Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriaszámlálás - étrendek, ételek és tanácsok fórum

Kalóriaszámlálás - étrendek, ételek és tanácsok (beszélgetős fórum)


2012. szept. 19. 16:41
Huhh....Én nem bonyolódom így bele. Van egy oldal, ahol van kalóriaszámológép (.hu), és ott nagyon egyszerűen ki lehet számolni az értékeket 100 g-ra vonatkoztatva. Ha pedig levest főzök, akkor magát a levét nem szoktam beleszámolni (kivéve ha tejfölös vagy cukros, tehát nem egy sima gulyás_ v húsleves), hanem a hozzávalókat külön mérem mérlegen, miután megfőtt. Tehát kimerem magát a levest, közben a mérlegen van a tányér. Aztán bekapcsolom a mérleget, beleszedem a húst a levesbe, a tömegét felírom. Majd kikapcsolom a mérleget, aztán újra be, és mérem a következő hozzávalót, mondjuk a tésztát. Ezeket gyorsan felírom, aztán beírom a kcalendar programba. Így pillanatok alatt mérem meg, és "számolom" meg.
2012. szept. 19. 13:08
Ha kaját főzök nyersen kell minden összetevőt lemérni aztán a kész kaját le mérni és abban van az össze adott kalória és utána amit meg eszek meg kell mérni és le osztani az össz kalóriát arra a mennyiségre ... Ugye?
2012. szept. 19. 12:52
Na, akkor itt az ideje a pontos számolásnak! Így sokkal jobb eredményeket fogsz elérni szerintem. Saccolással sokat lehet tévedni. Tegnap este pl. utólag számoltam ki a tonhalas tésztát, is kiderült, hogy 1000 Kcal-ra rúgott, amit ettem. Én pár százzal alább lőttem , és az már nayon sokat jelent!
2012. szept. 19. 12:37
A zöldségeket gyümölcsöket egyáltalán nem sokszor a napi össz kcal-se csak egy egy kajánál nem csináltam nagy főzéseket meg dekázgatásokat egy egy ételnél stb...nem számoltam ch -t
2012. szept. 19. 12:31

Szívesen segítek! Ez a program, amit írtam, nagyon jó. Helyettem számol, és viágosan látom, mennyit ehetek még a nap folyamán. Neked csak az élelmiszer adatait kell beírnod, de csak egyszer, ert azután már benne marad az adatbázisban.

Azért én nem mindent írok, mert néha fölösleges a számolással, méréssel járó pö..lés. Ilyen pl. a csemege uborka, kígyóuborka, savanyúságok, vöröshagyma, paradicsom, mustár. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Monndjuk nincs is túl sok minden ezen a listán :)

A nagyjábóli számolást hogy érted? Hoy számoltál eddig?

2012. szept. 19. 12:19
Szia! Nagyon örülnék , ha segítenél nekem , tanácsokkal esetleg receptekkel , mert én csak körülbelőlre számoltam és nem pontosan viszont most tutira akarom csinálni!
2012. szept. 19. 12:11

Szia! Én is itt vagyok. Én január óta 85,5 kg-ról lefogytam 75 kg-ra nyár elejéig, közepéig. Aztán abbahagytam, és bő egy hónap alatt (a mértéktelen evészetnek köszönhetően) visszamentem 79 kg.ra. Most újra kezdtem a számolgatást, szept. 1-től egy fogyiversenyben is részt veszek.

Szerintem ez egy szuper módszer. Hosszútávon is tartható és eredményes. Én a Kcalendar programot használom. Ma már 655 -nél járok, én 1500 körül szabtam határt. (167 cm vagyok, és jelenleg 77 kg).

2012. szept. 19. 12:06

Helló!

Egy ideje próbálkozom a kalóriaszámlálással és úgy tűnik sikerrel mert 7-8 kilótól sikerült meg szabadulnom , de mostantól tényleg komolyan szeretném számolni és figyelek a szénhidrát tartalomra is . Szükségem lenne segítségre , társra , receptekre és persze támogatásra! Ha te is hasonló cipőben jársz írj!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook