Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átverések, megkárosítás, csalás? Hová fordulnál? Van megoldás? fórum

Átverések, megkárosítás, csalás? Hová fordulnál? Van megoldás? (beszélgetős fórum)

8. freeancsa (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2010. febr. 2. 16:39
Nem a pénz dominált a kezességnél. Az ügy pikantériája az, hogy a szomszéd asszonya is a listán van aki a rendőrségen dolgozik. Olyan helyen dolgozott a hölgy ahol naponta több ezer emberrel volt kapcsolatban.
2010. febr. 2. 16:27

Látlelet, súlyos testi sértésért feljelentés a rendőrségen. Ügyvéd, per. Ezek a lehetőségek. Ha a hölgynek valóban komoly alvilági kapcsolatai vannak (és nem csak a szája nagy), akkor viszont hagyni a dolgot és örülni, hogy ennyivel megúszták.


Én 10 év együtt dolgozás után sem vállalnék kezességet "csak úgy". A munkahelyi jó viszony nekem akkor válik először komolyabbbá, ha már elmentem kávézni, sörözni, kirándulni egy kollégával, és csak utána jöhet egyáltalán szóba bármilyen szívességkérés. Nekem ez az egész történet teljesen furcsa. Egy olyan ember, aki képes másokat összerugdosni, az hogy képes jó viszonyt kialakítani másokkal, hogy szívességből pénzt adjanak neki?

Továbbra sincs válasz, hogy nem inkább pénzért vállalták-e azt a kezességet, és nem felebaráti szeretetből.


Az "ismerés" szó alatt meg nem azt értettem, hogy tudom, melyik asztalnál ül és hogy hívják.

2010. febr. 2. 16:21
Állítólag külföldre távozott, telefonon sem érhető el. Az egyik hölgyet, úgy összerugdosta, hogy hetek múlva is látszik rajta. Papíron semmi ingatlana se kocsija. Pedig van csak más nevén.....
2010. febr. 2. 16:16
A lelépett az azt jelenti, hogy nem jár be a munkahelyére, és eladta a lakását, és senki nem tudja, hol van?
4. caffi (válaszként erre: 1. - Freeancsa)
2010. febr. 2. 16:10

Sajnálom őket....de a mai világban,ép eszü nem megy el kezesnek egy kollégának,max a család vmelyik tagjának....de még az is meggondolandó!

Én azért elmennék a rendőrségre,ne h má még a kezesek féljenek a megtorlástól....

2010. febr. 2. 16:06

Volt aki több mint tíz évig dolgozott együtt vele.

A károsultak neki mentek kezesnek, nem pedig olyanoknak akit nem is ismernek...

2010. febr. 2. 15:55

MIért vállaltak kezességet valakiért, miért vállalták fel az egész hitel-dolgot?

Ha ingyen és baráti segítségből, akkor kicsit jobban kéne ismerni a barátokat...

Ha pénzért, és nem ismerik a "hölgyet" jól, akkor kockáztattak egy üzletet, és buktak.


Én nem vennék fel hitelt egy kis mellékesért valakinek, aki bármikor eltűnhet.

2010. febr. 2. 15:47

Ismeretségi körömben történt, hogy egy " hölgy " több pénzintézetnél VETETETT fel több milliós összegeket, a pénzzel lelépett. A kezesek is csak akkor tudták meg, mi is történt, amikor a bankok felszólították, hogy fizessenek. Több esetben nem is ismerik a papíron szereplő pénzfelvevőket!! Az érintettek száma akiről én tudok már tíz felett van. A felvetetett hitelek összege 20 milló körüli.

Segítsetek!! Ti hová fordulnátok?? Ezeknek az embereknek nincs annyi jövedelmük, hogy kemény százezrekért jogászt, ügyvédet fogadjanak. Helyi szinten meg sem merik próbálni a rendőrségi feljelentést, mert a hölgy /ahogy ő fogalmaz/"nagy az ismeretségi köre". Félő, hogy önbíráskodáshoz folyamodnak!! Van akit már BÁR listára tettek!! A családjuk megélhetése is bizonytalanná válhat ezért!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook