Arctorna (beszélgetés)
A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
Az Örshöz nagyon közel engem is érdekel az arctorna max heti 2 alkalommal.
Ha valaki tud ilyen helyet szóljon és megyek.
...vagy valamelyik fittness teremben nincs véletlenül ilyen??? :)végül is ez is torna.
Szia!
Hol és mikor????
Ha az Örs Vezér téren indulna kezdő Bojtor féle arctorna foglalkozás késő délutánonként (6-7 körül), akkor érdekelne valakit?
Heti 2 alkalommal....
Akit érdekel írjon!
Sziasztok!
Érdekelne, hogy Szegeden Tankó Gizella, vagy Bús Eleonóra arctorna óráira járt-e valaki.
Ha igen, mik a tapasztalatok?
:)
Oda nem tudok menni munkaidő után :))
Az Örs Vezér tér közelében nem tud valaki arctornáról?
Ha van, akkor hol???
Szia!
A takarás az, amikor a tenyereddel letakarod az arcod és vele lefogod a bőrt, hogy az ne mozduljon el a kezed fogása alatt. Kicsit a koponya fele nyomsz a kezeddel. Így nehezíted meg az izom munkáját. Ha nincs lefogva a bőr, akkor csupán grimaszolsz és a szokott mozdulatok az évek alatt nyomot hagynak az arcodon. Simán ráncolódik pl. nevetéskor. Próbáld ki, de ne csináld többet mert nem ez az arctorna. Mosolyogj egyet (inprovizálj), most légy komoly. Na most, zárt ujjakkal tedd a tenyered az arodra, úgy, hogy a kisujj felöli része az orrod mellett közvetlen helyezkedjen el. kicsit nyomd meg az arcod a koponya felé, a száda hosszába nyomd össze fpicit,tartsd így meg, de vigyázz ne mozdítsd el semmerre a bőrt és most próbálj meg mosolyogni. Tarts ellen a szád mozgásának. Ugye érzed az erőt amit kifejt az izom a szád mellett peig csak mosolyogni szeretnél!!
Sziasztok!
Szívesen megosztanám veletek az arctorna rejtelmeit csak az a baj, hogy így nem lehet. Nem könnyű a gyakorlatok elvégzése és annak megtanulása sem. Hiába írnék le feladatokat nem tudnátok hozzá a takarást feltenni az arcotokra. Anélkül pedig összetörnétek az arcotokat. Azt meg én nem akarom!!!
Szia!
Engem is érdekelne,nagyon örülnék(nénk) ha megosztanád velünk!!!!!!!!!!
Hát persze, hogy nem látod eredményét, mert a gyakorlatok olyan nem árt, nem használ típusúak.
ahhoz, hogy eredményt láss ahhoz sokkal többre van szükség.
Menj arctorna trénerhez, kérd a segítségét.
Én segíthetek.
Szia!
Az arctorna gyakorlatokat nem lehet takarás nélkül elvégezni, különben kárt okozunk arcbőrünkben. Még több ránc és barázda.
Hát szükség van erre?
Az igazi arctorna gyakorlatok nem ilyenek.
Bp-en az Örs környékén, vagy a 2-es metró vonalán hol lehetne arctornázni ?
(ezt jól megfogalmaztam):)
Kedves tnys, engem is érdekelnének a gyakorlatok. Megköszönöm neked vagy bárkinek ha elkülditek.
e-mail: horvath2001@pro.hu
2. halánték és környéke
húzzuk vissza a fejbőrünket.
ha jól végezzük a gyakorlatot, az izmok megfeszítése közben a fül hátrahúzódik.
azaz, próbáld meg a halántékizom segítségével mozgatni a füleidet.
(ez az egyik legfontosabb gyakorlat, mert az egész felsőarc feszességét növeli, és ha erős ez az izom, eltűnnek a szarkalábak)
1. homlok
a ráncképződés elkerülésére helyezzük ujjainkat úgy a homlokunkra, hogy a mutatóujj a hajunkon, három ujjunk a homlokon, gyűrűsujj a szemöldökcsonton legyen (mindkét kézzel).
próbáljuk meg ujjaink ellenállását leküzdve felemelni a szemöldökünket, így érezhető lesz az ujjainkkal a homlokizmok mozgása. ujjaink nem engedik ráncolni a bőrt.
rácsodálkozó arckifejezés.
örülök, hogy tetszik:)
Mivel ide nem lehet képeket tenni, így azt tudom csinálni, hogy a könyvből sorban, lassacskán beírom a gyakorlatokat.
Sajnos elromlott a szkennerem, (annyira, hogy újat kell vennem, de ez karácsony előtt nem aktuális), így megpróbálom lefotózni a képeket a könyvben, ha kell neked a leírás mellé, és átküldöm email-ben.
Jó? (nem tudom, hogy a fényes lapokat tudom-e jól fotózni, de megpróbálom.)
Nem kell sokszor, minden gyakolatot ötször naponta.
Elég hetente ötször.
Itt is lehet emelni a gyakorlatszámot.
Ha lesz több időm, mint iderohanni a géphez 1-1 percre, pontosabban leírom neked a nem jól érthető gyakorlatokat. Remélem, holnap délelőtt má lesz egy félórám:)
Helló! :) Olvasgatom a gyakorlatokat, de kép nélkül nem tudok mindent elképzelni. Az utolsó kivételével, mert azt értem. És hányszor ajánlott ezeket elvégezni?
Amúgy nem találtam meg a könyvet, nem volt bent az antikváriumban.
1. A stressz nyomainak eltüntetése
Helyezkedjünk el kényelmesen egy széken vagy üljünk le törökülésbe a földre. Figyeljünk arra, hogy hátunk eközben egyenes maradjon. A két kezünket helyezzük egymásra, és tegyük a fejünk hátsó részére. Könyökünk ekkor előre néz. Az orrunkon át mélyen szívjuk be a levegőt, kilégzéskor pedig húzzuk a fejet finoman lefelé, miközben a vállainkat ellazítjuk. Egyenletesen lélegezzünk tovább, és mintegy húsz másodpercig engedjük, hogy a két kar súlya lefelé húzza a fejünket. A nyakban és a két lapocka között érezzük a nyújtást. A fejet lassan ismét felemeljük, mélyeket lélegzünk.
2. A homlok és a halánték izmainak karbantartása
Ezzel a gyakorlattal eredményesen késleltethetjük ráncaink megjelenését. Húzzuk fel homlokunkat, egészen a barázdák megjelenéséig, ekkor számljunk ötig, majd lazítsunk. Ezután fújjuk fel arcunkat, majd lassan engedjük ki a bent lévő levegőt. A két mozdulatot felváltva ismételjük.
3. A fáradt, duzzadt szemhéj ellenszere
Két ujjunkkal csippentsük szemöldökrészünket a hüvelyk- és mutatóujjunk közé, majd húzzuk könnyedén felfelé, és kívülről befelé haladva masszírozzuk.
4. Az áll izmainak edzése
Ki gondolná, hogy fáradtságunk jelzése közben is edzhetünk? A gyakorlat eredményes elvégzéséhez ásítsunk egy jó nagyot, míg állizmaink megfeszülnek. Azután lazítsuk el, majd ismételjük meg, most már hosszabban ásítva.
5. A toka és az elmosódó kontúrok ellen
E gyakorlat helyes elvégzéséhez toljuk kissé előre az állunkat, húzzuk lefelé az alsó ajkunkat, és közben feszítsük meg erősen az áll és a nyak izmait. Számoljunk ötig, majd lazítsunk.