Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
8689. Zizigirl (válaszként erre: 8685. - 21Lina21)
2012. nov. 14. 10:39
előzőnél családnál kp-ban kaptam, most számlára. szerintem nem érdemes 2 hónapra nyitni. sokszor problémás a nyitása és ha bezárod azért fizetni kell, úgyhogy nem érdemes megnyitni.
8688. Zizigirl (válaszként erre: 8682. - 21Lina21)
2012. nov. 14. 10:37

Ez minden országban máshogy van.

A lényeg h otthon kijelentkezzél, kikéred az EU-s taj kártyát. Egyébként meg ha már tudod melyik országba mész, akkor az ottani rendszernek utánajárni.


Én voltam egyedülálló szülőnél (anyuka), nekem nem volt rossz tapasztalatom, sőt. Jó volt, h pl. a gyerek nem mindig volt a házban mert apuka minden második héten elvitte meg szünetekben is. Míg más szünetben teljes munkaidőben dolgozott, addig én csak a takarításra megkaptam a fizum. Hétvégén sokszor üres volt így a ház. Nyugodtam mászkáltam pizsiben, köntösben, ha akartam, nem volt gáz, így h csak lányok voltunk a háznál, na meg nem kellett egy férfi után takarítanom stb. Hátrányt annyit tudnék mondani, h ha a nőnek mondjuk el kellett mennie vhova, akkor nem volt ott apuka h sitteljen, hanem nekem kellett, de ahogy elnéztem a 2 szülős családoknál lévő au pairek is sitteltek annyit mint én sőt sokan többet. én. pl hétvégén nem sitteltem szinte soha (egy év alatt 2x avgy 3x fordult elő és v kifizették v megkaptam hétfőt szabadnak), míg más 2 szülős családnál volt és a szülők minden szombat este elmentek vhova vacsorázni stb. és ez benne volt a heti fizetésében. Szerintem nem ettől függ h jó lesz-e h egyedülálló v házaspárnál vagy, hanem attól h korrektek-e. Egyedülálló apukához viszont nem mennék.

8687. Kutyaimádólány (válaszként erre: 8685. - 21Lina21)
2012. nov. 14. 08:39
Én is kp-ban kapom.
8686. Rabyn (válaszként erre: 8685. - 21Lina21)
2012. nov. 14. 01:25
Én kp-ban kapom. Nekem és a családnak is egyszerűbb így.
8685. 21Lina21
2012. nov. 13. 21:30
Újabb kérdés,csak hogy ne unatkozzatok! :D A fizetést készpénzben kapjátok vagy bankszámlára utalják? Érdemes 2 hónapra külföldi számlát nyitni?(mondjuk szerintem nem, de azért megkérdezem. :D) Tudja valaki ennek a menetét?
8684. 21Lina21 (válaszként erre: 8683. - Kutyaimádólány)
2012. nov. 13. 20:09
Nagyon szépen köszönöm! :)
8683. Kutyaimádólány (válaszként erre: 8682. - 21Lina21)
2012. nov. 13. 19:54

Én NÉmetországban vagyok, nekem semmi teendőm nem volt, a biztosításomat elintézte a család. Otthon van egy papír, amit az OEP honlapjáról lehet azt hiszem letölteni, és azt el kell nekik küldeni, ami arról szól, hogy a külföldi biztosítási jogviszonyod létrejöttét és megszünését 15 napon belül be kell jelentened Mo-on.


Én nem egyedülálló szülőknél vagyok, viszont apuka elutazott Amerikába nem rég 2 évre, és mióta anyuka egyedül van tiszta idegbeteg. Egyébként nem tudom. A világ fájdalma van sokszor az arcán, hogy neki mennyire rossz egyedül és milyen sok a tennivalója.

8682. 21Lina21
2012. nov. 13. 15:05

Sziasztok!

Látom, hogy sokan már tapasztaltak vagytok az au pair-kedés terén, ezért szeretném megkérdezni azt,hogy milyen biztosítást kell kötnöm, ill. hogy megy ez? Hallottam róla, hogy a családnak kell engem bejelentenie az adott országban. Nekem van valami dolgom ezzel itthon? Erről konkrétan hol találok valamilyen pontos leírást?

Egyéb munkáltatói kártyát vagy valami hasonlót kell csináltatnom? (EU-n belül szeretnék 1-2 hónapra kimenni a nyáron.)


Egyedülálló szülős családnál volt már valaki? Tapasztalatok?


Előre is köszönöm! :)

8681. Kyra16 (válaszként erre: 8680. - Kutyaimádólány)
2012. nov. 13. 13:24
Nálam is állandóan a pénzen izéltek, és természetesen rajtam spóroltak.. Anyuci apuci amúgy orvos volt szóval :) mindegy, narancslevet pl nem ihattam mert az drága és az csak a gyereké, ahogy a joghurt is.. hét elején vett nekem egy kiló zacskós almát és le voltam tudva (Y) :D egy élmény volt komolyan :D
8680. Kutyaimádólány (válaszként erre: 8679. - Kyra16)
2012. nov. 13. 12:47

A magyarok is ilyenek, sokan mondták, de nem hittem el. A magyar anyuka először azt mondta, hogy mindenki elpakol majd maga után, mert ő nincs hozzászokva ahhoz, hogy mások pakoljanak utána. Ehhez képest ma már szinte semmit nem csinál. Hétvégén esetleg megfőz, főleg vasárnap, valami könnyű és gyors kaját és a mosatlant képes ő is otthagyni hétfőig, hogy majd én mossam el (a hétvégém szabad). A ruháit szanaszét hagyja, sokszor arra sem képes, hogy beágyazza az ágyukat. Egyszer még arra is megkért, hogy ágyazzak meg náluk. Megcsináltam, de azóta úgy hagyom, nem vagyok én cseléd. Bár sokszor annak érzem magam.


Ja és iszonyat sóher. A biztosításomat is gyanítom, hogy azért "felejtette" el befizetni mert spórolni akar, mert milyen sok a kiadása szegénynek. A férje egy rahedli pénzt keres, ő meg néhány euron garasoskodik.

8679. Kyra16 (válaszként erre: 8675. - Mandula789)
2012. nov. 13. 12:13
Én dolgoztam indiai családnál, és totálisan cselédnek néztek. Valahogy nem érzik át teljesen azt miért is van kint az au pair.. Az egész házat én takarítottam, ő soha nem tett egy keresztbe szalmát se csak összepiszkolt mindent majd úgy hagyta. Volt hogy elmentem egy teljes hétvégére és semmit nem mosogatott míg távol voltam. Szépen felhalmozott mindent a mosogatóba és megvárta míg hétfőn munkába álltam. Szóval én az indiaiakat nem javaslom, más lány is említette hogy nem a legjobb, őt pl mindig ilyen 3-4 hetes késéssel fizették ki.. :/
8678. Kyra16
2012. nov. 13. 12:09
Zizigirl, Lekvárosfánk! Köszönöm a blogokat! :) Mostmár bőven lesz olvasni valóm :D
8677. koriander (válaszként erre: 8672. - Zizigirl)
2012. nov. 13. 09:48

Szia!

Tudnál nekem segíteni abban, hogy 30 éves kor felett kinek kell fizetnie a TB-t, ha au-pairként szertnék dolgozni! A legtöbb au-pair/nanny oldalon 30 év a korhatár, de minden ügynökség azt írja, hogy nem számít a korhatár. Ebből gondolom, hogy inkább a TB fizetése a meghatározó! Hol tudnék ennek utána kérdezni, úgy értem hivatalos helyen, mert nem szertnék büntetést kapni!

Köszi szépen!

8676. jungleonthefloor (válaszként erre: 8675. - Mandula789)
2012. nov. 12. 20:17
Én nem vagyok rasszista, bár lehet, de én nem mennék soha indiai családhoz. Egy teljesen más kúltura valószínűleg, még egy angol család is más a magyarhoz képest, nem, hogy egy indiai! Én ismerek pár indiait közelről, és bár kedvesek, de soha nem dolgoznék velük, nekik. De ez egy szubjektív vélemény és lehet, hogy ez a család teljesen rendes és szuper, a megérzésekre kell hallgatni, de én óvakodnék tőle azért.
2012. nov. 12. 18:15

Dolgozott már valaki indiai családnál? Mi a véleményetek/tapasztalatotok róluk?

Előre is köszi a válaszokat!:-)

2012. nov. 12. 18:14

Sziasztok!

Aupair-kedik valaki Bithmingham-ben?

2012. nov. 12. 11:48

Akkor nem lesz ebből problémám otthon, ha ez az egy hónap kimaradt? Mert visszamenőleg már nem tudják befizetni. Tehát, ha végleg hazamegyek, akkor bejelentem a megszűnést és kész? Nem fogják észrevenni, ha elsunnyogom azt a kimaradt egy hónapot?


Köszi amúgy a választ.

8672. Zizigirl (válaszként erre: 8671. - Kutyaimádólány)
2012. nov. 12. 10:37
hát ha bejelentetted mikor elmentél h mostantól külföldön fogod fizetni és mikor visszajössz bejelented h mostantól megint itthon akkor nem hiszem h lesz ebből probléma, legalábbis a magyar hatóságoknál. de a külföldi hatóság megbüntethet, amiért nem fizeted úgyhogy mindenképp fizettesd be anyukával.
2012. nov. 12. 09:25

Sziasztok,


Most tudtam meg, hogy a család, akiknél au pair vagyok nem fizette be a biztosításomat októbertől. Állítólag elfelejtette az anyuka meghosszabbítatni. Nem látok a pipától. Ráadásul minden nap kérdezgetem, hogy meghosszabbította-e már, de mindig elfelejti. Olyannyira bosszantó, hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetben vagyok au pairként. Egy hónap múlva hazamegyek végleg, de most nem tudom, hogy otthon nem kapok-e emiatt büntetést, mert van valami olyasmi szabály otthon, hogy a külföldi biztosítási jogviszony létrejöttét és megszünését követő 15 napon belül ezt be kell jelenteni. Én pedig ezt elmulasztottam. Ti tudtok erről valamit? HOgy van ez?

8670. jungleonthefloor (válaszként erre: 8669. - Lekvárosfánk)
2012. nov. 11. 11:33
Én ismerek itt még egy au pair lányt, nos, de ő nem igazán akar velem barátkozni,nem tudom miért. :DD Amúgy nagyon sok ismerősöm van itt. Azzal nincs baj, csak napközben senki nem ér rá, mert mindenki tanul/dolgozik. :)) Most elég húzósak voltak a heteim,szóval jó volt, de majd kitalálok valamit. :))
8669. lekvárosfánk (válaszként erre: 8639. - Jungleonthefloor)
2012. nov. 10. 22:17
Én összeismerkedtem más au pairekkel, velük sokszor elmegyünk együtt biciklizni, kávézni, inni egy pohár bort vagy valamit meg ilyesmik. És próbálok minél több helyet bejárni itt, Olaszországban. Meg én emellett nagyon szeretek sorozatokat nézni, bár az önkéntes munkának több értelme van :)
8668. claudiab
2012. nov. 10. 14:47
Sziasztok! Lenne egy AU PAIR állás lehetőség Eindhoven környékén, Weert városában, három gyermek mellé. Feltételek: kommunikációs szintű angol nyevltudás, jogosítvány. A családnak már többször volt magyar au paire és most sűrgősen segítségre lenne szükségük! Ha érdekel a dolog, akkor vedd fel velem a kapcsolatot, az email címem: bakay.claudia@gmail.com
8667. lekvárosfánk (válaszként erre: 8661. - Kyra16)
2012. nov. 10. 02:03

moni-in-italia.blogspot.com


Egy héttel ugyan le vagyok maradva, de viszonylag rendszeresen vezetem. Remélem nem lesz uncsi :)

8666. Zizigirl
2012. nov. 9. 20:11

[link]


én ugyan nem írtam egy ideje, de nemsokára pótolom és ha azokra kattintasz akik követnek vagy a kommentelők között vannak, közülük is páran vezetnek blogot.

8665. Rabyn (válaszként erre: 8664. - Kyra16)
2012. nov. 9. 17:37
Nyugodtan. Én május-júniusig itt leszek:)
8664. Kyra16 (válaszként erre: 8663. - Rabyn)
2012. nov. 8. 23:19
Köszönöm :) Azt hiszem "odaszokok" akkor :D
8663. Rabyn (válaszként erre: 8661. - Kyra16)
2012. nov. 7. 18:44

Az enyém aktív.:) [link]


Mi a teendő ha megvan a család? Tudj meg róluk minél többet! Mindent beszélj le velük, hogy jutsz ki, mennyit segítenek, mi lesz a munkád, hány gyerek, melyikkel kell dolgozni. MINDENRE kérdezz rá! Lehetőleg beszélj velük skypon.

Ellenőrizd a személyid érvényességét és szerezz be egy eu kártyát (ez a taj kártyád) az adott ország, adott városáról is tudj meg minél többet mielőtt kimész.:) (hol tudsz segítséget kérni, ha bajod esik).

8662. Zizigirl (válaszként erre: 8659. - Bobebobe33)
2012. nov. 6. 20:44
útlevél vagy személyi igazolvány, ameddig jólesik.
8661. Kyra16
2012. nov. 6. 18:49

Sziasztok,

Nem tud valaki aktív au-pair blogot? Akit olvastam, haza utazott már :) és nagyon szeretnék találni hasonlóan jó és izgalmas blogot, de egy aktívat sem találok valamiért :c

8660. 21Lina21
2012. nov. 5. 23:21

Sziasztok!

Én is most szeretnék elkezdeni au pair-kedni és főleg Ausztria lenne a cél. Az előttem szólóhoz hasonlóan nekem is ugyanaz a kérdésem: kellenek valamilyen hivatalos papírok, ha szeretnék kint dolgozni a nyáron?

Esetleg tanácsok a jövőre vonatkozóan? :) Már egy ideje olvasgatom a fórumot és nagyon hasznosnak találom, ezért is vágtam bele és regisztráltam az aupair word-ön.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook