Arctorna (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2008. dec. 1. 10:25
miért kétszer ment el?
2008. dec. 1. 10:25

Arctorna

a ráncok ellen


Hidd el, kedves Nőtársam, kozmetikusod legmodernebb praktikái sem elegendők ahhoz, hogy megőrizzék arcbőröd frissességét, feszességét, azért elsősorban Neked kell megdolgoznod, nap nap után, rendszeresen.


Szerencsére senki sem mondhatja, hogy nincs erre ideje, hiszen a tréning csak napi 1-2 percet vesz igénybe. Végezhetsz arcgimnasztikát a reggeli krémezés után 1 percben, arclazítást utazás, sorban állás vagy mosogatás közben, végül egy könnyed arcmasszírozást lefekvés előtt.


Az éjszakai alvás során ellazult arcizmaid hatékonyabbá teszik reggeli arctornádat. Mivel sietsz, csak néhány gyakorlatot végezz a homlok-, a szem-, a nyak- és a szájkörüli izmokkal a tükör előtt, később főzés vagy vasalás közben is „grimaszolhatsz”. Az izommozgás következtében fokozódik arcod vérkeringése, javul a tápanyag ellátás és a méregtelenítés. Arcod kipirulása, elfáradása mellett jóleső izomlázat is fogsz tapasztalni.


A teljesség igénye nélkül, kedvcsinálóként leírok néhány gyakorlatot:


Lazítsd el homlokodat, és fektesd mutató ujjaidat a szemöldökeidre, tartsd jó erősen, s közben próbáld ennek ellenében felhúzni szemöldöködet tízszer egymás után. A 2 másodperces feszítések között mindig lazítsd el homlokodat.


A szem körüli ráncok ellen szorítsuk össze egy pillanatra szemünket, miközben ujjainkkal megakadályozzuk a bőr elmozdulását, először a szemöldökünkön, majd a halántékunkon, végül arcunkon, a járomcsonton. A tíz-tíz feszítést mindig lazítási szünet követi.


Arcod feszességét javítja, ha csücsörítve szádat lassan hol jobbra, hol balra húzod 6-szor egymás után. A száj körüli ráncok ellen csücsöríts, majd kezdj el száddal jobbra, majd balra körözni hatszor, mintha egy ceruzát szorítanál, mellyel egyre nagyobb köröket akarsz egy papírra rajzolni.


A nyak ráncai ellen fektesd álladat összefűzött ujjaidra, majd nyomd lefelé 5 másodpercig, kezeiddel pedig akadályozd az elmozdulást. A 6 feszítést mindig lazítás követi. A gyakorlat előtt és után is végezz 3-3 lazító fejkörzést.


Mimikai izmainkat állandóan használjuk (nevetés, bosszankodás, stb.), azonban sohasem lazítjuk el, így gyorsan megjelennek a barázdák, melyek később ráncokká mélyülnek. Elalvás előtt lazítsuk el arcunkat úgy, hogy először megfeszítünk egy-egy részt (homlok, szem, arc, nyelv, száj), majd ujjainkkal elsimítva, gondolatainkkal is segítjük az ellazulást. Nyakunkat ne feszítsük meg, mert tönkreteszi előző munkánkat, ott csak simítást és gondolati nyugtatást, ellazítást végezzünk. Elalvás előtti „szertartásunk” nemcsak ráncaink kialakulását, mélyülését késlelteti, de nyugodtabb, pihentetőbb alvást is biztosít, ami ugyancsak visszahat bőrünk szépségére, testünk-lelkünk egészségére.

2008. dec. 1. 10:21

Arctorna

a ráncok ellen


Hidd el, kedves Nőtársam, kozmetikusod legmodernebb praktikái sem elegendők ahhoz, hogy megőrizzék arcbőröd frissességét, feszességét, azért elsősorban Neked kell megdolgoznod, nap nap után, rendszeresen.


Szerencsére senki sem mondhatja, hogy nincs erre ideje, hiszen a tréning csak napi 1-2 percet vesz igénybe. Végezhetsz arcgimnasztikát a reggeli krémezés után 1 percben, arclazítást utazás, sorban állás vagy mosogatás közben, végül egy könnyed arcmasszírozást lefekvés előtt.


Az éjszakai alvás során ellazult arcizmaid hatékonyabbá teszik reggeli arctornádat. Mivel sietsz, csak néhány gyakorlatot végezz a homlok-, a szem-, a nyak- és a szájkörüli izmokkal a tükör előtt, később főzés vagy vasalás közben is „grimaszolhatsz”. Az izommozgás következtében fokozódik arcod vérkeringése, javul a tápanyag ellátás és a méregtelenítés. Arcod kipirulása, elfáradása mellett jóleső izomlázat is fogsz tapasztalni.


A teljesség igénye nélkül, kedvcsinálóként leírok néhány gyakorlatot:


Lazítsd el homlokodat, és fektesd mutató ujjaidat a szemöldökeidre, tartsd jó erősen, s közben próbáld ennek ellenében felhúzni szemöldöködet tízszer egymás után. A 2 másodperces feszítések között mindig lazítsd el homlokodat.


A szem körüli ráncok ellen szorítsuk össze egy pillanatra szemünket, miközben ujjainkkal megakadályozzuk a bőr elmozdulását, először a szemöldökünkön, majd a halántékunkon, végül arcunkon, a járomcsonton. A tíz-tíz feszítést mindig lazítási szünet követi.


Arcod feszességét javítja, ha csücsörítve szádat lassan hol jobbra, hol balra húzod 6-szor egymás után. A száj körüli ráncok ellen csücsöríts, majd kezdj el száddal jobbra, majd balra körözni hatszor, mintha egy ceruzát szorítanál, mellyel egyre nagyobb köröket akarsz egy papírra rajzolni.


A nyak ráncai ellen fektesd álladat összefűzött ujjaidra, majd nyomd lefelé 5 másodpercig, kezeiddel pedig akadályozd az elmozdulást. A 6 feszítést mindig lazítás követi. A gyakorlat előtt és után is végezz 3-3 lazító fejkörzést.


Mimikai izmainkat állandóan használjuk (nevetés, bosszankodás, stb.), azonban sohasem lazítjuk el, így gyorsan megjelennek a barázdák, melyek később ráncokká mélyülnek. Elalvás előtt lazítsuk el arcunkat úgy, hogy először megfeszítünk egy-egy részt (homlok, szem, arc, nyelv, száj), majd ujjainkkal elsimítva, gondolatainkkal is segítjük az ellazulást. Nyakunkat ne feszítsük meg, mert tönkreteszi előző munkánkat, ott csak simítást és gondolati nyugtatást, ellazítást végezzünk. Elalvás előtti „szertartásunk” nemcsak ráncaink kialakulását, mélyülését késlelteti, de nyugodtabb, pihentetőbb alvást is biztosít, ami ugyancsak visszahat bőrünk szépségére, testünk-lelkünk egészségére. (Kriston Andrea cikke)

2008. febr. 5. 22:24
Én is végzek arctornát,de nem igazán látom a hatását,lehet valamit rosszul csinálok?A nők lapjában volt benne.
11. gditt
2008. febr. 5. 11:59
Kedves tnys. Nekem is szükséges lenne kezdésnek egy jó gyakorlatsor. Rámférne az arctorna. kérlek küld el nekem is. Köszönöm.
2008. febr. 2. 12:05

Kedves tnys!


Ha még jársz erre, légy szíves, nekem is átküldeni a gyakorlatsort.

Nagyon érdekel.

Köszi.

9. Icus (válaszként erre: 8. - Stbzsu)
2008. jan. 21. 19:52

Használt valamit a torna? A minap láttam a tv-ben egy riportot, ott nagyon szimpatikusnak tünt ez a dolog!:))


Van tapasztalat?

8. stbzsu (válaszként erre: 7. - Eb504c2fac)
2007. nov. 28. 06:49

Engem érdekelne. Megtennéd hogy elküldöd erre az e-mail címre? iso@keller92.t-online.hu

köszönöm Zsuzsa

2007. szept. 6. 13:20
Nekem van arctorna gyakorlat leírva. Ha valakit érdekel akkor elküldöm.
2007. aug. 10. 20:22
Szerintem ezekkel a gyakorlatokkal pont az ellenkezojet lehet elerni.
5. d'or
2007. aug. 10. 19:52
szio ,engem is erdekel, talan vki tudja a gyakorlatokat??
4. Asra
2007. máj. 28. 10:06

hiába no... előbb-utóbb látszik a kor. de ha lehet akkor inkább utóbb:)

tudtok valamit arról hol találni arctorna trénereket? van valaki aki rendszeresen végez ilyen feladatokat, járt ilyen helyen, ismeri a könyvet?

3. m_balogh (válaszként erre: 2. - Lori)
2007. febr. 18. 17:55
Egy éve kutatom én is az erről szóló könyveket,híreket.Én is hallottam a rádióban a riportot,írtam is a rádiónak,kértem h adják meg a hölgy nevét aki oktatja az arctornát.Nem kaptam választ.Azóta is nyomozok.Kérem ha valaki tudja,hol és ki oktatja,írja meg nekem is!!Köszönettel,Mónika
2. Lori
2006. ápr. 5. 13:01

A téma nagyon felkeltette érdeklődésemet, miután egyik nap hallotam róla a rádióban.

Egy hölgy írt erről könyvet, amiből meg lehet tanulni az arctornát képek és instrukciók segítségével.

Nos az írónő nevét nem értettem, de keresem a könyvet.


Van valakinek tapasztalata arctorna "edzővel"?

Hol található egyáltalán olyan hely, ahol erre megtaníthatnak?

1. Lori
2006. ápr. 5. 12:57
Nehéz megérteni, hogy miközben naponta gyúrjuk formázzuk az összes testrészünket, épp azt hagyjuk el, ami a kirakatban van és elsőként vonzza a tekinteteket: az arcunk tornáztatását.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook