Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta - nem rossz ez! fórum

Atkins diéta - nem rossz ez! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta - nem rossz ez!

1 2 3
2012. nov. 19. 08:54
Ja és semmilyen tésztát nem eszem február óta, ma is káposztás tészta lesz, de tészta helyett tök darabokat sütöttem alá.Nincs lelkiismeret furdalás és hízás.
68. Mariann63 (válaszként erre: 67. - F580f8f4fa)
2012. nov. 19. 08:52

Boldogan jelenthetem, hogy amíg az Atkinssel fogytam ugyan, de a nyavalyáim nem múltak el, addig mostanra 20 kilóval lettem könnyebb a paleoval és majdnem minden bajom elmúlt.(magas vérnyomás, kezdődő cukorbetegség, allergiák,kiütések stb)

És sose vagyok éhes, a megengedett dolgokból annyit eszem, amennyi jólesik. A gyümölcsökből csak mértékkel eszem, mert még szeretnék fogyni 10-13 kg-t.A ruhatáramat le kellett cserélni, XXL helyett M-es méret kell már.:)

2012. okt. 13. 16:13

Kedves telihold,


A szénhidrátmentes fogyókúra nem biztos, hogy mindig egészséges, hisz a szervezetnek szüksége van ezekre az anyagokra is. Egészséges lehet a tésztákat zöldségekkel keverve fogyasztani, persze nem nagy mennyiségben, de mindenképp kell.


Üdv, Anna

2012. jún. 2. 20:03

A Paleolit mennyiben más, mint az Atkins?

A tejtermékek úgy tudom nem fogyaszthatóak?

65. a5d5caf7e1 (válaszként erre: 63. - Trimcsi)
2012. máj. 23. 19:44

mit mondasz?

én cukorbetegként kezdtem Atkinsezni, és gyönyörűen lefogytam 15 kilót, azóta már továbbléptünk Mariann63-mal együtt a Paleolit táplálkozás fórumba, ahol további 10 kiló ment már le, és a cukorbetegségem is megszűnt!

2012. ápr. 5. 20:19
Egy professzor hogy támogathat ilyen őrületet? Amúgy ha a kész kaja ellenzésért támadnák nem lenne pl norbi milliomos a diétás módszereinek köszönhetően...
63. trimcsi (válaszként erre: 25. - Aeb0378846)
2012. ápr. 5. 18:34
De mondjuk a könyvében erre is kitér hogy cukorbetegek ne csinálják!Ezért kell beleolvasni,illetve elolvasni!!!
62. trimcsi (válaszként erre: 41. - Mariann63)
2012. ápr. 5. 18:14
Szia!Teljesen egyetértek veled,elöször elkell olvasni,és nem csak vaktában belefogni.Az első két hét nagyon kemény de megérte!Én tovább csináltam a bevezető szakaszt,és kb 5 hónap alatt lement 28,5 kilo!Ez nem kamu,tényleg jó!Én csak ajánlani tudom!
61. Mariann63 (válaszként erre: 60. - Nyuszi1984)
2011. szept. 20. 18:53
Néha én se érek rá semmire,annyira összejönnek a dolgok.Majd jössz,ha alkalmas.
60. Nyuszi1984 (válaszként erre: 56. - Mariann63)
2011. szept. 20. 18:35
Sajnos még nem tudom megnézni a naplódat. :-(
2011. szept. 20. 17:32
1 filter tea 0,7gr Ch.A kávéra nem emlékszem,mert már a koffeinmentesről is leszoktam.De talán az is 0,7 1 kávéskanál kávéval számolva.Kifejezetten nem ajánlja a kávét.
2011. szept. 20. 14:16

Sziasztok!

Egy kávénak minden nélkül, ill. a teának mennyi a szénhidráttartalma? Köszi

57. Nyuszi1984 (válaszként erre: 56. - Mariann63)
2011. szept. 20. 10:55
Nagyon köszi a segítséget!
56. Mariann63 (válaszként erre: 55. - Nyuszi1984)
2011. szept. 20. 10:33

Trappistát és minden kemény sajt ajánlott a bevezető szakaszban.Addig csinálod,amig elérsz közel arra a súlyra,amit szeretnél.Vagy ha lassabban akarsz fogyni,mehetsz felfelé napi 5 gr Ch emeléssel.

Kattints rá a naplómba,beengedlek,feltettem benne a könyvet,amit el kéne olvasnod,hogy megértsd a lényeget és ne kövess el hibákat.

2011. szept. 20. 09:34

Sziasztok,


Az első fázisban trapistát lehet enni? Mindenféle sajtot ehetek?

Nagyon remélem, hogy a trapista mehet, mert tegnap vettem. :-)

Lécci, segítsetek, kezdő vagyok.


Ki mennyit fogyott az első szakaszban? Meddig lehet ezt az első szakaszt csinálni?


Köszi!

2011. szept. 14. 18:02
Olyan jó kenyeret sütöttem 200grDiabestar csökk.Ch kenyérliszt,100gr.norbis Master mix és 4 féle mag hozzáadásával,hogy a férjem mind fölfalta.
2011. szept. 12. 17:25

Hát csak a weblapját láttam, elvileg bioboltokban kapható.

A lowcarb pizzás videóban láttam, amit a naplómba is beraktam, úgy kerestem rá a neten.

52. Mariann63 (válaszként erre: 51. - _telihold_)
2011. szept. 10. 10:16

Ez a termék webshopon keresztül kapható,vagy árulják is valahol,nem tudod?Jó lenne tudni,milyen izű és hogy mire használható,mert elég drágák szoktak lenni ezek a termékek.Pont pár napja próbáltam norbis lisztből Atkins palacsintát sütni,de nem sikerült.Lehet,hogy valamit másképp kéne csinálni,de nem állt össze a tészta a serpenyőben,hanem egy idő után odaégett.Elvileg zabkorpával van a receptben,de az olyan sok Ch.,hogy le szeretném cserélni lisztre.

Nekem 30kg a tervbe vett fogyásom,jó lenne minél lassabban leadni.Hónapokig fogom a bevezetőt csinálni,de nem birok addig édesség nélkül lenni.

Ha valaki tud alacsony Ch-s édességet,feltehetné ide,nagyon hálás lennék.

2011. szept. 8. 11:46

Most akadtam a neten a Fiber Husk nevű termékre, csak rost, 0 felszívódó CH.

Majd még keresek vele kapcsolatos recepteket, mert édekel.


Én is szeretem az édességet. Az atkins alatt sok kakaós, citromos túrót ettem. Próbáltam kísérletezni, mit lehetne még.

50. _telihold_ (válaszként erre: 48. - Mariann63)
2011. szept. 8. 11:44
:) No problem.
2011. szept. 5. 14:16
Nekem az évek során már 3 alkalommal sikerült lefogynom ezzel a módszerrel.Azért nem volt végleges a fogyásom,azért jöttek vissza a kilók,mert nem tudok édesség nélkül létezni hosszú távon,emiatt estem mindig vissza.Most megint belevágtam,elsején kezdtem.Már vannak különböző csökkentett Ch tartalmú lisztek és más hozzávalók,igy már nem kell nélkülöznöm se az édességeket,se a tésztákat,kenyeret.Természetesen ezek még nem megengedettek számomra pillanatnyilag,először a bevezetővel le szeretnék fogy az áhitott súlyom közelébe,aztán jöhet az édesség.Naplót csináltam,abban irom és fotózom a dolgaimat.Nekem is erőt ad és másoknak is ösztönzést tudok nyújtani.
48. Mariann63 (válaszként erre: 47. - _telihold_)
2011. szept. 5. 12:52
Jaj,ne haragudj,nem neked akartam,férenyomhattam,az eggyel előrébb hozzászólónak szerettem volna.Mégegyszer bocsi.
47. _telihold_ (válaszként erre: 42. - Mariann63)
2011. szept. 5. 11:03
Ezt miért nekem írtad?
46. Mariann63 (válaszként erre: 39. - Ujlany)
2011. szept. 2. 15:22
Pedig Pados professzorról nem hiszem,hogy bárki tudna rosszat mondani.
45. Mariann63 (válaszként erre: 38. - Gaby76)
2011. szept. 2. 15:19
Nem húst kell enni hússal,napi 20dkg húst javasol.Még az első fázisban is azt kéri,hogy lehetőség szerint főleg zöldségből állitsd össze az adagot.
44. Mariann63 (válaszként erre: 37. - Martikaedit)
2011. szept. 2. 15:17
Ezt csak a média találta ki,az élelmiszergyártó cégek hatására,nem igaz.Szeretném,ha az én rokonaim néznének ki olyan fessül,ahogy Atkins doktor festett.Halála előtt leállt a veséje,tele lett vizzel,ettől tűnt kövérnek.Nem kevés kép készült róla az évek során,kiderült volna,ha kövér.Nem kell minden badarságot elhinni,amit az élelmiszergyártók sugallnak.Nekik az a jó,ha te megveszed a sok előre elkészitett művacakot.
43. Mariann63 (válaszként erre: 31. - _telihold_)
2011. szept. 2. 15:02
Székrekedés ellen kell enni a teljes kiőrlésű gabonákból készült kenyeret,és enni a rostos zöldségféléket.
42. Mariann63 (válaszként erre: 31. - _telihold_)
2011. szept. 2. 15:00
Minden fogyókúrával ugyanigy jártál volna,amit drasztikusan csinálsz.Nem véletlenül javasolják,hogy lassan add le a kilókat,mert különben hamar visszajönnek,nem is beszélve a bőrödről.Gondolom,annak se használt a hirtelen fogyás.Az Atkins nem erről szól.
41. Mariann63 (válaszként erre: 22. - Mira0512)
2011. szept. 2. 14:50

Végre valaki,aki el is olvasta alaposan a könyveit,nem csak belefogott vaktában,úgy hogy fogalma sincs az egészről!Frászt tudok kapni,mikor láthatóan olyan ember mond véleményt az Atkins-életmódról,aki azt hisz,hogy 2-3 nap öszzevissza éhezés után kijelentheti,ez nála nem működik,ez hülyeség.Negyon sajnálom az illetőt,aki "állitólag" az Atkins-diétától halt meg,de valószinűbb,hogy amúgy is belehalt volna a rejtett szivbetegségbe.Amerikában emberek tizezrei követték és követik ma is a tanácsait,és ha ilyen hatása lett volna a szivre,50 éves pályafutása alatt sokan beperelték volna.Ha valaki megfogadja a tanácsait,elolvassa a könyveit,az égvilágon semmi baja nem lesz.Azt tanácsolja az embereknek,hogy ne egyenek előre feldolgozott élelmiszert,italt,hanem süssenek,főzzenek otthon.

Ez nem túl kedvező a világ élelmiszergyártóinak,ezért támadják ennyire.

Mindenkinek csak javaslom,tanulmányozza a témát,ne csak hozzászóljon

40. f3000dc5ef (válaszként erre: 38. - Gaby76)
2011. aug. 21. 22:32
Ne szedj koleszterint csökkentőt---nem jó:( és nem is hatásos, ahogy te is láthattad.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook