Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta - nem rossz ez! fórum

Atkins diéta - nem rossz ez! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta - nem rossz ez!

1 2 3
39. ujlany (válaszként erre: 37. - Martikaedit)
2011. júl. 24. 22:53

ez egyaltalan nem igy van (lasd wikipedia)


2003-ban megcsuszott a jegen es beverte a fejet olyan szerencsetlen modon, hogy soha nem epult fel belole. A korhazban osszeszedett tovabbi betegsegei (szivproblemak, allandosulo virus fertozesek) okoztak nala egy folyadekfelhalmozodast, es az ellenzoi ezt forditjak ugy ki, hogy tulsulyos volt amikor meghalt.


Egyebkent az Atkins dietarol nagyon jo velemenye van Pados professzornak, akinek en nagyra tartom a velemenyet.

38. Gaby76
2011. júl. 24. 22:26
Sziasztok! 35 kilót fogytam vele. 106-rol 71-re. Sajnos ahogy megprobaltam visszaallni a majdnem normalis etkezesre (kenyeret azota sem eszem), rögtön elkezdtem rám visszajönni a kilo. Fél év alatt kb 13. Ezen kivul ugye hust ettem hussal, hat tavaly ősszel 8,66-os koleszterinszintet mutatott egy rutin vervetel és vizsgalatok tömkelegén találtam magam. Azóta is 2 fajta gyógyszert szedek a koleszterinszintemre (1 nem vitte le). Biztos, hogy nem jo ez a fajta egyhangu taplalkozas, inkabb a mertekletessegre kene osszpontositani.
2011. jún. 19. 06:53

Szia!

Tudtad hogy Atkins nagyon kövéren túlsúlya által okozott problémák miatt halt meg??És mégis hihetetlen mert én is ismerek olyan embert aki a módszerével,a teljes betartásával 36 kg ot fogyott és azóta is tartja azt!

2011. jún. 14. 14:23
hát, az atkins viszont nem éppen egy vegetáriánus barát diéta:)
35. _telihold_ (válaszként erre: 22. - Mira0512)
2011. jún. 4. 14:43
Minden szavaddal egyetértek! :)
34. _telihold_ (válaszként erre: 11. - C079b9184b)
2011. jún. 4. 14:41
Bocs, de az atkins diétának 4 szakasza van, ami felkészít a diéta "utáni" életre, ami gyakorlatilag a megfelelő szabályok betartása.
33. _telihold_ (válaszként erre: 7. - Szkatica30)
2011. jún. 4. 14:41
:))) Tényleg jókat lehet enni!
32. _telihold_ (válaszként erre: 29. - 745f85108f)
2011. jún. 4. 14:40

Gratulálok!

Eper, jég és tejszín kombóból nagyon jó szénhidrátszegény eperfagyit lehet csinálni! :)

31. _telihold_ (válaszként erre: 30. - Karcsúsodó asszony)
2011. jún. 4. 14:39

Megbocsáss, de hogy szülés után mikor kezd az ember fogyózni, az nem az Atkins hibája...


Székrekedés ellen, a könyvben is írja, hogy Psyllium huskot kell fogyasztani. Gyógyszertárban kapható.

2011. jún. 4. 14:10

Sziasztok! Én kétszer is végigcsináltam az Atkins-t a két gyermekem születése után (császárral született mind a kettő), de ma már nem ajánlanám senkinek. Nekem a nagy fogyás mellett (10kg/hó) állandó székrekedésem volt, és a harmadik gyermekem születésénél az orvos már azt mondta, annyi az összenövés, hogy alig bírtak kibontani. az összenövések a hirtelen súlyvesztéstől voltak és attól, h nem volt ideje a hasamnak meggyógyulni, regenerálódni. Hála Istennek a férjemmel ráakadtunk egy Somlósi Lajos nevű előadóra az interneten, aki a valós magyar konyháról tartott előadást. sokszor meghallgattuk és ma már e szerint élünk. Lassan fogyok, de látványosan és nem hízom vissza. 3 hónap alatt sikerült 8 kg-tól megszabadulnom. Javaslom mindenkinek meghallgatásra:

[link]

2011. máj. 29. 16:42
Én január 10-én 72 kiló voltam, most 58 vagyok. Nekem is a szénhidrátok megvonása jött be! Sok saláta, zöldség, savanyúság, nulla krumpli, kenyér, péksüti. Azért néha egy-két szelet csoki vagy egy gombóc fagyi becsúszott, de az eredmény szemmel látható.
2011. máj. 29. 15:19
Így van! :) Én úgy gondolom, hogy a saját diétánk kiválasztásánál az a legfőbb szempont, hogy számunkra teljesen betartható legyen. Leegyszerűsítve az a legjobb nekünk, amiben a legtöbb olyan étel megengedett, amit szeretünk. Hiszen akármelyiket is választjuk, az rengeteg lemondással jár - pláne az elején az előtte lévő életmódunkhoz képest. Mindenkinek magának kell ezt eldöntenie, vagy kikísérleteznie. Nekem a kalóriaszámlálás nem jött be annak idején, nem jött a várva várt siker...:( Így én nagyon boldog voltam, mikor rátaláltam az atkinsre. Azt hiszem azóta professzionálisra fejlesztettem magamnak, mert sütiket is nagyon finomakat tudok már sütni alacsony ch-val. Illetve szinte mindent meg tudok csinálni alacsony ch-s változatban. Én is előnyben részesítem a magas rosttartalmú élelmiszereket, de pl. ugye az atkinsben le kell vonni a rosttartalmat a ch-ból, és nettó ch-val kell számolnod, csak ez számít. Konkrétan ezt sem sokan tudják. :( Szóval nem olyan durva ám, mint első hallásra tűnik. :)Szép napot!
27. aeb0378846 (válaszként erre: 26. - Mira0512)
2011. máj. 29. 13:20

Nos ebből is látszik, nem vagyunk egyformák:)

Gyanitom én több szht igénylek mint pl te, egy diéta sikere pont azon áll vagy bukik hogy mennyire szabjuk magunkra.

Nos, nem a megemelésel van gond hanem azzal hogy utána szélsebessen leesik és valóban ha valami farkaséhséget vált ki akkor az igen.

Szeretem a lassú rostban gazdag szh-t, egy jó zabpehelykása:)))))) és abban fehérje is van nem kevés, sok finom zöldség, nem csak a zöldlevelesek. Bevallom nem tudnám utánad csinálni ezt a kevés szh-t.

Szia és én is gratulálok Neked:)

26. Mira0512 (válaszként erre: 25. - Aeb0378846)
2011. máj. 29. 13:08

Sajnálom, hogy Neked nem jött be. Mindenesetre mindenképp gratulálok az eredményedhez. Mint mondtam, 7 és fél éve élek eszerint, a jelek szerint teljesen egészségesen, tökéletes véreredményekkel. Egyébként pont a héten beszéltem endokrinológus diabetológus szakorvossal. Semmiféle kifogása nincs a 20g ellen sem.

Melléeszel: hát nálam olyan nem létezik, ha csinálok valamit, csinálom rendesen. Egyébként meg ch ch-t vonz, jó gyorsan megemeli a vércukorszinted és pontosan attól leszel rosszul.

25. aeb0378846 (válaszként erre: 22. - Mira0512)
2011. máj. 29. 12:56

Ez inkább józan ész kérdése, és a 30 hónapomból pedig próbáltam sok dolgot ez az atkins amit senkinek nem tudok ajánlani jó szívvel.

Főleg annak aki mondjuk inzulin reziszteniciában szenved, vagy első vagy másodfokú diabeteszben. Kérd ki egy szakorvos véleményét hogy akár a két hét ketogén diéta is micsoda pusztitásokat végez egy beteg szervezetben.

Sajnos ezekről a betegségekről sokaknak halvány gőzük sincs, mielőtt valaki komoly diétába kezd, főleg egy ilyenbe menjen dokihoz. Ha birja csinálja.Az első két hétről annyi :))))) ha egyzer mellé eszel a 20 g nak már oda ketozis, több napba kerül mire megint ketontesteket termel a szervezet.

Amúgy elárulom az én komfort zónám 80g

2011. máj. 29. 12:50

tejet:)

Ha szellemi munkát végzel vagy a tanulnál majd meglátod nem fog az agyad fáradt leszel.Nyilván van akinek jó, a szh csökkentett diéta, de az meg ugye nem atkins.

23. aeb0378846 (válaszként erre: 19. - Wirgi)
2011. máj. 29. 12:47

Ja és azt is nézd meg mennyi benne a szh:))))várom hogy szeded össze a napi kajád 20g/ nap szh alatt:)))))))))egy doboz kefir 200g abban 10g szh van, egy almában ami nagyobb 20dkg:) már 14 g szh van.

Az atkins első szakasza 20g szht ir elő, én a 30g/ nap szh tól is idegbajt kaptam. Magyarán megiszol egy pohár tajat megeszel egy almát és a napi szhd megvan, de akkor mit eszel a nap többi részében?

Kérlek ird le a diétád mondjuk az első két hétben:) köszönöm szépen.

2011. máj. 29. 12:19
Miután a szénhidrátszükségletemet leginkább friss zöldségekkel fedezem, nem liszttel és cukorral, ami iszonyat rombolásokra képes, nem gondolnám, hogy egészségtelen lenne. Nagyon sokan el vannak tévedve az atkinssel kapcsolatban. Ez nem fehérjedömping-amivel egyébként az izmaimat építem- és pláne nem zsír zsírral történő kombinálása. Az igaz, hogy a 20g-os megszorítás kicsit durván hangzik, de könyörgöm, az atkinsbe ez 2hét!!! Utána szépen lassan mindent, ismétlem mindent újból beépíthetsz az étrendedbe. Egyszerűen megtanít, lépésről lépésre, egy sokkal egészségesebb életmódra. Abszolút nem mindegy, hogy a ch szükségletedet zöldségekkel, gyümölcsökkel, teljes kiőrlésű gabonával fedezed, vagy iszod a cukros üdítőket és eszed a sok fehér liszttel készült ételt. A 20g arra szolgál, hogy beindítsa a fogyást. Majd szépen lassan megtalálod a Te saját anyagcsere ellenállásodnak megfelelő mennyiségű napi ch mennyiséget. Ez lehet akár 150g is, szerencséseknél. (Pl.dundolka 60g-os ketózisánál ez simán elképzelhető). És miközben ezt a szintet megtalálod, gyönyörűen lefogysz. Utána pedig éled boldog és egészséges életedet úgy, hogy nem eszel több ch-t, mint amennyire a szervezetednek szüksége van. Abszolút nem fog összedőlni akkor sem a világ, ha egyszer egyszer becsúszik majd egy süti, vagy egy pizza, mert az életmódod nem e köré épül.
21. Cepheus (válaszként erre: 14. - Mira0512)
2011. máj. 28. 23:26
Az előző erre ment válaszul.
2011. máj. 28. 23:25
Mira: Egyáltalán nem egészséges. Tetszik, nem tetszik, sejtjeink szénhidrát üzemmódon dolgoznak, a fehérjét csak méreganyagok képzésével tudod bontani, amit persze a máj és a vese eltávolít, de ezzel a diétával kb olyan terhelés, mintha alkoholista lennél.
19. wirgi (válaszként erre: 4. - Aeb0378846)
2011. máj. 28. 21:23
Bocsika, de szerinted a tej nem fehérje?, meg a sajt, a joghurt, és még alma is van fehérje tartalmú
2011. máj. 27. 11:18
Engem rémisztett ez a módszer, én nem csinálnám, de a véleményem az, hogy mindenkinek saját magának kell megtalálni a legmegfelelőbbet. A kalóriákat számolom, és azokat az ételeket eszem, amiket nagyon szeretek. Van időm arra, hogy számolgassak, nem teher, nem nyűg, így van erőm a tornához, ami számomra nagyon fontos. Nekem ez jött be és ez így is marad!!
17. f758a7200f (válaszként erre: 16. - Aeb0378846)
2011. máj. 26. 20:56
Az más, ha csík is mutatta, de sokaknál csak 20 alatt van ketózis
16. aeb0378846 (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2011. máj. 26. 09:51

jó ég:)na lényegy a lényeg az atkins egy ketogén diéta vagyis a lényeg hogy a test ketonokat tarmeljen. Ez ellenőrizhető az un keton csikokkal. Nos nekem a 30g mellett is megvolt a ketózis és tiszta idegbeteg lettem tőle.

Persze nem keverendő a ketóacidózissal:))

Sajnos akinek bármilyen gond van a szh anyagcseréjével annak ez a diéta orvosi károkat okozhat, vese gondok.. stb,

Amúgy a ketontestek még 60g szh nál is megjelentek:)

Tulajdonképp mindegy mint irtam -58 kg val lettem kissebb 30 hónap alatt, vegyes étrendel. Ehhez elég a 80-180g/ nap szh. AZ atkins diéta nekem nem jött be....

15. Moncsa0825 (válaszként erre: 14. - Mira0512)
2011. máj. 26. 09:12
Sajnos nem tudott róla,mert rejtett betegsége volt a szívének,amit ha időben észrevesznek talán sikerült gyógyszerrel vagy műtéttel orvosolni,és még ma is köztünk lenne.Állítólag a diéta hozta ki nála,de ha tud róla biztos nem csinálja,vagy ahogy írtad szigorú orvosi felügyelet mellett csak.Sajnos ilyen az élet,van hogy Istennek kéne ott állnia mikor történik valami hogy megmaradjon az emberélet,annyi rejtett betegség van,ami csak akkor jelentkezik mikor a tragédia következik be.No de tényleg ha jól betartjátok biztos nem lesz semmilyen gond,ne is így álljatok hozzá,szerencsére ritka ha ilyen rejtett betegség van és nem tudunk róla.Amúgy a szívnél,agynál sokszor nagyon nehéz kimutatni főleg ha nincsenek tünetek.
2011. máj. 26. 00:06
Őszinte részvétem!Nekem az a véleményem,hogy egyetlen diéta sem okozhat önmagában halált. Minden egyes diéta mellé javasolják az orvosi felügyeletet. Pláne, ha szívbeteg. Akkor aztán semmit nem szabad elkezdeni orvosi felügyelet nélkül, még egy vitamin szedését sem. Nemhogy diétát. Atkins rengeteget ír erről. Én bizony rendszeresen nézetek vért pl. De nem a szénhidrátszegény életmódom miatt. Hanem mert abszolút igyekszek figyelni az egészségemre. Ha valóban betartod a szabályokat, akkor ez bizony az egyik legegészségesebb életmód. Tényleg sajnálom, hogy így alakult nála.
2011. máj. 25. 21:19
Nekem nincs tapasztalatom,rám is rám férne diéta,de ezt nem fogom kipróbálni,mert előítéletem van vele kapcsolatban,ugyanis egy közeli ismerősöm ebbe halt bele,2 kisgyereket hagyott itt.Óvatosan kell vele,mert az ismerősömnek rejtett betegsége volt vmi a szívével,és nagyon nem tett neki jót a diéta,az összefüggést nem tudom leírni tudományosan,csak a férje mondta hogy az atkins diéta volt az oka.Azért vigyázzatok,nagyon ügyelve pontosan betartva csináljátok aki belevág,és sok sikert kívánok hozzá,és kitartást!
12. Mira0512 (válaszként erre: 11. - C079b9184b)
2011. máj. 25. 17:36

Az atkins életmód. Nem fogyókúra. Ha fogyókúraként tekintesz rá, természetes, hogy visszajön, mint bármelyik másiknál.

De ha az atkinset csinálod, fokról-fokra megtanítja ezt az életformát,ahogy emelgeted a bevitt ch-t. Nekem 25 kilótól segített megszabadulni, és ennek már 7 és fél éve. Miért kéne abbahagynom? Sokkal egészségesebb, mint a "normál" étrend. Minden belefér, csak mértékkel. Természetesen akkor, amikor már elérted álmaid súlyát.


A cikk írójának gratulálok a fogyáshoz! :)

2011. máj. 25. 15:54
Igen lehet vele fogyni, de egy életen át nem lehet tartani és amint abbahagyod azonnal visszajönnek a kilók!
10. f758a7200f (válaszként erre: 4. - Aeb0378846)
2011. máj. 25. 15:39

Az első szakasz nem 30g, hanem max 20.


Szóval itt már az alapokkal nem voltál tisztában az elején

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook