudnátok nekem ilyen jellegű információkat adni? Köszi!
8717. Zizigirl (válaszként erre: 8716. - AmyK)
2012. nov. 27. 19:17

USA-ba kicsit körülményes kijutni és kell hozzá kb. 150 00-200 000ft tőke, de egyébként 1-2 hónap alatt el lehet intézni, ha valakinek ez az álma szerintem megéri a macerát.


Én 1-2 oldallal visszább írtam az egyedülálló szülőségről.

8716. AmyK (válaszként erre: 8714. - Zizigirl)
2012. nov. 27. 14:24
szuper, jó, hogy mindent elolvastam, csak ezt nem.. :( na mindegy, szóval akkor ezek szerint Európán belül érdemes inkább próbálkozni, vagy az USA aupairkedés is ennyire bonyolult? És mi a véleményetek az egyedülálló szülők témáról?
8715. au pair lany (válaszként erre: 8708. - Gika9)
2012. nov. 27. 13:49
Ezerszer leírtam már, hogy kerüljetek mindenféle magyar aupair közvetítőt, mert a pénzt azt elkérik, de semmit se csinálnak...
8714. Zizigirl (válaszként erre: 8713. - AmyK)
2012. nov. 27. 13:35

Magyarként nem dolgozhatsz au pairként Ausztráliában legálisan.


Tanuló vízummal ki lehet jutni, ha teljes tanidőben tanulsz, de ez igen drága, milliós nagyságrendű tőke kell hozzá. Mellette tudsz dolgozni legálisan 25 órát egy héten (ez lehet gyerekvigyázás is, ha meg vannak hozzá a megfelelő engedélyed).

8713. AmyK
2012. nov. 27. 12:48
Sziasztok! Teljesen új vagyok ebben az au-pairkedésben, bár a fórummal próbálom magam szintre hozni, nem egyszerű na, hála istennek.:) 1 hónapja vagyok fent aupair worldön, de nemrég érkezett két felkérésem. Az egyik Anglia lett volna, ami mondjuk nem a szívem csücske, és egyedülálló apához nem biztos, hogy szívesen mennék, viszont a másik álmaim netovábbja lenne, csak van egy kis bökkenő. Ausztrália. Hiába nagyon nagyon szimpatikus a család, hiába imádni való a kicsi, ha bármi balul sül el Ausztrália nem a szomszédban van, és nem biztos hogy magánakcióban van kétszázezer forintom a hazajutásra ha baj van. Ráadásul ahogy olvasgattam teljesen másként működnek a dolgok. Nektek mi a véleményetek erről?
8712. Zizigirl (válaszként erre: 8711. - Lekvárosfánk)
2012. nov. 27. 11:45
Szerintem itt Angliában elég sok a rossz család. Ha egy jó családod van Olaszban szerinten használd ki/élvezd ki. Én másfél éve vagyok Angliában és utazgatok, mégis még csak egy nagyon kicsit részét láttam. Biztos van rengeteg minden Olaszországban amit még nem fedeztél fel. A nyelvet is érdemes lenne tovább fejleszteni s nem félbehagyni. Anglia nem megy sehova, később is ki tudsz jönni ha úgy érzed.
2012. nov. 27. 10:43

Szöszi25, Rabyn és Angel16! Köszönöm szépen a válaszaitokat. Tegnap annyira aranyos volt mind3 gyerek, hogy úgy döntöttem, nem kockáztatok meg egy másik családot, ahol esetleg elkényeztetett hisztigépeket és egy nagyon szemét és buta anyukát fogok ki, mint az első "családomnál".

Köszi, hogy válaszoltatok!

8710. Gabido
2012. nov. 27. 10:03

És törvény szerint nem közvetíthet egy ügynökség olyan családhoz,ahol a te anyanyelved is használva van.

Szerinted minden au-pairnek tökéletes nyelvtudása van?:-) Tanulj kicsit és irány Anglia.:-)

8709. arrival (válaszként erre: 8707. - Gika9)
2012. nov. 27. 08:15

Magyar csaladtol nem fogsz megtanulni angolul.

Jobban jarsz, ha elkezded tanulni az angolt, januarig meg van ido, es kimesz angol csaladhoz. Az au pairsegnek pont a nyelvtanulas a lenyege.

8708. Gika9
2012. nov. 26. 21:03

Tudna esetleg valaki ajánlani konkrét családot vagy ügynökséget? Akiket én találtam, csak angol családhoz közvetít, feltétel a jó angol nyelvtudás.

Előre is köszönöm!

8707. Gika9
2012. nov. 26. 21:01

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, én januártól szeretnék Angliában au pair-ként dolgozni magyar családnál, mert egyenlőre nem tudok angolul, ott szeretnék megtanulni.

8706. angel16 (válaszként erre: 8703. - Lekvárosfánk)
2012. nov. 26. 10:27

Szerintem ezt csak te tudod eldönteni, ha te úgy érzed, hogy Olaszból most elég, akkor vesd bele magad a családkeresésbe, próbáld felvenni a kapcsolatot jelenleg is Angliában élő aupairekkel, akik talán tudnak neked jó családot ajánlani.

Anglián belül hová szeretnél menni?

És Olaszországon belül merrefelé laksz?

8705. Rabyn (válaszként erre: 8702. - Lekvárosfánk)
2012. nov. 25. 18:50

Szerintem se válts csak kalandvágyból. Inkább járd körbe a környéket, a környékbeli városokat a szabadidődben.

Nagyon mázlis vagy a családoddal (én is az enyémmel) .

És tényleg jobb ha két nyelvből van nyelvvizsgád, mintha egyből lenne. Szerintem.


Amúgy merrefele laksz?

8704. szöszi25 (válaszként erre: 8702. - Lekvárosfánk)
2012. nov. 25. 15:00

Szia!

Én a helyedben maradnék. Ha a család jó fej, befogadtak téged, a gyerekek is akkor szerintem ne válts. Nagyon nehéz kifogni egy rendes családot. Nah meg persze az olaszod is fejleszted tovább. Esetleg ha hazamész lerakod az olasz középfokút az egyetem után talán könnyebb lesz, bár kérdés hogy mit fogsz tanulni.

Ez az én véleményem, lehet más mást fog javasolni neked.

8703. lekvárosfánk (válaszként erre: 8702. - Lekvárosfánk)
2012. nov. 25. 13:37
Előre is köszi a válaszaitokat!
2012. nov. 25. 13:37

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni. Jelenleg Olaszországban vagyok au pair egy eléggé rendes családnál. De azon gondolkodom, hogy átmennék Angliába. Márciusban ugyanis lesz egy felvételim az egyetemen (egy új szakra), szóval akkor mindenképp hazamennék és azon gondolkodok, hogy utána vajon érdemes lenne-e családot és egyben országot váltani? Pénzben végülis ugyanannyi, csak máshova szólna a repjegyem. Igaziból azért szeretnék Angliába átmenni, mert nagyon tetszik maga az ország, nagyon szeretnék eljutni oda is. A nyelv miatt biztos, hogy nem éri meg váltani, mert angolból már megvan a középfokúm és már éltem is angol nyelvterületen 3 hónapig (Írországban, ott is au pair-ként), olaszból pedig még biztos nem vagyok középfokon. Viszont úgy érzem, hogy nagyon monoton lenne nekem 9-10 hónapig egy helyen és szívesen látnék még többet a világból, szívesen ismernék meg még több embert. Ha Angliában akarok élni egy ideig, akkor szerintem biztos, hogy idén lenne érdemes, ugyanis most 2 félévig passzív vagyok, de szeptembertől szeretném folytatni az egyetemet és utána már nem szeretnék többet halasztani. Igaziból itt jó helyem van, a gyerekek szeretnek és én is (többé-kevésbé) bírom őket, az anyukával kifejezetten jóban vagyunk, van szabad időm, nem néz a család csicskának és mindenből ehetek. Nos, kifoghatok náluk sokkal rosszabbat is, szóval nem tudom, hogy érdemes-e váltani. Én csak az élmény miatt szeretnék Angliába menni (és a változatosság miatt is) és erre jelenleg au pairként látok lehetőséget.

Mit gondoltok, szerintetek érdemes családot és egyben országot váltani? Vagy inkább maradjak egy helyen jó sokáig (ami számomra meglehetősen unalmas)? Meg nem is akarom megbántani az olasz anyukát, hogy 3-4 hónappal korábban elmegyek, mert nagyon örül, hogy én vagyok az au pair-e, nagyon meg van velem elégedve, a többi au pairével feleennyire sem volt. De ha le akarok tőlük lépni március elején, akkor szerintem úgy korrekt, hogy időben megmondom nekik, hogy keressenek mást a helyemre.

Szóval ti mit csinálnátok a helyemben? Maradnátok a jól megszokottnál, vagy kockáztatnátok az élmény kedvéért?

8701. Ehjjjha (válaszként erre: 8552. - Kalicsu)
2012. nov. 25. 10:34

Szia!


Aktuális még az aupair munka? Köszi a választ.

8700. Ehjjjha (válaszként erre: 8654. - Gabido)
2012. nov. 25. 10:29

Szia!

Engem érdekelne még ha aktuális!

8699. Ehjjjha
2012. nov. 25. 10:25

SZIASZTOK!


MÜNCHENBE VAGY KÖRNYÉKÉN KERESEK CSALÁDOT! JÓL BESZÉLEK NÉMETÜL, HA VAN AKI BE TUDNA AJÁNLANI AZ NAGYON JÓ LENNE. GYÓGYPEDAGÓGUS VAGYOK, SZÓVAL NINCS GONDOM A GYEREKEKKEL.

8698. DettynaD (válaszként erre: 8694. - Girly)
2012. nov. 23. 00:13

Jöhetsz a helyemre ha akarsz, én már szóltam a host anyámnak hogy lelépnék, ugyan én ügynökségen keresztül jöttem, nem tudom hogy akar-e valakit ügynökség segítsége nélkül, de még fel kell vennie a kapcsolato velük és megkérni hogy keressenek valakit a helyemre.

Anglia, Leeds, Morley - kisváros, nem falu, sok au pair van a környéken, Leeds fél órányi buszozásra van innét, fél óra sétára a bevásárlóközpont, heti fizetésem 70 font.

Indiai eredetű szülők de nem igazán vallásosak, otthon angolul beszélnek a gyerekek is, alig tudják a punjabi nyelvet.

2 gyerek - egy 4 éves kislány- Jaya és egy 7éves kisfiú - Roshan. Már suliba járnak mind ketten, szóval reggel 9-től délután 3-ig nincsenek itthon hétközben. Hétvégék természetesen szabadok. Nem szükséges a vezetés de azért jól jönne ha el tudnád a gyerekeket vinni a suliba és hazahozni őket.

Az anyuka tanító néninek tanul - elemi iskolában fog tanítani, jelenleg képzésen van. Az apukát nem éri meg nagyon bele számítani, bár az is "még" a házban lakik, de a vége válás lesz, szinte alig beszélnek, szóval veszekedés már rég nincs. :)

Még az anyuka apja van itt, segít a gyerekekre vigyázni, vagy a gyerekekért menni a suliba.

Én áprilisban jöttem, akkor szarabb volt a helyzet, ennél már csak jobb lehet.

Távozásom oka:1. hiányzik a régi életstílusom, 2. fősulira való felkészülés, jelentkezés.

Bármi kérdésed van írj! :)

8697. koriander (válaszként erre: 8696. - Zizigirl)
2012. nov. 22. 22:46

Igen, én is ezt érzem! Mármint, hogy sürgősen kell nekik valaki, de már megbeszéltem velük, hogy csak január elején tudok menni, mert Karácsonykor elutaznak! (Gondolom, hazaküldenének Karácsonykor!) Az anyuka legfőbb problémája, hogy nem január 2-án megyek, hanem csak 10-én! Remélem, nem dől össze a világ azalatt a 8 nap alatt, ami várniuk kell!...de már semmi kedvem hozzájuk! Képzelem, hogy bánnának velem ott ezek után!

Köszi szépen, hogy válaszoltál!:-)

8696. Zizigirl (válaszként erre: 8695. - Koriander)
2012. nov. 22. 22:27

Valószínűleg sürgősen kell nekik az au pair...

Amúgy ha rossz érzésed van, ne erőltesd ezt a családot. Így látatlanba tényleg nem nagyon lehet mire hagyatkozni, csak a megérzéseidre, viszont azokra érdemes hallgatni.

8695. koriander
2012. nov. 22. 22:16

Sziasztok lányok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek az normális, hogy a családot (=főleg az anyukát) semmi más nem érdekli csak az, hogy mikor megyek már (hozzájuk dolgozni)! Alig tudtam kihúzni belőlük, hogy Angliában hogy alakul a TB (tudjátok ez itt, Mo-on fontos), de szívesen beszélnék az előző au-pairükkel is (aki már elment tőlük!) de ezek után hogy hozakodjak ezzel elő?! Az elején még szimpatikusak voltak, kedvesnek tüntek,de amint komolyabb kérdéseket tettem fel feszült lett a hangulat...az e-mailben már meg sem szólit, csak mondja a "magájét"! Nem tudom mit csináljak...

8694. girly
2012. nov. 20. 17:23
Sziasztok! Ha valakinek január körül kell váltás angol nyelvű területen az írjon, én ezek a bejegyzések után már nem merek nekivágni az ismeretlennek. :/
8693. Zizigirl (válaszként erre: 8692. - Lill25)
2012. nov. 16. 20:33
nem nehéz, csak sok papírmunkát, utánajárást igényel, ill. időben is tovább tart mint Európába menni. csak ügynökségen keresztül lehet kimenni. fenn van a neten minden info keress rá arra h au pair in america, Magyarországon a crew agancy foglalkozik ezzel.
8692. lill25
2012. nov. 15. 22:44

Sziasztok!

Amerikában való aupairkedésről mit tudtok? Van valakinek tapasztalata? Mennyire lehetséges, mennyire nehéz eljutni oda stb.

Örülnék, ha valaki tudna pár infót mondani.

Köszi!

8691. Nóri.87
2012. nov. 15. 21:50
Sziasztok! Nem tudom nyelvtudásról mennyi szó esett itt a fórumon, én azért írok mert szeretném veletek megosztani, hogy mennyire ráfaragtam, hogy nagyon gyenge angollal vágtam neki az aupairkedésnek. 2 hónap után haza is jöttem, mert teljesen belefáradtam, hogy nem tudok a gyerekekkel rendesen beszélni, nagyon bunkók voltak, kiröhögtek stb nem részletezem.. Viszont találtam egy nagyon szuper angoltanárt, Pataki Melindának hívják, ő 2 évig volt kint mother's help, és most au-pair angol felkészítőt tart. Tök tapasztalt, kint járt főiskolára is, én most nála tanulok, hogy aztán jövőre újra ki tudjak menni. Mert nem adtam fel!! Nem tudom itt le lehet-e írni a weboldalát? sobritish.hu vagy az email címe hello@sobritish.hu Fent van egyébként a Facebookon is, és telefonos interjú felkészítőt is tart. Én tényleg szívből ajánlom, és azt is mondom, ne menjetek ki úgy, hogy nem beszéltek angolul! Nóri
8690. 21Lina21
2012. nov. 14. 20:34
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook