Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins - heti étrendek fórum

Atkins - heti étrendek (beszélgetős fórum)


1 2
2005. szept. 13. 17:08

Sziasztok!

Úgy látszik, tényleg csak mi vagyunk itt...

A diétámat már több mint egy éve csinálom. Eredetileg sima Mariann néven voltam itt, csak utána megcsinálták a Lowcarb-ot, és minden átvándorolt oda. De Hoxa újra indított, így visszajöttem. Csak a régi jelszavam elfelejtettem...

65,5 kilóról indultam, most 49,5 vagyok, mert bizony elengedtem magam, és egy pici visszajött.

(152 cm magas vagyok.)Az INFO-k alatt megtaláltok mindent. Én magamnak össze is szerkesztettem, emailbe el tudom küldeni, ha kell. De tök ugyanaz, ami itt van, csak "összefésültem".

Az első szakasz nem 2 hétig tart!!! Az első szakasz alatt fogysz a legtöbbet, tehát ha sokat kell fogynod, tovább tart. Én akkor kezdtem ch-t emelni, amikor megállt a fogyás, és 1 hónapig se mozdult a mérleg. Ilyenkor ettem egy pici almát, pár szem meggyet, több zöldséget...

Szerintem az a legfontosabb, hogy szívvel-lélekkel csináljátok. Mert ha valaki úgy áll hozzá, hogy egy falat csoki nem árthat, az bizony nem fog fogyni!!! Én bizony kutyultam a ch-mentes sütiket, nasikat, és próbáltam nem csalni! Van itt olyan topic, hogy édességreceptek, szét lehet nézni. Van palacsinta, piskóta, zselatinos finomságok stb. A cukrot, lisztet felejtsétek el, szerintem ezek a legtilosabb dolgok! Cukor helyett édesítő, liszt helyett szójatejital-por, búzasikér. Ja, és krumlit, rizst, borsót, szárazbabot mellőzni, de nagyon. Főleg az elején!

Alvászavar lehet a diéta miatt. Nem tudom miért. Engem is kidob reggel az ágy, de emellett sokkal több az energiám is!

Szóval, kitartás! Kérdezzetek nyugodtan, megpróbálok segíteni!!!

2005. szept. 11. 18:38
kedves kmariann én most szeretném elkezdeni a diétát és tanácsot szeretnék kérni tőled pl te mennyit fogytál összesen és mit csináltál pontosan mert nem igazán értem az egészet miből mennyit lehet enni mit tilos
2005. szept. 9. 14:15

Szia Mariann!

Rajtunk kívül nem sokan járnak ide, bár biztosan többen vannak, akiknek szükségüklenne a jótanácsokra. Ma tartok az 5. napnál, de a mai a legnehezebb. Most komolyan ott tartok, hogy megeszek egy nagy fürt szőlőt, vagy egy fél görögdinnyét. Persze nem teszem, mert tudom, hogy nem szabad. Nekem a gyümölcs hiányzik a legjobban. El is határoztam, hogy ma megeszem egy fél körtét, ami kb. 5 dkg és 6 ch-t tartalmaz. Erre spóroltam egész nap. Nem álltam a mérlegre, de a nacimon érzem, hogy egy picit lazább.

Lehet, hogy kicsit értetlenebb vagyok az átlagnál, ezért kérem a segítségedet. Meddig tart az első fázis? Akármeddig, amíg el nem érem a kitűzött célt? Milyen vitaminokat érdemes és kell pótolni, hogy egészséges maradjak? Néhány napja rosszul alszom, lehet oka ennek ez ez étrend?

Ha ezekre a kérdésekre válaszolnál, megköszönném, mert aztán van még bőven.

Szia, A.

2005. szept. 7. 18:29

Én a kalóriát soha nem számoltam, és nem is voltam éhes! Ettem nyugisan a szalonnát, a kolbászt, a vajat, a tejszínt.

Fura, hogy az emberekben az idegződött be, hogy a zsír hízlal, de ez NEM IGAZ!!! Mert ha hízlalna, most nem lennék 48 kiló! ...és a kalóriát is felesleges számolni! Nekem az első stagnálás után a kakaós vajtól indult be a fogyás. (kakaó, vaj, édesítő, pici rumaroma kikeverve - csoki helyett nagyon fincsi!)

Kérdezz nyugodtan, én itt leszek, és segítek!!!

Eleinte engem is rémisztegettek, sokan le akartak beszélni erről a diétáról, de nem tágítottam.

19. Ariadne (válaszként erre: 18. - KMariann)
2005. szept. 6. 14:35
Sajnos az ismerőseim, barátaim között több a lebeszélő, mint a rábeszélő Atkins ügyben, így nem nagyon van, aki biztasson. Nem tudom például azt sem, hogy fontos-e a kalória is, vagy csak a szénhidrátot kell 20 alatt tartani. Ha a kalória is lényeges, akkor mennyi lehet a napi átlag? Tegnap kezdtem és rengeteg kérdésem lenne még, ha nem zavar. Például tegnap négyszer ettem, összesen 20,7 ch-t és 1011 kcast. Elég éhes voltam. A ch-t tudnám 20 alatt tartani, ha növelhetném a kcalt. Ezt lehet?
18. KMariann (válaszként erre: 17. - Ariadne)
2005. szept. 5. 15:34

Az Atkins Infóknál megtalálsz mindent a ketózisról. De leírom röviden a lényegét.

A ketonok a zsíranyagcsere melléktermékei. Ha nem eszel szénhidrátot, a véredben nem lesz glukóz, a ketonok lesznek túlsúlyban. (mert elkezdi bontani a zsírt.) A testednek tehát ezt kell hasznosítani, felhasználni. Az agyad is, amely normál esetben kizárólag glukózt használ, 2-3 hét alatt áll át arra, hogy majdnem kizárólag keton testeket használjon energiaforrásként.

Szóval ha ég a zsírod, megjelennek a ketonok...

(azért olvasd el az infókat...)

Mérni is lehet a vizeletből. Többfajta tesztcsík van forgalomban, én a KetoPhant használom. 50 db van benne, és kb. 1000 Ft.

4-5 nap alatt ketózisban lehetsz, ha tényleg betartod a szabályokat! ...és utána semmi kilengés, mert elég egy bűnös falafka, és leáll a ketó!

17. Ariadne (válaszként erre: 16. - KMariann)
2005. szept. 5. 13:17
Még tudatlan vagyok. Megmondanád mi a csuda az a ketózis? És hogyan kell odajutni?
2005. szept. 2. 17:52

Szerintem pl. husiból bármennyit lehet enni, amiennyi jólesik. A virsli is mehet, de figyelni kell, mert némelyikbe CUKOR van!

Vettem pl. olyan császárszalonnát, amiben szintén cukor volt. Le is állt tőle a ketózis!

A CH-t kell számolgatni, az elején rossz méregetni mindent, de hamar beletanul az ember. (...és figyelni minden kajának a cimkéjét, mert sokmindenbe belerakják a cukrot, dextrózt stb-t)

Ha ketózisban vagy, ehetsz anyyit, amennyi belédfér, a lényeg, hogy ne lépd át a megengedett szénhidrát-mennyiséget! Mert ha ketózisban vagy, "ég" a zsírod!!!

15. Jay
2005. szept. 2. 13:59

Én jó lassan eszem, hogy telítsen, és amikor tele vagyok akkor nem eszem többet.

Kaja előtt iszom egy nagy pohár vizet is, és akkor kevesebb megy le.

Szerintem nem érdemes túlzásba vinni a mennyiséget.

Egy napom pl:

R: kávé (ez nem túl jó, mert kajálni kéne, de mondjuk 4 szelet párizsi, ennél több úgysem menne le.

E: 10 dkg csirke cici, paprika v. brokkoli v. paradicsom ( a brokkoli párolt, a többi 1 jó nagy szem), 10 dkg sajt

V: 3 virsli zöldséggel, v. 3 tojásból rántotta - hagymás, paprikás, szalonnás, sonkás ahogy tetszik.

Napi 2-2,5 l víz

Meg étrendkieg. tabletta, valami vitamin, de a pezsgőtablettában ch van bár csak 0,75

Mondjuk ha csak virslit ennék egész nap biztos lecsúszna vagy 8-10 db sajttal meg zöldséggel.

2005. szept. 1. 13:14
Nekem pont az a problémám, mint az előttem szólónak. Mennyit lehet ezekből az ételekből enni?
13. 8e260a307d (válaszként erre: 6. - F954ece72f)
2005. szept. 1. 11:38
Sziasztok mindenkinek, mert egészen új vagyok. elolvasgattam a hozzászólásokat a témában és ez az étrendsor meg is felelne az elképzeléseimnek, de érdekelne, hogy milyen mennyiségeket szabad enni. Azt nem tudom például, hogy reggelire ehetek baromfivirslit, de mennyit? Egy párat, vagy egy kilót.
12. ani68
2004. jún. 12. 08:53
Mindenki meg van rökönyödve hogy kevés ez az étrend.Én azt mondom fogjatok bele főleg azok akik már rég stagnálnak.Én 6hét stagnálás után ettől a menütől fogytam 2kg-ot majd a következő héten 1kg-ot. Hajrá mindenki
2004. jún. 10. 13:49

Nekem is van egy Királyka-féle étrend változatom!

Én egyébként Királykának köszönhetem, hogy egy hónap stagnálás után ismét beindult!!!


Reggeli: 2 dl tejeskávé (minden nap)


Hétfő

ebéd: 2 db kemény tojás + 1 szelet sajt

vacsora: 1 nagy grillezett husi + savanyúkáposzta párolva


Kedd

ebéd: párolt hal majonézzel

vacsora: 2 főtt tojás (lágy) + kígyó ubi 5 dkg szeletelve


Szerda

ebéd: grill csirke

vacsora: tojásrántotta sajttal (ráolvasztva)


Csütörtök

ebéd: 1 görög Sali

vacsora: 1 olajos hal v. tonhal + 1 kemény tojás


Péntek

ebéd: 1 nagy szelet húsi párolva vagy grillezve subival

vacsora: savanyúkáposzta 1 kefírrel összekeverve


Szombat

ebéd: tojásrántotta szalonnával vagy gombával + sajt

vacsora: gépsonka kb 20 dkg + pár szem zöld olivabogyó


Vasárnap

ebéd: csirke sülve vagy főve amennyit akarsz

vacsora: eper kb 10-15 dkg natúr

10. 497f15547f (válaszként erre: 8. - Ani68)
2004. jún. 10. 10:53
Őszintén szólva nem csodálkozom Királyka - 40 kg-án.
9. zazuka (válaszként erre: 8. - Ani68)
2004. jún. 10. 09:36
Hát én ettől éhen halnék.
2004. jún. 10. 09:23

Ha valakinek nincs meg királyka étrendje most közzé teszem. Nekem bevált én egy kicsit változtattam rajta


Hétfő:délig:10dkg mandula de lehet mogyoró is

Déltől este 7-ig:20dkg füstőlt tarja


Kedd:Délig mindíg ugyan az

Déltől este 7-ig:1 egész grill csirke


Szerda:déltől este7-ig:125g-os juhtúró+10szem olivabogyó


Csütörtök: déltől este 7-ig:3tojás sütve főzve


Péntek: déltől este 7-ig:2szelet sült hús +görög sali


Szombat: déltől este 7-ig:sült hús 5dkg sajtal


Vasárnap:déltől este 7-ig:1kefír+savanyúkáposzta

7. f954ece72f (válaszként erre: 6. - F954ece72f)
2004. jún. 9. 20:00
Ha jól emlékszem Királyka külte nekem valamikor ezt az Atkins hetes menüt.
2004. jún. 9. 19:36

1. nap

reggeli: 2 db főtt tojás, 4 szelet párizsi, kávé, citromos tea

ebéd: 1 szelet sülthús majonézzel vagy ecetes uborkával, víz

vacsora: 2 db sült tojás, zöldsaláta, szalámi


2. nap

reggeli: baromfivirsli mustárral, kávé, tea

ebéd: főtt marhahús, levéből zeller főzelék

vacsora: tükörtojás sonkával, uborka


3. nap

reggeli: szalámi, főtt tojás, retek, tea, kávé

ebéd: sült hal citromkarikával és majonézzel

vacsora: főtt virsli vagy kolbász mustárral, tea


4. nap

reggeli: sonka, száraz túró, főtt tojás, retek, kávé, tea

ebéd: főtt marhahús, salátaleves tojással

vacsora: tojás, hal, citromos tea


5. nap

reggeli: virsli kevés mustárral, szalámi, főtt tojás

ebéd: rántotta salátával, 1 pohár bor

vacsora: májkrémes rozskenyér, gyümölcs


6. nap

reggeli: szalámi, sonka, tojás, retek, túró, kávé

ebéd: grillcsirke, salátával, tartármártással

vacsora: csirkemaradék, tojás, tea, 1 pohár bor


7. nap

reggeli: kávé, tejszínhabbal, lágy tojás, rozskenyérrel

ebéd: római tálban sült kacsa, sav.káposzta, 2 dl bor

vacsora: kacsamaradék, tea


Első próbaidő: (1-2 hétig tart, 3-8 kg-ot fogyunk)


Most találtam a fogyis cuccaim közt..hátha valakinek szüksége van rá.Nem próbáltam ki!!



5. eper (válaszként erre: 4. - 189e7a0266)
2004. jún. 9. 12:20
A tojáskrémet hogy csinálod?
4. 189e7a0266 (válaszként erre: 3. - Tutty)
2004. jún. 7. 13:14

Tutty!


Én egy hete csinálom a kúrát. Mérlegre még nem mertem állni, de érezhetően mentek le cenitméterek. :)Sajnos én imádom a zöldségeket, és nagyon nehezen tudok róluk lemondani.


Az én e heti menüm (remélem, segít):


1. nap:

r: 1 főtt tojás, 1 paradicsom, 1 medve sajt, 4 vastagabb szelet sonka, tea

e: 1 csomag füstli, 10 dkg ubi, 1 kicsi újhagyma, 2 vékony szelet pannónia sajt

v: 3 tojásos omlett(paprikával), kevés párizsival


2. nap:

r: 3 szelet párizsi megsütve, 1 paradicsom, pici paprika, 1 medve sajt

e: 5 db sonka tekercs ( 5 szelet sonka megtöltve medvesajttal, feltekerve) 8 dkg ubi

v: 2 tojásos omlett, szalonnával, pici ubival


3. nap:

r: tojáskrém (2 tojás megfőzve, pici vaj, pirospaprika, bors, só, pici mustár vagy majonéz, egy kevés apróra vágott újhagyma) Ezeket villával összetöröd, összekevered, majd 3 szelesült párizsira ráhalmozod, hozzá kevés ubi

e: 4 db virsli, 1/2 paradicsom

V: egy sült csirke felső comb, a paradicsom másik felével


4. nap:

r: 8 dkg sonka, 8 dkg uborka, 1-2 medve sajt

E: 15 dkg sült csirkemell, savanyú káposztával

v: 3 tojásos omlett, párizsi, 1 paradicsom


5. nap:

r: tojáskrém, felvágott, ubi

e: 2 csirkeszárny sütve, 1 paradicsom, pici kovászos ubi, medve sajt

v: 4 virsli, 2 szelet pannónia sajt, 8 dkg uborka


itt tartok, remélem, tudtam segíteni!


És persze amit sohase felejts el: napi minimum 2,5 liter víz!!!! Én zöld jázmin teát szoktam inni. Előző este megfőzök két liternyit, és egy ásványvizes palackban viszem magammal a munkahelyemre, és azt szürcsölöm egész nap.


Sok sikert!!!


3. tutty (válaszként erre: 2. - Vince)
2004. jún. 7. 09:41

Kedves Vince! Múlt héten kezdtem a fogyiba, és gondba vagyok, hogy mit is egyek. Ha jól értelmeztem a hozzászólásod, te már írtál néhány főzi receptet a főzelékfalóban, de sajna nem találom őket. Légyszi segíts eligazodni, mert még kezdő vagyok. Minden jó tapasztalatodat szivesen venném a diétával kapcsolatban.

Köszi előre is. Tutty.

2. vince (válaszként erre: 1. - Zolii)
2004. máj. 21. 07:38

megosztom az etrendemet:)))

fözelekfalo : edeb mindig egy feladag fozelek és ket joghurt este pedig eper tejszinnel.

Egyoldalu de most ezt kivanom es a heti ket kilo megy le. Bizonyitja az eddigi -20 kg. JA es a lenyeg 10 naponkent vagy inkabb minden masodik szombaton bünözes. Ezert erdemes csinalni. Ekkor pedig minden ami szem szajnak ingere. Persze esszel.

Ja a fozelekfaloban 12 fajta fozi van igy nem unom meg.

2004. máj. 20. 19:09

Sziasztok!

A fórumok között egyre nehezebb eligazodni, ez egyben jó is mivel azt jelenti hogy sokan vagyunk! :-)

De a kezdőkre is gondolni kell, illetve akiknek nincs ideje végigböngészni az összes fórumot!

Ezért arra kérem a rutinosabb fórumlakókat, hogy írjatok be egy heti menüsort! Ha lehet akkor az adott héten leadott kilókat, illetve a szakaszt is tüntessétekfel.

A fórum szigorúan infó jellegű! :-)

Köszönöm!


1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook