Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2012. nov. 5. 20:39

Sziasztok!

Én is most akarok belevágni az au pair munkába és rengeteg kérdésem van,lehető legbiztonságosabban akarok kijutni,még soha nem voltam Angliában. Az au pair word-őn keresztül keresek családot. Miután pl kiválasztottuk egymást mi a teendő?

Milyen hivatalos okmányokra van szükség az utazáskor? mennyi ideig lehet Angliában tartózkodni,stb.

2012. nov. 5. 09:26
Igen, én is felvettem egy Intemplag-5 nevű közvetítő céggel a kapcsolatot, de a neten a honlapjukon kívűl nem találtam róluk semmit! Ráadásul még egy rövid bemutatkozó videót is kértek tőlem, (a rengeteg hivatalos papíron kívűl)amit tulajdonképpen nem is értek, miért kell! Teljesen feleslegesnek tartom, úgyse nézi meg a befogadócsalád! De az biztos, hogy én is ugyan ezt éreztem, a "pofavizit jellegű" szerződéskötés után, hogy itt minden a pénzről szól és nem a segítségről!!
2012. nov. 4. 22:46

2 hónapja vagyok Stockholmban, átesve a már korábban mesélt augusztusi szexuális zaklatás ügyön, amit az itteni aupair ügynökség igazgatója követett el ellenem. Mint kiderült további aupair lányok iránt is. Az egyik itteni barátnőm a napokban talált rá az újságban arra a cikkre, mely szerint az szervezet vezetőjét épp nem rég ítélték börtönbüntetésre aupairlányok szexuális zaklatása miatt. Az én ügyem még nem tart ezen a szinten, de úgy tűnik elég sok lányról van itt szó, akik hasonló helyzetbe kerültek mint én. Az Aupairhungary közvetített ki ehhez a kinti ügynökséghez, akik a történetemet nem hitték el végül, a segítséget pedig visszautasították.

Jelenleg egy olyan családnál dolgozok, akiket az aupair worldön találtam, és elégedett vagyok.

Kerüljétek ezeket a magyar közvetítőirodákat, mert egyetlen céljuk van: a pénz beszedése és a további kötelességek és problémák eltusolása.

8656. dorette
2012. nov. 4. 18:22
Koszonom a reszletes valaszt!:)biztonsagos segotokesznek gondoltam ezert is erdeklodtem utanuk. ketszer is meggondolom regelek e oda..
8655. Lou1989 (válaszként erre: 8653. - Dorette)
2012. nov. 2. 12:41

Én náluk regisztráltam először, bekértek mindenféle papírt, igazolást, aztán közölték hogy most nincs család (pedig család mindig van). Vártam pár hónapot, hátha, de semmi. Ha bármi gondom volt, kerestem őket, de valahogy sosem voltak elérhetőek, nem válaszoltak a leveleimre, aztán mikor kértem hogy töröljenek a rendszerükből, akkor bezzeg a hölgy pökhendin közölte, hogy reméli nem máshol találtam családot és azért akarok kilépni. Mondtam, hogy ez nem az ő ügye, ő nem csinált semmit.

Az egyik ismerősöm pedig aki rajtuk keresztül ment ki, néhány hónap után otthagyta a családot, mert úgy bántak vele min egy kutyával... és amikor panaszkodott az ügynökségnek, akkor mindig elhárították a felelősséget, merthogy ne legyen válogatós, kényeskedő stb.... nem hiszem, hogy kényeskedés, amikor egész álló héten kutya- és macskasz**t kell takarítanod, amikor pedig vendégek vannak, akkor a szobában kell maradni, mert nem láthatják a cselédet.

Úgyhogy összefoglalva: nem segítőkészek, megbízhatatlanok, én nem ajánlom őket.

8654. Gabido
2012. okt. 31. 18:02

Sziasztok,

ha valakit érdekel au-pairkedés Németországba,rögtöni kezdéssel irjatok!

8653. dorette
2012. okt. 30. 19:14

Sziasztok!

Van vkinek vmilyen tapasztalata a Brick au pair agencyvel?

8652. Alex911 (válaszként erre: 8651. - Mandula789)
2012. okt. 28. 20:06

Szia

Igen ott!! Regisztráció után kb. 1 hónappal már meg is volt, hogy hova fogok menni! Készítsd el az adatlapodat, jelölj be minél több családot annak megfelelően , hova szeretnél menni!! és ennyi! Biztosan találsz egy jó családot!!

2012. okt. 24. 11:50

Szia Alex!

Te is az aupairworld-ön találtál családot?

8650. Alex911 (válaszként erre: 8649. - Mandula789)
2012. okt. 23. 19:15

Szia

www.aupairworld.com

Sok sikert!

2012. okt. 23. 18:37

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan au-pair oldalakat ajánlani ahol se a regisztrációért se a kapcsolat felvételért, család keresésért nem kell fizetni?

8648. arrival (válaszként erre: 8647. - Nephie)
2012. okt. 21. 16:20

Sok szerencset!

Es ne hamarkodj el semmit, inkabb kerdezz, es fogadd is meg a tanacsokat.

Hallgass a megerzeseidre es legyel turelmes.

8647. Nephie
2012. okt. 20. 20:19

Sziasztok!

Már elég régóta olvasgatom a fórumot, de én még nagyon az elején vagyok ennek az au pair dolognak. Lassan egy hónapja regisztráltam az aupair-world.netre de az elmúlt hetekben nem igazán találtam olyan családot ami megfelelt volna. De ma.... azt hiszem ez az én szerencsenapom. Egy nagyon szimpatikus finn család visszaigazolására várok... és úgy izgulok, hogy majd leesek a székről. Szurkoljatok! :D

2012. okt. 11. 12:08
En imadok itt Becsben au pairkedni :) tök jo a csaladom ( persze itt is vannak problemak, meg neha nem tetszik h athivnak hetvegen is par orara a gyerekekhez stb ) van külön lakasom, maganeletem, jartam nemet tanfolyamra , most is csinalom a szinteket tovabb, igaz sajat penzböl, de egesz jol el vagyok itt es ha föallasban dolgoznek mondjuk egy eladokent akkor sem nagyon jönnek ki jobban anyagilag mert egy szoba 300 euro havonta... viszont egy au pair munkaert havi 200 Euro...mar bocsi de az nem penz, föleg ha egesz anp dolgozik az ember. En tuti valtanek, tavaly meg is tettem, jobban is jartam :)
8645. alexaN7
2012. okt. 9. 22:41

Sziasztok!

Én Dublinban au pairkedem, van esetleg valaki a közelben (Dublin 7)? :)

8644. szöszi25 (válaszként erre: 8643. - Jungleonthefloor)
2012. okt. 9. 22:31

Én sem beszélem jól a nyelvet, de megértetem magam, és ez bőven elég. Ha érted hogy mit mondanak neked és próbálsz velük beszélgetni még ha nem is helyesen már sokat számít. Hidd el nekem. Amúgy meg szerintem nagyon hasznos és mivel önkéntes így akkor mész amikor akarsz.

Én Wales-ben vagyok és itt vannak szabadidőközpontok ahol nem csak kondizni lehet, hanem van más mozgási lehetőség is, pl. pilates, de a yoga is nagyon jó szerintem.

8643. jungleonthefloor (válaszként erre: 8640. - Szöszi25)
2012. okt. 9. 21:26
én is önkéntességen gondolkodom. csak nem beszélem jól a nyelvet az a baj. angolul viszont nagyon jól beszélek, de azzal semmire sem megyek itt. :DDD jaah, csak én pl nem szeretem a kondit, úszás, futás, bicajozás, lehet veszek egy bicajt, csak hát jön a tél :D lehet beiratkozom yogára, csak 10euro egy óra:( mindennel van valami csúnyító dolog :D
8642. Rabyn
2012. okt. 9. 19:50
Vajon itt milyen önkéntes melót lehet találni ennyi nyelvtudással? Nekem egyébként változó a ráérésem, van, hogy szabad egy egész délelőttöm, van hogy csak egy délutánom (és persze a szombat délután és a vasárnap egész nap).
8641. Rabyn
2012. okt. 9. 19:49

Helyho!:)


Én ugye Olaszországban vagyok, és ha szereted, hogy télen sincsen nagyon hideg (még mindig nyitott ablaknál alszom!) akkor ez egy jó hely lehet neked, akárhova is kerülsz az országon belül. Genovában nekem eddig jók a tapasztalataim a családon kívül is, a boltosok kedvesek, segítőkészek, az emberek sem küldenek el a francba, ha odamész, hogy merre találod az akármit, s sokat süt a nap, ami szerintem valami zseniális, én otthon rosszul vagyok ha egy hétig nem látok napfényt. Szóval nagyon vidám dolog.

8640. szöszi25 (válaszként erre: 8639. - Jungleonthefloor)
2012. okt. 9. 15:36
Én charity shopban szoktam önkéntesként dolgozni, heti kétszer kb 3 órát. Két délelőtt meg kondiba kezdtem el járni.
2012. okt. 9. 12:44

Amúgy ti mivel töltitek ki a szabadidőtöket? Mert én most jutottam el arra a pontra, hogy nagyon unatkozom. Egész nap semmi dolgom. Eljárok a nyelvtanfolyamara, de kb ennyi. Míg a gyerekek haza nem jönnek semmi tenni valóm.


A barátaim tanulnak, dolgoznak napközben, uszodába a sportmedence csak este van nyitva - ezt a hülyeséget. Futni nem járhatok a lábam miatt. Dolgozni nem tudok, mert nem beszélem elég jól a nyelvet - éppen ezért jöttem ki, és amúgy sem tudom milyen munkát lehetne találni ilyen fura ráéréssel. Nem tudom mivel tölthetném ki értelmesen a szabadidőm.

8638. Styxia (válaszként erre: 8630. - 7d52a58eee)
2012. okt. 9. 11:09

Teljesen egyetértek veled, sajnos a nagy átlag egyáltalán nem az hogy az ember, egy rendes emberséges családhoz kerül. Én voltam több családnál aupair és sajnos az aupair lányokat - föleg a "számukra külföldieket" igenis szolgálólánynak - söt néha még ágyasnak - is gondolják igen sokan. És eléggé kihasználják azt ha valaki fiatal és tapasztalatlan, ne adj Isten még rájuk is van utalva - engem pl. a család ahol voltam ök elmentek 2-kor a rokonokhoz, engem meg simán kitettek a házból, mert nehogy ellopjak valamit is, pedig az ajtó olyan volt hogy, ha kimegyek a házból és becsukom csak kulcsal tudok visszamenni, a barátom meg este hatkor jött értem mert addig dolgozott.

Szóval ott álltam tök egyedül egy hegyi faluban, a hátizsákommal meg a ruháimmal a hétvégére és -akkor még nem volt helyismeretem- azt sem tudtam merre menjek. Szépen lesétáltam a hegyröl gyalog, bár így visszagondolva akármi is történhetett volna. És ez a család sem úgy kezdte hogy, elmesélték volna mekkora idióták.


Sajnos nagyon igaz hogy lakva ismerkszik meg a másik, és hiába fényezi magát egy család egy aupair portálon, azt hogy milyenek valójában, csak velük együtt élve tudod meg. Nekem nincsenek jó tapasztalataim, de ez is ahogy írtam nagyon szerencse dolga, aki szeret lottózni annak ajánlom, de én soha többet nem leszek aupair.

8637. reka24
2012. okt. 8. 22:26
hát én egy Tiroli kis faluban vagyok és két és fél hónap után még egy velem korút sem láttam a faluban-próbáltam facén keresgélni lányokat, de eddig nem igazán voltam sikeres-sok az ázsiai lány-szóval eddig más au-pairnek még alába nyomát se láttam..pedig én próbálok nyitott lenni...
8636. jungleonthefloor (válaszként erre: 8634. - Reka24)
2012. okt. 8. 21:47
Am faluba én sem mennék, de én pl egy kisvárosba vagyok és több ismerősöm van, mint otthon. Pedig én pesti vagyok alapból :DD Ha az ember lánya elég talpraesett és mer nyitni, akkor nagyon gyorsan lehet ismerősöket szerezni.
8635. Alex911
2012. okt. 8. 20:27
Valaki tudja, hogyan kell elképzelni egy német nyevsulit Németországban?? Úgyértem, milyen lehetőségek vannak? tanfolyam, vagy egyéni? köszi
8634. reka24
2012. okt. 8. 18:09
köszi lányok akik hozzá szóltatok, én tisztában vagyok, h az elején szúrtam el, amit ti is írtatok már100x nem kell az elején mindenre rábólintani, az én családom, vagy legalábbis az anyuka az a típus akivel lehet beszélni, szóval még gyüjtöm egy kicsit az erőt aztán beszélek vele-és mára már azt is értem miért írtátok, h az emberlánya ne menjen faluba-nem hittem el, h azzal mi lehet a baj-hát 10 hét után sikerült rájönnöm :) van olyan aki esetleg ausztriában van, és nem nyelvi kurzust kezdett el hanem vmi másfajta tanfolyamot?
2012. okt. 8. 17:54
Hat nem tudom szerintem sokszor sok mindent elhalgatnak es hiaba a sok beszeles,levelezes nem az van amit var az ember. En aztan megerdeklodtem mindent a masodik csaladnal meg is sok minden nem ugy volt ahogy azt en elkepzeltem. Pedig honapokig leveleztunk elotte. Az elozo au pair dologrol meg mar kifejtette itt mindenki a velemenyt hogy menyit er.Meg lehet sokszor pont az elozo au pair vag at hogy minel hamarabb koltozhessen mint pl nalam is ez volt.Ne hidd el hogy az elozo au pair kifogja teregetni egy vadidegen lanynak a szenyest,miert vagja maga alatt a fat? Azert hogy te jol megondold magad es meg vissza is mond a csaladnak,senki nem enyire balfek. Ugyan mar ez nagyon nagyon keves esetben mukodik hogy majd az elozo au pair elmond neked mindent. Az elozo au pair meg legtobb esetben feltekeny is hogy uj jon a hazhoz es nehogy az uj lanyt jobban szeressek mint ot. Jol mondod sokat szamit hogy honnan jon az ember,mert egy rosszabb korulmenyekbol erkezo lany 2szer is megfogja gondolni hogy lepjen e vagy ne. Aki meg otthon is jo korulmenyek kozott el az egyertelmuen lefogja tojni az egeszet nagy ivben es ha nem tetszik haza megy vagy valt, mert mondjuk anyagilag is tobb a mozgas tere. Valakinek a szulei viszont felaldozak az osszes tartalekukat hogy a csemeteje kijusson es egyertelmuen nem szeretne senki a szuloket hivni vagy rokonokat hivni hogy nem jott be a munka megyek haza es kene penz repulore. Tudok ilyet amugy szemelyesen aki kiment egy het mulva sirva hivta az anyat es o meg rohant a bankba szemelyi kolcsonert hogy a gyereke haza tudjon jonni. Altalaban nem a jo korulmenyekbol jonnek au pairnek a lanyok ide.
8632. Zizigirl
2012. okt. 8. 17:34

hát nem egy nagy cucc a családváltás, mondjuk aki arra se képes nemet mondani h szombaton 10 órát dolgozzon ingyen, annak nyilván az. de lesznek ennél keményebb dolgok is még az életben.

amiatt nem váltani h a többi család is ilyen, meg ez a természetes h kihasználnak tényleg hülyeség. én nagyon sok au pair ismerek és egy csomó mindenkinek jó családja van és az enyém is egy álom.

most meg h másodszorra rosszabb legyen...hát elvileg megeshet, de sztem kicsi rá az esély, hacsak egy kicsit is jobb emberismerő vagy talpaesettebb vagy. Személyesen azért jobban lehet látni h milyen a család, ill. már jobban tudod h mikre kell odafigyelni.

2012. okt. 8. 15:31

Nem tudom, szerintem az ember maga alakítja a dolgait, és amikor én családot választottam, minden apró részletre rákérdeztem, megbeszéltünk etc. Sokan ezt nem teszik meg, bele mennek már az elején egy olyan dologba, ami nem 100%-ig megfelelő. Nem kérdezik meg, hogy beszélhetnek-e az előző au pairrel. Csak gyorsan akarnak találni egy családot és ennyi. Bennem, ha a legkisebb kétség is lett volna, hogy nem a "tökéletes" családhoz megyek, akkor inkább otthon maradtam volna. Persze ehhez hozzá járul az, hogy nekem otthon is temérdek lehetőségem lett volna, nagyon jó családi háttérrel etc. Ezt sok magyar lány, aki au pairnek megy nem mondhatja el magáról. Őket természetes, hogy könnyebb kihasználni.


Szerintem a legfontosabb az, hogy tényleg a tökélees családot keressük. Persze tényleg kevés a nagyon rendes család, de ez mindenkinek mást jelent amúgy is. Viszont csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát. És megfelelő körüljárással szerintem elkerülhető az, hogy rossz családot fogjunk ki. És szerintem ez igaz az élet minden területére, aki kapkod és rögtön az elsőre igent mond az könnyebben esik ilyen helyzetben, mint, aki kivár és keresi a tökéleteset, mint lill25.

2012. okt. 8. 15:15
Azert nem mondanam hogy ezek horror tortenetek inkabb az hogy kinek milyen kint a tapasztalata.Szerencsed van a csaladdal az biztos,de azert lassuk be nem ez a nagy szazalek. Szerencsed volt hogy ilyen helyre kerultel elsore,mert ehez az egeszhez egy nagy kalap szerencse kell hogy ki hova fog kerulni meg persze valamenyi utana jaras. De azert te az elso csaladnal vagy es pont szerencsed volt,de sokak 2.jara 3.jara is bele nyulnak a szarba onhibajukon kivul es egy ido utan persze hogy elmegy a kedvuk az egesztol es nem tudnak jot mondani a kint toltott idorol.Ha 200euroert dolgoznal te is reggeltol estig es enyi feleloseged lenne valoszinuleg te is kihasznalasnak erezned es nem sok jo tapasztalatod lenne az egeszrol. Igen az o hibaja hogy kiment anyiert,de hidd el hogy ez nagyon is altalanos,mert a dolgok mar csak ott fognak kiderulni ugy is es nem skypon,es nem mindig olyan pofon egyszeru valtani mint azt sokan hiszik. En is azt mondom hogy valtson, de sokszor mondani konyebb mint megvalositani egyik naprol a masikra. Lehet te el sem tudnad kepzelni,mert most jo csaladnal vagy de ha te kerulnel olyan helyzetbe hidd el hogy nem gondolnad hogy ilyen egyszeru ez,mint ahogy ide leirjuk. Nem hinnem hogy a lanyok azt erzik csicskaztatasnak hogy fel kell porszivozni vagy elpakolni es utana szabad hosszu orakra.Hanem azt hogy ezt egesznap csinalja minden nap,es nem szabad napkozben meg csak egy orara sem sot meg sokszor a hetvegeje sem es mellete csecsemore es pici gyerekekre kell vigyaznia es a szulok le sem szarjak es nem lehet sok szulovel meg komunikalni sem,mert egyszeruen olyanok hogy nem tudsz veluk ha akarsz akkor sem.Tudod o ezt hianyolja es nem azt hogy fel kell emelnie a porszivot neha.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook