Arctorna (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2011. máj. 3. 22:21

Az Örshöz nagyon közel engem is érdekel az arctorna max heti 2 alkalommal.

Ha valaki tud ilyen helyet szóljon és megyek.

...vagy valamelyik fittness teremben nincs véletlenül ilyen??? :)végül is ez is torna.

2010. okt. 17. 18:33

Szia!


Hol és mikor????

2010. aug. 4. 20:31
Senki??
2010. aug. 3. 22:48

Ha az Örs Vezér téren indulna kezdő Bojtor féle arctorna foglalkozás késő délutánonként (6-7 körül), akkor érdekelne valakit?

Heti 2 alkalommal....


Akit érdekel írjon!

41. cskata
2010. júl. 27. 11:50

Sziasztok!


Érdekelne, hogy Szegeden Tankó Gizella, vagy Bús Eleonóra arctorna óráira járt-e valaki.

Ha igen, mik a tapasztalatok?

40. albert9876 (válaszként erre: 39. - Pocy88)
2010. júl. 15. 21:46

:)

Oda nem tudok menni munkaidő után :))

39. Pocy88
2010. júl. 14. 22:01
Én csak Debrecenben tudok
2010. júl. 14. 21:59

Az Örs Vezér tér közelében nem tud valaki arctornáról?

Ha van, akkor hol???

2010. febr. 18. 19:58

Szia!


A takarás az, amikor a tenyereddel letakarod az arcod és vele lefogod a bőrt, hogy az ne mozduljon el a kezed fogása alatt. Kicsit a koponya fele nyomsz a kezeddel. Így nehezíted meg az izom munkáját. Ha nincs lefogva a bőr, akkor csupán grimaszolsz és a szokott mozdulatok az évek alatt nyomot hagynak az arcodon. Simán ráncolódik pl. nevetéskor. Próbáld ki, de ne csináld többet mert nem ez az arctorna. Mosolyogj egyet (inprovizálj), most légy komoly. Na most, zárt ujjakkal tedd a tenyered az arodra, úgy, hogy a kisujj felöli része az orrod mellett közvetlen helyezkedjen el. kicsit nyomd meg az arcod a koponya felé, a száda hosszába nyomd össze fpicit,tartsd így meg, de vigyázz ne mozdítsd el semmerre a bőrt és most próbálj meg mosolyogni. Tarts ellen a szád mozgásának. Ugye érzed az erőt amit kifejt az izom a szád mellett peig csak mosolyogni szeretnél!!

36. 9a0e10771f (válaszként erre: 33. - Fokanyul)
2010. febr. 16. 11:06
Mi az a takarás?
35. 9a0e10771f (válaszként erre: 34. - Fokanyul)
2010. febr. 16. 11:05
Köszi, hogy segíteni akartál-nagy szükségem lenne rá, mert nagyon beindultam a témára.De akkor mit tehet az aki egy vidéki városkában él?Csak vannak olyan gyakorlatok amik nem ártanak?szerinted?
2010. febr. 14. 20:49
Arctornát azért nem lehet letölteni, mert ehhez nem elég látni úgy elvégezni a feladatot. Itt ha nem jól végzed, akár eltorzíthatod a pofid.
2010. febr. 14. 20:47

Sziasztok!

Szívesen megosztanám veletek az arctorna rejtelmeit csak az a baj, hogy így nem lehet. Nem könnyű a gyakorlatok elvégzése és annak megtanulása sem. Hiába írnék le feladatokat nem tudnátok hozzá a takarást feltenni az arcotokra. Anélkül pedig összetörnétek az arcotokat. Azt meg én nem akarom!!!

2010. febr. 11. 21:06

Szia!

Engem is érdekelne,nagyon örülnék(nénk) ha megosztanád velünk!!!!!!!!!!

2010. febr. 11. 09:11
Engem nagyon érdekelne, mert vidéken ilyen nincs és próbálkozom gyakorlatokkal internetről de azok részlegesek és szerintem nem is igazán hatásosak.nagyon megköszönném én is ha leírnál egy komplett gyakorlatsort mondjuk napi negyed órára, mert több időm úgy sem lenne.Intim tornát lehet letölteni, arctornát miért nem?
30. fokanyul (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2010. jan. 31. 16:08
igazad van.
29. fokanyul (válaszként erre: 3. - M_balogh)
2010. jan. 31. 16:08
Én arctorna tréner vagyok.
28. fokanyul (válaszként erre: 12. - 200a1d39d3)
2010. jan. 31. 16:06

Hát persze, hogy nem látod eredményét, mert a gyakorlatok olyan nem árt, nem használ típusúak.

ahhoz, hogy eredményt láss ahhoz sokkal többre van szükség.

Menj arctorna trénerhez, kérd a segítségét.

Én segíthetek.

27. fokanyul (válaszként erre: 17. - A9e1c02a7b)
2010. jan. 31. 16:02

Szia!


Az arctorna gyakorlatokat nem lehet takarás nélkül elvégezni, különben kárt okozunk arcbőrünkben. Még több ránc és barázda.

Hát szükség van erre?

Az igazi arctorna gyakorlatok nem ilyenek.

2009. szept. 13. 19:08

Bp-en az Örs környékén, vagy a 2-es metró vonalán hol lehetne arctornázni ?

(ezt jól megfogalmaztam):)

2009. márc. 6. 17:18
valakinek régebben küldtem, ma biztos nem, de holnap előkeresem, és elküldöm, jó?
24. horvkris (válaszként erre: 7. - Eb504c2fac)
2009. márc. 6. 09:04

Kedves tnys, engem is érdekelnének a gyakorlatok. Megköszönöm neked vagy bárkinek ha elkülditek.

e-mail: horvath2001@pro.hu

2008. dec. 2. 11:22

2. halánték és környéke


húzzuk vissza a fejbőrünket.

ha jól végezzük a gyakorlatot, az izmok megfeszítése közben a fül hátrahúzódik.

azaz, próbáld meg a halántékizom segítségével mozgatni a füleidet.

(ez az egyik legfontosabb gyakorlat, mert az egész felsőarc feszességét növeli, és ha erős ez az izom, eltűnnek a szarkalábak)

2008. dec. 2. 11:18

1. homlok


a ráncképződés elkerülésére helyezzük ujjainkat úgy a homlokunkra, hogy a mutatóujj a hajunkon, három ujjunk a homlokon, gyűrűsujj a szemöldökcsonton legyen (mindkét kézzel).

próbáljuk meg ujjaink ellenállását leküzdve felemelni a szemöldökünket, így érezhető lesz az ujjainkkal a homlokizmok mozgása. ujjaink nem engedik ráncolni a bőrt.

rácsodálkozó arckifejezés.

21. fda58604ed (válaszként erre: 20. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 2. 10:22

örülök, hogy tetszik:)


Mivel ide nem lehet képeket tenni, így azt tudom csinálni, hogy a könyvből sorban, lassacskán beírom a gyakorlatokat.

Sajnos elromlott a szkennerem, (annyira, hogy újat kell vennem, de ez karácsony előtt nem aktuális), így megpróbálom lefotózni a képeket a könyvben, ha kell neked a leírás mellé, és átküldöm email-ben.

Jó? (nem tudom, hogy a fényes lapokat tudom-e jól fotózni, de megpróbálom.)

2008. dec. 2. 08:14
Próbálgattam azokat a gyakorlatokat, amelyeket megértettem. Tök jó, mert tényleg akármikor lehet csinálni, pl. mosogatás közben vagy a billentyűzet nyomogatása közben is. :)
2008. dec. 1. 13:26

Nem kell sokszor, minden gyakolatot ötször naponta.

Elég hetente ötször.

Itt is lehet emelni a gyakorlatszámot.

Ha lesz több időm, mint iderohanni a géphez 1-1 percre, pontosabban leírom neked a nem jól érthető gyakorlatokat. Remélem, holnap délelőtt má lesz egy félórám:)

18. a9e1c02a7b (válaszként erre: 17. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 1. 13:21
Meg a negyediket is.
2008. dec. 1. 13:16

Helló! :) Olvasgatom a gyakorlatokat, de kép nélkül nem tudok mindent elképzelni. Az utolsó kivételével, mert azt értem. És hányszor ajánlott ezeket elvégezni?


Amúgy nem találtam meg a könyvet, nem volt bent az antikváriumban.

2008. dec. 1. 10:26

1. A stressz nyomainak eltüntetése

Helyezkedjünk el kényelmesen egy széken vagy üljünk le törökülésbe a földre. Figyeljünk arra, hogy hátunk eközben egyenes maradjon. A két kezünket helyezzük egymásra, és tegyük a fejünk hátsó részére. Könyökünk ekkor előre néz. Az orrunkon át mélyen szívjuk be a levegőt, kilégzéskor pedig húzzuk a fejet finoman lefelé, miközben a vállainkat ellazítjuk. Egyenletesen lélegezzünk tovább, és mintegy húsz másodpercig engedjük, hogy a két kar súlya lefelé húzza a fejünket. A nyakban és a két lapocka között érezzük a nyújtást. A fejet lassan ismét felemeljük, mélyeket lélegzünk.


2. A homlok és a halánték izmainak karbantartása


Ezzel a gyakorlattal eredményesen késleltethetjük ráncaink megjelenését. Húzzuk fel homlokunkat, egészen a barázdák megjelenéséig, ekkor számljunk ötig, majd lazítsunk. Ezután fújjuk fel arcunkat, majd lassan engedjük ki a bent lévő levegőt. A két mozdulatot felváltva ismételjük.


3. A fáradt, duzzadt szemhéj ellenszere


Két ujjunkkal csippentsük szemöldökrészünket a hüvelyk- és mutatóujjunk közé, majd húzzuk könnyedén felfelé, és kívülről befelé haladva masszírozzuk.


4. Az áll izmainak edzése


Ki gondolná, hogy fáradtságunk jelzése közben is edzhetünk? A gyakorlat eredményes elvégzéséhez ásítsunk egy jó nagyot, míg állizmaink megfeszülnek. Azután lazítsuk el, majd ismételjük meg, most már hosszabban ásítva.


5. A toka és az elmosódó kontúrok ellen


E gyakorlat helyes elvégzéséhez toljuk kissé előre az állunkat, húzzuk lefelé az alsó ajkunkat, és közben feszítsük meg erősen az áll és a nyak izmait. Számoljunk ötig, majd lazítsunk.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook